• ZAWODY STRZELECKIE

• Koło Strzeleckie im. gen. Michała Tokarzewskiego przy Zespole Szkół w Górowie Iławeckim serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Kobiet. Turniej odbędzie się 10 marca o godz. 10.00 na strzelnicy Zespołu Szkół. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencji karabinek pneumatyczny w postawie stojącej.Zapraszamy :)

• Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach

• 22 lutego 2019 r. grupa medyczna uczestniczyła w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym.Uczniowie uczyli się jak dokonywać oceny funkcji życiowych i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

• Organizacja łączności

• Organizacja łączności oraz wyposażenie pododdziałów łączności to tematyka dzisiejszych zajęć uczniów klas mundurowych,które poprowadzili st.kpr.Mariusz Muszak i st.szer.Daniel Miściur z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.Uczniowie zapoznali się z przepisami korespondencji radiowej w siłach zbrojnych.Druga część zajęć poświęcona była zasadom przedsięwzięć i sygnalizacji powszechnej obrony przeciwlotniczej.Dziękujemy dowódcy 9pr płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia.

• Wycieczka do planetarium

• 20 lutego 2019 r. młodzież uczestnicząca w projekcie unijnym "Centrum nowoczesności" odwiedziła planetarium w Olsztynie.Uczniowie wzięli udział w seansie "Nasz wszechświat" a następnie w warsztatach poprowadzonych przez astronoma p.Bogusława Kuleszę zatytuowanych "Natura światła".Wycieczka miała na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych,pogłębianie zainteresowań uczniów dotyczących funkcjonowania świata poprzez własną aktywność, działania innowacyjne i eksperymentalne.

• Kolejne spotkanie z żołnierzami 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego

• 15 lutego 2019 r. po raz kolejny uczniowie klas mundurowych odbyli zajęcia z musztry i samoobrony. Szer. Patryk Chodubski poprowadził zajęcia, na których uczniowie uczyli się obrony przed duszeniem oraz doskonalili dźwignię w parterze. Natomiast st. szer. Łukasz Siedler doskonalił z młodzieżą musztrę zespołową i indywidualną.Dziękujemy dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk Radosławowi Cyniakowi za możliwość odbycia zajęć pod okiem żołnierzy.

• Walentynki

• Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego.Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów, zawierających wyznania miłosne lub obdarowywanie się drobnymi upominkami.W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.Klasy II natomiast postanowiły tego dnia pojechać do kina na romantyczną komedię.

• Jak sobie radzić ze stresem egzaminacyjnym?

• 13 lutego 2019 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach dotyczących sytuacji trudnych oraz sposobach radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. Zajęcia poprowadziła mgr Barbara Zegler, psycholog i terapeuta z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji.

• Brawo Dominik !

• Miło nam poinformować, że nasz uczeń Dominik Sófczyński uzyskał tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku Klubu Sportowego Wojciechy podczas balu sportowca, który odbył się 8 lutego. Gratulujemy!

• Uroczystości w 9 Pułku Rozpoznawczym

• 08 lutego 2019 r. na placu apelowym 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim odbył się uroczysty apel poświęcony 68 rocznicy śmierci Patrona Pułku, dowódcy 5 Wileńskiej Brygady AK płk.Zygmunta Szendzielarza, ps."Łupaszka".W uroczystościach udział wzięła delegacja klas mundurowych naszej szkoły.

Uroczystości na placu apelowym zakończyły się paradą pododdziałów Pułku.Następnie młodzież wzięła udział w spotkaniu z kombatantami i wysłuchała referatu historycznego.Uczniowie zwiedzili salę tradycji i obejrzeli wystawę historyczną poświęconą garnizonowi lidzbarskiemu.

• Zajęcia z samoobrony

• 8  lutego 2019 r. uczniowie klas mundurowych po raz kolejny doskonalili formę fizyczną.Zajęcia z samoobrony poprowadził st.chor. R.Ogonowski z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.Tego typu zajęcia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - dzisiaj uczniowie uczyli się m.in., jak obronić się przed atakiem nożownika oraz obrony przed atakiem.

• Gabrysia na zawodach strzeleckich w Rynie

• 20 stycznia 2019 r. w Rynie odbyły się II Zimowe Zawody Strzeleckie Trzech Osi. Gabriela Ligiżyńska, która wzięła udział w zawodach zdobyła IV miejsce w strzelaniu z karabinu CZ-858.W klasyfikacji pań zajęła miejsce III.Gratulujemy :)