• UWAGA!
     • UWAGA!

     • W poniedziałek, 2 grudnia, na drugiej lekcji  odbędzie się pisemny egzamin z edukacji wojskowej - uczniowie klas III przychodzą w moro.

    • JAK PRZETRWAĆ W LESIE?
     • JAK PRZETRWAĆ W LESIE?

     • Jak przetrwać w lesie, jak rozpalić ognisko i gdzie szukać schronienia tego m.in. dowiedzieli się uczniowie certyfikowanych klas mundurowych na zajęciach, które odbyły się 29 listopada 2019 r. na obiektach należących do 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych były tematyką drugiej części zajęć,w których uczestniczyli uczniowie.

      Młodzież mimo niesprzyjającej pogody sprostała wszystkim wymaganiom, które postawili przed nimi prowadzący zajęcia żołnierze.

      Dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za możliwość odbycia zajęć na obiektach jednostki oraz ppor. Krzysztofowi Marciniakowi za zorganizowanie zajęć, a także prowadzącym zajęcia żołnierzom.

    • SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁCE SIATKOWEJ
     • SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁCE SIATKOWEJ

     • 25 listopada 2019 r. szkołą rządziła piłka siatkowa. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne rozgrywki w piłce siatkowej.Wszystkie klasy wystawiły swoich najlepszych zawodników.Rozgrywki trwały do południa i ostatecznie na podium stanęły zawodniczki z klasy I B LO:Sandra Buksa,Marta Machowicz,Zuzanna Pilecka,Nikola Szok,Wiktoria Zambrzycka,Weronika Szewczyk,Julia Baran i Urszula Szyk oraz chłopcy z klasy III LO:Patryk Suski, Kamil Majcher,Jakub Szydlik, Jakub Gobis,Wojciech Drozd,Tymoteusz Pilecki oraz Mateusz Wójtowicz.

      Serdecznie dziękujemy za sportową postawę wszystkim zawodnikom i gratulujemy zwycięzcom :)

    • POŁOWINKI`2019
     • POŁOWINKI`2019

     • 22 listopada 2019 r. przy akompaniamencie najlepszych hitów, uczniowie klasy II LO świętowali swój półmetek w naszej szkole. Uczniom dopisywał świetny humor, co widać było po frekwencji na parkiecie. Ach, co to był za wieczór! Liczę na tak świetną rozrywkę na naszej studniówce :)

                                                                                                        mgr Aleksandra Maluchnik

    • PREMIER UHONOROWAŁ STYPENDYSTÓW
     • PREMIER UHONOROWAŁ STYPENDYSTÓW

     • W dniu 20 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2019/2020 wyróżniono w województwie warmińsko-mazurskim 157 uczniów ze szkół dla młodzieży, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wszyscy musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

      Nagrodę Prezesa Rady Ministrów z rąk Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego odebrała uczennica klasy III A LO Klaudia Tatol. Jak podkreślił Kurator to ogromne wyróżnienie. Dla stypendystów, nagroda za rzetelną naukę, a dla Rodziców – powód do dumy. Gratulujemy !

    • ZAJĘCIA w KLASACH MUNDUROWYCH
     • ZAJĘCIA w KLASACH MUNDUROWYCH

     • Dzisiejsze (22.11), piątkowe zajęcia z edukacji wojskowej uczniowie klas mundurowych spędzili pod okiem żołnierzy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Lekcje zaczęły się od doskonalenia sprawności fizycznej. Młodzież spotkała się ze st.chor.Radosławem Ogonowskim, który poprowadził zajęcia dotyczące elementów walki w bliskim kontakcie.

      Uczniowie certyfikowanych klas mundurowych poznali również zasady taktyczne i medyczne TCCC (zastosowanie protokołu MARCHE na polu walki).Zajęcia poprowadził plut.Grzegorz Modrzejewski.Plutonowy przypomniał także jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym.Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego też uczniowie grupy opiekuńczo-medycznej dołączyli do kolegów i koleżanek w mundurach.

      Z budową i obsługą broni zapoznawali uczniów st.sierż.Łukasz Dutko,sierż.Kamil Zych,plut.Grzegorz Modrzejewski,st.kpr.Sebastian Bernacki,kpr.Grzegorz Jabłonowski i st.szer.Emil Barszczewski.

      Dyrektor i wychowawcy klas mundurowych serdecznie dziękują dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen.bryg.Jackowi Ostrowskiemu za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz ppłk.Leszkowi Frankowskiemu za zorganizowanie zajęć.

