• UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE ZAPRASZA!
     • UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE ZAPRASZA!

     • Zapraszam do zapoznania się z ofertą kształcenia UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
      W OLSZTYNIE oraz do wirtualnych spacerów po KORTOWIE – uniwersyteckim kampusie.

      Dzięki nagraniom w perspektywie 360 stopni można zajrzeć do laboratoriów, pracowni i sal wykładowych największego w północno-wschodniej Polsce.

      Linki do prezentacji na stronie internetowej Uniwersytetu

      www.uwm.edu.pl/kandydaci/kierunekuwm

      Na stronach internetowych www.uwm.edu.pl oraz  www.rekrutacja.uwm.edu.pl przedstawione są: oferta kształcenia, kryteria kwalifikacji kandydatów na I rok studiów w roku akademickim 2021/2022 oraz wszelkie niezbędne informacje.

      W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu
       – szkolny doradca zawodowy -  Elżbieta Gottuk

    • PROPOZYCJA DLA ABSOLWENTÓW
     • PROPOZYCJA DLA ABSOLWENTÓW

     • Bezpłatny projekt „FOLM-Z natury do rynku pracy” dla uczniów, którzy w tym roku kończą edukację w szkole.

      W trosce o młodzież kończącą szkołę, która staje przed niełatwym wyborem swojej dalszej drogi  życiowej, Bank Żywności w Olsztynie zaprasza  młodych do wzięcia udziału
      w darmowym  projekcie „FOLM- z natury do rynku pracy”, który finansowany jest 
      z funduszy norweskich.
      FOLM to projekt międzynarodowy, realizowany równocześnie w 3 krajach europejskich: Hiszpanii, Irlandii  i w Polsce- tylko na Warmii, Mazurach, Podlasiu i częściowo w woj. mazowieckim. Jest to  nowatorska  metoda edukacji w formie outdooru.
      Projekt możemy podzielić na 3 etapy:

      1. Tygodniową wyprawę (biwak) w lasach Warmii i Mazur  gdzie uczestnicy śpią pod namiotami, w grupie 10 osobowej by pod okiem trenerów odnaleźć swoje mocne strony, odkryć swój potencjał, rozbudzić umiejętności miękkie,  a przy tym świetnie się bawić. To 7 dniowa wyprawa po siebie, po przestrzeń i po nowe przyjaźnie. Podczas biwaku uczymy kreatywności, radzenia sobie ze stresem, budowania relacji międzyludzkich, zarządzania czasem, nabywamy kompetencji przywódczych. Dzięki takim warsztatom jak: nawigacji w lesie, rozpalania ogniska bez zapałek, gotowania na ogniu, budowania glinianego pieca czy sauny leśnej, młody człowiek odkrywa własną sprawczość co daje mu poczucie własnej wartości i wiarę w siebie.

      Zapewniamy cały potrzebny sprzęt od bidonu przez namiot po buty do lasu, a także wyżywienie. Jeśli jesteś na jakiejś diecie to proszę nas poinformować, a my zakupimy odpowiednią żywność.

       

      2. Po wyprawie młodzież (jeśli chce) może uczestniczyć w grupowych jak i indywidulanych spotkaniach z doświadczonym coachem, który pomoże im znaleźć kierunek dalszej edukacji, pracę czy odpowiednią dla nich ścieżkę rozwoju.

       

      3. Dostęp do platformy z ofertami pracy, skierowanymi tylko do uczestników FOLMU.

      Zapraszamy do odwiedzenia naszej grupy na Facebooku: „Czas na las, czyli co nas kręci w projekcie FOLM”. W obecnym czasie, gdy prawie wszystko jest online, młodym ludziom na pewno przyda się odpoczynek od ekranów, a także spędzenie czasu z rówieśnikami w naturze.  W projekcie wzięło udział już 126 osób i każdy z nich wrócił zmotywowany, pełen energii, doświadczeń i wiary w siebie.

      Wyprawy organizowane są od marca do końca września 2021r, ale warto zapisać się już teraz, by zarezerwować sobie miejsce i termin.

