• SPOTKANIE z mł.asp.MARTĄ KABELIS z POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI w BARTOSZYCACH
     • SPOTKANIE z mł.asp.MARTĄ KABELIS z POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI w BARTOSZYCACH

     • 30 października 2019 r. mł.asp.Marta Kabelis z Powiatowej Komendy Policji w Bartoszycach spotkała się z młodzieżą naszej szkoły.Tematem wiodącym spotkania były narkotyki i dopalacze, ich szkodliwość oraz odpowiedzialność prawna młodzieży i dorosłych.

      Uczniowie mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach oraz  pracy w policji, do której młodsza aspirant zachęcała.To z pewnością praca ciekawa,bez monotonii, w której można się sprawdzić.Nie bez znaczenia jest fakt, że policja z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym.

    • "Mundurowa pamięć" i "Szkoła pamięta"
     • "Mundurowa pamięć" i "Szkoła pamięta"

     • Zbliża się 1 listopada, dzień w którym obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To wyjątkowy czas,w którym wracamy myślami, do przeszłości, by w chwilach zadumy i wspomnień przywołać sylwetki tych, co odeszli.

      Ten szczególny dzień wraz z dniem zadusznym jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej,a nasza obecność przy grobach czy pomnikach jest formą moralnego obowiązku uczczenia oraz pielęgnowania pamięci o Zmarłych.

      W tym wyjątkowym czasie uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Mundurowa pamięć" organizowanej pod patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz "Szkoła pamięta" organizowanej pod patronatem Ministerstwa Eduakcji Narodowej.Młodzież odwiedziła miejscowe groby, porządkując je,by nadać im godny wygląd.

      W czwartek uczniowie klas I i III przed pomnikiem upamiętniającym poległych w Katyniu i w Smoleńsku uroczyście zapalili znicze i uczcili poległych minutą ciszy.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna
     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Udzielanie pierwszej pomocy medycznej na polu walki to temat wiodący dzisiejszego spotkania uczniów certyfikowanych klas mundurowych z przedstawicielami 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Kpr.Agnieszka Wieczorek, kpr.Tomasz Krasowski i st.szer.Dariusz Rynkiewicz udzielali wskazówek związanych z udzielaniem pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym, a kpr.Agnieszka Wieczorek dodatkowo przekazała informacje dotyczące zasady wzywania pierwszej pomocy medycznej na polu walki (meldunek MEDEVAC).

      O bezpieczeństwie pożarowym i zasadach BHP w szkoleniu wojskowym opowiedziała p.Joanna Żbikowska.

      Ponadto uczniowie klas I-II doskonalili swoje umiejętności z musztry pod okiem st.kpr.Szymona Mateusiaka. Kpr.Grzegorz Jabłonowski przekazał informacje dotyczące bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką B.L.O.S.

      Serdeczne podziękowania przekazujemy dowódcy 20 BBZ gen.bryg.Jackowi Ostrowskiemu za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia z młodzieżą.

      Bardzo dziękujemy ppłk Leszkowi Frankowskiemu za zorganizowanie zajęć w dniu dzisiejszym, a prowadzącym za duże zaangażowanie podczas prowadzenia zajęć :) .

      P.S.Niektórzy byli u nas pierwszy raz - zdaliście egzamin na piątkę! :).

    • MATEMATYKA W PRZYRODZIE WALCZY W KONKURSIE MAKS MATEMATYCZNY MOGALO
     • MATEMATYKA W PRZYRODZIE WALCZY W KONKURSIE MAKS MATEMATYCZNY MOGALO

     • Najmłodsi w szkole, ale najdzielniejsi. Grupa uczniów klasy IA LO w czwartek 24.X.2019 po raz pierwszy próbowała swoich sił w ósmej edycji gier matematycznych Mogalo. Przez 45 minut każdy z uczestników walczył o jak najlepszy wynik w dwóch nowych, dotąd nie publikowanych konkurencjach.

      Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

      W tym roku jednym z zadań był „ Suwak”. Zadanie sprawdzające wiedzę o cechach podzielności liczb i spostrzegawczość uczestników. Drugą konkurencją była „ Mozaika”, która sprawdzała wyobraźnię uczestnika. Podczas rozgrywki należało wskazać 3 z 6 kształtów (każdy jest złożony z 4 małych kwadratów), z których można przez układanie i obracanie (w tym lustrzane odbicie) ułożyć wskazaną mozaikę złożoną z 12 kwadratów.

      Atmosfera konkursu była fantastyczna. Młodzież ochoczo przystąpiła do rywalizacji. Niepewność związana z faktem, iż gry nie były wcześniej publikowane dodatkowo potęgowała podekscytowanie. Młodzież, która brała udział w konkursie (z małym wyjątkiem), to uczniowie grupy ogólnej naszej szkoły. Świetnie podłapali matematyczno-informatycznego bakcyla związanego z konkursem.  Jestem z nich ogromnie dumna. Dziękuję za chęci, za uśmiech, za współpracę w przygotowaniach do konkursu.

