• DZIEŃ CHŁOPAKA
     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Z okazji Dnia Chłopaka najlepsze życzenia wszystkim panom składają kobiety z LO w Górowie Ił. 🎉

      A nasi panowie mieli dziś wyjątkową okazję zdobycia możliwości nieodpytywania bądź dodatkowego punktu na kartkówce w formie kartki z zabawnymi życzeniami przygotowanymi przez żeńską część Samorządu Uczniowskiego 😇

      mgr Paulina Sadowska

    • PROJEKT FOOD TRUCK`I W KLASIE III A
     • PROJEKT FOOD TRUCK`I W KLASIE III A

     • Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w mojej pamięci.

      Klasa III a LO pozytywnie zaskoczyła swoim przygotowaniem do projektu na języku angielskim. Uczniowie mieli za zadanie przygotować food truck'i w związku z obecnie realizowanym zakresem tematycznym "żywienie". Forma i pomysły uczniów,to w całości ich inwencja twórcza. Sami oceńcie jak im poszło.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • AKCJA INTEGRACJA !
     • AKCJA INTEGRACJA !

     • W dzisiejszym dniu (28.09.22r.) klasy I b LO i II a LO pod czujnym okiem p. Trojan- Januszko i p. Maluchnik uczestniczyły w wypadzie do Olsztyna. W planach było kino i pobyt w Escape Room'ie a, ale znalazł się również czas na inne przyjemności Młodzież oczywiście jak zawsze, sprawowała się bez zarzutów.

      mgr Agnieszka Trojan - Januszko, mgr Aleksandra Maluchnik

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

     • W poniedziałek 26 września, po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

      W trakcie całodniowego święta, uczniowie naszej szkoły "łapali bakcyla" do języków obcych tworząc komiksy, odszyfrowując łacińskie sentencje, walcząc z łamańcami językowymi. W programie były również quizzy, kalambury,tworzenie plakatów i wiele innych.

      Europejski Dzień Języków to także doskonała okazja do promocji naszej ojczystej mowy. Przekonali się o tym uczniowie klasy II b LO, którzy podczas lekcji języka polskiego włączyli się do szkolnych obchodów święta. Wiele emocji wzbudziło zadanie polegające na odczytaniu "łamańców językowych" - poprawna wymowa nazwisk twórców epoki romantyzmu, zwłaszcza francuskich, okazała się nie lada wyzwaniem. Grupy rywalizowały także w tropieniu w polszczyźnie słów obcego pochodzenia oraz rozwiązywały interaktywny quiz " Co poeta miał na myśli, czyli archaizmy w balladach A. Mickiewicza". Na koniec drugoklasiści odkryli tajemnicę swoich imion, poznając ich pochodzenie i znaczenie.

      Nikt chyba nie ma wątpliwości, że warto nie tylko uczyć się języków obcych, ale także zgłębiać tajniki ojczystej mowy.

      mgr Joanna Łukaszewicz, mgr Aleksandra Maluchnik, mgr Edyta Kanclerz-Szulc, mgr Paulina Sadowska

    • WYJAZD INTEGRACYJNY
     • WYJAZD INTEGRACYJNY

     • Wrzesień to miesiąc kojarzony głównie z powrotem do szkoły. To także dobry moment by po wakacjach na nowo zadbać o dobre relacje koleżeńskie. 

      Tego samego zdania byli uczniowie klas IIb i IIIb LO oraz IIIBS i w związku z tym wspólnie wybrali się do Olsztyna na szkolną wycieczkę. W programie było kino, zakupy i wspólny posiłek. Oderwanie od szkolnej rzeczywistości z pewnością pozytywnie wpłynęło na uczestników wyjazdu – teraz pełni  entuzjazmu i zrelaksowani wracamy do swoich obowiązków J.

      mgr Anna Sławińska, mgr Gabriela Szymuś, mgr Dorota Kalinowska

    • WIKTOR ZDOBYŁ BRĄZ !
     • WIKTOR ZDOBYŁ BRĄZ !

     • Przez trzy dni (23-25 września 2022) zapaśnicy z całej Polski prezentowali swoje umiejętności podczas III Jesiennego Pucharu Polski w Zapasach w Radomiu.

      Wśród około 170 zawodników znalazł się nasz uczeń klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego Wiktor Ruszyński, który zdobył III miejsce w stylu klasycznym!!!

