• ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
     • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

     • 31 maja rokrocznie obchodzony jest jako Światowy Dzień bez Tytoniu. W 2022 roku przyświeca mu hasło „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”. Z okazji tego dnia w naszej szkole odbyły się dwa konkursy i właśnie dziś poznajemy ich zwycięzców:

      - Międzyklasowy konkurs wiedzy o paleniu tytoniu – z wynikiem 70% poprawnych odpowiedzi laureatami zostają uczniowie klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego;

      - Indywidualny konkurs na najlepsze hasło antynikotynowe – tu laureatów, których twórczość spotkała się z uznaniem organizatorów mamy aż troje i są to uczniowie z klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Bąk, Szymon Łuczkowski i Paweł Kusio.

      Poniżej prezentujemy zwycięskie hasła/wierszyki:

       

      Gdy na ,,szluga masz ochotę,
      Powiedz nie, przełóż to na potem.
      Odwlekaj to jak najdłużej, należycie,
      Bo każdy papieros skraca TWOJE życie.

      Palisz sporo papierosów?
      Zatruwasz wokół wiele osób,
      Lecz najważniejsza z nich to ty,
      Bo twe płuca giną od nikotynowej rdzy...

      Astma, gruźlica, choroba niedokrwienia,
      Nowotwory, a także choroby krążenia,
      To tylko nieliczne skutki palenia,
      Zwłaszcza dla ciebie, nie dla otoczenia.

      Każdy palacz o tym wie:
      Papierosy niszczą Cię,
      A głód nikotynowy wciąż Cię dręczy,
      Rzuć palenie, bądź mądrzejszy.

      Znowu myślisz nad paleniem?
      Powiedz dość - czas walczyć z uzależnieniem.
      By o wiele zdrowszym być,
      Przestań palić, zacznij żyć!

                                                     Autorka: Ola Bąk

                                                             

      Odstaw nałóg drogi i zainwestuj w pasję a nie w choroby,

      rak choroba ciężka więc uchroń rodzinę od piekła.

      Osoba która dba o płuca papierosy szybko wyrzuca.

      Na przerwie zjedzmy bułkę zamiast wydawać hajs na lufke.

       

                                           Autorzy: Paweł Kusio, Szymon Łuczkowski

      Fundatorem nagród jest Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wziecie udziału w konkursach a wygranym składamy serdeczne gratulacje !

      mgr Anna Sławińska, mgr Gabriela Szymuś, mgr Agnieszka Trojan - Januszko

    • WRACAMY Z VI MIEJSCEM :)
     • WRACAMY Z VI MIEJSCEM :)

     • Zakończyły sie zmagania kadetów w zawodach sportowo - obronnych w Przasnyszu. Drugi dzień wymagał od kadetów niezwykłej sprawności fizycznej ponieważ uczniowie spędzili przedpołudnie na torze OSF. Rozpoczęli bieg ze stanowiska wyjściowego, a następnie pokonywali m.in. sklepienia wieloskokami,wbiegali na pochylnię, chwytali linę, przejeżdżali na kładkę ruchomą i przebiegali po niej. Następnie  pokonywali płot górą, czołgali się przez tunel.

      Po tych niezwykle wyczerpujących konkurencjach nasi uczniowie: JULIA ŻUKOWSKA, WIKTORIA TRAWIŃSKA, MAREK BOBEL, JAKUB MŁYŃSKI, KORNEL KRUK, JERZY GŁUSZKIEWICZ I PAWEŁ KUSIO  ostatecznie zajęli VI miejsce na 19 drużyn. Gratulujemy uzyskanego wyniku ! :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • I DZIEŃ ZAWODÓW SPORTOWO - OBRONNYCH PRZASNYSZ`2022
     • I DZIEŃ ZAWODÓW SPORTOWO - OBRONNYCH PRZASNYSZ`2022

     • Pierwszy dzień zawodów sportowo - obronnych w Przasnyszu za nami. Kadeci: Julia Żukowska, Wiktoria Trawińska, Marek Bobel, Jakub Młyński, Kornel Kruk, Jerzy Głuszkiewicz i Paweł Kusio pod opieką mgr Marcina Narkowicza walczą o wejście do finału VII Ogólnopolskiego Zlotu Klas Mundurowych.

