• MATEUSZ Z "SERCEM DLA POLONII"

• 22 lutego 2020 r. w hotelu Krasicki odbyła się Gala Sportu Polonii Lidzbark Warmiński.To wielkie święto sympatyków piłki nożnej oraz okazja do podsumowania roku i wręczenia wyróżnień i nagród.

Nagrodę w kategorii "Serce dla Polonii" z rąk burmistrza Lidzbarka Warmińskiego p.Jacka Wiśniowskiego odebrał nasz uczeń Bartłomiej Zakrzewski.Wielkie gratulacje!

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 26 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim odbyły się miejskie eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Ponad 60 uczniów górowskich szkół wykazywało się swoją wiedzą pisząc test dotyczący m.in.tradycji i historii straży pożarnej, organizacji i zadań straży pożarnej,prowadzenia akcji ratowniczej oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznej.

Wśród uczniów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe najlepszym okazał się nasz Marek Zimoń. Trzecie miejsce zajął  Kacper Kołakowski, czwarte Łukasz Jadacki - uczniowie klasy I A LO.Jakub Ragucki i Konrad Potasznik, uczniowie klasy II LO zajęli miejsce szóste.Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap, tym razem powiatowy.

Dziękujemy Nikoli Gołębiewskiej,Jakubowi Szafran,Kindze Rydzewskiej,Sandrze Buksa,Bartkowi Kaczmarczykowi,Jerzemu Głuszkiewiczowi i  Piotrowi Bryk za udział w turnieju.

Opiekunem grupy był mgr Wojciech Kraft.

• Turniej Wiedzy o Policji

• Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły w składzie Anna Stępniak 3a,  Jakub Kozłowski 1a, Michał Kraft 1a i Jakub Zarzycki 1a w dniu 26 lutego pojechali do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gdzie  brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Policji. Eliminacje odbywały się w trzech centrach szkolenia policji; Katowice, Piła i Legionowo. W eliminacjach brało udział 71 szkół z których do Turnieju Finałowego w Pile zostanie wyłonionych 25 najlepszych. Trzymamy kciuki.

mgr Marcin Narkowicz

• Zajęcia w klasach mundurowych

• 21 lutego 2020 r. w  klasach  mundurowych podczas edukacji wojskowej odbyły się zajęcia prowadzone przez  żołnierzy  z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Uczniowie doskonalili umiejętności z  pomocy przedmedycznej, częściowego rozkładania i składania broni oraz ogólnych pojęć z balistyki. Serdecznie dziękujemy żołnierzom za bardzo atrakcyjne i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.

mgr Wojciech Kraft

• Zajęcia taktyczne

• 14 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne w Warmińskim 9 Pułku Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie klas mundurowych podczas zajęć zdobywali wiedzę na temat technik i działań  żołnierzy w różnych sytuacjach taktycznych. Działania żołnierzy w sekcji pojedynczej oraz w sekcjach dwu i czteroosobowych.

• Walentynki 2020

• Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyły się Walentynki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli kupić serduszka, które zwalniały ich z pytania, wysłać walentynkę 💌 lub wziąć udział w losach, w których główna nagrodą było zwolnienie z całodniowego odpytywania na lekcjach.

Wiktoria Zalasa

• ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE

• Przedstawiciele Szkolnego Koła Strzeleckiego im. gen. Michała Tokarzewskiego: Anna Stępniak, Aleksandra Stępniak, Paweł Juniewicz i Bartosz Gromadka 9 lutego 2020 r. wzięli udział w walentynkowych zawodach strzeleckich w Ornecie, których organizatorem był KS LOK "Orneckie Smoki".

Zawody przyciągnęły ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali o miejsca indywidualne i drużynowe strzelając z karabinka i pistoletu pneumatycznego.Konkurencja drużynowa wyłoniła zwycięzców, którymi zostali Anna Stępniak i Adam Dziadosz (KS LOK "Warmiak").Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a pozostałym zawodnikom gratulujemy wzorowej postawy podczas niedzielnej rywalizacji.

• ZAJĘCIA z ŁĄCZNOŚCI

• Żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim:st.szer.Łukasz Klinger, st.szer.Tomasz Czarnecki i st.szer.Arkadiusz Jurkowski poprowadzili dzisiejsze zajęcia z edukacji wojskowej dotyczące łączności.

Uczniowie certyfikowanych klas mundurowych mogli sami nawiązać łączność w swoich podgrupach poznając przy okazji podstawowe przepisy korespondencji radiowej. Młodzież poznała systemy łączności oraz środki łączności stosowane w wojsku.

Dziękujemy bardzo płk Radosławowi Cyniakowi - dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia szkolne, a prowadzącym za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

• BIEG WILCZYM TROPEM

• 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy 1 marca 2020 r. organizuje bieg na dystansie 2 km i 5 km - zapraszamy chętnych do udziału w tym wydarzeniu.