      Wiktor jest zawodnikiem LUKS Kłobuk w Lidzbarku Warmińskim i kończący się rok 2022 może uznać za udany, biorąc pod uwagę m.in. takie sukcesy jak:

      - III miejsce - Igrzyska LZS w Kostrzyniu nad Odrą,

      - I miejsce - Puchar Polski w Kołobrzegu,

      - V miejsce - Puchar Polski w Chęcinach,

      - X miejsce - XX VIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Suwałkach.

      Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałego ucznia :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PIERWSZY WSPÓLNY WYJAZD UCZNIÓW KLASY I OPW
     • PIERWSZY WSPÓLNY WYJAZD UCZNIÓW KLASY I OPW

     • Uczniowie klasy IA OPW w czwartek, 22 września uczestniczyli w festiwalu popularno-naukowym organizowanym przez UWM w ramach XX Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

      Młodzież uczestniczyła w wykładach o "fake newsach", warsztatach laboratoryjnych ukazujących narządy ludzkiego organizmu oraz samodzielnie dokonała analizy jakości czipsów i frytek. Po zajęciach w ramach integracji wyruszyli na kręgielnię.

      mgr Kamila Gołębikowska

    • 20 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI NA UWM
     • 20 OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI NA UWM

     • Rozpoczęły się jubileuszowe 20 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim. Uczelnia przygotowała ponad 400 propozycji zajęć, warsztatów i wykładów.

      Oddział Przygotowania Wojskowego klasy III A postanowił skorzystać z propozycji uczelni i wziąć udział w niektórych z nich.  Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa . Uczniowie wykonywali eksperymenty z zimnym suchym lodem, który nie topi się tylko "znika", a przy tym skwierczy, piszczy, podskakuje i można z niego zrobić ogromne bańki mydlane wypełnione białą mgłą. Zobaczyli również jak się zachowują niektóre przedmioty w super niskiej temperaturze pod wpływem ciekłego azotu. Zajęcia poprowadził dr inż. Kazimierz Warmiński.

      Drugie zajęcia w formie warsztatów odbyły się na Wydziale Biologii i Biotechnologii.Młodzież dowiedziała  się jak zbudowana jest podwójna helisa DNA będąca materiałem budulcowym genów. Zobaczyła jego lokalizację komórkową oraz przekonała się, że DNA można zobaczyć gołym okiem. Tę część warsztatów poprowadziły dr Wioletta Pluskota i dr Katarzyna Głowacka.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom zajęć za możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz bardzo dziękujemy za upominki, którymi zostaliśmy miło zaskoczeni :).

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PIERWSZE ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI
     • PIERWSZE ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI

     • 21 września 2022 r. po raz pierwszy w tym roku uczniowie klas mundurowych mieli przyjemność spotkać się na zajęciach przygotowania wojskowego z  żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      Kadeci klasy I i II LO Oddziału Przygotowania Wojskowego ćwiczyli elementy musztry indywidualnej, m.in. występowanie z szeregu, wstępowanie, zwroty.

      Kadeci klas III Oddziału Przygotowania Wojskowego mieli okazję przypomnieć sobie co to jest azymut i  jak go wyznaczyć.

      Czas na sali gimnastycznej spędzili kadeci IV Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej doskonaląc walkę w parterze.

      Zajęcia poprowadzili kpr. Michał Majewski oraz st. szer. Patryk Chodubski.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy 9pr płk Dariuszowi Piotrowiakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia, a prowadzącym za zaangażowanie podczas prowadzenia zajęć.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • LEKCJA ANGIELSKIEGO W KLASIE I LO
     • LEKCJA ANGIELSKIEGO W KLASIE I LO

     • Jeżeli wrzesień i początek roku to musi się pojawić powtórka czasownika „być” na języku angielskim 🇬🇧 O to, kto lepiej posługuje się TO BE rywalizowała dziś klasa 1A 🇬🇧 

      mgr Paulina Sadowska

    • ŚLUBOWANIE KLAS I
     • ŚLUBOWANIE KLAS I

     • 16 września 2022 r. uczniowie klas I liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

      Życzymy Wam wielu sukcesów w murach naszej szkoły :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • I POWIATOWE MŁODZIEŻOWE FORUM PARTYCYPACJI I EKONOMII SPOŁECZNEJ
     • I POWIATOWE MŁODZIEŻOWE FORUM PARTYCYPACJI I EKONOMII SPOŁECZNEJ

     • Wczoraj, 14 września w Bartoszycach odbyło się I Powiatowe Młodzieżowe Forum Partycypacji i Ekonomii Społecznej. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

      Spotkanie miało na celu zintegrować aktywną młodzież z całego powiatu, która chce rozmawiać o swoich problemach i podejmować decyzje w uzgodnieniu z samorządem powiatowym. Planowane cykliczne spotkania będą miały za zadanie omawianie zgłaszanych problemów oraz sposoby ich rozwiązywania i realizacji.

