• Uwaga maturzyści !

• Uniwersytet Warmińsko - Mazurski organizuje w czasie ferii zimowych kurs przygotowawczy do matury - szczegóły poniżej.

• Rekrutacja marcowa w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

• Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na studia!!

Od 2 stycznia do 31 marca trwa rekrutacja marcowa!! Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach oferuje studia na kierunkach: BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE oraz PEDAGOGIKA, a wśród dostępnych specjalności m.in. specjalność wojskowa, kryminalistyka śledcza, Straż Graniczna, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią, pedagogika pracy z BHP.

Przygotowujemy profesjonalistów do podjęcia pracy w służbach mundurowych i innych zawodach,
            w których ważne jest bezpieczeństwo
            .

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.wsb.net.pl oraz zachęcamy do kontaktu telefonicznego 89 762 07 88.

• Spotkanie z przedstawicielem Straży Granicznej

• 18 stycznia 2019 r. uczniowie klas trzecich spotkali się z przedstawicielem Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, który przybliżył młodzieży warunki pracy w Straży Granicznej oraz zapoznał z postępowaniem kwalifikacyjnych podczas przyjmowania się do pracy.

• Pokaz ratownictwa medycznego

• Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach zaprasza na pokaz ratownictwa lodowego i medycznego, który odbędzie się 18 stycznia 2019 r. (piątek) o godzinie 11.00 na Jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach.

• Zajęcia w mundurówkach i grupie opiekuńczo - medycznej

• Ostatni dzień przed feriami uczniowie naszej szkoły spędzili na zajęciach z żołnierzami 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Bezpośredni kontakt z bronią typu Beryl i Wist po raz kolejny zrobił na wielu wrażenie. Uczniowie ćwiczyli również ładowanie magazynka na czas amunicją treningową do kbk AK i BERYL, a wszystko to pod okiem mł. chor. Andrzeja Murawskiego i st. szer. Łukasza Siedlera.

Na zajęciach z SERE st.szer. Tomasz Słotwiński przekazał młodzieży informacje dotyczące przetrwania w warunkach naturalnych oraz izolacji.

St. szer. Mateusz Seta oraz st. szer. Bartosz Ziółkowski poprowadzili zajęcia z pomocy przedmedycznej dla grupy opiekuńczo - medycznej.

Dziękujemy serdecznie żołnierzom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć :)

• Zajęcia z zakresu prawa konstytucyjnego

• Dnia 17 stycznia 2019r. uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim wzięli udział w zajęciach z zakresu prawa konstytucyjnego. Poprowadził je dr Marcin Kazimierczuk – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Odbyło się to w ramach projektu „Propedeutyka prawa w liceach ogólnokształcących województwa warmińsko – mazurskiego” realizowanego przez Wydział Prawa i Administracji UWM.

mgr Edyta Kanclerz - Szulc

• Turniej strzelecki

• 13 stycznia 2019 r. na strzelnicy szkolnej odbył się Turniej Strzelecki z okazji rocznicy urodzin patrona strzelnicy gen. Michała Tokarzewskiego. W zawodach udział wzięło 7 drużyn trzyosobowych, każdy zawodnik oddawał strzały z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

I miejsce - Jakub Szydlik, Jakub Molestak, Konrad Jaworski

II miejsce - Bartosz Gromadka, Michał Królak, Konrad Potasznik

III miejsce - Radosław Worobiec, p. Krzysztof Łomecki, p. Emila Łomecka.

Obsługą zawodów zajęli się: Bartosz Pacewicz - prwoadzący strzelanie, Sebastian Pigiel - obsługa techniczna, Wojciech Kraft - sędzia główny zawodów (PZSS III kl.).

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i wspaniałą rywalizację.

mgr Wojciech Kraft

• Studniówkowo

• 12 stycznia 2019 r. po raz kolejny uczniowie i zaproszeni goście bawili się na balu studniówkowym. Bal odbył się w Lidzbarku Warmińskim w Perle Warmii,a o jego rozpoczęcie poproszono panią dyrektor p. Elżbietę Gottuk.

• Zajęcia z samoobrony

• 11 stycznia 2019 r. zajęcia z Edukacji Wojskowej w klasie pierwszej mundurowej prowadził przedstawiciel 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia sprawności fizycznej podczas zajęć z samoobrony.