• ZAKOŃCZENIE ROKU UCZNIÓW KLAS III LO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU UCZNIÓW KLAS III LO

     • Dzisiaj odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia nauki przez uczniów klas III LO.Jak co roku pierwsza głos zabrała  p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która podsumowała wyniki trzyletniej nauki oraz odnoszonych sukcesów.Wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczennicy Mirosławie Kozik i Ewie Piróg.

      Nagrody za dobre wyniki w nauce odebrały również:Natalia Mizerakowska,Paulina Dudkiewicz i Justyna Przeszło.

      Wyróżniono także Angelikę Wąsewicz,Klaudię Subdę,Katarzynę Przytułę i Klaudię Florkowską,które uzyskały średnią ocen co najmniej 4,0.

      Tradycją szkoły jest uhonorowanie pracy uczniów w poszczególnych dziedzinach życia szkolnego.I tak certyfikat z wyróżnieniem w grupie opiekuńczo-medycznej odebrała Mirosława Kozik.W grupie mundurowej Justyna Baran,Paulina Dudkiewicz,Dawid Michalec,Angelika Wąsewicz,Kacper Bielun,Patryk Dzoć,Gabriela Ligiżyńska,Natalia Marczenko i Justyna Przeszło.

      Nagrody za turnieje proobronne uczniom Gabrieli Ligiżyńskiej,Paulinie Dudkiewicz,Angelice Wąsewicz,Dawidowi Michalcowi i Justynie Baran wręczyli p.Wojciech Kraft i p. Marcin Narkowicz.

      Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych nagrodę wręczono Dawidowi Michalcowi i Justynie Baran.

      Nagrodę za osiągnięcia artystyczne otrzymała Natalia Marczenko i Mirosława Kozik.

      Doceniono pracę w Samorządzie Uczniowskim uczniów Justyny Przeszło,Natalii Mizerakowskiej,Mirosławy Kozik,Natalii Afeld,Angeliki Wąsewicz,Macieja Boiwki i Gabrieli Ligiżyńskiej.

      Pani Jolanta Płoska i Gabriela Szymuś wręczyły nagrody Mirosławie Kozik,Justynie Baran i Natalii Afeld za pracę w wolontariacie.

      Uczniowie Patryk Dzoć i Damian Karczewski otrzymali nagrody za perfekcyjne nagłośnienie każdej uroczystości szkolnej.

      Jak co roku wręczono listy polecające osobom godnym zatrudnienia.Zostali nimi Justyna Przeszło, Patryk Dzoć,Mirosława Kozik i Sandra Minkowska.

      Wychowawcy klas III p.Marta Mycio i p. Kamila Gołębikowska podziękowali rodzicom zaangażowanym w trzyletnie życie klas wręczając podziękowania p.Przytule,p.Kozik,p.Przeszło,p.Przybyłek,p.Minkowskiej,p.Sófczyńskiej,p.Baran i p.Ligiżyńskiej.

      Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu ufundowała nagrody w formie obozu sportowego - odebrali je Dawid Michalec,Patryk Dzoć,Natalia Afeld i Angelika Wąsewicz.

      Po części oficjalnej odbyła się część nieoficjalna, w której absolwenci podziękowali wychowawcom i nauczycielom za trzyletnią pracę wychowawczą,uczniowie klasy II pożegnali swoich kolegów i koleżanki wręczając skromne upominki.Jak zawsze w tej części nie obyło się bez łez, które uroniły wychowawczynie oraz uczniowie.

      Życzymy wszystkim połamania pióra podczas egzaminów maturalnych :)

    • POCZĄTEK TURNIEJU STRZELECKIEGO GRAND PRIX
     • POCZĄTEK TURNIEJU STRZELECKIEGO GRAND PRIX

     • Dzisiaj 28.04.2019 na naszej strzelnicy szkolnej odbył się pierwszy turniej z serii ORNECKO-GÓROWSKIEGO STRZELECKIEGO GRAND PRIX , które będzie się składało z trzech spotkań w trakcie których zostaną wyłonieni najlepsi strzelcy wszystkich trzech spotkań Grand Prix.

      W zawodach wzięło udział 27 zawodników z Górowa Iławeckiego, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Grądek, Zielenicy i Kamińska. Zawody odbywały się w miłej , sportowej atmosferze. Zawodnicy strzelali z karabinów pneumatycznych o kal. 4,5 o energii wylotowej poniżej 17J, odległość do tarczy wynosiła 10m. Uczestnicy oddawali łącznie 3 strzały próbne i 20 strzałów ocenianych do 4 tarcz 14X14 cm.Nie było podziału ze względu na płeć, więc zarówno kobiety jaki i mężczyźni strzelali razem w dwóch grupach, które dzieliły się na zawodników doświadczonych oraz amatorów strzelectwa sportowego.

      Organizatorzy oraz sponsorzy zapewnili bezpieczną zabawę, ciepłe napoje, oraz drobne upominki dla uczestników. Zawodników oceniał sędzia klasy II strzelectwa sportowego p.Józef Widun, prowadzącym strzelanie był p.Jerzy Tatol, a kierownikiem zawodów p.Wojciech Kraft. Po zakończeniu i podsumowaniu całego Grand Prix najlepszymi zawodnikami okazali się:

      kat.Open

      1.Mariola Leszczyńska

      2.Anna Piędzich

      3.Sebastian Pigiel

      4.Mariola Kraft

      5.Tomasz Jarmoluk

      6.Wojciech Mazurek

      kat.Master

      1.Marcin Kraft

      2.Robert Kryżeński

      3.Krzysztof Łomecki

      4.Radosław Worobiec

      5.Emilia Łomecka

      6.Paweł Juniewicz

      Serdeczne podziękowania składamy współorganizatorowi zawodów p.Sebastianowi Leszczyńskiemu.                                                                                                      

    • BRAWO STRZELCY!
     • BRAWO STRZELCY!

     • 13 kwietnia 2019 r. w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z Broni Sportowej Palnej "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej". Do rywalizacji przystąpiło 18 zespołów z Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna, Pieniężna, Lubawy, Górowa Iławeckiego, Olsztyna, Działdowa, Bartoszyc, Orzysza i Mrągowa. Czteroosobowe drużyny strzelały z karabinu SM-2 w postawie leżącej i karabinu TOZ-17 w postawach klęczącej i stojącej.

      Naszą szkołę reprezentowali Ania Stępniak,Roksana Kindlarska,Paulina Dudkiewicz,Aleksandra Stępniak,Gabriela Ligiżyńska,Jakub Szydlik,Tymoteusz Pilecki,Jakub Gobis,Radosław Worobiec,Dawid Daniszewski,Wojciech Drozd,Konrad Potasznik,Bartosz Gromadka,Paweł Juniewicz,Grzegorz Wędrowski,Konrad Jaworski.

      Po bardzo wyrównanej walce na II miejscu znalazła drużyna:Ania Stępniak, Gabriela Ligiżyńska,Jakub Gobis i Tymoteusz Pilecki.Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności tym, którzy stanęli na podium :)

    • Wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
     • Wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

     • W połowie kwietnia uczniowie klas mundurowych zostali zaproszeni przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie do odwiedzenia instytucji państwowych.

      Głównym celem wizyty było przedstawienie roli Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych, zadań i zasad funkcjonowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz zaznajomienie z tematyką bezpieczeństwa na poziomie państwa.Młodzież miała okazję spotkać się z szefem BBN, ministrem Pawłem Solochem.

      Przed pobytem w Biurze, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, po którym uczniów oprowadził p. Maciej Czulicki. Po wizycie w BBN młodzież odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa, poznając jego rolę i zadania. Miała możliwość wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych RP oraz złożenia wiązanki kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a następnie złożyć wizytę w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

      Dwudniowy pobyt w Warszawie był okazją do odwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Pollin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

      Bardzo dziękujemy p. Maciejowi Czulickiemu, który zorganizował pobyt naszych uczniów w Warszawie.

    • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych uczniowie naszej szkoły wspólnie z p. dyrektor Elżbietą Gottuk złożyli kwiaty i znicze przed pomnikiem upamiętniającym ofiary tamtych lat.

    • JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !
     • JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !

     • Po raz kolejny potwierdziliśmy swoją wysoką pozycję w sportach proobronnych i strzelectwie sportowym.Po sukcesie odniesionym w Żaganiu (Wicemistrzostwo Polski Klas Mundurowych) 5 kwietnia 2019 r. zostaliśmy mistrzami województwa w I Otwartej Wojewódzkiej Spartakiadzie Klas Mundurowych.Zespół w składzie:Angelika Wąsewicz,Wojciech Drozd,Jakub Gobis, Jakub Szydlik i Radosław Worobiec rywalizowali w 5 konkurencjach z 16 drużynami z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

      Konkurencje obejmowały strzelanie z karabinka kbks(III miejsce) i pistoletu sportowego kbks(I miejsce),rzut granatem(III miejsce),skłony tułowia(I miejsce) i rzut piłką lekarską(III miejsce) oraz pomoc przedmedyczną.

      Indywidualne nagrody uzyskali:Angelika Wąsewicz -I miejsce wśród kobiet,Jakub Gobis -I miejsce wśród mężczyzn i Jakub Szydlik -III miejsce wśród mężczyzn.

      Organizatorami spartakiady byli Komenda Miejska Policji w Olsztynie,Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej z siedzibą w Olsztynie oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo - Kolekcjonerskie "Gward".

      Celem imprezy było uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, a także kształtowanie i umacnianie wśród młodego pokolenia obywatelskiej postawy wobec spraw bezpieczeństwa i obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

      Opiekunem grupy był mgr Wojciech Kraft.

      Gratulujemy!:)

    • Łącznościowscy na zajęciach
     • Łącznościowscy na zajęciach

     • 5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas mundurowych podczas edukacji wojskowej nabywali kolejne umiejętności. Żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego kpr.Bartosz Ciesielski,kpr.Michał Majewski,st.szer.Marcin Jóźwicki, st.szer.Leszek Szulewa i st.szer.Tomasz Czarnecki przypomnieli budowę broni, doskonalili umiejętność częściowego rozkładania i składania broni w postawie leżącej,uczyli nawiązywania łączności radiostacją plecakową małej mocy UKF z radiostacją pokładową montowaną na podwoziu HONKERA oraz zapoznali młodzież z budową radiotelefonu przenośnego EP8000.W trakcie zajęć doskonalono również elementy taktyki z wykorzystaniem pojazdu.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia, a żołnierzom za bardzo atrakcyjne i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.