      Dziękujemy również ppor.Anecie Monkiewicz, która czuwała nad właściwym przebiegiem zajęć oraz prowadzącym, którzy perfekcyjnie przygotowali się do spotkania z młodzieżą.

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia
     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. To idealny moment,żeby zerwać z uciążliwym nałogiem, który szkodzi zdrowiu palącym oraz osobom będącym biernymi palaczami.

      Każdy wypalony papieros kosztuje nas 11 minut z naszego życia, palacze żyją od 10 do 15 lat krócej. Trucizny papierosowe osłabiają również system odpornościowy organizmu. System immunologiczny potrzebuje pół roku, by dojść do siebie. A dopiero po roku od odstawienia palenia ryzyko zawału serca u palaczy spada o połowę. Trzeba aż 10 lat bez papierosów, by zmniejszyło się ryzyko zachorowania na raka płuc.

      Uczniowie naszej szkoły tego dnia postanowili rozdawać jabłka, przekonując uczniów do zdrowego odżywiania i odstawienia papierosów chociaż na jeden dzień.

       

    • KOLEJNY SUKCES KACPRA !
     • KOLEJNY SUKCES KACPRA !

     • Miło nam donieść, że nasz uczeń (nawiasem mówiąc bardzo skromny uczeń :)) Kacper Konieczek odniósł kolejny ważny sukces.

      W dniach 14-17 listopada 2019 r. w Grudziądzu odbywały się zawody - XVI Puchar Polski Kadetów w boksie. W zawodach udział wzięło około 250 zawodników z Polski i zagranicy.

      W kategorii 70 kg Kacper zajął III miejsce, a dalszą walkę niestety uniemożliwiła mu odniesiona w trakcie zawodów kontuzja ręki.

      Kacper reprezentuje lidzbarski klub sportowy Olympia.Serdecznie gratulujemy! :)

    • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH
     • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH

     • Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku dziś w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju kilka dni wcześniej odbyły się rocznicowe zgromadzenia, koncerty i pikniki. My święto to łączymy z wychowaniem patriotycznym młodzieży. Tego dnia obchodzimy uroczyście święto Mianowania Klas Mundurowych.

      Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie samorządów lokalnych: przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego p. Lech Darski, burmistrz miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka, radny Powiatu Bartoszyckiego p. Jerzy Szarejko, przewodniczący Rady Miasta Górowo Iławeckie p. Andrzej Kinal.

      Służby mundurowe reprezentowali: przedstawiciel 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej ppłk Leszek Frankowski, Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień ppłk Mariusz Witkowski, delegacja 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: ppor. Michał Nikoluk, mł. chor. Mariusz Baranowski, kpr. Jarosław Gobis, Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek, Komendant Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim nadkom. Krzysztof Szczepański, z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku mjr Wojciech Szczudło, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach kpt. Krystian Masalski.

      Było nam bardzo miło również gościć: Nadleśniczego Nadleśnictwa Górowo Iławeckie p. Henryka Kamińskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckiego p. Dariusza Hawrylca, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach p. Agnieszkę Walentynowicz, długoletniego przyjaciela szkoły p. Barbarę Kamińską, przedstawiciela Rady Rodziców p. Marietę Zakrzewską.

      Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów mianowanych i awansowanych. Dla nich to także ważny dzień.

      Na wstępie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący rocznicy odzyskania niepodległości. W tym miejscu należy podkreślić ujmujące recytacje, jak i duety muzyczne, które zaprezentowała młodzież. Z olbrzymią satysfakcją można było oglądać te występy. Następnie uczniowie klas pierwszych zostali mianowani na stopień szeregowego kadeta przez Przedstawiciela 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej Podpułkownika Leszka Frankowskiego oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień Podpułkownika Mariusza Witkowskiego. Wyróżnieni uczniowie klas starszych otrzymali awanse na kolejne stopnie mianowania. Najwyższy stopień awansu sztabowego kadeta w tym roku otrzymali: ŚWIETLIKOWSKI ERYK, DROZD WOJCIECH, STĘPNIAK ANNA oraz chorążowie pocztu sztandarowego GOBIS JAKUB, SZYDLIK JAKUB, PILECKI TYMOTEUSZ. Serdecznie gratulujemy wszystkim mianowanym uczniom i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni.

      Na koniec uroczystości młodzież zaprezentowała pokaz sprawności fizycznej. Prezentacja uczniów, jak co roku wywołała owacje na stojąco.

