• UWAGA MATURZYŚCI, COŚ DLA WAS :)
     • UWAGA MATURZYŚCI, COŚ DLA WAS :)

     • Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki działające przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 7 lutego organizuje warsztaty online dla maturzystów.

      Podczas warsztatów omówione zostaną wszystkie działy matematyki, które są wymagane do matury – na poziomie podstawowym (w poniedziałki) i rozszerzonym (we wtorki). Pierwsze zajęcia odbędą się 7 lutego o godzinie 19:00.

      Po zakończeniu cyklu powtórek przewidziana jest organizacja Maratonu Maturalnego – dwudniowego wydarzenia, podczas którego omówione będą najważniejsze zagadnienia przed egzaminem maturalnym na poziomie podstawowym.

      Szczegóły na stronie   https://studmat.wmi.amu.edu.pl/warsztaty-maturalne-z-matematyki/

      Zachęcamy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • AWANSOWALI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO :)
     • AWANSOWALI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO :)

     • Jakub Bator, Dawid Ciżman i Kewin Worobiec będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim podczas Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge Poland, który odbędzie się w marcu.

      To II edycja konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

      W przeprowadzeniu konkursu zostanie wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Profesora Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie - dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

      Gratulujemy,trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • BAL STUDNIÓWKOWY
     • BAL STUDNIÓWKOWY

     • „ Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć i zjawiła się miłość trzeba marzyć, zamiast dmuchać na zimne na gorącym się sparzyć, z deszczu pobiec pod rynnę ,trzeba marzyć” -Jonasz Kofta.

      Wczoraj, 22 stycznia w hotelu Krasickim, odbył się bal maturalny. 3B świętowała setkę dni, które dzieli ich od matury. Była to pierwsza taka impreza, którą spędziliśmy całą klasą (przez covida nie było szans na nasze połowinki, a i studniówka stała pod znakiem zapytania).

      Bal rozpoczął się polonezem, o godzinie 18, a zakończył się o 3 nad ranem przy  akompaniamencie łez, umawiania się na poprawiny oraz zbierania szpilek porozrzucanych po parkiecie.

      Jeszcze raz dziękujemy Pani Kamili Gołębikowskiej, radzie rodziców z Panią Mariettą Zakrzewską na czele oraz Pani Elżbiecie Gottuk, bez których nasza zabawa nie miałaby miejsca. Specjalne podziękowania należą się także Pani Gabrieli Szymuś, która przez pół godziny prowadziła zakład szewski w łazience (mamy jednak nadzieje, że nie zrezygnuje Pani z nauczania, na rzecz nowej pasji). Nie możemy także zapomnieć o statusie Królowej parkietu, który idzie do Pani Oli Maluchnik (oraz osoby towarzyszącej) i oczywiście Pani Kamili.

      Bal minął szybciej, niż mogło się nam to wydawać. Teraz przygotowania do matury, czas zacząć!

      ucz. Marta Solarz

    • ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
     • ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

     • W Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim 30.01.2022 r. od godziny 10:00 do końca finału zbiórki WOŚP, będzie otwarty punkt informacyjny DKMS.

      Ponadto w będzie tam można oddać próbkę materiału genetycznego, do bazy danych dawców szpiku oraz złożyć deklarację. Być może Twój genetyczny bliźniak kiedyś będzie potrzebować przeszczepu szpiku. Przyjdź dowiedz się więcej, złóż deklarację (osoby pełnoletnie), dołącz do Tych, którzy dzieląc się chcą ratować ludzkie życie. Zapraszamy.

      mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu.

    • CZYM JEST MASKOWANIE? CECHY MASKOWANIA
     • CZYM JEST MASKOWANIE? CECHY MASKOWANIA

     • Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych na dzisiejszych zajęciach dowiedzieli się czym jest maskowanie, jakie posiada cechy oraz co i jak się maskuje w trakcie zajęć taktycznych. Zajęcia poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim st.kpr. Bartosz Ciesielski i st.szer. Piotr Deleżuch.

