• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 9 i 10 listopada 2021 r.

      Każdy uczeń będzie mógł oddać jeden głos na swojego kandydata.

      Proszę zapoznać się z listą kandydatów i za tydzień dokonać właściwego wyboru :)

                                                                   mgr Krystyna Zawadzka

    • PAMIĘTAMY
     • PAMIĘTAMY

     • "Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju."

    • KOLEJNY RAZ SZKOLIMY SIĘ MEDYCZNIE
     • KOLEJNY RAZ SZKOLIMY SIĘ MEDYCZNIE

     • 27 października 2021 r. uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz grupy mundurowej spotkali się ze st.kpr. A. Wieczorek i kpr. M. Guzem, żołnierzami z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Pani kapral A. Wieczorek poprowadziła zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy na polu walki, zasad udzielania pomocy przedmedycznej rannym i poszkodowanym oraz omówiła taktyczno - bojową opiekę nad rannym na polu walki.

      Pan kapral M. Guz przypomniała uczniom zasady zachowania się w razie wystąpienia pożaru oraz omówił wykorzystanie podręcznych środków gaśniczych.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • POŁOWINKI W III A
     • POŁOWINKI W III A

     • Dnia 22 X 2021 r. uczniowie klasy III A LO wraz z osobami towarzyszącymi, zebrali się w górowskiej restauracji „Róża Wiatrów”, by uczcić półmetek nauki w liceum.
      Fantastyczna atmosfera oraz szampańskie humory towarzyszyły zabawie od pierwszych minut uroczystości. Szalonej zabawie wtórował „DJ & light Łazi team”.
      Wszyscy pełni humoru bawili się do późnych godzin nocnych. Mam nadzieję, że w całym składzie dotrwamy do studniówki i matury.
      Dziękuję Dyrekcji Szkoły, Pani Dorocie Lipkiewicz oraz Pani Agnieszce Baumann-Gudz za obecność
      i uświetnienie naszej połowinkowej imprezy.
      Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu uroczystości serdecznie dziękuję, a w szczególności pani Patrycji Zarzyckiej, p. Ewie Józefek, p. Przemysławowi Bąk, p. Justynie Gałan oraz p. Annie Burnat.
                                                                  mgr Elżbieta Gottuk
       

    • AKCJA ZBIÓRKI DLA ZWIERZAKÓW ZAKOŃCZONA :)
     • AKCJA ZBIÓRKI DLA ZWIERZAKÓW ZAKOŃCZONA :)

     • Zakończyliśmy akcję zbiórki karmy i kocy dla przytuliska dla zwierząt w Lidzbarku Warmińskim. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję. Dziękujemy także panu Janowi Labakowi za dostarczenie karmy do przytuliska.

      Szkolne Koło Wolontariatu.

      https://www.facebook.com/Lidzbarkw/posts/736661834393428

    • MECHANIZMY UZALEŻNIENIA - spotkanie edukacyjno - profilaktyczne
     • MECHANIZMY UZALEŻNIENIA - spotkanie edukacyjno - profilaktyczne

     • 25 października 2021 r. uczniowie klasy II A OPW spotkali się z pracownikami MONAR-u w Olsztynie.

      Pani Anna Sikorska - specjalista uzależnień oraz kierownik Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień i pan Łukasz Sznajder poprowadzili zajęcia edukacyjno- profilaktyczne dotyczące uzależnień.

      Podczas spotkania omówiono problem wchodzenia w uzależnienie oraz zagrożenia płynące z używania narkotyków, dopalaczy i innych używek, a także nadmiernego korzystania z mediów elektronicznych. 

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY
     • PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

     • W czwartek, 21 października 2021 r. w szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły w związku z pożarem.

      Wszystkie osoby będące w szkole po usłyszeniu sygnału w postaci 4 długich dzwonków musiały niezwłocznie opuścić teren szkoły. Akcja przebiegła sprawnie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bezpiecznie ewakuowali się na miejsce zbiórki.

