- 30mar
- 28mar
Edukacja bez tabu
W czwartek w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach programu Okresowe ABC. Przedstawicielki Fundacji Różowa Skrzyneczka i Kulczyk Foundation, pani Maria Flak i Karina Krajnik, obaliły mity i przedstawiły fakty dotyczące cyklu miesiączkowego.
Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, pokazując, jak ważna jest otwarta rozmowa na ten temat. Po spotkaniu ogólnym odbyły się kameralne warsztaty, podczas których dziewczęta mogły jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie! Liczymy na kolejną edycję programu!
mgr Gabriela Szymuś Szkolny opiekun programu
11
- 27mar
Wojtek nasz dobry duszek :)
Wojtek Kotulski w szkole znany jest ze swojego pięknego głosu. Ale nie wszyscy zapewne wiedzą, że wspiera osoby niepełnosprawne. Podczas meczów piłki nożnej naszej kadry narodowej pracuje jako wolontariusz - pomaga osobom niepełnosprawnym dostać się na stadion, przemieścić do wybranego sektora i po meczu wrócić do samochodu. Ostatnio był na meczu Polska - Malta i stąd jego ostatnie zdjęcia :) Podziwiamy !
mgr Krystyna Zawadzka
- 27mar
DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ
Dzień Otwarty w naszym Zespole Szkół to nie była zwykła szkolna codzienność! Było wszystko, czego dusza zapragnie: adrenalina, wiedza, sprzęt wojskowy i… gofry.
Duże emocje budziło stanowisko Zakładu Karnego z Kamińska – można było przymierzyć kajdanki i przekonać się, że to nie jest najwygodniejszy dodatek do stylówki. Chętni mogli też podpytać, co zrobić, żeby unikać krat i cieszyć się wolnością (spoiler: dobrze się uczyć i trzymać się z dala od kłopotów!). Nie zabrakło wskazówek na temat pracy w służbie więziennej.
Obok stali żołnierze z 9 Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy komandos – przymierzyć sprzęt wojskowy, obejrzeć różne rodzaje broni, a może nawet złapać wojskowego bakcyla. Były też opowieści o codziennej pracy i wyzwaniach w służbie. Kto wie, może wśród odwiedzających był przyszły generał?
Spragnieni wiedzy mogli wziąć udział w lekcjach geografii i angielskiego, a Ci, którzy lubią celować wysoko – w zajęciach na strzelnicy. Nauczyciele chętnie odpowiadali na pytania, a gofry były tak dobre, że niektórzy chcieliby je na stałe wprowadzić do szkolnego jadłospisu.
Podsumowując: było ciekawie, było intensywnie, było po prostu świetnie! Kto jeszcze się zastanawia, czy tu dołączyć, niech wie – nudą u nas nie pachnie.
mgr Anna Sławińska
2646
- 27mar
TO BYŁ UDANY DZIEŃ !
Cieszymy się, że mieliśmy wczoraj okazję zaprezentować ósmoklasistom naszą ofertę edukacyjną, oraz pokazać, co sprawia, że nasza szkoła jest wyjątkowym miejscem do nauki i rozwoju.
Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże Wam podjąć decyzję o wyborze przyszłej szkoły. :)
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół
- 27mar
- 25mar
- 24mar
- 24mar
- 24mar
ZMIANY, ZMIANY ...
Wiosna przyniosła naszej szkole nowości, którymi chcielibyśmy się pochwalić Między innymi, na korytarzach pojawiły się nowe krzesła i tablice, wyremontowana została strefa relaksu "Bez spiny" współfinansowana z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a pracownia stolarska została wyposażona w nowe urządzenia do obróbki drewna i elektronarzędzia.
A przy okazji wspomnimy, że nasze prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową, z której środki zostaną przeznaczone dla Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas w Olsztynie.
mgr Paulina Sadowska, mgr Gabriela Szymuś
- 23mar
MAJA Z KOLEJNĄ NAGRODĄ !
W Olsztynku odbył się XVIII Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach piosenka i praca plastyczna. Naszą szkołę reprezentowali WOJTEK KOTULSKI (piosenka) i MAJA TRZCIŃSKA (praca plastyczna). Praca Mai "Śpiewał, że blisko już świt" zdobyła wyróżnienie! Gratulacje!
mgr Krystyna Zawadzka
- 21mar
ZAPRASZAMY !
ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW NA DZIEŃ OTWARTY.
- 21mar
- 21mar
III MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE MUSZTRY
W dniu 18.03 nasza drużyna wzięła udział w II Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych, który odbył się w GRE w Lidzbarku Warmińskim.
W rywalizacji uczestniczyły zespoły z całego województwa, prezentując swoje umiejętności w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej. Po wielotygodniowym przygotowaniu, zaangażowaniu i dyscyplinie zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji końcowej. To dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, a przede wszystkim młodszemu chorążemu Panu Piotrowi Jakuszczonkowi, przedstawicielowi Wojsk Obrony Terytorialnej, za nieocenioną pomoc w przygotowaniu naszej drużyny, a także organizatorom za możliwość udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.
mgr Katarzyna Markowicz
- 20mar
Witamy astronomiczną WIOSNĘ! Sprzątanie świata 2025
Akcja została organizowana we współpracy z UM Górowo Iławeckie Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
mgr Gabriela Szymuś
10
- 20mar
Góra Grosza w naszej szkole! 🎉
Z dumą informujemy, że w XXV edycji Góry Grosza udało nam się zebrać 7,4 kg monet, co dało kwotę 103,13 zł! Cała suma została przekazana na konto Towarzystwa Nasz Dom, wspierając dzieci, które potrzebują naszej pomocy.
Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili swoje grosze! Już teraz możecie zapełniać grosikowe słoje, bo kolejna edycja przed nami. Każdy grosz się liczy!
#GóraGrosza #PomagamyDzieciom #KażdyGroszSięLiczy
mgr Gabriela Szymuś
- 19mar
- 19mar
- 18mar
Zajęcia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego
Kolejna środa to zajęcia z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Kadeci doskonalili umiejętność czytania mapy, określania współrzędnych. Pojawiły się teoretyczne elementy taktyki i pomocy przedmedycznej oraz znaki rozpoznawcze armii państw sąsiednich.
mgr Krystyna Zawadzka
7
- 14mar
„Egzamin? Spokojnie, to tylko stres!” – czyli jak nie zwariować przed wielkim dniem
Uczniowie klas 3 BS oraz 4a i 4b LO mieli dziś okazję spotkać się z p. Barbarą Zegler z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji z Bartoszyc, aby porozmawiać o stresie przedegzaminacyjnym – czyli o tym, co skutecznie odbiera sen, apetyt i chęć do życia na kilka tygodni przed maturą czy egzaminem zawodowym.
Okazało się, że stres wcale nie jest największym wrogiem uczniów! Wręcz przeciwnie – w rozsądnych dawkach może działać jak motywacyjny kopniak, który pomaga się skupić i zmobilizować. Problem zaczyna się wtedy, gdy zamiast mobilizacji pojawia się panika, a mózg z trybu „nauka” przechodzi w tryb „katastrofa”. Aby temu zapobiec, p. Zegler przedstawiła kilka sprawdzonych sposobów na ujarzmienie egzaminacyjnych nerwów a wśród nich:
- Oddychanie – powolne, głębokie wdechy zamiast desperackiego łapania powietrza jak po przebiegnięciu maratonu.
- Sen – zarywanie nocy nad książkami może i brzmi ambitnie, ale niewyspany mózg działa mniej więcej jak telefon na 1% baterii.
- Planowanie nauki – lepiej uczyć się regularnie, zamiast liczyć na cudowną moc „zakuwania w ostatnią noc” (choć wielu wciąż w to wierzy).
- Ruch – nawet zwykłe przejście się po pokoju zamiast nerwowego siedzenia przy biurku może pomóc w rozładowaniu napięcia.
- Pozytywne myślenie – zamiast wmawiać sobie, że „to koniec”, lepiej powtarzać „dam radę” (nawet jeśli na początku trudno w to uwierzyć).
Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a uczniowie mieli okazję nie tylko posłuchać rad, ale i podzielić się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie padł optymistyczny wniosek – stres da się oswoić, a egzamin to nie koniec świata. No, chyba że ktoś zapomni długopisu… wtedy rzeczywiście może być nerwowo .
mgr Anna Sławińska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie