• POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA
     • POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

     • W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową PCRE w Bartoszycach podjęło działania w zakresie zapewnienia dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej w okresie ferii zimowych.

      Jest to okres szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży, ze względu na liczne ograniczenia, w szczególności dotyczące kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych.

      PCRE zapewnia różnorodne formy wsparcia, w tym możliwości skorzystania z infolinii.

      W załączonej tabeli przekazujemy maile i telefony do specjalistów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, do których można zwrócić się po bezpośrednią pomoc psychologiczno - pedagogiczną , wsparcie  i konsultacje.

                                      Dyrektor Zespołu Szkół

      Numery telefonów i maile do specjalistów

    • FAJNA ZABAWA NA OKRES FERII :)
     • FAJNA ZABAWA NA OKRES FERII :)

     • Drodzy uczniowie,
         Serwis dyktanda.pl zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.
          Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom, a także dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.
         Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.
         Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.
         Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.
         Konkurs prowadzony jest w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.
         Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://liblink.pl/z7Bq6Aie2C

     • UWAGA INTERESANCI

     • Zgodnie z zarządzeniem 14/2020/2021 Dyrektora Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim z dnia 3 grudnia 2020 r. w dniu 24 grudnia 2020 r. (czwartek) Zespół Szkół będzie nieczynny dla interesantów w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 r. (sobota).

                                 Dyrektor Zespołu Szkół

       

    • #RazemNaŚwięta
     • #RazemNaŚwięta

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN "Razem na święta". Wolontariusze, nauczyciele i rodzice - wszyscy razem - staraliśmy się pomagać w tym trudnym czasie pandemii, aby nikt nie czuł się samotny w święta.

      Uczniowie przygotowali kartki świąteczne rozdawane samotnym sąsiadom w swojej okolicy oraz w Domach Pomocy Społecznej i w OSP w Kamińsku. Przekazywali zrobione przez siebie ciasteczka i przysmaki świąteczne bliskim oraz sąsiadom. Zorganizowali paczkę świąteczną dla rodziny będącej w bardzo trudnej sytuacji finansowej, wskazanej przez PCPR w Bartoszycach.

      W ramach pomocy, sporządzali i donosili zakupy dla potrzebujących starszych osób z sąsiedztwa. To tylko kilka przykładów jak można nieść dobro każdego dnia. Postarajmy się, aby nikt nie czuł się samotny w te święta.

      Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zawsze spieszą, aby podzielić się dobrem z innymi, którzy swoją postawą uczą nas jak budować ducha świąt. Bądźmy razem na święta.   

                                                      Opiekunowie SKW

    • PRZERWA ŚWIĄTECZNA
     • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     • Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo,

      od 21 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. w naszej szkole rozpoczynają się ferie świąteczne. Zaraz po nich rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia 2021 r.

      Dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

     • ZNAMY WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FILMOWEGO :)

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy
      wyniki szkolnego konkursu filmowego pt. „Moja aktywność fizyczna w zdalnym nauczaniu”.
       

      Konkurs organizowany był w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim.
      Organizatorami konkursu była Pani mgr Kamila Gołębikowska – nauczyciel informatyki i Pani mgr Elżbieta Gottuk – nauczyciel wychowania fizycznego.

      Do konkursu zgłoszono sześć filmów.

      Komisja konkursowa dokonała oceny przesłanych filmików biorąc pod uwagę:

      • zgodność treści filmiku z podanym tematem,
      • oryginalność i jasność przekazu,
      • staranność wykonania, ogólne wrażenie estetyczne.

      Oto wyniki:

      I miejsce – Aleksandra Bąk - kl. II A LO

      II miejsce (ex aequo) -  Aleksandra Bartczak - kl. I A LO
                                            -  Marta Machowicz -  kl. II B LO
                                            -  Paulina Spała - kl. I BS

      III miejsce (ex aequo) – Kinga Rydzewska – kl. II A LO
                                             - Patryk Gałan – kl. I A LO

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy!!!

      Dokładamy wszelkich starań, aby wręczenie nagród odbyło się w okresie przedświątecznym. O szczegółach poinformujemy indywidualnie uczestników konkursu. 

                                     mgr Kamila Gołębikowska i mgr Elżbieta Gottuk

      P.s. Nagrodzone filmy można obejrzeć na fb

       

    • OLIMPIADA HISTORYCZNA - eliminacje
     • OLIMPIADA HISTORYCZNA - eliminacje

     • W tym tygodniu odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Historycznej. Uczniowie Konrad Potasznik i Michał Kraft pomyślnie przeszli pierwszy etap i dostali się do etapu wojewódzkiego. Przed nimi trzy tygodnie wytężonej nauki, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się kolejne starcie z historią.

