• STYPENDIA POMOSTOWE DLA MATURZYSTÓW
     • STYPENDIA POMOSTOWE DLA MATURZYSTÓW

     • Stypendia pomostowe to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

      Program skierowany jest do maturzystów z małych wsi i miasteczek, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować.

      W roku akademickim 2020/2021 planowane jest stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie (wypłacane przez 10 miesięcy).

      Kto może aplikować o takie stypendium poczytajcie sami - podaję link do strony, może ktoś z Was spełnia warunki więc warto skorzystać :).

      https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-pomostowe-na-i-rok-studiow-rusza-nowa-edycja-2/#post-11965

    • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W "DNIU BEZ ŚMIECENIA"
     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W "DNIU BEZ ŚMIECENIA"

     • #WłączSięDoGry  to hasło tegorocznej, czternastej edycji kampanii Dzień bez Śmiecenia organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., której celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

       Zabawa konkursowa rozpoczyna się 4 maja 2020 r. na Facebooku - codziennie pojawiać się będzie jedno pytanie, na które trzeba będzie odpowiedzieć.

      Wielki finał odbędzie się 11 maja.

      Jak włączyć się do akcji? Wystarczy polubić Dzień Bez Śmiecenia na facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/   i odpowiedzieć na pytanie.

                                                                                                ZAPRASZAMY :)

    • KOLEJNY ROCZNIK Z CERTYFIKACJĄ !
     • KOLEJNY ROCZNIK Z CERTYFIKACJĄ !

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny spełniła wszystkie wymagania Ministerstwa Obrony Narodowej i od września 2020 r. obecna klasa I B LO będzie Certyfikowaną Klasą Mundurową realizującą Program "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

      Patronat nad certyfikowanymi klasami sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, uczniowie realizują program Edukacji wojskowej  i otrzymują na koniec szkolenia certyfikaty MON.

      Przypominamy, że absolwenci takich klas mają m.in. skróconą służbę przygotowawczą, preferencje w trakcie naboru do służb mundurowych, przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty).

    • WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA
     • WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA

     • Przed nami czas trzech świąt majowych 1,2 i 3 maj, które są szczególnie ważne w historii Polski.

      1 Maj

       to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzony na świecie od 1890 roku. W Polsce dzień ten został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 roku.

      2 Maja 

      obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych, które zostało wprowadzone w 2004 roku. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

      3 Maja

      obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Uchwalenie jej uważa się za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa polskiego.

      Mimo obalenia Konstytucji w 1792 r. dokument ten pomógł wielu pokoleniom Polaków podtrzymać dążenia  niepodległościowe w czasie zaborów i okupacji. W wolnej Polsce, po zmianie ustrojowej w 1989 roku Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych świąt państwowych.

                                                                                    mgr Dorota Klinowska

    • KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • Zapraszamy na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda.

      Konkursu rusza już od 24 kwietnia, potrwa on do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. W konkursie czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród.

      Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

                                                               mgr Marta Mycio

      https://dyktanda.pl/?fbclid=IwAR2xUAsi2aTUYjDBi1rxqrW0GknwZZ1C2I0oF1hDrGHVZ24Gt6SZwzQMcKY

    • KONIEC ROKU TRZECIOKLASISTÓW W CIENIU KORONAWIRUSA
     • KONIEC ROKU TRZECIOKLASISTÓW W CIENIU KORONAWIRUSA

     • Dzisiaj, 24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas III LO zakończyli rok szkolny.Z jednej strony to dzień radosny, z drugiej smutny.Radosny, bo w końcu po trzech latach wytężonej pracy wszyscy ukończyli szkołę, a smutny, bo nie było uroczystego apelu i wręczania nagród, gości i pożegnań jak co roku.

      Uczniowie w maseczkach i rękawiczkach, pojedynczo w odstępach czasowych dla zachowania bezpieczeństwa związanego z koronawirusem odbierali świadectwa i nagrody z rąk wychowawców.

