• CZAS NA WAKACJE :)
     • CZAS NA WAKACJE :)

     • 24 czerwca 2022 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

      Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz w obecności rodziców i zaproszonych gości:kpt. Krystiana Sobieckiego z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, płk Dariusza Ignasza z Zakładu Karnego w Kamińsku, mjr Wojciecha Dowiedczyka z-cy Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim, mjr Mariusza Tumicza Komendanta Placówki Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim a także p. Agnieszki Walentynowicz dziekana Wydziału Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach, p. Grzegorza Monkiewicza Naczelnika Wydziału Oświaty i Polityki Obywatelskiej w Bartoszycach podsumowała pracę uczniów, wręczając świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.

      Dla uczniów klasy III szkoły branżowej był to ostatni dzień w naszej szkole, ponieważ ich trzyletnia edukacja dobiegła końca. Wśród najlepszych absolwentów szkoły branżowej znaleźli się: Wojciech Czepanko, Dominik Ślubowski, Julia Wilczyńska, Maciej Pawluk, Aleksandra Burnat, Wiktoria Kuchcińska i Szymon Sobczak. Paulina Hajduk odebrała nagrodę za 100% frekwencję.

      Absolwentom wręczono listy polecjące. Z rąk pani dyrektor odebrali je: Karol Bacza, Wiktoria Kuchcińska, maciej Pawluk, Michał Postupak, Mateusz Prokopczyk, Łukasz Rybacki, Natalia Baniewska, Wojciech Czepanko i Patrycja Karaźniewicz.

      W liceum ogólnokształcącym najlepszą uczennicą okazała się Aleksandra Bąk, która jednocześnie otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów, nagrodę Starosty Powiatu Bartoszyckiego oraz nagrodę Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie.

      Oprócz Oli świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Michał Kraft, Marek Zimoń, Maciej Kraft, Oliwia Nakrewicz i Jakub Liszewski.

      Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie, których średnie ocen były bliskie wyróżnienia, tzn. blisko 4,75. Są nimi: w szkole branżowej Jakub Kotulski, w liceum ogólnokształcącym: Dawid Becz, Jakub Kozłowski, Łukasz Jadacki, Kewin Worobiec, Kacper Lipkiewicz, Wiktoria Marczenko, Dawid Tarka, Karolina Sosnowska, Zuzanna Śliwińska, Daria Ruczyńska, Jakub Bator, Paweł Padło, Urszula Gruźlińska, Jerzy Głuszkiewicz, Milena Rybak, Jakub Zarzycki, Paweł Kusio, Dawid Ciżman i Aleksandra Bednarz.

      Uczeń Paweł Kusio otrzymał nagrodę Starosty Powiatu bartoszyckiego w kategorii sport, Kinga Rydzewska w kategorii wolontariat.

      Nagrodę Burmistrza Górowa Iławeckiego w kategorii nauka oprócz Aleksandry Bąk odbierze Wojciech Czepanko. W kategorii sport nagrodę uzyskali Jerzy Głuszkiewicz i Szymon Łuczkowski.

      Nagroda Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Bartoszycach powędrowała w ręce Michała Krafta.

      Uczniowie: Wiktoria Trawińska, Julia Żukowska, Jerzy Głuszkiewicz, Paweł Kusio, Jakub Młyński Kornel Kruk, Marek Bobel odebrali statuetki za zdobycie II miejsca w województwie i IX w Polsce w zawodach proobronnych klas mundurowych.

      Za zdobycie II miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa Cyberskiller dyplomy otrzymali: Jakub Bator, Dawid Ciżman i Kewin Worobiec.

      W szkolnym konkursie "Bezpieczny Internet" najlepsi okazali się Jakub Bator, Jakub Szafran i Marek Zimoń.

      Nagrodę pracodawcy w szkole branżowej wręczono uczniowie Jakubowi Kotulskiemu.

      Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim jednostkom mundurowym oraz zakładom pracy za dotychczasową pomoc i współpracę.

      mgr Krystyna Zawadzka

      /gazetaolsztynska.pl/843768,W-Zespole-Szkol-Ponadpodstawowych-w-Gorowie-Ilaweckim-zaroilo-sie-od-mundurowych-galeria.html/gazetaolsztynska.pl/843768,W-Zespole-Szkol-Ponadpodstawowych-w-Gorowie-Ilaweckim-zaroilo-sie-od-mundurowych-galeria.html

    • AWANSE W KLASACH MUNDUROWYCH
     • AWANSE W KLASACH MUNDUROWYCH

     • Po raz drugi w tym roku nadano awanse w klasach mundurowych. Najlepsi kadeci z Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych zostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w zawodach sportowo - obronnych oraz rozwijanie zainteresowań proobronnych.

      Awanse z rąk ppłk Mirosława Marka , Szefa Sztabu 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego otrzymali:

      - na stopień młodszego kadeta: Aleksandra Burnat,Maciej Borodzicz, Paweł Kusio, Paweł Padło, Eryk Rumecz, Jakub Bator, Dawid Ciżman, Michał Labak, Dominika Zabielska, Magdalena Lijewska, Jakub Młyński, Paulina Głowinka, Kornel Kruk, Marek Bobel, Wiktoria Dowejko, Jakub Liszewski, Milena Rybak, Jakub Skorupski, Emilia Stępniak, Julia Żukowska i Wiktoria Trawińska;

      - na stopień kadeta: Piotr Bryk, Beata Dobrzyńska, Michał Kraft, Kinga Rydzewska, Jakub Szafran, Emilia Świetlikowska, Maciej Kraft, Dawid Tarka, Aleksandra Bartczak,Alan Wojszkun i Aleksandra Bednarz;

      - na stopień starszego kadeta: Jakub Kozłowski, Jerzy Głuszkiewicz, Szymon Łuczkowski i Fabian Wąsewicz.

      Akty mianowania wręczyła p. dyrektor Dorota Lipkiewicz.

      Na uroczystości nadania awansów można było dostrzec przedstawicieli służb mundurowych: kpt. Krystiana Sobieckiego z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, płk Dariusza Ignasza z Zakładu Karnego w Kamińsku, mjr Wojciecha Dowiedczyka z-cę Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim, mjr Mariusza Tumicza Komendanta Placówki  Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim a także p. Agnieszkę Walentynowicz dziekana Wydziału Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach, p. Grzegorza Monkiewicza Naczelnika Wydziału Oświaty i Polityki Obywatelskiej w Bartoszycach, p. Jacka Kostkę Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie, rodziców i nauczycieli.

      Gratulujemy wszystkim kadetom, którzy otrzymali awans na wyższe stopnie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • FINAŁ SZKOLNYCH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ
     • FINAŁ SZKOLNYCH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ

     • Środa, 22 czerwca rozpoczęła się finałowymi meczami piłki nożnej na miejscowym orliku. Cztery reprezentacje szkoły z klasy I A LO OPW, II A LO OPW, III A LO CWKM i II BS zaprezentowały swoje umiejętności piłkarskie.

      Zawodnicy mogli liczyć na wsparcie swoich kolegów i koleżanek z klasy, którzy głośnymi okrzykami zagrzewali piłkarzy do boju, a uczennice z klasy I A LO wspólnie z wychowawczynią p. Aleksandrą Maluchnik zadbały nawet o gadżety w postaci  pomponów :) .

      Ostatecznie po bardzo wyczerpujących i emocjonujących starciach pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy III A LO, drugie uczniowie z klasy I A LO i trzecie miejsce powędrowało do uczniów z klasy II A LO.Czwartym miejsce musieli zadowolić się uczniowie szkoły branżowej. Dyplomy kapitanom drużyn wręczyła p. dyrektor Dorota Lipkiewicz. Wyłoniono również najlepszego strzelca szkolnych rozgrywek, którym okazał się Szymon Walczak z klasy I A LO.

