• UWAGA KANDYDACI DO KLASY MUNDUROWEJ !
     • UWAGA KANDYDACI DO KLASY MUNDUROWEJ !

     • 12 czerwca 2021 r. (sobota) o godzinie 9.00 w szkole odbędzie się test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego (klasa mundurowa).

      Proszę zabrać ze sobą strój sportowy, wodę oraz oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego - do pobrania w zakładce rekrutacja.

      Sprawdzać będziemy waszą sprawność fizyczną pod kątem:

      - biegu na dystansie 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy),

      - gibkości - skłony w przód,

      - skoku w dal obunóż,

      - skrętoskłonów,

      - uginania ramion w podporze przodem,

      - biegu zygzakiem "koperta".

                                     mgr Krystyna Zawadzka

    • UWAGA KANDYDACI DO KLASY ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
     • UWAGA KANDYDACI DO KLASY ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

     • PRZYPOMINAMY UCZNIOM, PRZYSZŁYM KANDYDATOM DO KLASY MUNDUROWEJ - ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO, ŻE TERMIN SKŁADANIA PODAŃ DO SZKOŁY UPŁYWA W PONIEDZIAŁEK, tzn. 31 MAJA 2021 R.

      POZOSTALI UCZNIOWIE MAJĄ CZAS DO 21 CZERWCA 2021 R.

      ZAPRASZAMY :)

    • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
     • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

     • Wczoraj, 21 maja 2021 r. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Była to już XI edycja konkursu, którego organizatorem jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

      III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe zajęła nasza ULA SZYK z klasy II B ! :) Ależ niespodzianka :)Gratulujemy!

      Do konkursu zakwalifikowano 94 fotografie, w tym 23 z naszej szkoły. Zdjęcia wykonali również: Natalia Dudzińska, Wiktoria Kosińska, Sebastian Moskwik, Karolina Kowalska, Patryk Gałan, Oliwia Żyła, Aleksandra Bąk oraz Karolina Wojtanowska.

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział.

                            mgr Krystyna Zawadzka

    • SZKOLENIA W KLASACH MUNDUROWYCH
     • SZKOLENIA W KLASACH MUNDUROWYCH

     • 19 maja 2021 r. po wielomiesięcznej przerwie uczniowie klas mundurowych w końcu mieli możliwość spotkania się z żołnierzami zaprzyjaźnionych jednostek na zajęciach praktycznych i teoretycznych.

      Uczniowie klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego i grupy mundurowej ćwiczyli musztrę indywidualną i zespołową pod okiem kpr.M.Klawikowskiego i st.szer.M.Kozieja.

      St.chor.szt.A.Nawojczyk zapoznał uczniów z podstawami taktyki ogólnej oraz rodzajami taktyki, a st.szer.K.Piechowicz zademonstrował młodzieży jak wygląda żołnierz zamaskowany podejmujący działania na polu walki.

      W/w żołnierze reprezentowali 9 Brygadę Kawalerii Pancernej w Braniewie, jednostkę, która objęła patronatem Oddział Przygotowania Wojskowego.

      Uczniowie klasy II A Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej cały dzień spędzili na zajęciach związanych z technikami pokonywania terenu i przeszkód terenowych oraz działaniami taktycznymi pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwuosobowej.Zajęcia poprowadzili plut.K.Sędrowski,kpr.D.Zoń oraz st.szer.M.Grzybiński z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Serdecznie dziękujemy dowódcom - 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk dypl. Grzegorzowi Barabiedzie oraz 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy za zajęcia.

    • W KOŃCU W SZKOLE :)
     • W KOŃCU W SZKOLE :)

     • " Witajcie! Czy mnie słychać? Halo? Widzicie mnie? Niech się ktoś odezwie... To i wiele innych słów mogliście usłyszeć będąc na zdalnym nauczaniu. Dzisiaj już wszystkim mikrofony działają :) Miło widzieć część z Was ponownie w szkole. Gdyby nie te kółeczka (które wcześniej widzieliśmy na ekranie) trudno byłoby Was dzisiaj poznać :)"

                          mgr Aleksandra Maluchnik

    • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI
     • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

     • 28 kwietnia 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Do ścisłego finału dostało się 15 drużyn z całej Polski w tym nasza w składzie: Karolina Kowalska, Marta Machowicz i Jakub Gołek.

      Komitet Organizacyjny V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupku przyznał naszej szkole miejsce IX. Gratulujemy! :)

      Konkursowy film możecie obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=c7J6TCFMads

    • NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH W CS GO
     • NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH W CS GO

     • 5 maja 2021 r. wręczono uczniom nagrody za udział w Szkolnym Turnieju w CS GO.