                                                                               mgr Kamila Gołębikowska

    • WOJEWÓDZKI TURNIEJ PROOBRONNY
     • WOJEWÓDZKI TURNIEJ PROOBRONNY

     • W dniach 8-9 listopada 2019 roku w Olsztynie odbył się etap wojewódzki TURNIEJU PROOBRONNEGO z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

      Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, upowszechnianie wiedzy historycznej, historii oręża polskiego oraz upowszechnianie sportów obronnych.

      Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorami Turnieju byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Klub Garnizonowy J.W., Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

      Do turnieju przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych oraz szkół średnich z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

      Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie liceum ogólnokształcącego w osobach: Mateusz Wójtowicz z klasy III A LO, Konrad Potasznik z klasy II LO oraz najmłodszy z grona Michał Kraft – uczeń klasy I A LO.

      Pierwszego dnia w piątek, odbył się test wiedzy historycznej, który obejmował zakres tematyczny wiedzy z historii Polski i historię powszechną w okresie (1864 - 1922 ) oraz historię oręża polskiego w tym czasie z uwzględnieniem znajomości broni, literatury.

      Nasi reprezentanci okazali się najlepsi. Konrad Potasznik zajął I miejsce, zostając mistrzem wiedzy historycznej, natomiast Michał Kraft został wicemistrzem, zajmując II miejsce.

      Nasza męska drużyna zajęła w klasyfikacji ogólnej wiedzy historycznej II miejsce.

      Drugiego dnia turnieju uczestnicy zawodów zmierzyli się ze strzelaniem oraz biegiem na orientację. W biegu na orientację zawodnicy mieli do pokonania trasę około 5 km oraz do wykonania zadania tj.: rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją, opatrywanie i transport rannego. Pomimo wielkiego wysiłku włożonego przez naszych dzielnych uczniów, nie udało się wywalczyć czołowych lokat.

      W klasyfikacji generalnej turnieju , po zaciętej walce, nasza reprezentacja zajęła V miejsce w województwie, zostając jednocześnie laureatami Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego 2019.

      Gratulujemy i dziękujemy drużynie za najlepszą wiedzę historyczną i godne reprezentowanie naszej szkoły.

      Uczniów do turnieju przygotowali nauczyciele naszej szkoły: p. Dorota Kalinowska oraz p. Wojciech Kraft.

      Opiekunem drużyny podczas turnieju była p. Elżbieta Gottuk.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE
     • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE

     • 10 listopada 2019 r. w Ornecie odbyły się Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Gromadka, Anna Stępniak ,Jakub Gołek, Aleksandra Stępniak i Nikola Gołębiewska. Na trzecim miejscu z wynikiem 90 pkt znalazła się Anna Stępniak, której serdecznie gratulujemy a pozostałym zawodnikom życzymy sukcesów na kolejnych zawodach :).

    • NIEPODLEGŁA do hymnu !
     • NIEPODLEGŁA do hymnu !

     • W rocznicę odzyskania niepodległości w całej Polsce w samo południe zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego.Miliony Polaków i przyjaciół Polski zaśpiewa polski Hymn.Będzie to druga edycja ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu".

      W szkole akcję tę nazwano "Szkoła do hymnu". Wszyscy uczniowie włączyli się do akcji gromadząc się na sali gimnastycznej i punktualnie o 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

    • ZAJĘCIA z ŻOŁNIERZAMI z 9pr
     • ZAJĘCIA z ŻOŁNIERZAMI z 9pr

     • 8 listopada 2019 r. w certyfikowanych klas mundurowych kolejny raz zajęcia poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie poznali budowę i obsługę techniczną wyposażenia indywidualnego żołnierza, przećwiczyli wzywanie pomocy medycznej na polu walki trzymając się zasad meldunku MEDEVAC oraz doskonalili musztrę zespołową.

      Zajęcia w przyjemnej atmosferze poprowadzili chor.Paweł Dydziński, st.kpr.Tomasz Matys, st.kpr.Krystian Sędrowski oraz st.szer.Marcin Jakubenas.

      Dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz ppor. Krzysztofowi Marciniakowi za zorganizowanie zajęć :).

    • ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ
     • ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

     • W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego śpiewania z okazji 11 Listopada uczniowie klasy II wzięli udział koncercie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

      Na scenie swój talent zaprezentował chór oraz uczniowie ze szkół muzycznych w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Górowie Iławeckim. Dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się że mogliśmy razem zaśpiewać dla Niepodległej.

                                                      mgr Gabriela Szymuś