       

           mgr Kamila Gołębikowska- koordynator konkursu

    • ZAWODY STRZELECKIE o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
     • ZAWODY STRZELECKIE o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

     •  

      21 października 2019 r. na strzelnicy szkolnej odbyła się 3 edycja zawodów strzeleckich o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.

       

      W zawodach udział wzięło ponad 40 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach - mężczyzn i kobiet.

      Zwycięzcą tegorocznych zawodów, z wynikiem 50 pkt został Bartosz Gromadka.Drugie miejsce zajął Radosław Worobiec uzyskując 48 pkt, zaś trzecie miejsce również z 48 pkt zajął Konrad Potasznik.

      Wśród kobiet na pierwszym miejscu znalazła się Nikola Gołębiewska z 49 pkt, na drugim miejscu Aleksandra Stępniak z 45 pkt a na trzecim miejscu Anna Stępniak z 43 pkt.

      Wszyscy w/w uczniowie reprezentują certyfikowane klasy mundurowe.

      Organizatorzy serdecznie dziękują za tak duże zainteresowanie zawodami oraz sportową rywalizację.

                                                                                                 mgr Wojciech Kraft

    • DZIELNIE PILNOWALIŚMY NASZEJ SZKOŁY
     • DZIELNIE PILNOWALIŚMY NASZEJ SZKOŁY

     • W piątek 18 października 2019 r. uczniowie klasy II LO urządzili tzw. "nockę" w murach naszej szkoły.

      Pod czujnym okiem wychowawcy klasy p. Aleksandry Maluchnik i p. Agnieszki Juniewicz uczniowie wielokrotnie grali w siatkę (za co należy się pochwała), grali w gry towarzyskie oraz delektowali się popcornem przy bujnym repertuarze filmowym. Cały wieczór, noc jak i poranek upłynęły w wesołym nastroju. Jak zapewniają uczniowie - to nie jest nasza ostatnia nocka.

      Osobiście dziękuję za doborowe towarzystwo i za pół godziny snu.

                                 mgr Aleksandra Maluchnik

    • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE
     • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE

     • 19 października 2019 r. w Ornecie odbyły się VI ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA ORNETY . Zawodnicy strzelali w 2-osobowych drużynach.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:Nikola Gołębiewska i Paweł Juniewicz, Anna Stępniak i Aleksandra Stępniak, Izabela Daszkiewicz i Grzegorz Wędrowski oraz  Konrad Potasznik i Bartosz Gromadka.

      Niestety tym razem nie udało się zdobyć czołowych miejsc, ale dziękujemy zawodnikom za reprezentowanie szkoły na zawodach :).

    • SPOTKANIE z WKU
     • SPOTKANIE z WKU

     • 18 października 2019 r. przedstawiciele WKU w Lidzbarku Warmińskim  spotkali się z uczniami klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, w tym o profilu mundurowym.

      Uczniowie poznali zasady funkcjonowania kwalifikacji wojskowej oraz dowiedzieli się jakie formy służby wojskowej proponuje wojsko.

      Młodzieży przekazano informacje dotyczące skróconej służby przygotowawczej,terytorialnej służby wojskowej,służbie kandydackiej oraz zawodowej służbie wojskowej.

     • KONIEC AKCJI "PODARUJ POMOC"

     • Zakończyliśmy akcję Podaruj Pomoc.Wszystkie zebrane rzeczy, środki czystości i przybory szkolne wraz z meblami zostały zawiezione bezpośrednio potrzebującej rodzinie do Trutnowa.

      Szczególnie dziękuję Tomaszowi Prokop, który bezinteresownie udostępnił busa i zawiózł wszystkie zebrane rzeczy. Dziękuję wszystkim darczyńcom i zaangażowanym osobom.

                                                                               mgr Gabriela Szymuś

    • DZIEŃ WYPEŁNIONY ĆWICZENIAMI
     • DZIEŃ WYPEŁNIONY ĆWICZENIAMI

     • Piątek,18 października 2019 r. uczniowie certyfikowanych klas mundurowych spędzili na terenie obiektów szkoleniowych 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Młodzież pod okiem plut.Artura Borejki,plut.Arkadiusza Wierczyńskiego,plut.Jacka Markowskiego, kpr.Bartosza Ziółkowskiego i szer.Michała Sadowskiego doskonaliła działania taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej.Poznała zasady bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką B.L.O.S.,doskonaliła umiejętności strzeleckie na urządzeniu szkolno-treningowym CYKLOP oraz rzut granatem ćwiczebnym.

      Bardzo dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za możliwość odbycia zajęć na terenie jednostki, ppor. Krzysztofowi Marciniakowi za organizację zajęć :) oraz instruktorom za przeprowadzenie zajęć :).

    • POMAGAJĄC ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PAPIESKI
     • POMAGAJĄC ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PAPIESKI

     • Uczniowie naszej szkoły zamienili się w wolontariuszy i przez dwa dni zbierali fundusze, które zasilą konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyczyniając się do budowania żywego pomnika dla św. Jana Pawła II.

                                                                                                           mgr Jolanta Płoska

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • W piątek, 11 października 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Dyrektor Zespołu Szkół p. Dorota Lipkiewicz życząc sukcesów, wytrwałości i cierpliwości nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła również życzenia uczniom klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie.

      Na uroczystość przybyli wicestarosta powiatu bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz, burmistrz Górowa Iławeckiego p. Jacek Kostka, przedstawiciele służb mundurowych- ppłk Leszek Frankowski z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppor. Krzysztof Marciniak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Swoją obecnością zaszczycili nas również:Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim ppłk Mariusz Witkowski, Komendant Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim nadkom.Krzysztof Szczepański, z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku kpt.Mirosław Ducki,z-ca komendanta Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim mjr Adam Deleżuch, nadleśniczy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie p. Waldemar Ostrowski, p. Izabela Kurowicka - przedstawiciel Wydziału Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach, p.Leszek Kłębucki - prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji w Górowie Iławeckim, p. Barbara Kamińska - wieloletni przyjaciel szkoły oraz p.Marietta Zakrzewska - przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół.

      Uroczysty apel był okazją podziękowania za ubiegłoroczną pracę - dyrektor szkoły p. Dortota Lipkiewicz wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły swoim pracownikom, zaś uczniowie podziękowali nauczycielom wręczając im kwiaty i słodkie upominki.

      Samorząd uczniowski wręczył również nagrody nauczycielom, którzy wzięli udział w zawodach strzeleckich na szkolnej strzelnicy. Najcelniejsze oko i zaszczytne miejsca zajęli kolejno p.Gabriela Szymuś,p.Krystyna Zawadzka i p.Marta Mycio.

      Na koniec pani dyrektor przedstawiła nowy skład Samorządu Uczniowskiego, którego przewodniczącą została Nikola Gołębiewska a jej zastępcą Michał Kowalewski.

    • SZKOLENIA w KLASACH MUNDUROWYCH
     • SZKOLENIA w KLASACH MUNDUROWYCH

     • 11 października 2019 r. uczniowie certyfikowanych klas mundurowych spotkali się z żołnierzami 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim plut. Arturem Borejko i kpr. Bartoszem Ciesielskim.

      Tematyką zajęć była organizacja i uzbrojenie wybranych pododdziałów Sił Zbrojnych RP, obowiązki żołnierza w walce oraz regulaminy ogólny SZ RP i klas mundurowych.

    • POTRZEBNA POMOC !
     • POTRZEBNA POMOC !

     • Informujemy, że szkole od kilku dni trwa zbiórka dla rodziny, która w pożarze straciła sporą część swojego dorobku. Małżeństwo oprócz swoich dzieci wychowuje też dzieci adoptowane. Liczy się każda pomoc - spróbujmy wesprzeć tą fantastyczna rodzinę - bliższe informacje przekazali Wam wolontariusze z naszej szkoły. Liczymy na Was!

      Ponadto trwa akcja zrzutka.pl - tu też można dorzucić swój grosik :)

      https://zrzutka.pl/rf2f9s

    • TENIS STOŁOWY - eliminacje do turnieju powiatowego
     • TENIS STOŁOWY - eliminacje do turnieju powiatowego

     • 8 października 2019 r. odbył się szkolny turniej tenisa stołowego chłopców. W turnieju wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.

      I miejsce zajął Tomasz Właszyn z klasy IB BS, II miejsce przypadło Pawłowi Juniewiczowi z klasy II LO, zaś III miejsce Dominikowi Dobrzyńskiemu z klasy I B LO.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom :). Chłopcy będą reprezentować szkołę w powiatowym turnieju, który odbędzie się 18 października w Górowie Iławeckim.Będziemy trzymać za Was kciuki!

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WKU
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WKU

     • 3 października 2019 r. uczniowie certyfikowanych klas mundurowych spotkali się z oficerami Wydziału Rekrutacji WKU w Lidzbarku Warmińskim.

      Podczas spotkania ppor. Bogusława Bryl omówiła uregulowania prawne dostępnych form służby wojskowej, min. skróconej służby przygotowawczej,terytorialnej służby wojskowej,służby kandydackiej i zawodowej służby wojskowej.

      Przekazane uczniom informacje z pewnością będą wskazówką przy wyborze ich przyszłej ścieżki zawodowej.

    • DZIEŃ CHŁOPAKA
     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Uczennice II klasy LO postawiły hucznie uczcić dzień chłopaka. Gdy nasi Panowie myśleli, że o nich zapomniałyśmy we wtorek 1 października czekała na nich miła i smaczna niespodzianka 😉 Wszystkiego naj nasze klasowe chłopaki! Czekamy na rewanż na dzień kobiet 😉

                            mgr Aleksandra Maluchnik