• Nagrody w Konkursie na Kalendarz Adwentowy rozdane!
     • Nagrody w Konkursie na Kalendarz Adwentowy rozdane!

     • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu po raz kolejny rozdała nagrody w konkursie na Kalendarz Adwentowy.Jury złożone ze studentów II i III roku lingwistyki stosowanej - język angielski z językiem niemieckim wybrało zwycięzców i wyróżnionych z pośród ponad 70 nadesłanych prac.W kategorii szkoły ponadgimnazjalne III miejsce przyznano naszym uczniom-Klaudii Subdzie i Jakubowi Raguckiemu.Gratulujemy!

    • Podsumowaliśmy pracę w I semestrze
     • Podsumowaliśmy pracę w I semestrze

     • 21 grudnia 2018 r.to ostatni dzień w szkole i początek przerwy świątecznej.Ten czas to okazja na podsumowanie pracy w I semestrze.Pani dyrektor Elżbieta Gottuk i pani wicedyrektor Edyta Kanclerz - Szulc przedstawiły wyniki klasyfikacji.I tak najlepszymi uczniami w I semestrze okazali się:w Liceum Ogólnokształcącym-Aleksandra Pacewicz,Klaudia Tatol i Mateusz Wójtowicz.W Branżowej Szkole I stopnia najlepszymi uczennicami zostały-Kamila Reluga,Agnieszka Sochan i Sandra Ślubowska.

      Najlepszą frekwencją w Liceum Ogólnokształcącym pochwalić się może klasa II B, zaś w Branżowej Szkole I stopnia klasa I.Trzem uczniom:Paulinie Zalasie,Radosławowi Zarzyckiemu i Konradowi Jaworskiemu wręczono nagrody pieniężne za 100% frekwencję- nagrody ufundowała Rada Rodziców.

      Pani Agnieszka Baumann - Gudz wręczyła nagrody zwycięzcom szkolnego  konkursu wiedzy o HIV i AIDS. Pierwsze miejsce przypadło Ewie Piróg,drugie - Marcie Rydzewskiej,a trzecie Klaudii Tatol.

      Pani Kamila Gołębikowska wręczyła nagrodę Kindze Krasińskiej, która wygrała konkurs fotograficzny ogłoszony podczas pobytu w Warszawie.

      Dwie uczennice: Justyna Baran i Natalia Afeld z rąk pani dyrektor Elżbiety Gottuk odebrały podziękowania za pracę w wolontariacie.

      Obie panie życzyły wszystkim wesołych świąt, odpoczynku w rodzinnym gronie i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

      W tym miejscu muszę podziękować jeszcze dwóm uczniom - Patrykowi Dzoć i Dawidowi Michalec, którzy przez cały rok zajmowali się nagłośnieniem - dzięki chłopcy, że wszystko słyszymy :)

                                                                                                                     K. Zawadzka

    • Cudowny, magiczny czas ...
     • Cudowny, magiczny czas ...

     • Ależ dzisiaj udało się wszystkim wprowadzić prawdziwie świąteczną atmosferę ! Czas po lekcjach upłynął w cudownym nastroju kolęd, wspólnej zabawie i biesiadowaniu przy świątecznych stołach.

      Scenariusz dzisiejszego dnia zawdzięczaliśmy p. Jolancie Płoskiej, która wspólnie z uczniami klasy II A LO przygotowała przegląd kolęd. Każda klasa miała możliwość wystąpienia i zaśpiewania swojej wybranej kolędy. Pomysły na jej wykonanie były przeróżne - niektórzy śpiewali wspólnie z wychowawcami, przy własnym akompaniamencie, z podkładem muzycznym, z akcentem świątecznym w postaci koron, gwiazdek, strojów mikołajkowych, itp. To wszystko przy wspaniałej publiczności, która każdego wykonawcę nagradzała gromkimi brawami i włączała się w śpiewanie kolęd.

