• ROZPOCZYNAMY WAKACJE !
     • ROZPOCZYNAMY WAKACJE !

     • 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wszystkich klas z niecierpliwością wyczekiwali na ostatni w tym roku dzwonek, który oznajmił wszystkim zgromadzony, że rozpoczęły się wakacje.

      Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ppłk Mariusz Cisek z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, ppłk Arkadiusz Skórnóg i st.szer. Piotr Bednarz z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppor. Krzysztof Marciniak i plut. Jacek Markowski z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, Starosta Powiatu Bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Bartoszycach p. Agnieszka Walentynowicz, przedstawiciele Rady Rodziców - p. Marietta Zakrzewska i p. Krzysztof Kotulski oraz rodzice uczniów z klas pierwszych i drugich.

      Dzisiaj również uczniowie klasy III Branżowej Szkoły zakończyli swoją edukację w naszej szkole. Najlepszymi uczniami w tej klasie zostali: Marcin Przeszło, Arkadiusz Spała i Jakub Golec. Uczniowi Marcinowi Przeszło i Zofii Skierś pani dyrektor Dorota Lipkiewicz wręczyła listy polecające.

      Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz podsumowała pracę uczniów wręczając świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i książki.     

      I tak najlepszą uczennicą w szkole została Karolina Kowalska (kl. II B LO) i Aleksandra Bąk (kl. II A LO). Tuż  za nimi znaleźli się: Michał Kraft (kl. II A LO), Jakub Kozłowski (kl. II A LO),Maciej Kraft (kl. I A LO) i Wojciech Czepanko (kl. II B BS). Wszyscy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

      Uczennice: Karolina Kowalska i Aleksandra Bąk zostały wytypowane do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Wręczono nagrody za 100 % frekwencję, które otrzymali: Blank Hubert (kl. II B BS), Hajduk Paulina (kl. II B BS), Tarka Dawid (kl. I A LO), Bąk Aleksandra (kl. II A LO), Kraft Michał (kl. II A LO) i Padło Paweł (kl. II A LO).

      Nagrodę Akademii Pomorskiej w Słupsku za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności otrzymali: Karolina Kowalska, Marta Machowicz i Jakub Gołek z klasy II B LO. Uczniowie zostali finalistami w/w olimpiady.

      Urszula Szyk z klasy II B LO otrzymała nagrodę za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie" organizowanym przez Politechnikę Białostocką.

      Nagrodę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu Wydziału Nauk Społecznych z siedzibą w Bartoszycach dla najlepszego ucznia klasy mundurowej otrzymał Michał Kraft (kl. II A LO).

      Bardzo miłym akcentem było wręczenie nagród przez pracodawcę p. Krzysztofa  Kotulskiego, który ufundował nagrody dla najlepszych uczniów/pracowników. Nagrody otrzymali: Sławomir Tatol, Emilian Kowalewski i Jakub Kotulski.

      Na apelu wręczono także nagrody przyznane przez Burmistrza Miasta Górowa Iławeckiego. Nagrodę w kategorii nauka otrzymali Karolina Kowalska (kl. II A LO) oraz Marcin Przeszło (kl. III BS). W kategorii sport nagrodę odebrali Bartek Zakrzewski (kl. II B LO) i Marcin Przeszło (kl. III BS).

      Nagrody książkowe i dyplomy ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy :).

      Życzymy wszystkim udanych wakacji ! :) :)

      mgr Krystyna Zawadzka                                                                                                                                

    • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH
     • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH

     • W ostatnim dniu roku szkolnego 2020/2021 odbyło się mianowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego i grupy mundurowej oraz nadanie awansów uczniom Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

      Mianowania uczniów klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz grupy mundurowej na stopień szeregowego kadeta dokonał ppłk Mariusz Cisek z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, jednostki patronackiej OPW.

      Uczniów klas drugich Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych na stopień młodszego kadeta mianował ppor. Krzysztof Marciniuk z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, jednostki patronackiej CWKM.

