• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• Zapraszamy na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda.

Konkursu rusza już od 24 kwietnia, potrwa on do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. W konkursie czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród.

Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

mgr Marta Mycio

• KONIEC ROKU TRZECIOKLASISTÓW W CIENIU KORONAWIRUSA

• Dzisiaj, 24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas III LO zakończyli rok szkolny.Z jednej strony to dzień radosny, z drugiej smutny.Radosny, bo w końcu po trzech latach wytężonej pracy wszyscy ukończyli szkołę, a smutny, bo nie było uroczystego apelu i wręczania nagród, gości i pożegnań jak co roku.

Uczniowie w maseczkach i rękawiczkach, pojedynczo w odstępach czasowych dla zachowania bezpieczeństwa związanego z koronawirusem odbierali świadectwa i nagrody z rąk wychowawców.

Najlepszą uczennicą wśród trzecioklasistów została Klaudia Tatol z klasy III A.Wyróżnieni pod względem nauki zostali również:Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Aleksandra Pacewicz, Mateusz Wójtowicz i Kamila Krasińska.

Nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym odebrali: Amanda Urbanowicz, Anna Stępniak, Jakub Molestak i Eryk Świetlikowski. Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych nagrodzono Wioletę Baran i Annę Stępniak.

Za pracę na rzecz innych - wolontariat nagrodzono:Magdalenę Wiśniewską, Agnieszkę Kierul, Majkę Szcześniak i Aleksandrę Pacewicz.

Za reprezentowanie szkoły na zawodach, turniejach proobronnych nagrody wręczono: Annie Stępniak, Jakubowi Gobisowi, Radosławowi Worobcowi, Jakubowi Szydlikowi,Wojciechowi Drozd i Erykowi Świetlikowskiemu.

Nagrodę przyznano również Jakubowi Gobisowi, Jakubowi Szydlikowi i Tymoteuszowi Pileckiemu za trzyletnie reprezentowanie pocztu sztandarowego podczas uroczystości.

Rada Pedagogiczna przyznała wyróżniającym się uczniom listy polecające. Otrzymali je: Klaudia Tatol, Wojciech Drozd, Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Agnieszka Kierul, Anna Stępniak, Eryk Świetlikowski, Aleksandra Zwolińska, Andżelika Postupak, Katarzyna Ruszczyk i Radosław Worobiec.

Decyzją Rady Pedagogicznej wręczono podziękowania rodzicom:p.Annie i Mariuszowi Szydlikom, p.Monice i Jarosławowi Gobisom, p.Anecie Kamińskiej,p. Mikołajowi Kindlarskiemu, p. Monice Majcher,p.Sylwii Pisowłockiej,p.Iwonie i Grzegorzowi Świetlikowskim, p.Elżbiecie Ruszczyk, p.Annie Postupak i p.Jolancie Rodzewicz za aktywny udział w życiu szkoły, pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych.

Przed uczniami pierwszy poważny egzamin - matura. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca.Życzymy wszystkim połamania pióra, trzymamy kciuki za łatwe arkusze :)

• UWAGA UCZNIOWIE !

• Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

kształcenie na odległość zostaje przedłużone

do 26.04.2020 r.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość, a także przesunięciem terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów.

Komunikat w sprawie nowych terminów egzaminów zewnętrznych zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.

Uczniowie klas III LO!

do 21 kwietnia 2020 r. do godz.15.00 – wystawienie ocen końcoworocznych oraz ocen zachowania w kl. III LO

22 kwietnia 2020 r. – klasyfikacyjne zebranie Rady Pedagogicznej

Klasy III LO kończą zajęcia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego (24 kwietnia 2020 r.)

• UWAGA MŁODOCIANI PRACOWNICY ZESPOŁU SZKÓŁ

• Pracodawcy, którzy zatrudniają naszych uczniów jako młodocianych pracowników mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, dnia 31 marca 2020 roku.

Podstawa prawna:Art. 1 pkt 14, w zakresie dotyczącym art.15f oraz art. 101 pkt 2 lit. e ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 568).

• WAŻNE DLA MATURZYSTÓW

• Kolejne strony, które pomogą wam w powtórce do matury.

• DLA TYCH CO SIĘ NUDZĄ

• Biuro ds Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej zachęca do wzięcia udziału w konkursie Pieśni Patriotycznej - szczegóły

Dla zainteresowanych funkcjonowaniem klas mundurowych podaję link do strony