• Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

• 28 maja 2019 r. w Moragu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.Uczniowie klas mundurowych rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:strzelanie, rzut granatem i marszobieg.

Nasza reprezentacja w składzie:Eryk Świetlikowski, Jakub Gobis, Grzegorz Wędrowski, Radosław Worobiec, Wojciech Drozd, Tymoteusz Pilecki, Mateusz Knabe, Paweł Juniewicz, Artur Świetlikowski zdobyła II miejsce!

Gratulujemy chłopcy! :)

• XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

• Od 22 do 24 maja 2019 r. w Bartoszycach odbywały się XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym.Ratownicy z całej Polski i Ukrainy (19 zespołów) rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:"Co to za lek?","Staszek z Alcatraz" i "Czy można intubować?".

Zawodnicy musieli poprawnie wykonać medyczne czynności ratunkowe,szybko i skutecznie udzielić pomocy pacjentom w różnym wieku, z różnymi urazami i w różnych okolicznościach.Najlepszą drużyną okazali się ratownicy ze Szczecina.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyglądania się poszczególnym konkurencjom i rywalizacji zabezpieczając jednocześnie miejsca, w których przebiegały zawody.

• UTRZYMALIŚMY STATUS SZKOŁY CERTYFIKOWANEJ z KLASAMI WOJSKOWYMI !

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do kontynuacji programu"Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe" w ramach III edycji, która prowadzona będzie w latach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe objęte są patronatem przez Ministerstwo Obrony Narodowej.Uczniowie uczestniczący w w/w programie otrzymują certyfikat MON oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia wojskowego w zakresie upoważniającym do premiowanych wojskowych ścieżek zawodowych.

Absolwenci mają m.in. prawo do dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych oraz odbycia w najbliższe wakacje skróconej formy służby przygotowawczej.

Jesteśmy jedną z 8 szkół w naszym województwie, które przeszły proces rekrutacyjny MON.

• ZAJĘCIA w GRUPIE OPIEKUŃCZO-MEDYCZNEJ

• Piątkowe zajęcia z Edukacji opiekuńczo-medycznej poprowadziła p.pielęgniarka z oddziału noworodków ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę odgrywają pielęgniarki podczas porodu i w czasie opieki nad noworodkiem.Praktycznie przećwiczyli mycie oraz przewijanie noworodka.

• MATURA na START

• 6 maja 2019 r., punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęły się egzaminy maturalne.Uczniowie naszej szkoły,podobnie jak w całej Polsce rozpoczęli je od egzaminu pisemnego z języka polskiego.Kolejne dni to egzamin z matematyki i języków obcych.Wszyscy życzymy Wam powodzenia!:):):)

• UCZYLI SIĘ PLANOWANIA w BIZNESIE

• 25 i 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły:Milena Szafran,Amanda Urbanowicz,Kacper Siejak,Kacper Szyszka i Kamil Muzyka uczestniczyli w drugim etapie projektu SHOWBIZ. Udział w tym przedsięwzięciu zapewnił im zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

mgr Jolanta Płoska

• PIKNIK STRZELECKI

• 1 maja 2019 r. na szkolnej strzelnicy odbył się piknik strzelecki.Zawodnicy konkurowali w dwóch konkurencjach:strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i rzut granatem do celu.Suma uzyskanych punktów w dwóch konkurencjach wyłoniła zwycięzców.Zawodnicy oceniani byli w dwóch kategoriach - młodzież do lat 17 i dorośli.