• SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA JUŻ WKRÓTCE :)

• 16 maja nasi absolwenci Oddziału Przygotowania Wojskowego odebrali decyzje o skróconej służbie przygotowawczej. Ponad dwudziestu kadetów na początku czerwca odbędzie skróconą, 12 dniową służbę przygotowawczą, która zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej.

Skrócona służba przygotowawcza jeden z przywilejów uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Oprócz niej kadeci otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia wojskowej oraz mają pierwszeństwo podczas przyjęcia do służb mundurowych, ponieważ przez okres 4 lat pobytu w liceum na lekcji przygotowania wojskowego realizują około 200 godzin szkolenia, m.in. obsługi broni, musztry, topografii, taktyki czy pomocy przedmedycznej.

• TRZYDNIOWY OBÓZ KLASY 2 B LO

• Wyjazd klasy 2b LO na obóz do Sopotu był niezwykłą przygodą, pełną emocji i niezapomnianych chwil.

Po przyjeździe do naszych domków letniskowych, od razu poczuliśmy się jak na wakacjach. Rozpakowaliśmy się i od razu wyruszyliśmy na plażę, gdzie spędziliśmy wieczór. Następnego dnia czekały nas różnorodne atrakcje. Wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska, gdzie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta. Potem udaliśmy się do escape roomu w Sopocie. Od początku atmosfera była niesamowicie ekscytująca. To doświadczenie przyniosło nam dużo frajdy i emocji. Były chwile grozy, napięcia i śmiechu. Wieczorem odwiedziliśmy sopockie molo, gdzie podziwialiśmy widoki i delektowaliśmy się smakołykami w lokalnych kawiarniach.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Gdyni. Skwer Kościuszki okazał się idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu. Ostatecznie, trzy dni spędzone w Trójmieście były nie tylko okazją do zwiedzania i zabawy, ale także do budowania więzi i wspomnień, które pozostaną z nami na zawsze.

mgr Agnieszka Trojan-Januszko

• HIGIENA CYFROWA

• 15.05.2023 r. uczniowie klas 2 BS, 1 a i b LO wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez p. Idę Dębską. Tematem przewodnim była szeroko rozumiana higiena cyfrowa, ale nie zabrakło treści związanych z cyberbezpieczeństwem.

Niekontrolowany czas spędzany przed ekranem telefonu czy komputera nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Tym cenniejsze są zajęcia, które uczą konstruktywnych technik radzenia sobie z pokusą sięgania po m.in. smartfon. Co więcej uczniowie mieli okazję popracować w grupach a to z kolei miało pozytywny wpływ na wzajemne relacje.

Szczególne podziękowania dla p. Romana Petreckiego, dzięki któremu mogliśmy skorzystać ze wspomnianych zajęć.

mgr Anna Sławińska

• ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI Z 9 WARMIŃSKIEGO PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO

• 15 maja kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego odbyli kolejne zajęcia praktyczne prowadzone pod okiem  żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Tematyką zajęć była musztra zespołowa, budowa broni oraz zakładanie stazy i ewakuacja rannego z pola walki.

• POKAŻ NAM JĘZYK - kolejna edycja już wkrótce !

• Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie językowym "Pokaż nam język". Do wygrania atrakcyjne nagrody, piękne oceny, a przede wszystkim satysfakcja!

mgr Edyta Kanclerz-Szulc mgr Aleksandra Maluchnik mgr Anna Sławińska mgr Paulina Sadowska

• MATURALNE ZMAGANIA NASZYCH UCZNIÓW

• Od egzaminu pisemnego z języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. Ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły zmierzyło się z arkuszem składającym się z trzech części.

W pierwszej części arkusza pytania odnosiły się m.in. do tekstów "Zarządzanie czasem" Richarda Luecke czy "Masz wrażenie, że czas płynie za szybko?" Hanny Gadomskiej, w drugiej pytania sprawdzały rozumienie m.in. "Pieśni o Rolandzie" i "Trenu X" Jana Kochanowskiego.

Drugi arkusz, stanowiący trzecią część matury, obejmował napisanie wypracowania. Do wyboru były dwa tematy: "Bunt i jego konsekwencje dla człowieka" oraz " Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?".

W swoich pracach musieli powołać się na: wybraną lekturę obowiązkową (utwór epicki albo dramatyczny), inny utwór literacki (mógł to być również utwór poetycki), wybrane konteksty.

Przed maturzystami kolejne egzaminy z matematyki, języka obcego i przedmiotów dodatkowych. Tegoroczne matury potrwają do 25 maja.

Drodzy maturzyści życzymy Wam jasnego i otwartego umysłu, lekkiego pióra, kreatywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności, które nabyliście w szkole! Ale przede wszystkim życzymy Wam wiary w siebie :)