      Celem ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWO IŁAWECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWO IŁAWECKIE

     • Ponad 50 osób zgromadziły dzisiejsze Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Górowo Iławeckie.

      Wszystkich zgromadzonych powitała gospodyni zawodów p. Dorota Lipkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim, a następnie przystąpiono do konkurencji, którą było strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej.

      Zawody prowadzili p. Emilia Łomecka i p. Zbigniew Miłosz, a uzyskane punkty zliczali sędziowie p. Jerzy Kowalski i p. Józef Widun.

      Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a ich głównym celem była integracja miłośników strzelectwa sportowego a także sportowa rywalizacja. Spotkanie było również okazją do rywalizacji ojciec-syn (chłopcy z II A, tatusiowie okazali się lepsi !!! jak to się stało :( ???.

      Po podsumowaniu wyników sędziowie ogłosili werdykt:

      I miejsce zajął p. Marcin Kraft i tym samym odebrał puchar z rąk Burmistrza p. Jacka Kostki,

      II miejsce zajęła p. Emilia Łomecka,

      III miejsce zajęła uczennica klasy II A OPW Emilia Świetlikowska,

      IV miejsce zajął uczeń klasy III A CWKM Jakub Kozłowski,

      V miejsce zajął p. Krzysztof Łomecki,

      VI miejsce zajął uczeń klasy III B CWKM Dawid Gola.

      Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Górowie Iławeckim Koło Strzeleckie im. Michała Tokarzewskiego. Puchary ufundował burmistrz Górowa Iławeckiego p. Jacek Kostka a nagrody rzeczowe w postaci bonów towarowych p. Jan Rohuń. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwał p. Wojciech Kraft.

      Serdecznie dziękujemy obsłudze zawodów -  Maćkowi Kraftowi i Adamowi Januszczakowi, a także wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym, którzy zechcieli niedzielne przedpołudnie spędzić razem z nami :).

      mgr Krystyna Zawadzka

      WYNIKI

    • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI
     • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI

     • Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi dnia 18 października 2021 r. uczniowie klas 2a i b Liceum Ogólnokształcącego oraz klas 3a i b Branżowej Szkoły I Stopnia miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online na temat „Czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec?”.

      Wydarzenie zrealizowane zostało we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Celem spotkania było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania, a także zwiększenie świadomości społecznej uczniów na temat zjawiska handlu ludźmi.

      Spotkanie online poprowadziła Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

      mgr Anna  Sławińska

       

    • NIE ŁATWO BYĆ NAUCZYCIELEM
     • NIE ŁATWO BYĆ NAUCZYCIELEM

     • Uczniowie naszej szkoły postanowili przedłużyć świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.

      Z tej okazji wcielili się w role nauczycieli naszej szkoły. Rolę Pani Dyrektor świetnie odzwierciedlała Julia Baran, która dowodziła organizacja dzisiejszej akcji, niczym Pani dyrektor nasza szkołą.

      Lekcje były bardzo ciekawe, młodzi nauczyciele wzbogacali zajęcia o kartkówki, zadania i projekcje. Uczniowie bardzo się zaangażowali w prowadzenie lekcji, za co w imieniu wszystkich nauczycieli serdecznie dziękuję. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły otrzymali od Samorządu i Wolontariuszy czekolady z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji uczniów prowadzących lekcje.

      mgr Gabriela Szymuś Opiekun SU

    • CodeWeek W NASZEJ SZKOLE
     • CodeWeek W NASZEJ SZKOLE

     • Dobiega koniec tygodnia i koniec światowej akcji promujących kodowanie. W zeszłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem organizacji przedsięwzięć związanych z pisaniem algorytmów, kodów. W tym roku nasza szkoła chcąc powtórzyć ten wynik, dodając swoją cegiełkę w statystykach, uczestniczyła w tych zawodach.