      W jaki sposób posługiwać się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami w działaniach taktycznych opowiadał kadetom sierż. Jacek Markowski.

      Zajęcia z edukacji wojskowej i przygotowania wojskowego były kolejnymi zajęciami realizowanymi w ramach realizacji programu OPW i CWKM przy współpracy jednostki patronackiej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     • 17 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją, w tym roku nazwany został Niebieskim Poniedziałkiem.

      Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji, czwartą na świecie chorobą, z którą borykają się dorośli i dzieci. Dzień ten ma również na celu wspieranie ludzi, którzy zmagają się z depresją.

      Nasi wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w przypinaniu niebieskich wstążeczek, symbolu tej choroby.

                                    ucz.Patryk Gałan

    • KONKURS NA ZBIÓRKĘ KORKÓW ROZSTRZYGNIĘTY !!!
     • KONKURS NA ZBIÓRKĘ KORKÓW ROZSTRZYGNIĘTY !!!

     • ZWYCIĘŻYŁA KLASA II B LO DOSTARCZAJĄC 23,8 kg korków!!!

      Miejsce II zajęła klasa I B LO (9,2 kg). Miejsce III klasa II A LO (8,4 kg).

      Pozostałe klasy, które również się zaangażowały w pomoc zebrały: III B LO (6 kg) I BS (2 kg) II BS (0,2 kg). Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali - w sumie zebraliśmy 49,6 kg korków, które zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, w której zbierane są korki dla Uli Gąsiewskiej.

      Zwycięska klasa w nagrodę otrzymuje DZIEŃ BEZ PYTANIA (wybierzcie datę i przekażcie informację wychowawcy aby poinformował nauczycieli).

      Wszystkim serdecznie gratulujemy :)  Dobro zawsze wraca :)

       mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu

    • POTRZEBUJEMY WASZYCH SERDUSZEK!!!
     • POTRZEBUJEMY WASZYCH SERDUSZEK!!!

     • Walczymy o salę zabaw dla dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

      Dołącz do akcji i codziennie kliknij serduszko wchodząc na stronę https://serenadadladzieci.pl

      Zabawa bywa najlepszym lekarstwem ! Pomóż przywrócić radość dzieciom przebywającym w Szpitalu.

      mgr Gabriela Szymuś

    • POŁOWINKI W KLASACH DRUGICH
     • POŁOWINKI W KLASACH DRUGICH

     • 14 stycznia 2022 r. uczniowie klas drugich LO bawili się na połowinkach. Impreza miała charakter pozaszkolny i odbyła się w Róży Wiatrów.

      Wieczór był wyjątkowy, dlatego też niektóre dziewczęta odważnie sięgnęły po szpilki, inne włożyły ulubione trampki. Z chłopcami było podobnie. Większość zdecydowała się na odświętne koszule oraz muchy, które świetnie komponowały się z wieczorowymi sukniami dziewcząt oraz ich wieczorowym makijażem.

      Po powitaniu dyrekcji, wychowawców, rodziców i osób towarzyszących wszyscy ruszyli na parkiet, by bawić się przy muzyce, o którą zadbał DJ Łazi. Popis umiejętności tanecznych uczniów przerósł najśmielsze oczekiwania wychowawców i rodziców :). Wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Mam nadzieję, że ten wieczór zapadnie wszystkim w pamięci jako miły, beztroski czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
     • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     • Sporo emocji przyniósł dzisiejszy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.

      Od samego rana do późnego popołudnia odbywały się międzyklasowe mecze piłki siatkowej. Każda klasa wystawiła swoją najmocniejszą "szóstkę", która zaprezentowała swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Od pierwszego seta zawodnicy pokazywali przeciwnikom, że nie zamierzają się poddawać, dlatego też punktacja była bardzo wyrównana a zawodnicy robili wszystko, żeby punktów nie stracić.

