• UWAGA KONKURS !!!
     • UWAGA KONKURS !!!

     • Wykaż się kreatywnością i stwórz obraz ze słów w języku angielskim lub niemieckim.

      Na Twoją pracę czekamy do końca listopada.

      Gwarantujemy atrakcyjne nagrody oraz super ocenę z przedmiotu.

      Format projektu: A4, A3. Zapraszamy!

      mgr Edyta Kanclerz-Szulc, mgr Aleksandra Maluchnik, mgr Paulina Sadowska, mgr Anna Sławińska

     • UWAGA !!!

     • Jutro, 16 listopada o godzinie 11.30 odbędzie się uroczystość mianowania kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego.

      Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy, kadeci przychodzą w mundurach. Proszę zadbać o estetyczny wygląd :).

      Uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ulicy Wyszyńskiego.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SZUKAMY DOMU DLA MAŁEGO KOTKA :)
     • SZUKAMY DOMU DLA MAŁEGO KOTKA :)

     • Uwaga, dziś przy szkole znaleziono małego kotka, poszukujemy jego właściciela.

      Uczniowie od razu zaopiekowali się zbłąkanym maluchem, żeby nie wpadł pod samochód. Kotek jest udomowiony, bardzo przyjazny, spokojny. Obecnie został zabrany do domu przez uczennicę, która się nim zaopiekuje do czasu znalezienia właściciela.

      Właściciela kociaka zapraszam do kontaktu przekażę informacje uczennicy, która go przygarnęła.

      mgr Gabriela Szymuś

    • Rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Jak dbam o zdrowie psychiczne? Alternatywne formy spędzania czasu wolnego".
     • Rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Jak dbam o zdrowie psychiczne? Alternatywne formy spędzania czasu wolnego".

     • 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, szeroka edukacja i pomoc potrzebującym.

                  W naszej szkole z okazji tego dnia został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Jak dbam o zdrowie psychiczne? Alternatywne formy spędzania czasu wolnego". Organizatorom zależało na rozpowszechnieniu i promowaniu skutecznych sposobów dbania o zdrowie psychiczne poprzez kreatywne formy spędzania czasu wolnego.

      Zadaniem uczestników było wykonanie pracy (techniką dowolną) przedstawiającej formę spędzania przez nich czasu wolnego i tym samym dbania o swoje zdrowie psychiczne.

      Wszystkie prace wykonano bardzo starannie i przede wszystkim bardzo pomysłowo.

      Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny.

      Oceniając poziom estetyczny prac, zgodność z tematyką oraz pomysłowość ujęcia tematu, wyłoniono następujących zwycięzców:

      Miejsce I – Zuzanna Lisowska z klasy 2b LO

      Miejsce II – Julia Łuczkowska z klasy 2b LO

      Miejsce III – Natalia Wilczyńska z klasy 2b LO

      Wyróżnienie Zofia Mierzwa z klasy 2b LO

      Dziękujemy uczniom za tak aktywne uczestnictwo i gratulujemy!

      mgr Sylwia Mucha, mgr Anna Sławińska

    • 11 LISTOPADA
     • 11 LISTOPADA

     • Odzyskanie przez Polskę niepodległości stało się inspiracją do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości szczególnie ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

      „W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej”.

      Młodzież naszej szkoły również przyłączyła się do świętowania - w piątek grupa uczniów z klasy I i II LO przedstawiła na uroczystym apelu montaż słowno - muzyczny, a w sobotę wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez miasto Górowo Iławeckie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY
     • ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

     • 8 listopada 2023 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona problematyce zażywania środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież. W debacie udział wzięli uczniowie klas III LO.

      Dziękujemy asp. Marcie Kabelis za zaproszenie :).

      mgr Krystyna Zawadzka

    • POMAGAMY NASZYM MILUSIŃSKIM
     • POMAGAMY NASZYM MILUSIŃSKIM

     • Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla "Lidzbarskiego przytuliska dla zwierząt". Uczniowie zaangażowali się w pomoc  dostarczając niezbędne pożywienie dla psów.

      W dniu 07.11.2023 r. karma została przewieziona przez wolontariuszy do schroniska.

      Magdalena Wajda - uczennica klasy III A OPW

    • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • Mamy zaszczyt ogłosić, że nasi uczniowie znaleźli się na zarówno na liście wygranych jak i wyróżnionych uczestników konkursu. Ale może od początku…  20 października 2023 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach  odbył się konkurs literacki. Jego celem było napisanie ( w ciągu maksymalnie 90 minut) opowiadania w języku angielskim na jeden spośród 2 lub 3 podanych tematów. Konkurencja była duża, a wedle relacji organizatorów wyłonienie najlepszej pracy okazało się wręcz niemożliwe. W związku z tym przyznano kilka nagród równorzędnych a wśród najlepszych uczestników jest ZOFIA MIERZWA z klasy 2b LO. To nie koniec dobrych wieści…. gdyż praca JAKUBA BATORA z 4a LO znalazła się na liście wyróżnionych. Oboje do konkursu zostali przygotowani przez p. Aleksandrę Maluchnik.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      mgr Anna Sławińska

    • "SZKOŁA WRAŻLIWYCH SERC"
     • "SZKOŁA WRAŻLIWYCH SERC"

     • Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoła Wrażliwych Serc” , w której uczniowie naszej szkoły będą brali udział.

      Celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci  w najbiedniejszych zakątkach świata, a także kształtowanie wrażliwych serc wśród społeczności szkolnej. 

