• DZIEŃ CHŁOPAKA
     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.To także idealna chwila,by przypomnieć naszym facetom, jak wspaniałymi chłopakami są :).

      I tak chłopcy z klasy III B, nasi przyszli biznesmeni dostali prezenty na miarę swoich potrzeb - breloczki do kluczy, bo większość już się "wozi" swoimi samochodami, zdrapki na szczęście, bo to najwięksi szczęściarze w tej szkole i coś słodkiego....tego nie musimy tłumaczyć. To nasze słodziaki.

      W klasie I A i II B dziewczęta zadbały o kubki smakowe chłopców zapraszając ich na pizzę i bardzo, bardzo niezdrową colę :(.

      Drobne upominki otrzymała także męska część klasy II A i III A.

      Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

      mgr Krystyna Zawadzka, mgr Kamila Gołębikowska

    • "GÓRA GROSZA"
     • "GÓRA GROSZA"

     • Dziś uczennice klasy I BS dały świetny przykład postawy społecznej.

      Jula przyniosła całą skarbonkę monet, którą przekazała na pomoc dla chorych dzieci dorzucając ją do Góry Grosza. Jej inicjatywa pobudziła do działania część osób z klasy, które również dorzuciły się do góry grosza. Butelki na monety znajdują się w klasach, dorzucić się i TY.

      Gratulacje dziewczyny:).

      mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW

    • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE BRANŻOWEJ
     • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE BRANŻOWEJ

     • Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych na uczniów klasy I BS czekały podczas lekcji j. angielskiego nie lada wyzwania: powitanie w 10 różnych językach, dopasowywanie flag do nazw państw w językach oryginalnych i w języku angielskim, gra karciana doskonaląca umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

      Nie zabrakło również interaktywnych quizów oraz ciekawostek. Po takiej lekcji motywacji do nauki języków na pewno nie zabraknie.

       mgr Joanna Łukaszewicz

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków.

      Europejski Dzień Języków Obcych przypadający na 26 września w naszej szkole miał miejsce właśnie dziś. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie mieli okazję bliżej poznać kulturę i zwyczaje innych krajów, zmierzyć się z nazwami państw w języku migowym, rozwiązywać interaktywne quizy, a także uwolnić swoją kreatywność w czasie wspólnej pracy przy plakatach promujących to wydarzenie.

      Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym jest obecnie na wagę złota. Mimo, że opanowanie języka wymaga czasu i systematycznej nauki, to jednak warto podjąć ten wysiłek a Europejski Dzień Języków nam właśnie o tym przypomina.

      mgr Anna Sławińska, mgr Edyta Kanclerz-Szulc, mgr Aleksandra Maluchnik,mgr Joanna Łukaszewicz

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ

     • 24 września 2021 r. uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Klas Mundurowych spotkali się z ppor.M.Argalskim- przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Młodzież dowiedziała się jakie wymogi należy spełnić,by zostać żołnierzem zawodowym, wstąpić do szkoły oficerskiej lub podoficerskiej a także jakie są możliwości powołania oraz zasady naboru do służb mundurowych.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • 19 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI
     • 19 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI

     • "19 edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki to kolejna szansa, by przekonać się, że potencjał odkrywania i tworzenia mamy w sobie wszyscy. Ci, którzy wezmą udział w festiwalu, przekonają się między innymi, że biochemia jest dziecinnie prosta, gry komputerowe rozwijają, chemię da się lubić, a grafika komputerowa jest nową formą wyrazu artystycznego. Uczestnicy spotkań i warsztatów będą mieli także szansę sprawdzić, co to znaczy być tłumaczem i dowiedzieć się, czy można wytworzyć folię biodegradowalną z… ziemniaka.

      Prowadzący zajęcia będą dzielić się swoimi pasjami i przekonywać tym samym, że warto zostać humanistą, „uściślić” swój umysł, odkryć przyrodę, zbadać medycynę, spotkać się z ekonomią, poznać społeczeństwo i… pokochać sztukę. Naukowcy uchylą drzwi do swojego świata i w sposób zrozumiały opowiedzą (i pokażą), czym się zajmują. Zrobią to między innymi po to, aby przekonać uczestników wydarzeń, że i oni mogą stać się częścią tego świata."