      Organizatorem rozgrywek był p. Marcin Narkowicz.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • WRĘCZENIE NAGRÓD SEMPER in ALTUM
     • WRĘCZENIE NAGRÓD SEMPER in ALTUM

     • 22 czerwca 2022 r. w Bartoszycach odbyło się wręczenie nagród Semper in Altum. Najlepsi uczniowie z naszego powiatu odebrali nagrody z rąk Wicestarosty p. Władysława Bogdanowicza w kategorii nauka, sport, wolontariat i działalność artystyczna.

      Nagrodę w kategorii nauka odebrała uczennica klasy III A LO Aleksandra Bąk. W kategorii sport nagrodę przyznano uczniowi klasy III A LO Pawłowi Kusio. Kinga Rydzewska z klasy III A LO odebrała nagrodę w kategorii wolontariat, a Karolina Kowalska z klasy III B LO w kategorii działalność artystyczna.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • GÓRA GROSZA ROZLICZONA :)
     • GÓRA GROSZA ROZLICZONA :)

     • GÓRA GROSZA rozliczona - zebraliśmy 112.78 zł. Pieniądze zostały przekazane dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinnych domach.

      Dziękuję wszystkim za zaangażowanie , jesteście wspaniali :)

      W przyszłym roku szkolnym ruszamy z kolejną zbiórką więc .... nie gub GROSZA przynieś go do szkoły i wrzuć do "grosikowej butelki" ,aby pomóc dzieciakom .

      mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW i SU

    • ZAWODY STRZELECKIE W ORNECIE
     • ZAWODY STRZELECKIE W ORNECIE

     • 18 czerwca 2022 r. w Ornecie odbyły się 7 Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej o Puchar Burmistrza Ornety. Zawodnicy strzelali z karabinka i pistoletu pneumatycznego.

      Naszą szkołę reprezentowali kadeci z klasy III A LO CWKM - Jakub Kozłowski i Jakub Szafran, kadetka Emilia Stępniak z klasy I LO OPW oraz uczeń klasy I B LO Kamil Rydzewski.

      W kategorii karabin pneumatyczny Jakub Szafran zajął miejsce III, zaś miejsce I zajął Kamil Rydzewski.

      W kategorii pistolet Jakub Kozłowski zajął miejsce III. Miejsce II w klasyfikacji ogólnej junior należało do Kamila Rydzewskiego.

      Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników :) Opiekunami zawodników byli p. Emilia Łomecka i p. Wojciech Kraft.

      Równolegle z zawodami odbyła się wystawa broni sportowej i kolekcjonerskiej oraz , która młodzież mogła obejrzeć w przerwie między konkurencjami.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIĘTO 9 WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO
     • ŚWIĘTO 9 WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO

     • 15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy II A i B LO Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz ich koleżanki i koledzy z grupy ogólnej na zaproszenie dowódcy wzięli udział w święcie pułku. Rangę dzisiejszej uroczystości podniosła obecność Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódców, Szefów Jednostek i Instytucji Wojskowych oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz szkół, wśród których znalazła się nasza p. dyrektor Dorota Lipkiewicz.

      Dużym wyróżnieniem dla naszych kadetów była możliwość wzięcia udziału w uroczystej defiladzie pododdziałów pułku. Dziękujemy st.szer. Kamilowi Łazurkiewiczowi za wsparcie młodzieży podczas bardzo stresującego przemarszu. Wyszło bardzo ładnie - jak zawsze zresztą:)

      Po części oficjalnej młodzież mogła z bliska obejrzeć pokaz musztry paradnej,sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu jednostki oraz posilić się przepyszną wojskową grochówką i bigosem.