      Dzisiaj kadeci rzucali granatem, składali i rozkładali broń na czas,  zakładali maskę przeciwgazową, udzielali pierwszej pomocy oraz pokonywali odcinek długości 3 km.

      Było ciężko :( ,ale po dzisiejszych konkurencjach zajmujemy III miejsce!!! Nie jest źle :) Trzymamy za was kciuki :) i mocno w was wierzymy!

      mgr Krystyna Zawadzka

    • BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ
     • BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ

     • 20 maja 2022 r. w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Nasi siatkarze: MACIEJ WOJCZULANIO, PAWEŁ KUSIO I SZYMON ŁUCZKOWSKI zajęli III miejsce. No super chłopcy :) Gratulacje :) !

      mgr Krystyna Zawadzka

    • LEKCJA ZAWODOZNAWCZA
     • LEKCJA ZAWODOZNAWCZA

     • W ramach cyklu lekcji zawodoznawczych dzisiaj, 19 maja 2022 r. uczniowie klasy II A LO OPW  spotkali się z p. Katarzyną Pindak, która pracuje jako farmaceutka.

      Pani Kasia, absolwentka naszej szkoły :) i magister turkologii przybliżyła uczniom specyfikę pracy w aptece, wspomniała o ważnych predyspozycjach w tym zawodzie oraz możliwościach kształcenia w zawodzie.

      Dodała, że praca farmaceuty to nie tylko realizowanie recept, sprzedaż produktów medycznych i  leków, ale także  wytwarzanie leków i maści recepturowych, udzielanie porad w zakresie stosowania i działania leków. Podkreśliła, że praca w zawodzie farmaceuty jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna, trzeba cechować się dokładnością, empatią, cierpliwością. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole.

      Farmaceuta może po ukończonych studiach pracować w aptekach (ogólnodostępnych i szpitalnych), hurtowniach farmaceutycznych, przemyśle farmaceutycznym, w inspekcji farmaceutycznej oraz urzędach i instytucjach działających w dziedzinie farmacji i ochrony zdrowia.

      Dziękujemy serdecznie za przybycie do szkoły :) i podzielenie się swoim doświadczeniem pracy w zawodzie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • BIEG ŚLIMAKA
     • BIEG ŚLIMAKA

     • W niedzielę,15 maja uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze pomagali podczas Półmaratonu Ślimaka organizowanego z okazji 15 lecia Polskiej Krajowej Sieci Miast CITTASLOW. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

      mgr Gabriela Szymuś

    • POTRZEBNA WASZA POMOC !!!
     • POTRZEBNA WASZA POMOC !!!

     • Drodzy uczniowie,dyrektor LO ZDZ w Piszu prosi o wsparcie swojego ucznia Tomka, który ma chorą siostrę.

      Tomek uczeń klasy I OPW został sam w domu z bardzo wiekową babcią. Rodzice cały czas są w Warszawie przy siostrze Małgosi. Wesprzyjmy go -  on walczy o każdą złotówkę dla siostry.

      https://www.facebook.com/1542171475848350/posts/5234577356607725/

      Każda złotówka będzie bardzo cenną pomocą! Okażmy serce :) 

        mgr Krystyna Zawadzka

    • "SZLIFUJEMY FORMĘ :)"
     • "SZLIFUJEMY FORMĘ :)"

     • W niedzielę, 22 maja 2022 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach zawodów sportowo - obronnych, które będą przepustką do Zlotu Klas Mundurowych`2022.

