• UWAGA MATURZYŚCI!

• Przedstawiamy szczegółowy harmonogram matur pisemnych.

Każdy maturzysta musi zgłosić się na egzamin w stroju galowym, z ważnym dokumentem tożsamości i pomocami naukowymi dozwolonymi przez MON.

Przychodzimy 30 min przed egzaminem - każdy ma obowiązek mieć maseczkę.

HARMONOGRAM MATURA 2020

• Stypendia dla przyszłych studentów

• Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia 6 lipca 2020 roku rozpocznie rekrutację do 9 Edycji stypendiów akademickich na rok 2020/2021.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 6000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na uczelniach akademickich.

Szczegóły na stronie   https://www.fejj.pl/

• UWAGA UCZNIOWIE SZKOŁY BRANŻOWEJ

• Zgodnie z rozporządzeniem MEN  od dnia 18 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. uczniowie klas III   BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA   mogą realizować zajęcia praktyczne u pracodawców.

Udział uczniów w wyżej wymienionych zajęciach jest możliwy po uzyskaniu zgody ucznia, a w przypadku ucznia niepełnoletniego – po uzyskaniu zgody jego rodzica (opiekuna prawnego).

• MOŻE STUDIA TECHNICZNE?

• Wychodząc naprzeciw maturzystom i uczniom klas licealnych, była studentka kierunków ścisłych  zdecydowała się uruchomić projekt mający na celu wsparcie uczniów z zakresu:

⚙️Produktywnej nauki

⚙️Organizacji czasu

⚙️Pokazania politechniki od kuchni

⚙️Podjęcia świadomej decyzji dotyczącej wyboru studiów.

Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany kliknijcie w link

• KIERUNKI WOJSKOWE NA UNIWERSYTECIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM

• Z myślą o uczniach, przyszłych pracownikach służb mundurowych Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przygotował specjalny informator, w którym zawarł cały szereg informacji dotyczący kierunków: wojskoznawstwo oraz interdyscyplinarne studia strategiczne.

Jeśli jesteście zainteresowani to podaję link do pełnych informacji dotyczących rekrutacji i całego cyklu nauczania.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK

• 12 maja to dzień naszych wspaniałych pielęgniarek i położnych. Z tej okazji nasz szkolny Wolontariat postanowił zrobić im małą niespodziankę i podarować ciasta w ramach podziękowania za ich ciężką pracę, zaangażowanie i serce, które wkładają w to,co robią.

Słodki upominek został dostarczony do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach i przekazany na ręce p. Małgorzaty Jadczak - z-cy dyr. ds pielęgniarstwa. Życzymy wszystkiego dobrego, zdrowia i radości z okazji Waszego święta!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję: paniom: E. Borowskiej, A. Drabińskiej ,E. Gottuk, K. Gołębikowskiej, E. Kanclerz-Szulc ,D. Kalinowskiej, A. Maluchnik, M. Mycio, , J. Płoskiej, G. Szymuś oraz członkom wolontariatu: J. Baran, N. Gołębiewskiej, I. Kierul, K. Muzyce.

Nikola Gołębiewska

• STYPENDIA POMOSTOWE DLA MATURZYSTÓW

• Stypendia pomostowe to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Program skierowany jest do maturzystów z małych wsi i miasteczek, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować.

W roku akademickim 2020/2021 planowane jest stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie (wypłacane przez 10 miesięcy).

Kto może aplikować o takie stypendium poczytajcie sami - podaję link do strony, może ktoś z Was spełnia warunki więc warto skorzystać :).

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W "DNIU BEZ ŚMIECENIA"

• #WłączSięDoGry  to hasło tegorocznej, czternastej edycji kampanii Dzień bez Śmiecenia organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., której celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

Zabawa konkursowa rozpoczyna się 4 maja 2020 r. na Facebooku - codziennie pojawiać się będzie jedno pytanie, na które trzeba będzie odpowiedzieć.

Wielki finał odbędzie się 11 maja.

Jak włączyć się do akcji? Wystarczy polubić Dzień Bez Śmiecenia na facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/   i odpowiedzieć na pytanie.

ZAPRASZAMY :)

• KOLEJNY ROCZNIK Z CERTYFIKACJĄ !

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny spełniła wszystkie wymagania Ministerstwa Obrony Narodowej i od września 2020 r. obecna klasa I B LO będzie Certyfikowaną Klasą Mundurową realizującą Program "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

Patronat nad certyfikowanymi klasami sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, uczniowie realizują program Edukacji wojskowej  i otrzymują na koniec szkolenia certyfikaty MON.

Przypominamy, że absolwenci takich klas mają m.in. skróconą służbę przygotowawczą, preferencje w trakcie naboru do służb mundurowych, przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty).

• WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA

• Przed nami czas trzech świąt majowych 1,2 i 3 maj, które są szczególnie ważne w historii Polski.

1 Maj

to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzony na świecie od 1890 roku. W Polsce dzień ten został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 roku.

2 Maja

obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych, które zostało wprowadzone w 2004 roku. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

3 Maja

obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Uchwalenie jej uważa się za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa polskiego.

Mimo obalenia Konstytucji w 1792 r. dokument ten pomógł wielu pokoleniom Polaków podtrzymać dążenia  niepodległościowe w czasie zaborów i okupacji. W wolnej Polsce, po zmianie ustrojowej w 1989 roku Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych świąt państwowych.

mgr Dorota Klinowska