• OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • 1 i 2 PAŹDZIERNIKA 2020 R. (CZWARTEK I PIĄTEK) ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA LEK DLA MAŁEGO CHŁOPCA KSAWEREGO RYNKIEWICZA Z BARTOSZYC.

      KSAWERY CHORUJE NA RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI I JEDYNĄ SZANSĄ DLA NIEGO JEST LEK, KTÓRY KOSZTUJE OK 9,5 MLN ZŁ. KSAWERY MA NIEDUŻO CZASU NA ZEBRANIE TEJ KWOTY. KAŻDA ZŁOTÓWKA MA ZNACZENIE. PROSIMY O WSPARCIE!

    • KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY
     • KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY

     • Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach - zapewne każdy znajdzie coś dla siebie :)

      !!! - VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej - konkurs odbędzie się w formie online. Więcej informacji u nauczycieli języka angielskiego. Osoby chętne, prosimy o zgłoszenie się do swoich anglistów do dnia 9 października;

      !!! - Olimpiada Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego - osoby chętne do wzięcia udziału,prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języków obcych do dnia 2 października;

      !!! - Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - zainteresowani uczniowie mogą się rejestrować na stronie https://www.cscs.pl/

    • SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY II A LO
     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY II A LO

     • W poniedziałek 28 września 2020r., w ramach Dnia Chłopaka, wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę do parku liniowego do Kamińska. Było zimno, i wietrznie, ale pomimo tego humory nam dopisywały. Razem z nami wyruszyła wychowawczyni Pani Elżbieta Gottuk i Pan Marcin Narkowicz. Na szczęście, gdy dotarliśmy na miejsce było ciepło i zaczęło świecić słońce. W Kamińsku pokonywaliśmy przeszkody w parku liniowym,    a później graliśmy w piłkę . W przerwach ogrzewało nas ognisko, przy którym zajadaliśmy pyszne kiełbaski. Główną atrakcją naszej wyprawy była mega huśtawka. Bawiliśmy się świetnie we wspólnym gronie. Właśnie tak świętowaliśmy Dzień Chłopaka :)

                                                                                                Aleksandra Bąk - uczennica klasy II A

    • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO CHŁOPCY!
     • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO CHŁOPCY!

     • Doroczne święto obchodzą nie tylko panie. Również panowie mają mają powody do świętowania. Właśnie 30 września przypada Dzień Chłopaka. Dzisiaj oprócz życzeń dla chłopców pojawiły się także skromne upominki przygotowane przez dziewczęta z każdej klasy. Zobaczcie sami :)

    • ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI 20 BBZ
     • ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI 20 BBZ

     • W piątek, 30 września 2020 r. zajęcia z edukacji wojskowej poprowadzili żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Uczniowie klasy pierwszej po raz kolejny spotkali się na zajęciach z musztry, która jest podstawowym elementem szkolenia klas mundurowych. Pozostałym uczniom przekazano wiedzę dotyczącą posługiwania się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami. Uczniowie mieli możliwość założenia odzieży ochronnej. Przypomniano na czym polega udzielanie taktycznej pomocy medycznej rannemu na polu walki. Na koniec uczniowie zostali zapoznani z zasadami BHP w szkoleniu wojskowym.

      Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczniów.

      Zajęcia poprowadzili ppor. A. Monkiewicz, st. kpr. K. Nowak, st. kpr. K. Dunajewski, szer. A. Górecki i p. J. Żbikowska. Serdecznie dziękujemy :)

      Podziękowania składamy także dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Piotrowi Kriese, który oddelegował żołnierzy na zajęcia do naszej szkoły.

    • ZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE SZKODZI
     • ZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE SZKODZI

     • 29 września 2020 r. uczniowie klasy III LO mieli okazję spotkać się z dr Marcinem Kazimierczukiem - pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

      Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej znajomości podstawowych zasad prawa. Dzisiejszy wykład był jednym z kilku bloków tematycznych realizowanych w ramach projektu "Propedeutyka prawa w liceach", którego dr Marcin Kazimierczuk jest koordynatorem.

      W spotkaniu wzięli również udział Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty p. Krzysztof Marek Nowacki oraz Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz.

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ

     • W poniedziałek, 28 września 2020 r. uczniowie klas III i II LO spotkali się z mjr Dariuszem Petką z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Szef Wydziału Rekrutacji przedstawił młodzieży możliwości jakie mają po ukończeniu szkoły średniej. W ofercie znalazły się szkoły i kierunki wojskowe oraz praca w wojsku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z formami służby wojskowej, warunkami socjalnymi i płacowymi. Jak podkreślił mjr Petka służba w wojsku daje nie tylko możliwość awansu, ale też ciągłego rozwoju.

    • KACPER NA MISTRZOSTWACH POLSKI W BOKSIE
     • KACPER NA MISTRZOSTWACH POLSKI W BOKSIE

     • W dniach 24-27 września 2020 r. we Włocławku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie.

      Do stolicy Kujaw przyjechało 160 najlepszych zawodników z całej Polski. Celem imprezy było wyłonienie mistrzów, wicemistrzów i brązowych medalistów Polski oraz popularyzacja boksu na terenie kraju.

      Nasz region reprezentował uczeń klasy II LO certyfikowanej klasy mundurowej KACPER KONIECZEK - ubiegłoroczny medalista na Olimpiadzie Młodzieży oraz Pucharze Polski. Mimo bardzo dobrego przygotowania nie udało mu się pokonać swojego przeciwnika z Gostynia i w swojej kategorii wagowej zajął IX miejsce.

      Jak podkreśla trener Michał Kilik, walka Kacpra była bardzo dobrą walką, mogła być walką finałową, ale zabrakło pomysłu na pokonanie dużo wyższego zawodnika. Bardzo gratulujemy Kacper :) dla nas i tak jesteś mistrzem:) życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

    • 18 DNI NAUKI UWM w Olsztynie
     • 18 DNI NAUKI UWM w Olsztynie

     • W czwartek 24 września klasa 2b uczestniczyła w wykładach i warsztatach naukowych organizowanych przez pracowników uniwersytetu warmińsko-mazurskiego. Z uwagi na obostrzenia liczba osób uczestniczących w zajęciach była bardzo ograniczona. W trzech grupach 9-cio osobowych z opiekunami i uśmiechem na twarzy ruszyliśmy na podbój Kortowa. Grupa rozszerzonej biologii pod opieką p. A. Baumann-Gudz odwiedziła Wydział Bioinżynierii Zwierząt , Katedrę Genetyki. W trakcie zajęć pt. "Poznaj tajemnice zapisane w swoich genach" każdy z uczestników samodzielnie w laboratorium odizolował swoje własne DNA, które odpowiednio zabezpieczone zabrał do domu.

      Pozostałe dwie grupy naprzemiennie uczestniczyły w zajęciach pt. "Efektowna fizyka i chemia gazów" organizowanych przez Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedrę Chemii. Były to warsztaty połączone z pokazem eksperymentów, na których samodzielnie w laboratorium wykonywaliśmy doświadczenia z suchym lodem, ciekłym azotem, barwnymi gazami oraz rzadko stosowanym heksafluorkiem siarki.

      "Zasada nr 1-nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2- nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1". Zaciekawieni tym cytatem "materialiści", bo tak się sami nazwali, grupa druga pod opieką jednego z rodziców naszej klasy p. Marietty Zakrzewskiej ruszyli na podbój Wydziału Nauk Ekonomicznych. Oprócz wykladu uczestniczyli również w warsztatch, na których inwestowali wirtualne pieniądze.

      Ostatnia grupa pod opieką wychowawcy odwiedziła dodatkowo Wydział Bioinżynierni Zwierząt, ale tym razem Katedrę Zoologii. Poznaliśmy tam róžne postacie kwasów nukleinowych DNA i RNA, oglądalismy pod mikroskopem różne chromosomy.

      To już drugi raz kiedy bierzemy udział w Olsztyńskich Dniach Nauki i na pewno nie ostatni. Jest to świetna okazja, aby młody człowiek, uczeń szkoły średniej poznał przyszłość, która go czeka jeśli planuje studiować. "To już tradycja wpisana w kalendarz wydarzeń uniwersyteckich. Popularyzacji nauki nie da się przecenić." - mówił prof. Jerzy Przyborowski.

                                                                                                     mgr Kamila Gołębikowska

    • Spotkanie z przedstawicielami 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
     • Spotkanie z przedstawicielami 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

     • 23 września 2020 r. uczniowie klasy maturalnej spotkali się z przedstawicielami 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej mjr Bogumiłem Krupińskim i p. Anną Krowiak.

      Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje brygada oraz jakie zadania wykonuje na co dzień. Mjr Krupiński zapoznał również młodzież z kryteriami naboru do terytorialsów i zachęcał do wstąpienia w ich szeregi.