      W taki sposób uczelnia wyższa zachęcała uczniów do udziału w festiwalu. Skorzystaliśmy z oferty 24 września i większość z nas była zadowolona :). Zdjęcia z zajęć mówią same za siebie :)

      mgr Krystyna Zawadzka

      TAJEMNICE LABORATORIUM, METODY CHROMATOGRAFII

      WYSTAWA OWADÓW KRAJOWYCH I EGZOTYCZNYCH, MAGNETYZM

    • 2B NA WYJEŹDZIE INTEGRACYJNYM
     • 2B NA WYJEŹDZIE INTEGRACYJNYM

     • Czwartek 23 września postanowiliśmy spędzić na zacieśnianiu więzi koleżeńskich. W tym celu wyruszyliśmy do Olsztyna. Pierwszy w kolejności był escape room – tu walcząc z czasem próbowaliśmy rozwikłać zagadki i uwolnić się z zamkniętych pokoi. Wbrew pozorom nie było to takie łatwe – wymagało od nas szybkiego działania i wykazania się wiedzą w wielu dziedzinach. Nie wszystkim udało się uwolnić przed przysłowiowym „dzwonkiem” zwiastującym koniec czasu ale zabawa, mimo wszystko była przednia. Zwieńczeniem naszego dnia była wizyta w kinie. Wspólnie obejrzeliśmy wybrany film po czym udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. To był bardzo udany dzień. Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni i wypoczęci wracamy do szkolnej rzeczywistości – tu też nigdy nie jest nudno 😉.

      mgr Anna Sławińska

     • MIŁE ODWIEDZINY :)

     • W środę, 22 września do naszej szkoły zawitał niedawny absolwent - Jakub Gobis.

      Kuba był uczniem klasy mundurowej, a po ukończonej edukacji postanowił swoją przyszłość związać z wojskiem. Aktualnie jest studentem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie i postanowił podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z uczelni.

      Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces rekrutacji i typowy dzień studenta WAT. Uczniowie mogli zadawać pytania ( a było ich całkiem sporo), na które Kuba wyczerpująco odpowiadał. Dla tych, którzy rozważają związanie swojej ścieżki kariery z wojskiem to spotkanie było niezwykle cenne – mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się co, gdzie i jak.

      Kuba – dziękujemy.:) Miło było Cię gościć w naszych murach.

      mgr Anna Sławińska

    • JAK WŁAŚCIWIE UDZIELAĆ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ?
     • JAK WŁAŚCIWIE UDZIELAĆ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ?

     • Klasa I A - Oddział Przygotowania Wojskowego oraz uczniowie Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej III B, 22 września 2021 r. spotkali się z kpr.K.Caban, st.szer.K.Zarembą oraz szer. A. Wdowiak.

      Przedstawiciele 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie poinformowali uczniów, jak należy zachować się podczas ogłoszenia sygnałów alarmowych oraz komunikatów ostrzegawczych. Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami sygnałów.

      W drugiej części spotkania przypomniano młodzieży na czym polega udzielanie pomocy przedmedycznej i przećwiczono czynności resuscytacyjne, których celem jest  ratowanie życia poszkodowanego do czasu przybycia służb medycznych.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZDOBYWAMY WIEDZĘ PODCZAS PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
     • ZDOBYWAMY WIEDZĘ PODCZAS PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

     • Środa jest dniem szkoleniowym klas mundurowych. Dzisiejsza, 22 września 2021 r. była wyjątkowo pracowita. Uczniowie klasy I A i II A Oddziału Przygotowania Wojskowego  oraz grupy mundurowej z klasy II B doskonalili elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Przed nimi jeszcze dużo pracy :). Drugą część dnia uczniowie klas II poświęcili na zajęcia z łączności.

      Uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych - III A i III B- dzisiejszy dzień spędzili na nawiązywaniu bezpiecznej łączności, pracy z radiostacją i przewodowych środkach łączności.

      Dzisiejsze zajęcia prowadzone były pod okiem st.szer.M. Synowca, st.szer.S.Tomkiewicza, st.szer.K.Wrotnego i st.szer.M.Lipkiewicza, żołnierzy z patronackiej jednostki, 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia w ramach doskonałej :), wieloletniej współpracy.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO WCALE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE :)
     • LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO WCALE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE :)

     • W dniu 21 września 2021 roku klasa III A BS, podczas lekcji języka polskiego,  opracowała swoją własną interpretację twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Najciekawsze wykonanie przygotowali: Kasia w roli kamerzysty, Szymon S. i Julia  jako scenarzyści oraz Szymon P. jako aktor. To była ciekawa lekcja, która pozwoliła nam odkryć i rozwijać swoje talenty. 

      mgr Krystyna Błędowska

    • SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ STARTUJE :)
     • SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ STARTUJE :)

     • W ramach lekcji języka polskiego, klasa I A BS przygotowała plakat zachęcający uczniów do uczestnictwa w naszym szkolnym wolontariacie. 