      Wśród uczniów, którzy otrzymali awans znaleźli się: Dobrzyńska Beata, Głuszkiewicz Jerzy, Kozłowski Jakub,Rydzewska Kinga, Szafran Jakub, Zarzycki Jakub oraz chorążowie pocztu sztandarowego Kraft Michał, Łuczkowski Szymon i Wąsewicz Fabian z klasy II A.

      W klasie II B awans otrzymali: Buksa Sandra, Bielun Kamil, Ciżman Adrian, Dobrzyński Dominik, Gołek Jakub, Falba Klaudia, Machowicz Marta, Szyk Urszula i Wynar Przemysław.

      Uroczystość mianowania w tym roku odbyła się w skromnym gronie ze względu na obostrzenia związane z covid, nie mniej jednak uroczystość swoją osobą zaszczycili: ppłk Mariusz Cisek z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, ppłk Arkadiusz Skórnóg i st.szer. Piotr Bednarz z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppor. Krzysztof Marciniak i plut. Jacek Markowski z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, Starosta Powiatu Bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Bartoszycach p. Agnieszka Walentynowicz, przedstawiciel Rady Rodziców - p. Marietta Zakrzewska oraz rodzice uczniów z klas pierwszych i drugich.

                      mgr Krystyna Zawadzka

    • OSTATNI PRZEDWAKACYJNY WYJAZD DO KINA
     • OSTATNI PRZEDWAKACYJNY WYJAZD DO KINA

     • Ostatni dzień w szkole uczniowie klasy I Branżowej Szkoły postanowili spędzić nie na lekcjach, ale na wyjeździe integracyjnym do Olsztyna.

      Młodzież wybrała się do kina na film pełen grozy , by potem spędzić kilka ostatnich chwil w swoim towarzystwie. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zrelaksowani, gotowi by od piątku rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.

                mgr Dorota Kalinowska

    • SEMPER in ALTUM - nagrody rozdane !
     • SEMPER in ALTUM - nagrody rozdane !

     • 23 czerwca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w kategorii nauka, działalność artystyczna, sport i wolontariat.

      Rada Pedagogiczna wytypowała w tym roku następujących uczniów:

      - kategoria nauka - Aleksandra Bąk (kl. II A LO),

      - kategoria działalność artystyczna - Karolina Kowalska (kl. II B LO),

      - kategoria sport - Aleksandra Bartczak (kl. I A LO OPW),

      - kategoria wolontariat - Kinga Rydzewska (kl. II A LO).

      Co roku Starosta Powiatowy wręcza nagrody uczniom, którzy wyróżniają się na tle swoich rówieśników, "sięgają wyżej" jak mówi przyznana nagroda, odnoszą sukcesy dzięki swojej pracy i cieszymy się, że robią to głównie dla swojej przyjemności.  Serdecznie gratulujemy ! :) :)

                      mgr Krystyna Zawadzka

    • ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY ZAWODOWE
     • ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY ZAWODOWE

     • Dzisiaj, 22 czerwca 2021 r. uczniowie Branżowej Szkoły Zawodowej rozpoczęli egzaminy zawodowe.

      Egzamin składa się z dwóch części - teoretycznej, pisemnej oraz części praktycznej, która odbywać się będzie na stanowisku egzaminacyjnym. Rezultatem egzaminu praktycznego jest wyrób, usługa lub dokumentacja.

      Warunkiem zdania egzaminów jest uzyskanie z części pisemnej co najmniej 50% możliwych do uzyskania punktów oraz 75% w części praktycznej.