    • BARDZO WAM DZIĘKUJEMY !
     • BARDZO WAM DZIĘKUJEMY !

     • Tydzień temu, w czwartek odbył się kiermasz ciast w restauracji Róża Wiatrów w Górowie Iławeckim. Celem była zbiórka pieniędzy dla Ksawerego z Bartoszyc.

      Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy przynieśli ciasta oraz wolontariuszom naszej szkoły, którzy pomagali w przeprowadzeniu akcji.

                              Szkolne Koło Wolontariatu

    • POTRZEBNA POMOC!
     • POTRZEBNA POMOC!

     • W piątek, 18 września 2020 r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację ręki dla naszego absolwenta Michała Wojtanowskiego, który został potrącony przez samochód. Operacja jest bardzo kosztowna, ale to jedyna szansa na uratowanie ręki Michała. Nie bądźmy obojętni, liczy się każda złotówka! Liczymy na Was :)

    • KACPER ZNÓW NA PODIUM !
     • KACPER ZNÓW NA PODIUM !

     • W ostatni weekend ( 11-13 września) w Toruniu odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Z. Krygiera.

      Ponad 80 zawodników z całej Polski oraz m.in. z  Białorusi, Czech, Łotwy i Rosji przyjechało do Torunia,  aby upamiętnić zasługi Zygmunta Krygiela, założyciela sekcji bokserskiej.

       Kacper Konieczek, uczeń klasy II B LO, trenujący w lidzbarskim klubie ELITE FIGHT CLUB zaprezentował po raz kolejny  bardzo dobry poziom swoich umiejętności zajmując II miejsce w kategorii junior 69 kg. Gratulujemy :).

    • ZAJĘCIA W KLASACH MUNDUROWYCH
     • ZAJĘCIA W KLASACH MUNDUROWYCH

     • 16 września 2020 r. w klasach mundurowych odbyły się pierwsze zajęcia z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Uczniowie w czasie zajęć przypomnieli sobie podstawy musztry zespołowej, nawiązywali łączność za pomocą bezprzewodowych środków łączności. Poznali zasady ochrony przed bronią masowego rażenia, a na zajęciach z samoobrony doskonalili ogólne zasady poruszania się oraz reagowania na agresywne zachowania przeciwnika.

      Serdecznie dziękujemy st. kpr. M. Majewskiemu, st. kpr. B . Staszewskiemu, st. szer. A. Jurkowskiemu, st. szer. W. Radeckiemu oraz st. szer. M. Kilikowi za przeprowadzenie zajęć.

      Szczególne podziękowania składamy dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia :).

    • WSPANIAŁA FORMA KACPRA !
     • WSPANIAŁA FORMA KACPRA !

     • W sobotę, 05.09.20 r. w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w boksie. Na hali widowiskowo - sportowej zgromadzili się sympatycy boksu, aby obejrzeć m.in. walki finałowe.

      W jednej z nich wziął udział nasz uczeń Kacper Konieczek, który w kategorii junior 69 kg już w drugiej rundzie zwyciężył przez poddanie.Kacper jest zawodnikiem lidzbarskiego klubu ELITE FIGHT CLUB .Gratulujemy :)

       

    • PRZYSIĘGA WOJSKOWA NASZYCH ABSOLWENTÓW KLAS MUNDUDUROWYCH
     • PRZYSIĘGA WOJSKOWA NASZYCH ABSOLWENTÓW KLAS MUNDUDUROWYCH

     • 5 września br. w dwunastu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyła się przysięga wojskowa dla absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby przygotowawczej w tym w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

      Po złożonej przysiędze, od 7 września, absolwenci przejdą szkolenie specjalistyczne, którego zwieńczeniem będzie egzamin, kończący się uzyskaniem specjalności wojskowej wartownika. Jeśli zaliczą go pozytywnie, zostanie im nadany przydział mobilizacyjny, a co za tym idzie, będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. Ci którzy się na to nie zdecydują, zostaną przeniesieni do rezerwy w stopniu szeregowego.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • 01 września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po około półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkoły, aby spotkać się z koleżankami, kolegami i nauczycielami. Uroczystość miała nietypowy charakter ponieważ odbyła się bez gości, rodziców i w tzw. reżimie sanitarnym - uczniowie w małych grupach, w maseczkach, bez serdecznych powitań.

      Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz życzyła zgromadzonym na sali pierwszoklasistom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. 

      Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.