      Między kolędami uczennice klasy II B przybliżały historię powstania kolędy, a Natalia Marczenko kolejny raz udowodniła, że muzyka jest jest pasją. Przepięknie wykonała pastorałki i kolędy, niektóre własnego autorstwa i aranżacji. Brawo :)

    • Zdobywamy nowe kwalifikacje
     • Zdobywamy nowe kwalifikacje

     • W dniach 23-25 listopada oraz 14-16 grudnia 2018 r. piętnastu  uczniów  klasy III LO i ZSZ brało udział w kursie KWALIFIKOWANEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ,prowadzonym przez ratowników medycznych.Kurs został sfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Siła kwalifikacji”  realizowanego przez Krajową Agencję Informacyjną i umożliwił młodzieży zdobycie nowych doświadczeń i uzyskanie kwalifikacji.Uczniowie ukończyli szkolenie egzaminem  praktycznym i teoretycznym, który odbył się przed komisją.Uczniowie tym samym uzyskali zaświadczenia potwierdzające tytuł ratownika.Wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin pozytywnie :)

                          mgr Agnieszka Baumann - Gudz

       

    • Dołączyliśmy do akcji Szlachetna Paczka
     • Dołączyliśmy do akcji Szlachetna Paczka

     • Szlachetna Paczka to najbardziej rozpoznawalny projekt społeczny oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Uczniowie naszej szkoły dołączyli się do akcji i przygotowali świąteczny prezent.

    • Natalia wyśpiewała II miejsce !
     • Natalia wyśpiewała II miejsce !

     • 14.12.2018 r. w  Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych pod hasłem "Leć, kolędo, leć". Repertuar doboru kolęd i piosenek świątecznych był bardzo różnorodny. Dominowały jednak przepiękne, tradycyjne polskie kolędy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Skierś z klasy I BS, której w czasie występu akompaniował na gitarze uczeń klasy IIIb  Damian Karczewski oraz Natalia Marczenko z III b, która wykonywała swój autorski utwór „Świąteczny czas”. Komisja doceniła wykonanie Natalii i przyznała jej II miejsce.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                    mgr Anna Tusińska

     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Inicjatorem akcji jest amerykański dziennikarz Lynn Smith . Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce (od 1991). Liczne badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia (m.in. chorób naczyń wieńcowych, naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i tętniaka aorty). Ponadto dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu na układ krążenia (np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, a także cyjanowodór). Dlatego też rzucenie palenia jest najważniejszym zaleceniem zdrowotnym! Nasza szkoła  w trosce o swoich uczniów także przyłącza się do tej akcji. Tego dnia w klasach zostały przeprowadzone zajęcia na temat szkodliwości palenia tytoniu, w czasie których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą w tym temacie. Rozdawane były także ulotki zachęcające do zerwania z nałogiem.

                                                                                                                              mgr Anna Tusińska

     • Zawody strzeleckie funkcjonariuszy Straży Granicznej

     • 14 grudnia 2018 r. na strzelnicy szkolnej odbyły się Zawody Strzeleckie Funkcjonariuszy Straży Granicznej o Puchar Komendanta Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Zawodnicy rywalizowali między sobą strzelając z pistoletu pneumatycznego do tarczy, karabinku pneumatycznego do tarczy i pistoletu pneumatycznego strzelając do opadających celów. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął i odebrał puchar Komendanta SG Mateusz Kowalski, II miejsce zajął Piotr Hryniawski, zaś III miejsce przypadło  Łukaszowi Jaworskiemu. Zawody przeprowadzili Wojciech Kraft (sędzia PZSS kl. III) oraz Marcin Narkowicz.Koło Strzeleckie im. gen. Michała Tokarzewskiego szczególne podziękowania składa p. Andrzejowi Stecowi, który zorganizował zawody.

     • Mirka na podium !

     • 14 grudnia 2018 r. w Bartoszycach odbył się powiatowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Trybu Życia. Naszą szkołę reprezentowały Mirosława Kozik i Marta Rydzewska. Mirosława Kozik stanęła na podium, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom :)

                                  opiekun uczennic mgr Agnieszka Baumann - Gudz

     • Kamila Skrzypa stypendystką Ministra Edukacji Narodowej

     • Nasza uczennica Kamila Skrzypa została stypendystką Ministra Edukacji Narodowej ! Ministerstwo w ten sposób nagradza uczniów, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia w nauce. Kamila jest laureatką wielu olimpiad i konkursów na szczeblu krajowym, posiadaczką indeksów znanych uczelni w Polsce, w czasie wakacji miała możliwość pobytu w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

     • Spacer po Warszawie

     • Pobyt w Warszawie 11 grudnia był okazją do przejścia wzdłuż Traktu Królewskiego i podziwiania przepięknych iluminacji świątecznych.

