• Pasje naszych uczniów

• 20.02 2023 r.

JAKUB KOTULSKI

Jakub Kotulski jest uczniem Branżowej Szkoły I stopnia. Od kilku lat jest wolontariuszem PZPN. Podczas meczy piłkarskich pomaga osobom z niepełnosprawnością dotrzeć na miejsce wyznaczone na stadionie. Spotyka się z różną niepełnosprawnością, czasem wystarczy zaprowadzić osobę w wyznaczony sektor, czasem pomóc się przemieścić, jak ma to miejsce w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Bezinteresowna pomoc sprawia Kubie wiele satysfakcji i bardzo lubi swoją "pracę".

WIKTOR RUSZYŃSKI

Wiktor - DWUKROTNY MISTRZ POLSKI 2023 w ZAPASACH kat.92 kg, jest uczniem Oddziału Przygotowania Wojskowego w naszym Liceum Ogólnokształcącycm. Od wielu lat trenuje zapasy. Obecnie jest zawodnikiem klubu LUKS Kłobuk w Lidzbarku Warmińskim. Jego ciężka praca przynosi mu wiele sukcesów, m.in.:

- I miejsce w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszalinie,

- I miejsce w XXVI Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS  w Białymstoku,

- I miejsce w Wojewódzkiej Młodzieżowej Lidze Zapaśniczej w Lubawie,

- I miejsce w XXXIII Międzynarodowym Memoriale im. Dąbrowskich w Białymstoku,

- I miejsce w II Pucharze Polski w Kołobrzegu,

- III miejsce w III Pucharze Polski w Radomiu,

- III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kostrzyniu nad Odrą.

W grudniu 2022 r. Wiktor został powołany w skład sekcji zapaśniczej Kadry Narodowej.

JAKUB BATOR, JAKUB MŁYŃSKI

Jakub Bator i Jakub Młyński to uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Nauka w klasie o profilu mundurowym nie koliduje z ich zaintresowaniami pozalekcyjnymi. Obaj chłopcy próbują swoich sił w muzyce. Ich piosenki możecie przesłuchać na youtube. W grudniu 2022 r. wydali swoją pierwszą płytę "Różnorodność II". Kolejną już niedługo wydaje Młynar.

Życzymy powodzenia:)

• 21.09.2020 r.

ALEKSANDRA BARTCZAK

Mamy w naszej szkole kolejną zapaśniczkę. Aleksandra Bartczak jest uczennicą liceum ogólnokształcącego oddziału przygotowania wojskowego.

Od kilku lat jest zawodniczką LUKS WARMIA w Lidzbarku Warmińskim. Na swoim koncie ma sporo sukcesów, które są wynikiem ciężkiej pracy na macie zapaśniczej. Jej dotychczasowe osiągnięcia to m.in.

- udział w XXVI Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie - 2020 r.

- II miejsce podczas XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS - 2020 r.

- I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego - 2020 r.

- I miejsce w II Rzucie Międzyszkolnej Ligi Warmii i Mazur - 2020 r.

- III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek  - 2019 r.

- I miejsce podczas Otwartych Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego - 2019 r.

MARTA MACHOWICZ

Mało kto wie, ale nasza uczennica klasy mundurowej Marta Machowicz doskonali swoje umiejętności zapaśnicze. Na codzień jest zawodniczką lidzbarskiej sekcji zapaśniczej LUKS Warmia.

Na swoim koncie ma sporo sukcesów, m.in.:

- Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach w stylu klasycznym- 2020 - III miejsce

- IV Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur w zapasach w stylu wolnym w Rynie -2018 - III miejsce;

- I Rzut Ligi Szkolnej w Nowym Mieście - 2017-  I miejsce;

- Międzywojewódzkie Mistrzostwa strefy D w sumo - 2017 - I miejsce.

KAROLINA KOWALSKA

Karolina Kowalska jest uczennicą Liceum Ogólnoksztłcącego. W świecie witrualnym bardziej znana jest jako Kajo Ka.

Jest utalentowaną, młodą dziewczyną, której pasją wydaje się być rysowanie, ale i nagrywanie. Posiada swój blog i kanał na YouTube. Jej prace możecie oglądać właśnie tam :).

KACPER KONIECZEK

Kacper jest uczniem klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.Od kilku lat w kręgu jego zainteresowań są sztuki walki.

Jest zawodnikiem Lidzbarskiego Klubu Sportów Walki Olympia. To bardzo zdolny i  pracowity zawodnik o czym świadczą m.in. jego sukcesy - jest mistrzem Polski mma junior 61kg(2019), mistrzem Polski mma junior 70kg(2019), brązowym medalistą mistrzostw Polski w boksie 70 kg kadet(2019), mistrzem  Europy w jujitsu 66kg kadet.

BARTŁOMIEJ ZAKRZEWSKI

Bartek jest uczniem klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.Od dzieciństwa spotkać go można było na meczach piłki nożnej ,która stała się jego pasją - dużą rolę zapewne odegrały tu rodzinne pasje:).

Od 11 lat jest aktywnym zawodnikiem.Pierwsze kroki stawiał w Cresivii w Górowie Iławeckim, ale od 7 lat gra i trenuje w Polonii Lidzbark Warmiński.Gra na pozycji środkowego pomocnika z numerem 11.Jest też kapitanem tej  drużyny.

Grzegorz Wędrowski

Od lat członek zespołu tańca ludowego Perła Warmii.Odnosi sukcesy nie tylko zespołowo, ale i indywidualnie(para) - zdobył II miejsce w Polsce podczas Konkursu Tańców Śląskich.

Izabela Daszkiewicz

Iza jest uczennicą klasy mundurowej, ale swój czas poza lekcjami poświęca tańcom ludowym.Jest członkiem zespołu ludowego "Perła Warmii" pochodzącego z Lidzbarka Warmińskiego.

Klaudia Skrajda

Kolejna uczennica,po Angeli Stępnickiej, której pasja kojarzona jest raczej z męskim sportem jakim jest motocross.Na co dzień Klaudia trenuje w klubie KM MX BANDA w Lidzbarku Warmińskim. Jeździ Suzuki z numerem 32.

Aleksandra Pacewicz,Wiktoria Cybulska,Jakub Molestak

Od wielu lat ich świat kręci się między innymi wokół harcerstwa.

Natalia Marczenko

Od wielu lat jej głos jest miłym akcentem każdej szkolnej uroczystości.Sama komponuje i tworzy aranżacje.Wielokrotnie nagradzana w konkursach,min.Konkursie Piosenki Jacka Kaczmarskiego,Konkursie Kolęd i Pastorałek.Można było ją usłyszeć podczas Dni Górowa Iławeckiego.