      Przez cały tydzień uczniowie liceum i branżowej szkoły w ramach lekcji informatyki uczyli się programowania w języku Python. Wykorzystaliśmy do tego świetne narzędzie jakim jest Pixblocks. Wszyscy świetnie się bawili ucząc kodowania, pisząc kody do wykonania dla "ekranowego królika". Jednakże na największe oklaski i wyrazy podziwu zasługuje grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie granatowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

      W czwartek, w dzień Edukacji Narodowej, ciężko pracowali nad pętlami, instrukcjami warunkowymi... W sali informatycznej przez cały czas słychać było komendy: if, loop, image.windth....WYSZŁO :) "Króliczki latały po monitorach jak szalone". Atmosfera pracy i zabawy była tak silna, że nawet gorąca pizza nie zrobiła na nikim wrażenia. Trzeba było wręcz komputery wyłączać od zasilania, żeby ekipa odpuściła na chwilę naukę programowania. Osiągnięty efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

      Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom uzyskania nowych umiejętności, a ekipę CMI gorąco pozdrawiam i ściskam. Obiecuję, będzie się działo....:)

      mgr Kamila Gołębikowska

    • XI BIEGI GRUNWALDZKIE
     • XI BIEGI GRUNWALDZKIE

     • Ponad tysiąc osób wzięło udział w XI Biegach Grunwaldzkich, które odbyły się 6 października 2021 r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie sportowcy Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej Kamil Bielun, Kacper Konieczek i Bartek Zakrzewski. Chłopcy spisali się doskonale, a zwłaszcza Kamil Bielun, który zdobył III miejsce !

      Gratulujemy serdecznie, podziwiamy chłopaków za wspaniałą postawę, tym bardziej, że pogoda niestety im nie sprzyjała :(

      Organizatorem imprezy był Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Pola Grunwaldu.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOŁY BRANŻOWEJ
     • WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOŁY BRANŻOWEJ

     • Dzisiaj uczniowie klasy I A i II A Szkoły Branżowej spędzili "bombowo" czas w olsztyńskim kinie, a to za sprawą Daniela Craiga, który wcielił się w rolę Jamesa Bonda w filmie "Nie czas umierać".

      Twórcy dzieła nie pominęli najważniejszych dla tej serii cech filmu, to też co krok śledziliśmy widowiskowe wymiany ognia, pościgi i walki wręcz. W zawrotnym tempie zmienialiśmy kontynenty i kraje, a w grze pojawiły się gadżety na miarę XXI wieku. I tak jak Bond, my też bawiliśmy się wystrzałowo.

      mgr Dorota Kalinowska, mgr Edyta Kanclerz - Szulc

    • JAK PRZETRWAĆ W WARUNKACH NATURALYCH
     • JAK PRZETRWAĆ W WARUNKACH NATURALYCH

     • 6 października 2021 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zajęciach teoretycznych z edukacji wojskowej, które przeprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      Kpr. D. Orzeszek, st. szer. P. Deska, st.szer. K. Majewski, st. szer. A Cierepski  opowiadali m.in. jak przetrwać w warunkach środowiska naturalnego, na czym polegają działania taktyczne sekcji i drużyny.Uczyli się, jak zapewnić sobie wodę, pożywienie, schronienie i rozpalić ognisko.

      Klasie pierwszej przekazano informacje dotyczące organizacji i uzbrojenia wybranych pododdziałów SZRP.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
     • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     • W dniu 04 października 2021 r. w miejskiej hali sportowej w Górowie Iławeckim odbył się Powiatowy Turniej Drużynowego Tenisa Stołowego.

      Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych. Pierwsze miejsce i awans do turnieju rejonowego wywalczyła drużyna w składzie: Paweł Kusio kl. 3a LO i Amadeusz Jasudowicz kl. 3b LO.

      Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęli chłopcy z 3b LO : Jakub Gołek i Dominik Dobrzyński.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych turniejach.

      mgr Marcin Narkowicz