      Konrad zakwalifikował się również do Olimpiady Wiedzy Historycznej by COPTIOSH. Wielkie gratulacje chłopcy! :)

    • "Pamięć i tożsamość - stan wojenny oczami współczesnej młodzieży"
     • "Pamięć i tożsamość - stan wojenny oczami współczesnej młodzieży"

     • W szkole odbył się konkurs historyczno - plastyczny upamiętniający 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.

      I miejsce w konkursie zajęła Karolina Kowalska (ucz. kl. II B LO), II miejsce zajął Piotr Szemszura (ucz. kl. I B LO), zaś III miejsce zajęła Patrycja Majewska (ucz. kl. I B LO). Wyróżniono także pracę Nikoli Gałuszki (ucz. kl. I B LO) i Wiktorii Kuchcińskiej (ucz. kl. II A BS Is.).

      Gratulujemy !

      mgr Dorota Kalinowska i mgr Jolanta Płoska

    • WIEMY, ŻE POMOŻECIE !
     • WIEMY, ŻE POMOŻECIE !

     • Zawsze możemy na Was liczyć i w tym przypadku zapewne też tak będzie.

      Pewna rodzina z naszego powiatu potrzebuje pomocy, w związku z tym organizujemy zbiórkę ubrań, środków czystości i żywności.

      Prosimy o ubrania nowe lub w bardzo dobrym stanie, głównie dla chłopca szczupłego, ok 170cm. wzrostu, rozm. buta 42.

      Osoby chętne mogą składać rzeczy w szkole w godz. 7.30 – 15.00 do pudełka na korytarzu przy wejściu do 22 grudnia.

      Liczymy na waszą szczodrość.

                                  Szkolne Koło Wolontariatu

    • BEZINTERESOWNIE POMAGA INNYM
     • BEZINTERESOWNIE POMAGA INNYM

     •  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza najaktywniejsi uczniowie szkolnych kół wolontariatu województwa warmińsko - mazurskiego 5 grudnia 2020 r. przybyli do Olsztyna, gdzie odbyła się Gala Wolontariatu.

      Wśród nominowanych znalazła się nasza uczennica Julia Baran, która została nominowana do nagrody Barwy Wolontariatu za swój wkład w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu oraz środowiska lokalnego. Gratulujemy :)

      Gala organizowana co roku by podziękować wszystkim za zaangażowanie i pokazać, jak ważne jest serce w pracy wolontariusza.

    • SZKOLNY KONKURS FILMOWY
     • SZKOLNY KONKURS FILMOWY

     • Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie filmowym. Tematyką filmu, który należy przesłać jest "Moja aktywność fizyczna w zdalnym nauczaniu".

      Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej.

      REGULAMIN-SZKOLNEGO-KONKURSU-FILMOWEGO

                  Organizatorzy konkursu - mgr Kamila Gołębikowska i mgr Elżbieta Gottuk

    • ROZDANIE NAGRÓD w KONKURSIE HISTORYCZNYM
     • ROZDANIE NAGRÓD w KONKURSIE HISTORYCZNYM

     • 3 grudnia 2020 r. wręczono nagrody uczniom, biorącym udział w szkolnym konkursie historycznym dotyczącym życia i działalności Józefa Piłsudskiego.

      Nagrody, które ufundował Oddział Krajowego Wsparcia Rolnictwa wręczał Marcin Kazimierczak,doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, z-ca dyrektora KOWR, z-ca dyrektora ARiMR, specjalista Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, Wiceprezes stowarzyszenia AKO.

      Przypomnijmy, że w konkursie I miejsce zajął Konrad Potasznik, II miejsce Bartosz Gromadka i III miejsce Agnieszka Król. W konkursie wzięli również udział uczniowie: Marta Solarz, Maciek Kraft, Michał Labak i Jakub Bator. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim!

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

     • Tegoroczny Światowy Dzień Walki z AIDS obchodziliśmy jako dzień  wsparcia dla milionów ludzi na całym świecie żyjących z HIV, bądź dotkniętych AIDS.

      Czerwona wstążeczka symbolizuje  zainteresowanie i troskę dla tych którzy żyją z HIV, dla tych, którzy chorują, dla tych którzy umarli i dla tych, którzy wspierają i troszczą się o ludzi dotkniętych AIDS. Nadzieję, że poszukiwanie szczepionki i lekarstwa, które powstrzyma cierpienie zakończy się sukcesem, a życie zakażonych będzie lepsze.

                 mgr Agnieszka Trojan - Januszko