      Z okazji święta przekazujemy dowódcy jednostki płk Dariuszowi Piotrowiakowi oraz wszystkim żołnierzom/zwiadowcom serdeczne życzenia, życzymy poczucia spełnienia w realizacji codziennych zadań. Niech Wasze zaangażowanie i poświęcenie służbie dają satysfakcję i uznanie przełożonych.

      mgr Krystyna Zawadzka, mgr Anna Sławińska

    • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW
     • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

     • Rozpoczęły się rozgrywki Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Dzisiaj uczniowie klas I i II LO rozegrali swoje mecze, w kolejnych dniach zaprezentują się uczniowie Szkoły Branżowej i III A LO.

      Dzisiejsze składy drużyn:

      - klasa I A LO OPW - Bartek Matysiak, Szymon Walczak, Hubert Prusiński, Jamal Borzymowski, Marek Bobel, Jakub Skorupski,Michał Kwaśny,

      - klasa I B LO - Filip Mackiewicz, Kamil Rydzewski, Marcin Staniszewski, Bartek Stelmach, Maciek Wojczulanio, Patryk Husak,

      - klasa II A LO OPW - Jakub Młyński, Michał Jabłonowski, Dawid Ciżman, Alan Wojszkun, Jakub Bator, Jan Kulpaka, Jakub Miechowicz, Dawid Tarka,Adam Januszczak,

      - klasa II B LO - Kacper Samsel, Łukasz Krawczak, Adrian Śreniawski, Kornel Kruk,Maciej Kozłowski, Jakub Szcześniak, Piotr Szemszura,

      zaprezentowały doskonałą grę - chłopcy świetnie poradzili sobie w obronie i ataku. Bramkarze pokazali swoje umiejętności wpuszczając nieliczne gole. Kolejny dzień rozgrywek niebawem, a finał prawdopodobnie rozegra się w przyszłym tygodniu. Trzymamy mocno kciuki - każdy za swoich :) :)

      mgr Krystyna Zawadzka, mgr Marcin Narkowicz

    • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W KAMIŃSKU
     • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W KAMIŃSKU

     • W dniu dzisiejszym klasy licealne 1a i 1b oraz 2a i 2b miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Kamińsku.

      Por. Andrzej Sroczak i sierż. Marcin Ferdycz nie tylko przybliżyli naszym uczniom specyfikę pracy w służbie więziennej ale także opowiedzieli jak wygląda życie więźniów w tego typu miejscach (z tej mniej znanej strony). Przykłady oparte na faktycznych sytuacjach wzbudziły niemałe zainteresowanie.

      Uczniowie dowiedzieli się także jakie zachowania ryzykowne mogą doprowadzić do znalezienia się w więzieniu oraz jaka odpowiedzialność karna za czyny niezgodne z prawem grozi im w chwili obecnej -gdy nie są pełnoletni. Wykład z pewnością wielu skłonił do refleksji a o nurtujące kwestie uczniowie mogli dopytać (i z tej możliwości chętnie skorzystali). To była cenna lekcja dla wszystkich.

      mgr Anna Sławińska

    • KONIEC OBOZU SZKOLENIOWEGO
     • KONIEC OBOZU SZKOLENIOWEGO

     • Dobiegł końca 5- dniowy obóz szkoleniowy uczniów klasy III A Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej.

      Żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego podsumowali dotychczasową pracę uczniów podczas zajęć na terenie jednostki. Uczniowie pod okiem opiekunów p. Elżbiety Gottuk i p. Wojciecha Krafta uczestniczyli w zajęciach z musztry, topografii, taktyki i strzelectwa. Brali udział w szkoleniu inżynieryjno - saperskim i przedmedycznym. Poznali historię pułku, zwiedzili Salę Tradycji 9pr. Dla niektórych tygodniowy pobyt w koszarach był namiastką tego co czeka ich w przyszłej pracy .

      Dziękujemy dowódcy pułku płk Dariuszowi Piotrowiakowi za możliwość przebywania na terenie jednostki.

      Organizatorom i prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, profesjonalizm i znakomitą organizację zajęć.