      Kadeci: Paweł Kusio, Jerzy Głuszkiewicz, Jakub Młyński, Kornel Kruk, Marek Bobel, Julia Żukowska i Wiktoria Trawińska dzisiejsze przedpołudnie spędzili na torze OSF w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, na którym mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Nad wszystkim czuwał mgr Marcin Narkowicz, który będzie opiekunem uczniów podczas 3 - dniowej rywalizacji w Przasnyszu.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAJĘCIA Z TAKTYKI
     • ZAJĘCIA Z TAKTYKI

     • Dzisiejsze zajęcia z przygotowania wojskowego Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe spędzili na przyswajaniu wiedzy z taktyki.

      Kpr Marcin Jóźwicki, st. szer. Maciej Galanek i st. szer. Daniel Bartoszewicz omówili zasady działania w rejonie ześrodkowania oraz prowadzenia rozpoznania drogi marszu. Przez kolejne godziny kadeci mogli w praktyce wykorzystać przekazaną wiedzę. Wskazówki i merytoryczne uwagi przekazywane na bieżąco podczas zajęć oraz kompetencje żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim spowodowały, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

      Dziękujemy żołnierzom prowadzącym zajęcia :).

      Dziękujemy również por. Krzysztofowi Marciniakowi za sprawną organizację zajęć w tak trudnych dla wszystkich czasach.                                                                                 

       mgr Krystyna Zawadzka

    • KONKURS NA SZKOLNEJ STRZELNICY
     • KONKURS NA SZKOLNEJ STRZELNICY

     • Dzisiaj, 4 maja 2022 r. uczniowie klasy II A Oddziału Przygotowania Wojskowego wzięli udział w klasowym konkursie strzeleckim. Kadeci oddawali po 5 strzałów z karabinka pneumatycznego.

      Najlepszym strzelcem okazał się Przemysław Barański, drugie miejsce zajęła Aleksandra Bartczak a trzecie Natalia Zawiślak i Jakub Młyński. Gratulujemy wyróżnionym :)

      Zachęcamy uczniów do doskonalenia swoich umiejętności, przypominamy jednocześnie, że strzelectwo sportowe to sport wszechstronnie rozwijający. O sukcesie często decyduje umiejętność koncentracji i skupienia, doskonale wycisza i odpręża. Przenoszenie ostrości widzenia z celownika na cel ćwiczy mięśnie oka. Opanowanie oddechu pomaga w skupieniu i wpływa na precyzję strzelania. Przez to, że broń swoje waży oraz podczas oddawania strzału ma pewien odrzut, naturalnie wzmacnia ramiona oraz cały gorset mięśniowy. Dzięki treningowi strzeleckiemu wzmacniamy swoje barki, ramiona oraz mięśnie przytrzymujące kręgosłup.Poza tym umiejętność posługiwania się bronią wzmacnia pewność siebie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PIERWSZY DZIEŃ MATUR ZA NAMI :)
     • PIERWSZY DZIEŃ MATUR ZA NAMI :)

     • Egzamin maturalny z języka polskiego otworzył maraton maturalny, w którym wystartowało 29 absolwentów naszej szkoły.

      Uczniowie punktualnie o godzinie 9.00 otworzyli arkusze maturalne i przez 170 minut pracowali nad częścią testową i wypracowaniem. Mieli do wyboru trzy tematy - jeden dotyczył "Pana Tadeusza"-  Czym dla człowieka może być tradycja?, drugi "Nocy i dni" -  Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia?, a trzeci wiązał się z interpretacją wiersza, w tym roku "Najkrótsza definicja człowieka" Józefa Barana.

      Jak poszło? Dowiemy się na początku lipca, wtedy bowiem wszyscy zainteresowani zapoznają się z wynikami ogłoszonymi przez CKE.  My życzymy połamania piór, łatwych zadań,optymizmu i dużo wiary we własne siły! mgr Krystyna Zawadzka