• POWODZENIA ! :)
     • POWODZENIA ! :)

     • Drodzy maturzyści,

      w imieniu wszystkich uczniów chcielibyśmy podziękować wam za wspólnie spędzone 3 lata. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii waszego życia.

      Dzisiaj musicie pożegnać się z ostatnim etapem waszego dzieciństwa, wchodzicie właśnie w nowe, dorosłe życie. Z tej okazji życzymy wam przede wszystkim wiary w siebie i hartu ducha. Nigdy się nie poddawajcie i podążajcie za marzeniami, niezależnie od tego, co sądzi reszta świata. Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne, a Wasze ambicje czekają na spełnienie.

      Nigdy nie zapominajcie o swojej wartości i sile. Dzięki tym cechom doszliście tak daleko i wiemy, że dojdziecie jeszcze dalej. Nie ważne co planujecie robić po skończeniu szkoły, wierzymy, że nasze ścieżki kiedyś ponownie się spotkają.

      Pamiętajcie, że każdy koniec jest tak naprawdę nowym początkiem, dziękujemy!

      https://www.youtube.com/watch?v=I3kNO1u9rFc

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GEOGRAFA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GEOGRAFA

     • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Geografa zapraszam na NOC GEOGRAFII organizowaną przez Geografów z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

      W programie:

      - Wykłady i pokazy

      - Najnowsze osiągnięcia i inicjatywy w zakresie nauk o Ziemi O czym mowa? - o dronach, balonach, radarach - monitorowaniu pandemii, krajobrazu itp. - podróżach dalekich i bliskich.

      Transmisja na żywo początek dzisiaj, tzn 23 kwietnia 2021 r. o godzinie 16:00

      https://www.youtube.com/watch?v=eX4KiDPjU9w

      Zapraszam - mgr Gabriela Szymuś

    • WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU CS GO
     • WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU CS GO

     • W sobotę, 17 kwietnia 2021 r. odbył się Szkolny Turniej CS GO. Udział w turnieju wzięły cztery drużyny. Mecze odbywały się od rana, a finał rozegrał się w godzinach wieczornych.

      Po rozegraniu wszystkich meczy wyniki przedstawiają się następująco:

      I MIEJSCE - Pretty good boys  - w składzie: Alan Wojszkun, Maciej Kraft, Dawid Tarka, Dawid Ciżman, Adam Januszczak,

      II MIEJCE -  Clutch Butchers - w składzie :Adrian Ciżman, Zuzanna Pilecka, Dawid Hodór, Dominik Makarewicz, Michał Hołownia,

      III MIEJSCE - Ekipa W Perwolu - w składzie:Jakub Szcześniak, Kornel Kruk, Bartek Drozdowski, Kacper Samsel, Patryk Gałan,

      IV MIEJSCE - LO Esports - w składzie: Jakub Bator, Dawid Becz, Michał Jabłonowski, Jerzy Głuszkiewicz, Hubert  Łazurkiewicz.

      Najlepszymi graczami w swojej drużynie okazali się:

      Pretty good boys - Adam Januszczak

      Clutch Butchers - Adrian Ciżman

      Ekipa W Perwolu - Jakub Szcześniak

      LO Esports - Jakub Bator.

      Najlepszym graczem turnieju został Adam Januszczak.

      Gratuluję zwycięzcom :), dziękuję wszystkim za udział. Możliwe, że to nie ostatni taki turniej :)

      Wręczenie nagród odbędzie się w ostatnim tygodniu kwietnia. Dziękuję absolwentowi naszej szkoły za zorganizowanie turnieju i ufundowanie nagród.

                                        mgr Krystyna Zawadzka

    • ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
     • ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

     • W naszej szkole 19 kwietnia odbyła się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021,upamiętniająca 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

      Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

      Akcji Żonkile towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" .Pamięć i nas połączyła w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.Uczniowie naszej placówki łącząc się online, wykonali papierowe żonkile( albo zdobyli piękne ogrodowe:)).Odbyły się zajęcia edukacyjne, pogadanki, rozmowy. Uczniowie mogli obejrzeć film Muranów-Dzielnica Północna.

      W tych niepewnych czasach wspomnijmy tych, którzy ginęli bez żadnej nadziei, sami pielęgnując życzliwość, wzajemny szacunek i troskę o dobro wspólne.Choć nie mogliśmy się spotkać, byliśmy tego dnia razem.

      Zachęcam również do obejrzenia fimu https://www.youtube.com/watch?v=apdbNIfWbkE

                           mgr Dorota Kalinowska

    • AWANS DO FINAŁU !
     • AWANS DO FINAŁU !

     • Jakiś czas temu uczniowie naszej szkoły - reprezentanci każdej klasy LO - wzięli udział w eliminacjach do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Organizatorem olimpiady jest Akademia Pomorska w Słupsku.

      Uczniowie mieli za zadanie przygotować film/prezentację na wskazany temat. Wszyscy doskonale wywiązali się z zadania. Wszystkie prezentacje były wykonane rzetelnie i z pomysłem. GRATULUJĘ :)

      Jednak komisji konkursowej najbardziej spodobał się film przygotowany przez reprezentację klasy II B w składzie: Karolina Kowalska, Marta Machowicz i Jakub Gołek i to oni właśnie zostali zaproszeni do finału, który odbędzie się w maju na terenie uczelni. Gratulujemy i trzymamy kciuki - mamy nadzieję, że dacie radę :)

      Nagrodzony film możecie obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=c7J6TCFMads

          mgr Krystyna Zawadzka

    • KONKURS MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNY

     • Podejrzewam, że w naszej szkole jest wielu świetnych fotografów, którzy nie są wybitnymi matematykami, ale matematykę lubią. To konkurs dla Was ! Wystarczy przedstawić matematykę, a dokładnie pojęcie matematyczne w obiektywie i nie musi być na poważnie :).

      Przeczytajcie info poniżej - teraz wiosna, może coś Wam przyjdzie do głowy :) Czekam na zgłoszenia !

                                      mgr Krystyna Zawadzka

      https://signum.pb.edu.pl/index.php/konkursy-1/15-konkursy/fotograficzny/23-konkurs-fotograficzny-matematyka-w-obiektywie

      https://signum.pb.edu.pl/usmiech/?page_id=2

    • 81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
     • 81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

     • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w ramach którego oddawany jest hołd przedstawicielom polskich elit, oficerom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Policji oraz Straży Granicznej, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz innych formacji, którzy byli przetrzymywani w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku a następnie zamordowani z rozkazu Stalina w Katyniu, Twerze i Charkowie w wiosną 1940 roku.

                                                 mgr Dorota Kalinowska