      Najlepszą uczennicą wśród trzecioklasistów została Klaudia Tatol z klasy III A.Wyróżnieni pod względem nauki zostali również:Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Aleksandra Pacewicz, Mateusz Wójtowicz i Kamila Krasińska.

      Nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym odebrali: Amanda Urbanowicz, Anna Stępniak, Jakub Molestak i Eryk Świetlikowski. Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych nagrodzono Wioletę Baran i Annę Stępniak.

      Za pracę na rzecz innych - wolontariat nagrodzono:Magdalenę Wiśniewską, Agnieszkę Kierul, Majkę Szcześniak i Aleksandrę Pacewicz.

      Za reprezentowanie szkoły na zawodach, turniejach proobronnych nagrody wręczono: Annie Stępniak, Jakubowi Gobisowi, Radosławowi Worobcowi, Jakubowi Szydlikowi,Wojciechowi Drozd i Erykowi Świetlikowskiemu.

      Nagrodę przyznano również Jakubowi Gobisowi, Jakubowi Szydlikowi i Tymoteuszowi Pileckiemu za trzyletnie reprezentowanie pocztu sztandarowego podczas uroczystości.

      Rada Pedagogiczna przyznała wyróżniającym się uczniom listy polecające. Otrzymali je: Klaudia Tatol, Wojciech Drozd, Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Agnieszka Kierul, Anna Stępniak, Eryk Świetlikowski, Aleksandra Zwolińska, Andżelika Postupak, Katarzyna Ruszczyk i Radosław Worobiec.

      Decyzją Rady Pedagogicznej wręczono podziękowania rodzicom:p.Annie i Mariuszowi Szydlikom, p.Monice i Jarosławowi Gobisom, p.Anecie Kamińskiej,p. Mikołajowi Kindlarskiemu, p. Monice Majcher,p.Sylwii Pisowłockiej,p.Iwonie i Grzegorzowi Świetlikowskim, p.Elżbiecie Ruszczyk, p.Annie Postupak i p.Jolancie Rodzewicz za aktywny udział w życiu szkoły, pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych.

      Przed uczniami pierwszy poważny egzamin - matura. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca.Życzymy wszystkim połamania pióra, trzymamy kciuki za łatwe arkusze :)

    • UWAGA UCZNIOWIE !
     • UWAGA UCZNIOWIE !

     • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

      kształcenie na odległość zostaje przedłużone

      do 26.04.2020 r.

      W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość, a także przesunięciem terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów.

      Komunikat w sprawie nowych terminów egzaminów zewnętrznych zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.

      Uczniowie klas III LO!

      do 21 kwietnia 2020 r. do godz.15.00 – wystawienie ocen końcoworocznych oraz ocen zachowania w kl. III LO

      22 kwietnia 2020 r. – klasyfikacyjne zebranie Rady Pedagogicznej

      Klasy III LO kończą zajęcia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego (24 kwietnia 2020 r.)

       

     • UWAGA MŁODOCIANI PRACOWNICY ZESPOŁU SZKÓŁ

     • Pracodawcy, którzy zatrudniają naszych uczniów jako młodocianych pracowników mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

      Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, dnia 31 marca 2020 roku.

      Podstawa prawna:Art. 1 pkt 14, w zakresie dotyczącym art.15f oraz art. 101 pkt 2 lit. e ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 568).

