• NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
     • NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

     • 1 marca obchodzone jest święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.Żołnierzy Wyklętych określa się również Żołnierzami Niezłomnymi  lub żołnierzami drugiej konspiracji.

      Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy  prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

      mgr Dorota Kalinowska

    • Kulinarnie dookoła świata - projekt Food Truck'i w klasie II a LO.
     • Kulinarnie dookoła świata - projekt Food Truck'i w klasie II a LO.

     • Na dzisiejszej lekcji języka angielskiego,grupa rozszerzona z klasy II a LO pozwoliła nam zakosztować kuchni różnych kultur. Mimo panującej pandemii, przenieśliśmy się m.in. do Tajlandii, Stanów Zjednoczonych,Francji,na Węgry tak by bliżej poznać ich lokalne przysmaki.

      Uczniowie całość przygotowali w języku angielskim- brawo!! Na klasę II a LO zawsze można liczyć- dziękuję .

      P.S. Każdy w ramach pracy domowej przygotowuje dzisiaj Tzatziki.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • EGZAMIN W KLASIE MUNDUROWEJ
     • EGZAMIN W KLASIE MUNDUROWEJ

     •  

      W środę, 17 lutego 2021 r. uczniowie klasy III Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej podsumowali swoją 3 - letnią pracę przystępując do egzaminu teoretycznego i praktycznego z edukacji wojskowej.

      Egzamin teoretyczny obejmował wiadomości m.in. z taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, terenoznawstwa, musztry czy łączności.

      Egzamin praktyczny na ośmiu stanowiskach sprawdzał m.in. takie umiejętności jak: pokonywanie terenu, rozkładanie i składanie broni, wyznaczanie azymutu, udzielanie pomocy przedmedycznej, zakładanie opaski uciskowej oraz przyjmowania postaw strzeleckich.

      Nad poprawnością przebiegu egzaminu czuwali przedstawiciele jednostki patronackiej, którą sprawuje 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Serdecznie dziękujemy mjr Dariuszowi Petce (WKU), por. Andrzejowi Panasiukowi (WKU), sierż. Grzegorzowi Pisarkowi (9pr), plut. Jackowi Markowskiemu (9pr), kpr. Bartoszowi Ziółkowskiemu (9pr) oraz st. szer. Grzegorzowi Kaliczyńskiemu (9pr) za sprawne przeprowadzenie egzaminów.

      Dzisiejszy egzamin zakończył jednocześnie realizację edukacji wojskowej przez uczniów, którzy dzięki udziałowi w III edycji programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pod patronatem MON, mają możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej i złożenia przysięgi wojskowej oraz mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia.

      Przed uczniami jeszcze spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień, w ramach których przedstawione zostaną rodzaje służby wojskowej, możliwości powołania oraz zasady naboru.

       

    • NADAL OBOWIĄZUJE NAUCZANIE ONLINE
     • NADAL OBOWIĄZUJE NAUCZANIE ONLINE

     • Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie!

      Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12 lutego 2021 r. nauczanie zdalne przedłużone zostaje do 28 lutego 2021. Pracujemy według planu lekcji.

      Wszystkie pozostałe zasady pracy również pozostają bez zmian.

      Uczniowie szkoły branżowej będący młodocianymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców, (również zgodnie z planem) o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

      Dorota Lipkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół

    • BRĄZ W WOJEWÓDZTWIE !
     • BRĄZ W WOJEWÓDZTWIE !

     • Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie Marek Zimoń, Zuzanna Pilecka, Jakub Bator i Jan Kulpaka zajęli III miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Cyberskiller Challenge Poland - konkurs sprawdzał wiedzę i praktyczne umiejętności  w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

      W I etapie (szkolnym)  udział wzięło 1200 uczniów z całej Polski, do II etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 120 szkół , w tym nasza.

      Dla uczniów udział w konkursie był nie lada wyzwaniem, ponieważ wiadomości i umiejętności wykraczały poza program informatyki szkoły średniej i uczniowie rywalizowali z uczniami klas informatycznych. GRATULUJEMY ! :)

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ELBLĄGU
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ELBLĄGU

     • W dniu dzisiejszym, 11 lutego 2021 r., uczniowie klasy III LO podczas lekcji wychowawczej, uczestniczyli w spotkaniu z Panem Dariuszem Trzcińskim - przedstawicielem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się więcej o ofercie uczelni oraz wypełnić formularz ułatwiający im wybór kierunku studiów.

                                                 mgr Aleksandra Maluchnik

    • BRAWO NASZA OLA !
     • BRAWO NASZA OLA !

     • Karlino stało się najważniejszym punktem na mapie zapaśniczej Polski w ten weekend.

      W dniach 5-6 lutego 2021 r. w Karlinie odbył się I Puchar Polski Kadetek - Zapasy Kobiet. Udział w turnieju wzięło ponad 140 zawodniczek z całego kraju. Wśród zapaśniczek znalazła się nasza uczennica Aleksandra Bartczak reprezentująca Klub LUKS Warmia w Lidzbarku Warmińskim.

      Ola zdobyła V miejsce ! w swojej kategorii wagowej, w której wzięło udział 15 dziewcząt. GRATULUJEMY OLA ! :)

    • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA
     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA

     • Przez okres ferii zimowych trwał konkurs ortograficzny "Dyktando Zimowe". Organizatorzy zaprosili uczniów z całej Polski do zabawy, polegającej na przesyłaniu około 100 dyktand w odstępach czasowych. Za każde dyktando uczeń otrzymywał określoną liczbę punktów. Liczył się również czas, w jakim uczeń przesłał tekst.

      W naszej szkole najlepszy wynik uzyskały dwie uczennice - Julia Baran i Zuzanna Pilecka. Poprawność ich prac oceniono na 98%. Gratulujemy !