      Jakie zadania stoją przed uczestnikami akcji dowiecie się od p. Gabrieli Szymuś. Życzymy powodzenia :)

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100075680154148

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY ODESZLI
     • PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY ODESZLI

     • Jesienny, pełen smutku i melancholii listopadowy czas sprzyja refleksji, przywołuje pamięć o tych, którzy przekroczyli magiczną linię życia i śmierci.

      W piątkowy wieczór zatrzymaliśmy się na chwilę w codziennym pędzie, by podczas montażu poetycko - muzycznego w zadumie nad przemijaniem wspominać tych, którzy odeszli, tych, których nie ma już wśród nas, a którzy zostawili po sobie głębszy ślad w życiu naszej społeczności: nauczycieli i pracowników szkoły, szczególnie panią dyrektor Jadwigę Zysmanowicz w dziesiątą rocznicę śmierci.

      Myślą przewodnią spotkania były słowa ks. Jana Twardowskiego: " Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Refleksyjne wiesze polskich poetów i nastrojowe piosenki sprzyjały wspomnieniom i wywołały wiele wzruszeń. Swoją grą i śpiewem wieczór wspomnień uświetnili: Małgorzata Nowak, Natalia Marczenko i Bartłomiej Ziajło, Maja Gorzycka i Agnieszka Gorzycka. Do nich kierujemy szczególne podziękowania.

      mgr Joanna Łukaszewicz

    • POROZMAWIAJMY O EMOCJACH
     • POROZMAWIAJMY O EMOCJACH

     • "Emocje odczuwamy wszyscy od początku do końca swojego życia, właściwe nieustannie i bez przerwy. Emocje to „sygnały”, czemuś służą i z czegoś wynikają. Stanowią ważny sygnał, któremu watro się bliżej przyjrzeć."

      "Do odczuwania np. zawiści czy wstydu potrzebne są jeszcze myśli, najczęściej natrętne. Pojawia się wówczas roztrząsanie niemiłej dla nas sytuacji wciąż od nowa, następuje swoista „karuzela”: widzimy oczami wyobraźni trudną lub krępującą dla nas sytuację, pojawiają się myśli a za nimi emocje, i tak ciągle i wciąż od początku."

      "Jeśli uważnie będziemy się przyglądać swoim emocjom, spróbujemy je nazwać oraz zaobserwować jakie konkretne reakcje somatyczne wywołują w naszym organizmie, łatwiej będzie nad nimi zapanować.

      Aby rozładować emocje przydadzą się konkretne, gotowe rozwiązania."

      W tym tygodniu uczniowie na zajęciach z wychowawcą podjęli się próby rozmowy o emocjach - co nie jest łatwe :),  ich wyrażaniu i próby odpowiedzi, czy zawsze można nad emocjami zapanować.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • "ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ ..."
     • "ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ ..."

     • Jak prawdziwe są słowa poezji księdza Jana Twardowskiego.

      W każdym z nas budzą wyjątkowe uczucia i zadumę, gdyż nie można przejść obojętnie wobec nieprzemijającej prawdy o tym jak szybko i niepostrzeżenie mija czas. Nasi dziadkowie, rodzice, przyjaciele, każdy z nas ma kogoś kto już nie wróci, kto żyje już tylko w naszym sercu, pamięci i we wspomnieniach.

      W tych szczególnych dniach wraz z uczniami naszej szkoły wybraliśmy się na okoliczne cmentarze, aby zapalić symboliczne światło pamięci na starych, niemal zapomnianych już grobach, na grobach przodków naszej górowskiej społeczności.

      Pamiętamy.

      mgr Gabriela Szymuś

    • GOTOWI NA COŚ POZYTYWNEGO? TO ZACZYNAMY POZYTYWNA UWAGA 2023/2024 :)
     • GOTOWI NA COŚ POZYTYWNEGO? TO ZACZYNAMY POZYTYWNA UWAGA 2023/2024 :)

     • Nauczyciele, rodzice, uczniowie! Pamiętajcie, że już w listopadzie wprowadzamy trochę zamieszania i chwalimy się! Nauczycielu pochwal swojego ucznia. Rodzicu pochwal dziecko czy nauczyciela. Tak przeganiamy smutki ze szkolnych korytarzy w tym najsmutniejszym miesiącu w roku szkolnym. Na co dzień nie mamy problemu ze zwracaniem uwagi dzieciakom, co robią źle. Dlaczego wstydzimy się więc chwalenia?

      Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – uczniowie są zmęczeni, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalną, wpisaną do dziennika. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

      I niech listopad trwa u NAS cały rok!

      P.S. To już 3 rok naszego uczestnictwa w akcji dlatego też uczcimy ją wraz z końcem listopada wyłaniając nauczycielkę/nauczyciela, która/y wpisze najwięcej pozytywnych uwag dla uczniów.

      Więcej przeczytasz tu: https://pozytywnauwaga.pl/

      mgr Anna Sławińska

    • KONTYNUACJA PROJEKTU BAKCYL
     • KONTYNUACJA PROJEKTU BAKCYL

     • Nie ustajemy w staraniach o zwiększanie świadomości uczniów w temacie cyberbezpieczeństwa. Dużym wsparciem w naszych działaniach są zajęcia realizowane w ramach, znanego już z poprzedniego roku szkolnego, projektu BAKCYL. Dla przypomnienia - jego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy m.in. z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

      Nasi uczniowie po przebytych lekcjach:

      • są świadomi zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni
      • potrafią rozróżnić bezpieczne adresy internetowe
      • umieją bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych i urządzeń mobilnych
      • wiedzą co zrobić w przypadku zgubienia dokumentów
      • umieją budować i zarządzać bezpiecznymi hasłami
      • rozumieją jak w bezpieczny sposób korzystać z bankowości elektroniczne.

      mgr Anna Sławińska