• Branżowa Szkoła I stopnia

            • Szkoła branżowa od 1 września 2017 roku zastąpiła dotychczasową Zasadniczą Szkołę Zawodową.Nauka w branżowej szkole trwa 3 lata.Kształcimy w zawodach wybranych przez ucznia po podpisaniu umowy o pracę z wybranym pracodawcą.

              Po zakończeniu szkoły I stopnia uczeń może kontynuować naukę w 2-letniej Branżowej Szkole II stopnia, która umożliwi uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika oraz otrzymanie świadectwa dojrzałości.Po ukończeniu szkoły branżowej II stopnia uczeń może kontynuować naukę na studiach wyższych.

              Wieloletnimi pracodawcami,którzy współpracują ze szkołą są:

              - Mechanika Pojazdowa i Lakiernictwo - Zygmunt Markowski

              -Zakład Mechaniki Pojazdowej - Jan Mordas

              -StolBud - zakład remontowo-budowlany - Jan Podolak

              -Maluchnik - przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowo-handlowe -Marek Maluchnik

              -Oleszkiewicz i Zdunek - przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowo-handlowe -J.Olszkiewicz,J.Zdunek

              -Sklep Spożywczo-Przemysłowy -J.Rohun

              -Zakład Usług Fryzjerskich - E.Kuźniak

              -Salon fryzjerski Vanessa -M.Szerszeniewska

              -Fryzjerstwo Damsko-Męskie-J.Leszczyńska

              -Restauracja Róża Wiatrów -G.Błocki

            • Sprzedawca

              Sprzedawca

              Sprzedawca to od zawsze atrakcyjny i niezbędny zawód na rynku pracy.Sprzedawca może być zatrudniony w różnych firmach handlowych na stanowiskach sprzedawcy lub magazyniera.Miejscem pracy sprzedawcy będzie zatem punkt sprzedaży detalicznej,a także hurtownie.Sprzedawca może pełnić funkcję kierownika oraz samodzielnie prowadzić własny sklep lub hurtownię.

            • Mechanik

              Mechanik

              Mechanik to zawód o bardzo długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy.Zawód ten obejmuje swym zasięgiem takie zagadnienia jak:eksploatacja, naprawa i budowa maszyn.Do zadań mechanika należy wykonywanie prac regulacyjnych,wykonywanie napraw,kontrola stanu technicznego pojazdów, zespołów, podzespołów i układów.Mechanik pracuje sam lub w małych zespołach.Może być zatrudniony w warsztatch samochodowych,serwisach,stacjach kontroli pojazdów,firmach transportowych lub otworzyć własną działalność.

            • Fryzjer

              Fryzjer

              Fryzjer coraz częściej zwany jest stylistą fryzur.Zadaniem fryzjera jest m.in.strzyżenie, modelowanie,koloryzacja włosów.Wiele salonów zajmuje się również przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów.Od dobrego fryzjera wymagana jest wyobraźnia,zmysł estetyczny, jak również wysoka kultura osobista oraz czystość podczas wykonywania prac.Miejscem pracy fryzjera może być salon fryzjerski,plan zdjęciowy,teatr, studia fotograficzne.

            • Tapicer

              Tapicer

              Tapicer to zawód rzemieślniczy, a osoba, która chce go wykonywać, musi ukończyć szkołę zawodową kształcącą w tym kierunku. W czasie edukacji przyszły tapicer uczy się tajników zawodu, ale podstawą kształcenia jest udział w praktykach zawodowych. Dobry tapicer bowiem to artysta, który stare meble tapicerowane potrafi naprawić (dla przykładu, zmienić wypełnienie, czyli popularną piankę) i nadać im nowe życie. Do obowiązków rzemieślnika należy tapicerowanie mebli i siedzeń samochodowych, co polega na naprawie lub wymianie tapicerki. Tapicerzy zajmują się także renowacją mebli, zwłaszcza zabytkowych. Wymaga się od nich więc stosownej wiedzy, która pozwoli na odnowienie mebli tapicerowanych z szacunkiem dla ich historii.