      Oto link do prezentacji o projekcie – film trwa 6 minut  https://youtu.be/nKKbZFzOIMo  oraz 3 min.  https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8

      Do projektu można zgłosić się, wybierając dogodną formę:

      • Wypełniając formularz zgłoszeniowy:

      https://docs.google.com/forms/d/1O8Ece1JVQYcEnd0H0IQShEmWJWxh91lSy8ijuyZZdak/edit

      • Dzwoniąc :  698-345-652- Ewelina , 510-172-336- Ola
      • Pisząc :    folm.rekrutacja@bankizywności.pl                                                                                        

      Jeśli mają Państwo jakieś pytania zachęcamy Państwa do kontaktu z nami.

      I  koniecznie zobaczcie nas na Facebooku Grupa czas na las-czyli co nas kręci w projekcie FOLMhttps://www.facebook.com/groups/1541221519363469

      Z poważaniem - Zespół rekrutacyjny projektu FOLM-Bank Żywności w Olsztynie

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY GRANICZNEJ
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY GRANICZNEJ

     • Dnia 18 marca 2021 roku uczniowie klasy II A LO oraz nasi tegoroczni maturzyści spotkali się online z przedstawicielem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, panem podporucznikiem Łukaszem Majorowskim.

      Młodzież naszej szkoły miała niecodzienną okazję by dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wygląda służba w Straży Granicznej. Uczniowie zapoznani zostali z historią, zadaniami związanymi z ochroną granicy państwowej oraz z kontrolą ruchu granicznego w Rzeczypospolitej Polskiej. Poznali specyfikę pracy funkcjonariuszy, a także obowiązki służbowe.
      Przede wszystkim zostali zapoznani z procedurą kwalifikacyjną do służby w Straży Granicznej, czasem trwania szkolenia, a także warunkami płacy.

      Końcowa część spotkania przeznaczona była na nurtujące pytania młodzieży do przedstawiciela straży granicznej. Padały pytania świadczące o zainteresowaniu uczniów taką drogą kariery.

      Link do strony internetowej Oddziału SG - www.wm.strazgraniczna.pl  oraz https://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.htm

      mgr Elżbieta Gottuk

    • DROGI MATURZYSTO !
     • DROGI MATURZYSTO !

     •    Przed Tobą trudny czas związany z najważniejszym egzaminem w Twoim życiu. Jednak nie tylko zdanie matury jest w tym momencie ważne – na pewno zastanawiasz się nad wyborem Uczelni Wyższej.

         Jeśli jesteś osobą o zainteresowaniach technicznych, pasjonuje Cię motoryzacja, nowoczesne technologie, budownictwo lub lotnictwo – zapraszamy Cię na Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Informator, w którym możesz dowiedzieć się, nie tylko jakie oferujemy kierunki, ale także czym zajmują się nasi studenci po wykładach (zbudowanie bolidu, rakiety czy lokomotywy to dla nich żadne wyzwanie!).

         Dzięki ogromnemu wyborowi kierunków oraz modułów nauczania dostępnych u nas będziesz w stanie rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą Cię pracę.

      A teraz życzymy Ci połamania pióra podczas egzaminu maturalnego i do zobaczenia w murach Politechniki Poznańskiej!

      Wszelkie dostępne informacje znajdują się również na stronie www.wilit.put.poznan.pl

      Informator Politechniki Poznańskiej

    • NABÓR KANDYDATÓW DO SŁUŻBY GRANICZNEJ
     • NABÓR KANDYDATÓW DO SŁUŻBY GRANICZNEJ

     • Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie prowadzi nabór kandydatów do Straży Granicznej.

      Służba w Straży Granicznej zapewnia stabilne zatrudnienie, co niewątpliwie w obecnych czasach stało się cennym atutem, stwarza szansę zdobycia kwalifikacji i wiedzy, daje szansę wszechstronnego rozwoju oraz pełnego usamodzielnienia się w życiu.

      Link do strony internetowej Oddziału SG - www.wm.strazgraniczna.pl  oraz https://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.html

    • EKSPRESEM DO MATURY
     • EKSPRESEM DO MATURY

     • Drodzy maturzyści,

      Uniwersytet Warmińsko Mazurski zaprasza Was na kurs przygotowawczy z matematyki. To kolejna edycja, w której możecie skorzystać z pomocy wykwalifikowanych matematyków i powtórzyć materiał do egzaminu maturalnego.

      Rejestracja na wykłady odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie uniwersytetu wmii.uwm.edu.pl/edm. Wykłady dostępne będą od 3 marca.

      Zachęcamy :)