      W kwietniu, o czym pisałam już wcześniej, uczniowie w pięcioosobowych drużynach rywalizowali o miano najlepszej drużyny w szkole, którą okazała się drużyna z klasy I A LO w składzie: Alan Wojszkun, Dawid Tarka, Maciej Kraft, Dawid Ciżman i Adam Januszczak.

      Nagrody dla trzech zwycięskich drużyn wręczyła pani dyrektor Dorota Lipkiewicz. Statuetka dla najlepszego gracza turnieju powędrowała w ręce Adama Januszczaka.

      To pierwszy i nie ostatni turniej tego typu, kolejny odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu :). Gratuluję wszystkim zawodnikom sportowej postawy i dziękuję za udział.

                                             mgr Krystyna Zawadzka

    • MATURY NA START
     • MATURY NA START

     • Po ponad roku zdalnego nauczania tegoroczni maturzyści rozpoczęli dzisiaj pisemne egzaminy maturalne - wtorek język polski, środa matematyka, potem języki obce.

      W przeciwieństwie do lat ubiegłych, w tym roku uczniowie nie będą musieli zdawać obowiązkowego egzaminu z przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Część ustna egzaminu dojrzałości została zaś ograniczona jedynie do tych osób, dla których egzamin w formie ustnej jest niezbędny przy rekrutacji na uczelnie wyższe.

      Chodź zmieniły się procedury przeprowadzania matur to nie zmieniło się jednak jedno. Matura nadal pozostaje dla wielu najważniejszym egzaminem przed jakim staną na ścieżce swojej edukacji.

      Część pisemna potrwa do 20 maja.

      Zatem nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć "połamania pióra" - trzymajcie się :)

    • POŻEGNAIE UCZNIÓW KLASY III LO
     • POŻEGNAIE UCZNIÓW KLASY III LO

     • W piątek, 30 kwietnia 2021 r. odbyło się zakończenie roku uczniów klasy III LO.

      Uroczystość, podobnie jak w ubiegłym roku odbyła się w nietypowych warunkach i w bardzo okrojonym gronie.

      Inne warunki zakończenia roku, zatem inne też będzie podsumowanie 3 - letniej pracy.

      "Ananasy z III klasy rozpoczynają kolejny rozdział w swoim życiu.

      30 kwietnia 2021 roku, to data która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. W tym dniu po raz ostatni spotkałam się z moją klasą jako wychowawca.

      Te szczególnie dla mnie ważne wydarzenie, było pełne uśmiechu, wzruszeń,miłych słów i wspomnień. Trzy wspólnie spędzone lata nauczyły mnie więcej niż mogłam przypuszczać.

      Dziękuję moim Ananasom,za każdą rozmowę,spory i niezapomniane chwile.

      Dziękuję rodzicom za trud włożony w wychowanie tak wspaniałych osób,wszelkie rady i uwagi.

      Dziękuję dyrekcji P. D. Lipkiewicz i P. A. Baumann- Gudz za słowa otuchy dla uczniów,dla mnie i pomoc w organizacji tego dnia.

      Dziękuję P. K. Gołębikowskiej za bycie naszym fotoreporterem i jej pozytywne wibracje.

      Dziękuję klasie II b,za wspaniały program artystyczny, który dał nam okazję do wspólnego wspominania naszej trzyletniej przygody- wykonaliście świetną robotę!

      Dziękuję również nauczycielom za trud włożony w pracę z moimi uczniami a w szczególności P. K. Zawadzkiej,za niekończące się konsultacje z matematyki i bycie " na wyciągnięcie ręki" dla każdego ucznia.

      Moje Ananasy! Przed Wami kolejna podróż, która niejednokrotnie będzie trudna i pełna wyzwań. Wiem, że poradzicie sobie z wszystkimi problemami i będziecie szczęśliwymi ludźmi.

      Pamiętajcie, zawsze jestem dla Was w sali nr 8."

                                           mgr Aleksandra Maluchnik

    • MAJOWE ŚWIĘTA
     • MAJOWE ŚWIĘTA

     • Na majowy weekend czekaliśmy od dawna - w końcu kilka dni wolnych od nauki i pracy. Ale początek maja to również ważne daty dla nas jako Polaków.

      1 maja - Święto Pracy, czyli Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

      2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

      3 maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Zapraszam na krótką lekcję historii, którą dzisiaj poprowadzi uczennica klasy II B LO Karolina Kowalska.

      https://www.youtube.com/watch?v=UqPcCvmOvSc