      Po serii rozgrywek mecz o pierwsze miejsce rozegrali faworyci turnieju - klasy III LO. Niestety zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna i tak siatkarze z klasy III B musieli uznać znakomite umiejętności siatkarzy z  klasy III A LO. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z klasy II A LO.

      Impreza była okazją do zintegrowania uczniów, którzy licznie przybyli na salę (bardzo małą :( nad czym ubolewamy), aby gorąco kibicować swoim kolegom.

      Organizatorem turnieju był p. Marcin Narkowicz. Puchary wręczyła p. dyrektor Dorota Lipkiewicz.

      Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, gratulujemy zwycięzcom i pozdrawiamy kontuzjowanego Amadeusza :).

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KOLEJNA PRACA NAGRODZONA :)
     • KOLEJNA PRACA NAGRODZONA :)

     • Kolejna praca Karoliny Kowalskiej zyskała uznanie w oczach komisji konkursu plastycznego.

      Praca " Nasza mama czarodziejka" okazała się najlepszą w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "SŁOWEM MALOWANE`2021 - Joanna Papuzińska". Serdecznie gratulujemy !

      Projekt SŁOWEM MALOWANE  to cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych na Warmii, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • W rocznicę urodzin patrona naszej szkolnej strzelnicy gen. Michała Tokarzewskiego odbyły się zawody strzeleckie, które zgromadziły 40 uczestników, miłośników strzelectwa sportowego.

      Zawodnicy oddawali dwie serie po 8 strzałów z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Sędziami głównymi dzisiejszych zawodów byli: p. Jerzy Kowalski, p. Mariusz Michalski oraz p. Józef Widun. Prowadzącą strzelanie była p. Emilia Łomecka. Obsługą zawodów zajęli się Maciej Kraft ,Dawid Ciżman i Jakub Kozłowski.

      Spotkanie kolejny raz stanowiło doskonałe forum do wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności w zakresie organizacji oraz realizacji zajęć strzeleckich, w tym popularyzacji sportu strzeleckiego wśród młodzieży i mieszkańców Górowa Iławeckiego i okolicy.

      Po oddaniu strzałów przez wszystkich zawodników sędziowie ogłosili wyniki:

      I miejsce - p. Jacek Niestrieruk

      II miejsce - p. Marcin Kraft

      III miejsce - p. Sebastian Leszczyński.

      Pozostałe miejsca w załączniku.

      Zwycięzcy otrzymali puchary, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy z rąk organizatora zawodów p. Wojciecha Krafta oraz sędziów.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom  za udział !

      Wszystkim uczestnikom zawodów zapewniono ciepły posiłek oraz napoje zasponsorowane przez Zespół Szkół i Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Wyniki zawodów z 9 stycznia 2022 r.

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • Zapraszamy wszystkich sympatyków strzelectwa sportowego na zawody, które odbędą się w niedzielę na naszej strzelnicy sportowej.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Autorem plakatu jest Aleksandra Bąk.

    • SPORTOWCY NAGRODZENI :)
     • SPORTOWCY NAGRODZENI :)

     • Dzisiaj, 4 stycznia 2022 r. p. Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wręczył stypendia sportowcom, którzy w minionym roku odnosili szczególne sukcesy sportowe.

      Wśród 22 nagrodzonych zawodników znaleźli się uczniowie naszej szkoły - Aleksandra Bartczak (kl. II A OPW), Wiktoria Trawińska (kl.I A OPW), Wiktor Ruszyński (kl. I A OPW) i Kacper Konieczek (kl.III B CWKM). Uczniowie godnie reprezentowali swoje kluby sportowe, miasto i szkołę odnosząc sukcesy nie tylko na poziomie rejonowym i krajowym ale także międzynarodowym.

      Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy z Was dumni :)

      mgr Krystyna Zawadzka