• PROJEKT CENTRUM NOWOCZESNOŚCI

• Celem projektu jest nabycie kompetencji kluczowych z nauk matematyczno-przyrodniczych.Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach w ramach podstawy programowej oraz zajęciach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Program wiąże się z rozwojem umiejętności i postaw takich jak innowacyjność,kreatywność,umiejętność pracy w grupie,organizacja pracy własnej,krytyczne rozumowanie,wyciąganie wniosków,opracowywanie i prezentacja informacji,umiejętności manualne i techniczne,umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone praktycznie za pomocą eksperymentów i multimediów oraz zakupionych w ramach projektu pomocy naukowych.

Projekt obejmuje wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawiei Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu,pobyt w Planetarium w Olsztynie oraz w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

• 11.12.2018

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

11 grudnia  grupa uczniów naszej szkoły realizująca projekt unijny Centrum Nowoczesności lekcje z fizyki, chemii i biologii odbyła w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zajęciom sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne a sam pobyt inspirował do obserwacji, doświadczania i zadawania pytań.

• 08.01.2019

GEOGRAFIA - Pogoda na dziś

Uczestnicy odczytywali i analizowali wybrane składowe pogody. Wykonywali doświadczenie badając wpływ temperatury powietrza atmosferycznego na ciśnienie atmosferyczne.
          Przy okazji pracy z anemomerem, oprócz prędkości wiatru, uczniowie sprawdzili również moc własnych płuc.

• 12.02.2019

BIOLOGIA - tajemniczy mikroświat

• 12.02.2019

MATEMATYKA

Celem dzisiejszego spotkania była umiejętność  wyznaczania i rozpoznawania przekrojów graniastosłupów prostych. Uczniowie rozważali, jaka figura może być przekrojem oraz jak obliczyć jej pole.Na zajęciach wykorzystano program Cabri oraz rozpoczęto wykonywanie pomocy naukowych ilustrujących przekroje sześcianu.

• 20.02.2019 r.

WYJAZD do PLANETARIUM

20 lutego 2019 r. młodzież uczestnicząca w projekcie unijnym "Centrum nowoczesności" odwiedziła planetarium w Olsztynie.Uczniowie wzięli udział w seansie "Nasz wszechświat" a następnie w warsztatach poprowadzonych przez astronoma p.Bogusława Kuleszę zatytuowanych "Natura światła".Wycieczka miała na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych,pogłębianie zainteresowań uczniów dotyczących funkcjonowania świata poprzez własną aktywność, działania innowacyjne i eksperymentalne.

• 26.02.2019 r.

BIOLOGIA - Gdzie jest skrobia?Co jemy na poziomie mikro?

GEOGRAFIA -Pogoda na dziś

MATEMATYKA -budowa szkieletów brył

GEOGRAFIA - Stopem przez Europę

• 06.03.2019 r.

CENTRUM NAUKI i TECHNIKI EC1 w ŁODZI

Kolejna wycieczka, tym razem do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.Obiekt położony w centrum Łodzi, w dawnej Elektrowni Łódzkiej.W trakcie pobytu skorzystaliśmy z tzw. ścieżki energetycznej oraz "Mikroświat-Makroświat".

• 19.03.2019 r.

GEOGRAFIA-Ocena warunków pogodowych i biometeorologicznych

• 19.03.2019 r.

FIZYKA -W POSZUKIWANIU WIDMA LINIOWEGO

• 30.03.2019 r.

ZAJĘCIA z PRACOWNIKAMI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

• 26.03.2019 r.

BIOLOGIA - TAJEMNICZY MIKROŚWIAT

• 02.04.2019 r.

TANGRAM

Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy na układanie różnych figur z wykorzystaniem tangramu.Wykorzystanie wszystkich części zmuszała uczniów do logicznego myślenia, poszukiwania nietypowych rozwiązań oraz wpływała na wyobraźnię.