      Wyniki egzaminów uczniowie poznają 31 sierpnia. Trzymamy kciuki!

      mgr Krystyna Zawadzka

    • UCZNIOWIE KLASY II A LO W KĄTACH RYBACKICH
     • UCZNIOWIE KLASY II A LO W KĄTACH RYBACKICH

     • Ostatni, wspólny przedwakacyjny wyjazd klasy II A LO – Kąty Rybackie. Wspaniałe widoki, dziewicza przyroda, niezapomniane chwile, wspólnie spędzony czas – bezcenne.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • Z WIZYTĄ W KLUBIE WOJSKOWYM 9 WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO
     • Z WIZYTĄ W KLUBIE WOJSKOWYM 9 WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO

     •  

      Uczniowie klasy II B LO Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej mieli przyjemność gościć w Klubie Wojskowym 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Po obiekcie młodzież oprowadził kierownik klubu Antoni Trojanowski, który przy okazji przybliżył ogólne założenia funkcjonowania klubu oraz bogatą ofertę prowadzonych stałych form pracy klubu.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Zdjęcia pochodzą ze strony Klubu Wojskowego 9 pr

       

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • Uczniowie klasy I A OPW w ramach integracji wybrali się na 2 - dniową wycieczkę do Warszawy. Część była tu już wcześniej, dla niektórych był to pierwszy wyjazd do stolicy.

      Pobyt w Warszawie uczniowie rozpoczęli od wizyty w Centrum Kopernik i zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego.Po upalnym dniu młodzież wieczór spędziła na spacerze wzdłuż bulwarów nad Wisłą, o tej porze dnia tętniących życiem towarzyskim i sportowym oraz w Multimedialnym Parku Fontann.

      Dzień drugi związany był przede wszystkim z historią. Młodzież miała okazję przebywać na terenie Powązek Wojskowych.Wyczerpujący spacer po cmentarzu przeplatany był bardzo ciekawymi opowieściami pani przewodnik o najważniejszych miejscach pochówku żołnierzy i wybitnych postaciach z życia polityki, literatury, sztuki i sportu. Kolejnym punktem dnia był pobyt w Pałacu Kultury i Nauki, spacer po Ogrodzie Saskim, Placu Defilad i Krakowskim Przedmieściu. Na koniec dnia zaplanowano wizytę na Zamku Królewskim, w którym to uczniowie jak "strusie pędziwiatry" :( przemknęli przez komnaty zamku, po to by szybko ochłodzić się przy kurtynie wodnej.

                      mgr Krystyna Zawadzka

    • EGZAMIN Z EDUKACJI WOJSKOWEJ W KLASACH CERTYFIKOWANYCH
     • EGZAMIN Z EDUKACJI WOJSKOWEJ W KLASACH CERTYFIKOWANYCH

     • W poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. w Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych odbył się egzamin z edukacji wojskowej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na egzaminie teoretycznym oraz umiejętnościami na egzaminie praktycznym.

      Przebieg egzaminu nadzorowała komisja w składzie: mjr Dariusz Petka - przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim oraz żołnierze patronackiej jednostki wojskowej, 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego: st.chor. szt. Jarosław Dudczak, plut. Bartosz Staszewski, st.szer. Rafał Adamczuk, st.szer. Kamil Łazurkiewicz, st. szer. Rafał Bartczak oraz szer. Anna Pasiecznik.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • OBÓZ SZKOLENIOWY - CZERWIEC`2021
     • OBÓZ SZKOLENIOWY - CZERWIEC`2021

     • Drugi dzień obozu szkoleniowego Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej za nami.

      Dzięki współpracy z 9 Warmińskim Pułkiem Rozpoznawczym jesteśmy zakwaterowani na terenie jednostki wojskowej. Na początku młodzież zmierzyła się z budowaniem swojego obozowiska. Przy instruktażu żołnierzy budowali namioty wojskowe, rozkładali łóżka polowe. Chwilę później uczestniczyli już w zajęciach z łączności, topografii, taktyki i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez instruktorów. Ani na chwilę nie zwalniali...) W przerwach między zajęciami doskonali musztrę. Każdego dnia uczniowie wstają prawie ze wschodem słońca i z uśmiechem na twarzach choć z zaspanymi oczami biorą udział w porannej zaprawie.

                             mgr Kamila Gołębikowska

    • WYCIECZKA INTEGRACYJNA
     • WYCIECZKA INTEGRACYJNA

     • Wielkimi krokami zbliżają się wakacje  i choć nadal pilnie pracujemy to znajdujemy też czas na małe przyjemności.