      Uczniowie po ukończeniu szkoły, będąc uczniami Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej mogą liczyć na skróconą służbę przygotowawczą, dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz przy przyjmowaniu się do pracy w wojsku.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY I i II BS
     • WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY I i II BS

     • Uczniowie klasy I i II BS I st. wraz z kolegami z klasy I A LO wzięli udział w wycieczce do Bukwałdu k. Olsztyna. Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji, promowanie sportu oraz aktywnego spędzania czasu.

      Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintballa. Ubrani w kombinezony, maski ochronne, wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do zabawy. Chłopcy zostali podzieleni na dwa zespoły, które na polu paintballowym "walczyły" miedzy sobą. Jak się okazało gra dostarczyła ogromnych emocji a upieczone na ognisku kiełbaski dodatkowych kalorii :).

      Oczywiście w drodze powrotnej nie obyło się bez McDonald`s. :)

      mgr Dorota Kalinowska i mgr Elżbieta Borowska

    • "SPICE UP YOUR LIFE"
     • "SPICE UP YOUR LIFE"

     • Na dzisiejszej lekcji języka angielskiego w klasie II a, uczniowie musieli pobudzić swoje kubeczki smakowe i poprawnie zidentyfikować co kryje dla nich magiczne pudełko i błyszczące łyżeczki. Uczniowie mają imponującą wiedzę kulinarną (no może był jeden maleńki wyjątek). Olej,ocet, syropy i inne wyroby im nie straszne.

      W dodatkowej konkurencji,po licznych próbach Maciej Kraft poprawnie odgadł zawartość małego pudełeczka, którą był sos ostrygowy ( spokojnie - na osłodę dostał czekoladę :). Jutro kontynuujemy przygodę z tematem jedzenia,ale już w książkach... niestety :)

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • EGZAMIN PISEMNY UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ
     • EGZAMIN PISEMNY UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ

     • 06 czerwca 2022 r. uczniowie klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia przystąpili do pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwszy raz odbywało się to na stanowiskach komputerowych w specjalnie do tego przygotowanej sali informatycznej.

      Aby zdać egzamin pisemny należało uzyskać co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi (udzielić 20 prawidłowych odpowiedzi). Uczniowie już dziś mogli sprawdzić swoje wstępne wyniki. Na oficjalne trzeba zaczekać na koniec sierpnia. Trzymamy kciuki :)

      mgr Anna Sławińska

       

    • DZIEŃ DZIECKA
     • DZIEŃ DZIECKA

     • 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka.

      Kacper Samsel poprowadził teleturniej "Jaka to melodia?". W grze brały udział 3 osoby z każdej klasy. I miejsce trafiło w ręce uczniów z klasy III A LO.

      Drugą konkurencją były "Kalambury" - prowadzącą tę część była Oliwia Nakrewicz. Tym razem grupy były mieszane, a jedną z nich utworzyły p. Ola Maluchnik, p. Anna Sławińska i p. Jolanta Płoska.

      Trzecia konkurencja była niespodzianką. Jak się później okazało było to "rysowanie na plecach". W grze chodziło o to, że ostatnia osoba z grupy dostaje obrazek i musi go narysować na plecach osoby stojącej przed nią. Oryginał musi "dostać się" do osoby stojącej jako pierwsza i powinien się z nim zgadzać.

      Zwycięskim reprezentacjom klas wręczono nagrody niespodzianki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

      ucz. Aleksandra Bednarz

    • OBÓZ SZKOLENIOWY`2022
     • OBÓZ SZKOLENIOWY`2022

     • Rozpoczął się obóz szkoleniowy uczniów klasy III A LO CWKM. Kadeci z opiekunami p. Elżbietą Gottuk i p. Wojciechem Kraftem zostali zakwaterowani na terenie jednostki wojskowej - 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Pod okiem żołnierzy przez najbliższe 5 dni będą doskonalić swoje umiejętności związane m.in. z musztrą,  strzelectwem, czytaniem map i określaniem kierunków, a także taktyką i pomocą przedmedyczną.

      mgr Krystyna Zawadzka