     • Lekcja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

     • Dzisiaj, 11 grudnia  grupa uczniów naszej szkoły realizująca projekt unijny Centrum Nowoczesności lekcje z fizyki, chemii i biologii odbyła w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zajęciom sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne a sam pobyt inspirował do obserwacji, doświadczania i zadawania pytań.

     • Konkurs języka angielskiego

     • 4 grudnia trójka naszych uczniów: Agata Spała, Michał Kmieć i Maciej Boiwka uczestniczyli w II etapie wojewódzkiego konkursu języka angielskiego, który odbył się w I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Najlepsi angliści podeszli do rozwiązywania testu leksykalno - gramatycznego wraz z ponad 190 uczniami z całego województwa. Wyniki już 18 grudnia - trzymamy kciuki!

                                                                                  mgr Aleksandra Maluchnik

     • Mikołajkowe Zawody Strzeleckie w Lidzbarku Warmińskim

     • 9 grudnia 2018 r. na strzelnicy LOk w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach - karabin i pistolet pneumatyczny. Do rywalizacji stanęło 22 zawodników, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Gabriela Ligiżyńska, Izabela Daszkiewicz, Jakub Gobis i Grzegorz Wędrowski.

      Gabriela Ligiżyńska zajęła II miejsce w kategorii karabin pneumatyczny,  miejsce VII zajął Jakub Gobis a XII Izabela Daszkiewicz.

      W kategorii pistolet pneumatyczny na V miejscu znalał się Jakub Gobis a na IX Grzegorz Wędrowski. Gratulujemy naszym zawodnikom :)

    • Kolejny raz o HIV i AIDS
     • Kolejny raz o HIV i AIDS

     • 7 grudnia uczniowie grupy opiekuńczo - medycznej wspólnie z p. Małgorzatą Jadczak przygotowali spotkanie, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się w jaki sposób dochodzi do zarażenia się HIV, jak zapobiegać zarażeniu oraz jak można rozpoznać objawy AIDS. Uczniom zostały podane informacje, gdzie można zrobić testy diagnostyczne oraz kto powinien je zrobić w pierszej kolejności.

     • Zajęcia w klasach mundurowych

     • Uczniowie klas mundurowych 7 grudnia spotkali się na zajęciach z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Młodzież z klasy I doskonaliła umiejętności z samoobrony, a uczniowie klas drugich spotkali się z plut. G. Pisarkiem i plut. T. Dzikiewiczem na zajęciach teoretycznych dotyczących ceremoniału wojskowego i dyscypliny wojskowej. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dowódcy płk. dypl. Radosława Cyniaka za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia.

     • MIKOŁAJKI

     • 6 grudnia w szkole odbyła się akcja Mikołajkowa połączona ze sprzedażą ciasta, którą zorganizowali wolontariusze i harcerze naszej szkoły. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na wsparcie spalonej siedziby ZHP w Bartoszycach.

     • Uczniowie na praktykach w szpitalu

     • W piątek, 23 listopada grupa opiekuńczo - medyczna odbyła kolejne zajęcia w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach. Uczniowie mieli możliwość przewiezienia pacjenta na zabieg, pomóc podczas zmiany opatrunku oraz w wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych. Młodzież przyglądała się pracy personelu medycznego pod okiem p. Małgorzaty Jadczak - zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa.

     • Uczniowie walczą o certyfikat

     • W piątek i sobotę uczniowie naszej szkoły spotkali się na zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to początek zajęć, które zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

     • Wspaniały sukces Grzegorza Wędrowskiego

     • 23 listopada 2018 r. w Katowicach odbył się Konkurs Tańców Śląskich  - Trojak`2018.Wśród startujących znalazły się trzy pary zespołu "Perła Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego. Jednym z uczniów reprezentujących zespół jest uczeń naszej szkoły Grzegorz Wędrowski, który zdobył II miejsce w Polsce! Serdecznie gratulujemy :)