      14.06.2021 r. uczniowie z klas 1b i 2a LO a także 2a i b BS pod opieką pań Agnieszki Trojan – Januszko i Anny Sławińskiej wybrali się na wspólną wycieczkę integracyjną do olsztyńskiego kina. To była nasza pierwsza wizyta w takim miejscu po bardzo długim czasie -  miło było spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły w takich okolicznościach.

      Po kinie znaleźliśmy chwilę na dobry obiad i drobne zakupy. Wszyscy zadowoleni i wypoczęci wracamy do szkolnej rzeczywistości – przed nami ostatnia prosta a zaraz potem wyczekany, zasłużony odpoczynek.

              mgr Anna Sławińska

    • TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
     • TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ


     • 12 czerwca 2021 r. odbył się test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego.

      Uczniowie sprawdzali swoją sprawność w następujących konkurencjach:

      - bieg na dystansie 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy),

      - gibkość - skłony w przód,

      - skok w dal obunóż,

      - skrętoskłony,

      - uginanie ramion w podporze przodem,

      - bieg zygzakiem "koperta".

      Przyszłych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców powitała pani dyrektor mgr Dorota Lipkiewicz.Nad właściwym przebiegiem egzaminu czuwali mgr Elżbieta Gottuk i mgr Marcin Narkowicz oraz mgr Aleksandra Maluchnik i mgr Wojciech Kraft.

      Test sprawnościowy jest jednym z kryterium przyjęcia uczniów do Oddziału Przygotowania Wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.Kolejnymi są wyniki w nauce i z egzaminu ósmoklasisty.

      Dzisiejszy test ukończyli wszyscy przybyli uczniowie :) z różnymi wynikami.Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie Marek Bobel,Wiktoria Trawińska i Julia Żukowska, których sprawność fizyczna okazała się wręcz rewelacyjna :).

      Wyniki rekrutacji uczniowie poznają 22 lipca 2021 r.

      Dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły z klas I i II za pomoc przy organizacji testu - było Was tak dużo (20), że nie będę wymieniała z imienia i nazwiska - buziaczki, że chciało się Wam przyjść w sobotę do szkoły :) :).

    • " ... i żyli długo i szczęśliwie- ale czy aby na pewno? "
     • " ... i żyli długo i szczęśliwie- ale czy aby na pewno? "

     • Na dzisiejszej lekcji rozszerzonego języka angielskiego w klasie II B, uczniowie mieli trudne zadanie. Ochotnicy musieli wcielić się w rolę małżeństwa, borykającego się z poważnymi problemami ( szczególnie pozdrawiam Martę Solarz i Bartka Stempowskiego :). Reszta uczniów starała się pomóc skłóconym partnerom w rozwiązywaniu ich "niedomówień".

      W trakcie rozmowy z terapeutami nowożeńcy przedstawiali coraz ciekawsze sytuację ze swojego życia :) Mam nadzieję,że koniec końców Wasze "związki" nie zakończą się rozwodem.

      P.S. Dziękuję Uli Szyk za ogarnięcie sprawy z welonem.

                          mgr Aleksandra Maluchnik

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Moi drodzy, wiem, że wakacje już blisko i prawie nikt nie myśli już o szkole, nauce i konkursach, ale może jednak znajdą się chętni do udziału w konkursie fotograficznym.

      Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłosił konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski pt. “Zrób zdjęcie radości”. To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy. Albo pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie.

      Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Termin przesyłania zdjęć upływa 30 czerwca.

                   mgr Krystyna Zawadzka

    • DOSKONALIMY SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ PO NAUCZANIU ZDALNYM
     • DOSKONALIMY SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ PO NAUCZANIU ZDALNYM

     • Środa jest w naszej szkole dniem mundurowym i tego dnia uczniowie spotykają się na zajęciach praktycznych z żołnierzami patronackich jednostek wojskowych.