     • WAŻNE DLA MATURZYSTÓW

     • Kolejne strony, które pomogą wam w powtórce do matury.

      http://equrs.msnd25.com/tracking/lc/ba0ccac2-3a84-413f-a14c-dd65fab215f3/9789e298-9079-48a3-ab1f-e2dfc7e0285d/553c38f6-c67e-410f-a213-18ac0ea4df28/

      https://www.youtube.com/lernado?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=omowienie_rozwiazan_matury_probnej_cke_z_matematyki_online_wspomaganie_zdalnego_nauczania&utm_term=2020-04-05

       

       

    • DLA TYCH CO SIĘ NUDZĄ
     • DLA TYCH CO SIĘ NUDZĄ

     • Biuro ds Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej zachęca do wzięcia udziału w konkursie Pieśni Patriotycznej - szczegóły

      https://www.facebook.com/%C5%9Apiewaj-Pie%C5%9Bni-Patriotyczne-i-zostanwdomu-100975981566040/?__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARAE6w86gRjpBDBQ4X4eyW-r_ZoJ0eq5EtAFUNO0wC1Bccx1etmcVZQea5UwPlBrVrS0bD5OAhrFcUno&fref=mentions

       

      Dla zainteresowanych funkcjonowaniem klas mundurowych podaję link do strony

      https://www.facebook.com/ZostanZolnierzem/

    • Co możemy zrobić dla świata - Ekoświat za 20 lat
     • Co możemy zrobić dla świata - Ekoświat za 20 lat

     • Już dziś możecie zobaczyć wszystkie nagrodzone prace w konkursie "EKOŚWIAT za 20 lat" ", w którym Karolina Kowalska zdobyła I miejsce.

      Przypomnę, że zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy o tematyce ekologicznej wizji przyszłości zrealizowanej w technice grafiki komputerowej.

      W obliczu światowej epidemii i zalewających nas zewsząd informacji o koronawirusie, odpocznijmy na chwilę, zatrzymajmy się i pomyślmy co możemy zrobić dla świata, zanim nie jest za późno.

      Link do obejrzenia filmu

      https://www.youtube.com/watch?v=S9wghn7NWgI&feature=emb_logo

    • UWAGA MATURZYŚCI !
     • UWAGA MATURZYŚCI !

     • Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021.

      Może niektórych z Was zainteresuje ten kierunek studiów. Zapoznajcie się z ofertą :)

      https://wskip.edu.pl/

    • UWAGA !
     • UWAGA !

     • Drodzy uczniowie, od poniedziałku, 16 marca bardzo proszę o śledzenie bieżących informacji w Librusie.

      W zakładce praca domowa z niektórych przedmiotów ukażą się zadania do samodzielnej pracy.

      Życzymy przyjemnej pracy pracy online :)

    • MATURZYŚCI TO COŚ DLA WAS :)
     • MATURZYŚCI TO COŚ DLA WAS :)

     • Zgodnie z zapowiedziami Politechnika Łódzka przygotowała bezpłatne matury próbne dla maturzystów z matematyki, fizyki i chemii.

      Każdy maturzysta może przystąpić do rozwiązywania testów online na platformie www.infimat.p.lodz.pl.

      Testy będą dostępne od dzisiaj aż do niedzieli 22.03.2020r.  

    • WAŻNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
     • WAŻNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

     • Od czwartku, tj. 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne zostają odwołane na najbliższe dwa tygodnie.

      Bardzo proszę na bieżąco śledzić informacje zamieszczone na stronie szkoły i fb.

                                                              Dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

     • WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA ZAPRASZA :)

     • Nowość! Studia podyplomowe Menadżer BHP z Metodyką w Bartoszycach!

      Studia podyplomowe Menadżer BHP z Metodyką - całkowicie ZA DARMO!

      Za każdą poleconą osobę zyskujesz 200 zł zniżki w opłatach za studia– zbierz 15 osób i studiuj za 0 zł!

      Złożyłeś dokumenty na ten kierunek lub masz taki zamiar Poleć go i płać mniej!Do dokumentów rekrutacyjnych na studia podyplomowe dołącz wydrukowany i podpisany przez słuchacza polecającego i kandydata bon edukacyjny.Zachęcamy do składania dokumentów on-line: KLIK

      Promocja trwa od 16.03.2020 r. do 30.03.2020 r.

      Regulamin bonifikaty (PDF)

                                                      mgr Angelika Maćkowska
                                        Kierownik promocji i kontaktów z otoczeniem
                                 Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
                                           Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach