• TEST SPRAWNOŚCIOWY

• 29 sierpnia 2019 r. odbył się test sprawności fizycznej dla uczniów klas I grupy mundurowej. Uczniowie zmierzyli się z konkurencjami jakie proponuje Straż Graniczna dla swoich przyszłych kandydatów. Wszyscy doskonale poradzili sobie z uginaniem i prostowaniem ramion w podporze leżąc przodem, biegiem po kopercie czy skoku w dal obunóż. Najtrudniejsza konkurencją okazał się bieg na dystansie 1000 m, ponieważ temperatura tego dnia przekraczała 30 stopni, co niestety nie sprzyjało uczniom.

Wszyscy uczniowie zaliczyli test sprawnościowy, a wśród przyszłych kandydatów na żołnierzy znaleźli się tacy, którzy sprawność fizyczną zaprezentowali na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy :)

Serdecznie dziękuję naszym uczniom, którzy nadzorowali właściwy przebieg konkurencji:Annie Stępniak, Angelice Postupak, Aleksandrze Stępniak,Erykowi Świetlikowskiemu, Arturowi Świetlikowskiemu, Jakubowi Gobisowi, Jakubowi Szydlik, Wojciechowi Drozd, Radkowi Worobcowi i Pawłowi Juniewiczowi.