• POTRZEBNA POMOC!

• W piątek, 18 września 2020 r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację ręki dla naszego absolwenta Michała Wojtanowskiego, który został potrącony przez samochód. Operacja jest bardzo kosztowna, ale to jedyna szansa na uratowanie ręki Michała. Nie bądźmy obojętni, liczy się każda złotówka! Liczymy na Was :)

• KACPER ZNÓW NA PODIUM !

• W ostatni weekend ( 11-13 września) w Toruniu odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Z. Krygiera.

Ponad 80 zawodników z całej Polski oraz m.in. z  Białorusi, Czech, Łotwy i Rosji przyjechało do Torunia,  aby upamiętnić zasługi Zygmunta Krygiela, założyciela sekcji bokserskiej.

Kacper Konieczek, uczeń klasy II B LO, trenujący w lidzbarskim klubie ELITE FIGHT CLUB zaprezentował po raz kolejny  bardzo dobry poziom swoich umiejętności zajmując II miejsce w kategorii junior 69 kg. Gratulujemy :).

• ZAJĘCIA W KLASACH MUNDUROWYCH

• 16 września 2020 r. w klasach mundurowych odbyły się pierwsze zajęcia z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

Uczniowie w czasie zajęć przypomnieli sobie podstawy musztry zespołowej, nawiązywali łączność za pomocą bezprzewodowych środków łączności. Poznali zasady ochrony przed bronią masowego rażenia, a na zajęciach z samoobrony doskonalili ogólne zasady poruszania się oraz reagowania na agresywne zachowania przeciwnika.

Serdecznie dziękujemy st. kpr. M. Majewskiemu, st. kpr. B . Staszewskiemu, st. szer. A. Jurkowskiemu, st. szer. W. Radeckiemu oraz st. szer. M. Kilikowi za przeprowadzenie zajęć.

Szczególne podziękowania składamy dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia :).

• WSPANIAŁA FORMA KACPRA !

• W sobotę, 05.09.20 r. w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w boksie. Na hali widowiskowo - sportowej zgromadzili się sympatycy boksu, aby obejrzeć m.in. walki finałowe.

W jednej z nich wziął udział nasz uczeń Kacper Konieczek, który w kategorii junior 69 kg już w drugiej rundzie zwyciężył przez poddanie.Kacper jest zawodnikiem lidzbarskiego klubu ELITE FIGHT CLUB .Gratulujemy :)

• PRZYSIĘGA WOJSKOWA NASZYCH ABSOLWENTÓW KLAS MUNDUDUROWYCH

• 5 września br. w dwunastu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyła się przysięga wojskowa dla absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby przygotowawczej w tym w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Po złożonej przysiędze, od 7 września, absolwenci przejdą szkolenie specjalistyczne, którego zwieńczeniem będzie egzamin, kończący się uzyskaniem specjalności wojskowej wartownika. Jeśli zaliczą go pozytywnie, zostanie im nadany przydział mobilizacyjny, a co za tym idzie, będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. Ci którzy się na to nie zdecydują, zostaną przeniesieni do rezerwy w stopniu szeregowego.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• 01 września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po około półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkoły, aby spotkać się z koleżankami, kolegami i nauczycielami. Uroczystość miała nietypowy charakter ponieważ odbyła się bez gości, rodziców i w tzw. reżimie sanitarnym - uczniowie w małych grupach, w maseczkach, bez serdecznych powitań.

Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz życzyła zgromadzonym na sali pierwszoklasistom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.