      Nie inaczej było 9 czerwca 2021 r. Młodzież Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych spędziła zajęcia z edukacji wojskowej na doskonaleniu sprawności fizycznej. Dzisiejsze zajęcia z samoobrony doskonaliły zadawanie ciosów prostych, sierpowych oraz poruszania się w walce. "Siódme poty" z uczniów wyciskał st.kpr. Mariusz Marcińczuk z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      Dziękujemy dowódcy jednostki płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za możliwość rozwijania sprawności fizycznej pod okiem wykwalifikowanej kadry.

    • KOLEJNE ZAJĘCIA W KLASACH MUNDUROWYCH
     • KOLEJNE ZAJĘCIA W KLASACH MUNDUROWYCH

     • 02 czerwca 2021 r. odbyły się kolejne dawno wyczekiwane zajęcia praktyczne w klasach mundurowych.

      Uczniowie klas II Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pod okiem żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego st. szer. K. Łazurkiewicza, st.szer. E. Rutkowskiego, st. szer. E. Godlewskiego oraz szer. G. Bogusza doskonalili elementy taktyki - patrolowanie piesze oraz reakcję na kontakt z przeciwnikiem.

      Musztrę indywidualną i zespołową szlifowali uczniowie klas I Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz grupy mundurowej. Zajęcia poprowadził kpr. M. Klawikowski z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie.

      Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży na co niewątpliwie wpłynęła atmosfera w jakiej prowadzone były zajęcia oraz zaangażowanie i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy.

      Serdecznie dziękujemy dowódcom jednostek patronackich płk dypl. Jarosławowi Niemcowi z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz płk dypl. Grzegorzowi Barabiedzie z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie za stworzenie uczniom możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności z edukacji wojskowej.

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Dzień Dziecka był okazją do wręczenia nagród w konkursie fotograficznym. Etap szkolny konkursu "Matematyka w obiektywie" zakończył się zwycięstwem Emilii Świetlikowskiej z klasy I A LO, której zdjęcie spodobało się uczniom najbardziej. Na drugim miejscu znalazło się zdjęcie Aleksandry Bąk z klasy II A LO, na trzecim zaś Marty Solarz z klasy II B LO. Dwa kolejne miejsca należą do Urszuli Szyk i Sebastiana Moskwik z klasy II B LO.

      Dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom, nagrodzonym życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

      Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie nagród :)

                                    mgr Krystyna Zawadzka

    • DZIEŃ DZIECKA
     • DZIEŃ DZIECKA

     • Jak dobrze wiecie dziś jest 1 czerwca czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali wiele atrakcji dla pozostałych uczniów.

      Na początku odbył się konkurs na najsympatniejszego misia. Konkurs wygrał "Lotnik", którego właścicielem jest Marek Zimoń, na drugim miejscu znalazł się "Zenek" Julii Szcześniak, a trzecie miejsce zdobył "Andrzej" Jakuba Batora. Przy okazji uczniowie mogli poznać historię maskotek opowiedzianą przez właścicieli,z których najsmutniejszą okazała się historia lotnika.

      Atrakcjami tego dnia były rysunki malowanie na plecach oraz kalambury, podczas których wszyscy wspólnie z nauczycielami  bawili się znakomicie.

      Na boisku było ognisko, na którym mogliśmy sobie usmażyć przepyszne kiełbaski a jednocześnie  poczuć klimat nadchodzących wakacji.

      Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia był turniej międzyklasowy ,,Jaka to melodia'' ,który po zaciętej rywalizacji  wygrali uczniowie reprezentujący klasę 1A LO pokonując w finale uczniów klasy II B LO.

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za fajną zabawę w dzisiejszym dzień.

      Dziękujemy także Radzie Rodziców, która zasponsorował nam przekąski na ognisko oraz panu Januszowi Kloc za sponsorowanie drewna na ognisko.

                               Alan Wojszkun -  Samorząd Uczniowski

      P.S.

      A tak na marginesie, czy wiecie, że w Audi zmieści się 23 uczniów, a w Zafirze 17? No dobra 20 :)