      Kolejne spotkanie już w najbliższym tygodniu:) Szukajcie informacji na szkolnej gazetce. Serdecznie zapraszamy:) 

      mgr Krystyna Błędowska

    • JESTEŚMY NAJLEPSI !!!
     • JESTEŚMY NAJLEPSI !!!

     • Dnia 18.09.21 r. o godzinie 11:00 odbył się turniej piłkarski w Kandytach. W skład naszej drużyny wchodzili: Marek Bobel, Oskar Żuk, Szymon Walczak, Jamal Borzymowski, Hubert Prusiński, Michał Jabłonowski, Jakub Szcześniak, Kuba Burnat, Kornel Kruk i Dominik Ciesielski.

      Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce,zaś Marek Bobel z klasy I LO OPW okazał się najlepszym bramkarzem turnieju ! :) Dla Oskara Żuka niestety zabrakło jednego gola, aby zdobyć tytuł  najlepszego strzelca i zawodnika turnieju.

      Martyna Kornas I LO OPW

    • "PROPEDEUTYKA PRAWA W LICEUM"
     • "PROPEDEUTYKA PRAWA W LICEUM"

     • Dziś, 20 września naszą szkołę odwiedził dr Marcin Kazimierczuk z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Doktor spotkał się z uczniami kl.III a LO w ramach projektu" Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego".

      Młodzież miała możliwość wysłuchania lekcji z zakresu prawa konstytucyjnego oraz zapoznania się z ofertą studiów prawniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

      mgr Dorota Kalinowska

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     • 17 września 2021 r. uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły pierwszego stopnia złożyli uroczyste ślubowanie.

      Uroczystość miała bardzo skromny charakter - na sali znaleźli się tylko uczniowie klas pierwszych, przedstawiciele pozostałych klas oraz wychowawcy i dyrekcja szkoły.

      Kochani pierwszoklasiści - cieszymy się, że jesteście z nami i życzymy Wam dużo sukcesów w nauce.Zdobywajcie wiedzę rzetelnie, mądrze i odpowiedzialnie, ale nie zapominajcie o przyjaźni, prawdzie i  szacunku dla drugiego człowieka.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE INTEGRACYJNE I B LO
     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE I B LO

     • We wtorek, 14 września odbyło się wyjście integracyjne klasy I b LO. Uczniowie spędzili miło czas przy ognisku udowadniając, że dobrej zabawy nie zepsuje im nawet deszczowa pogoda.

      Dzięki uprzejmości Pana Marka Sieniucia z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, uczniowie podczas pogadanki dowiedzieli na czym polega praca leśniczego, jak dbać o środowisko naturalne i leśne zwierzęta. A o to kilka pamiątkowych zdjęć :)

      mgr Gabriela Szymuś

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA`21
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA`21

     • W tym roku po raz 28 wyruszamy, by posprzątać Polskę. 15 września 2021 r. uczniowie wszystkich klas włączyli się do akcji sprzątania najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców Górowa miejsc. Udało się zebrać śmieci z okolic Stawu Garncarskiego, parku, kąpieliska i oczywiście budynku naszej szkoły :)

      Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystkie w dużych ilościach! To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KLASA III A NA OBOZIE SZKOLENIOWYM
     • KLASA III A NA OBOZIE SZKOLENIOWYM

     • Uczniowie certyfikowanej klasy III A od poniedziałku przebywają na 4 - dniowym obozie szkoleniowym w Łopkajnach.

      Pod okiem żołnierzy, wspólnie ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Białymstoku i Rezszowa doskonalą umiejętności dotyczące m.in. łączności, taktyki, rozpoznania, strzelectwa i terenoznawstwa.

      Organizatorem obozu, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest Warmińsko - Mazurska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju w Olsztynie.

      Dziękujemy ppłk Andrzejowi Zubie za zaproszenie :)

      mgr Krystyna Zawadzka