      Podczas pierwszego spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących pracy w korporacji i  marzeniach o szeroko pojętym sukcesie, tworzeniu przedsiębiorstw społecznych, oraz życiowych celów i oczekiwań. Warsztaty poprowadzili zaproszeni goście: Anna Bułło- dyrektorka Regionu Banku Gospodarstwa Krajowego, Agnieszka Kasprzyk Mączyńska -certyfikowany coach, managerka personalna, a także ekspertka z wieloletnim doświadczeniem  w procesach HR , Artur Ziemacki -Prezes Spółdzielni Socjalnej ,,Dobra Ekonomia’’ , Marek Orlicki - związany z olsztyńskim Stowarzyszeniem ,,WAMA COOP’’, Julia Gadomska i Nikolas Mieczkowski ze Stowarzyszenia ,,My Młodzi’’.

      Po warsztatach uczestnicy wzięli udział w pieczeniu chleba w „Więziennej Piekarni” oraz zwiedzili były areszt.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie działający w szkolnym wolontariacie: Aleksandra Bednarz, Magdalena Lijewska,Michał Labak, Jakub Miechowicz,  Paulina Głowinka, Aleksandra Burnat, Beata Dobrzyńska, Nikola Pajewska, Joanna Baran, Hubert Łazurkiewicz, Oliwia Nakrewicz, Kacper Samsel, Wiktoria Dowejko, Milena Jabłonowska i Magda Wajda. Opiekunem uczniów była p. Paulina Sadowska.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Warmińsko - Mazurski Oddział Doskonalenia Nauczycieli zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Podróże w Naturze. Wodny świat zdjęcia wart".

      Termin nadsyłania zdjęć upływa 15 października 2022 r. Regulamin przedstawiam poniżej.

      REGULAMIN KONKURSU

      mgr Krystyna Zawadzka

    • POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA!!!
     • POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA!!!

     • W czwartek, 15 września pod górowskim ratuszem będzie można oddać krew dla Olafa. Jeśli macie taką możliwość to prosimy o wsparcie tej akcji - Olaf walczy z białaczką.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KOLEJNA EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA
     • KOLEJNA EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 11. edycji Narodowego Czytania.

      W tym roku do wspólnej lektury wybrano " Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Wydany przed dwustu laty tomik poezji dał początek epoce romantyzmu w Polsce. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania, stała się zatem doskonałą okazją do powtórki przed maturą dla uczniów klasy IV a, którzy zaprezentowali trzy utwory: " Lilije"," Panią Twardowską" oraz " "Świteziankę". Wydarzenie poprzedzone zostało krótką prezentacją multimedialną.

      mgr Joanna Łukaszewicz, mgr Katarzyna Markowicz

    • POMAGAMY :)
     • POMAGAMY :)

     • Nasi wolontariusze nawet w czasie wolnym działają niosąc pomoc. W czasie wakacji, 28 sierpnia Kinga Rydzewska, Julia Szcześniak, Asia Baran i Kuba Kotulski pomagali w zbiórce na rzecz Olafa Lipkiewicza, podczas meczu charytatywnego #CresoviacydlaOlafka.

      Wspaniale mieć takich Wolontariuszy :)

      Dziękuję również Pani Mariecie Zakrzewskiej, mamie naszego absolwenta, za zaproszenie naszych wolontariuszy, do niesienia pomocy.

      mgr Gabriela Szymuś - opiekun SKW

    • 83 rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 83 rocznica wybuchu II wojny światowej

     • 1 września 2022 r. w Kamińsku, przy obelisku upamiętniającym ofiary obozu jenieckiego Stalack I a – Stablack 1939 - 1945 odbyły się uroczystości związane z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach udział wzięła pani dyrektor Dorota Lipkiewicz i poczet sztandarowy naszej szkoły.

      Przybyli na uroczystość przedstawiciele władz lokalnych, służby mundurowe, uczniowie i mieszkańcy Kamińska oddali hołd poległym w II Wojnie Światowej i latach późniejszych.

      Inicjatorem uroczystości była Gmina Górowo Iławeckie. Obchody poprowadziła 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana.

      mgr Krystyna Zawadzka