• BRAWA DLA NASZEJ KAROLINY ! :)
     • BRAWA DLA NASZEJ KAROLINY ! :)

     • Karolina Kowalska z klasy III B LO została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu " SŁOWEM MALOWANE" organizowanego przez Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

      W 7. edycji uczestnicy plastycznych inspiracji szukali w twórczości Joanny Papuzińskiej. Nagrodzona praca Karoliny to ilustracja do utworu " Nasza mama czarodziejka" . W sobotę 7 listopada w Oranżerii Kultury w obecności Joanny Papuzińskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród, połączone z wystawą wyróżnionych prac.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu!

      mgr Joanna Łukaszewicz

    • POZNAJEMY SIEBIE I INNYCH
     • POZNAJEMY SIEBIE I INNYCH

     • 29.11.2021 r. w klasach 1a i 1b Liceum Ogólnokształcącego odbyły się zajęcia o tematyce: Poznajemy lepiej siebie i innych - zabawy i ćwiczenia budujące poczucie własnej wartości. Poprowadziła je pani Barbara Knifka z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji.

      Uczniowie brali udział w różnych zadaniach, dzięki którym mieli okazję dowiedzieć się więcej na swój temat, zacieśnić więzi koleżeńskie, a także przyjemnie spędzić czas.

                                                      mgr Anna Sławińska

    • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
     • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

     • Dnia 26 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Była puszczana muzyka, przy której uczniowie świetnie się bawili. Było można również sprawdzić jak nazywa się nasza przyszła połówka i jaka będzie nasza przyszłość, która była opisana w wróżbach.

      Wszystkim uczniom, którzy brali udział w Andrzejkach dziękujemy za zabawę. 

      Julia Baran - SU

    • LISTOPADOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • LISTOPADOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • W listopadzie nasi licealiści podjęli się trudnego zadania, jakim jest Olimpiada Języka Angielskiego. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że I etap olimpiady był dla uczniów bardzo wielkim wyzwaniem.

      Spośród wszystkich uczestników, najlepszy okazał się być uczeń klasy III B – Amadeusz Jasudowicz. Drugie miejsce uzyskał Marek Zimoń – uczeń klasy III A. Na trzeciej pozycji znalazło się dwóch uczniów: Bartosz Kaczmarczyk (kl. III A) i Bartosz Wilczyński (kl. I A). Naszym Panom serdecznie gratuluję wysokich wyników :)

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • ZAJĘCIA Z TAKTYKI
     • ZAJĘCIA Z TAKTYKI

     • Techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych, działania podczas marszu, szyki marszowe i patrolowe to przewodnia tematyka zajęć w klasach mundurowych, które odbyły się 24 listopada 2021 r.

      Uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego i grupy mundurowej po części teoretycznej przeszli do części praktycznej, wykonując ćwiczenia pod okiem żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim - st.kpr. Bartosza Ciesielskiego, kpr. Dawida Zonia, st. szer. Tomasza Słotwińskiego i st. szer. Marka Maciorowskiego.

      Zajęcia doskonalące wiedzę z taktyki przebiegały w miłej atmosferze, co przełożyło się na zaangażowanie i duże zainteresowanie ze strony uczniów widoczne podczas wykonywanych zadań.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia.        mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM ZAKŁADU KARNEGO
     • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM ZAKŁADU KARNEGO

     • 19 listopada 2021 uczniowie klas 1 i 2 Branżowej Szkoły I Stopnia oraz 3a Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszem z Zakładu Karnego w Kamińsku por. Pawłem Kasprzakiem.

      Zajęcia miały charakter wykładów,a poruszana na nich tematyka związana była ze specyfiką pracy w zakładzie karnym, ogólną charakterystyką systemu penitencjarnego oraz zagadnieniami karalności za popełnione przestępstwa. Uczniowie mogli również zadawać pytania, licząc na rozwinięcie interesujących ich zagadnień.

      Dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe zajęcia i liczymy na dalszą współpracę 😊.

      mgr Anna Sławińska

    • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
     • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

     • W dniu 18 listopada,w ramach zajęć z wychowawcą , uczniowie klasy IA LO uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem dot. zdrowia psychicznego młodych osób.

      Psycholog Danuta Czerniewska - Maluchnik, między innymi omawiała relacje w rodzinie jak i również odpowiedziała na zadane wcześniej anonimowo pytania uczniów.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

     • W trzeci czwartek listopada (w tym roku przypadający 18.11 ) obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace plastyczne, prezentacje i grafiki zachęcające do zerwania z nałogiem.

      Palenie tytoniu przyczynia się do zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów. Co gorsze konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę paląca, ale również jej bliskich. Bierne palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuca o jedną czwartą, zwiększa także zagrożenie rakiem krtani i przełyku.

      Odstawienie papierosów jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ryzyka zachorowania, a nawet przedwczesnej śmierci z powodu chorób odtytoniowych. 

      Pamiętajmy:

      ” To zdrowie jest prawdziwym bogactwem a nie kawałki złota czy srebra” – Mahatma Gandhi

      mgr Anna Sławińska

      mgr Agnieszka Trojan - Januszko

    • ELIMINACJE SZKOLNE DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM
     • ELIMINACJE SZKOLNE DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM

     • 18 listopada 2021 r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "Ekstraklasa Wojskowa". Organizatorem turnieju jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

      Do testu przystąpiło 9 uczniów, reprezentacje klas mundurowych: Sandra Bukasa, Marta Machowicz i Sebastian Moskwik z klasy III B, Szymon Łuczkowski, Paweł Kusio i Kinga Rydzewska z klasy III A oraz Emila Świetlikowska, Patryk Gałan i Michał Labak z klasy II A.

      Najlepsze wyniki z testu uzyskali uczniowie klasy III B, czyli Sandra Buksa, Marta Machowicz i Sebastian Moskwik i to oni będą reprezentować szkołę w kolejnych eliminacjach. Trzymamy kciuki :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez ONZ. Jest to święto stworzone by zapobiegać przemocy, nacjonalizmowi, rasizmowi i antysemityzmowi.

      W tym roku także nasza szkoła postanowiła uczcić odmienność uczniów. Wierzymy, że każdy powinien być traktowany równo, bez względu na kolor skóry czy kondycję zdrowotną. Jak mówi sama Deklaracja Zasad Tolerancji "Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny, kulturą pokoju".

      Adam Topa i Joanna Baran przygotowali w dniu dzisiejszym zajęcia dotyczące tematyki tolerancji oraz przedstawili wyniki ankiety, którą wcześniej wypełnili uczniowie.

      Mamy nadzieję, że zajęcia się wam spodobały :)

      Marta Solarz SU

    • ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada 2021 r. obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości oficjalne oraz imprezy, wydarzenia towarzyszące.

      W naszej szkole z tej okazji odbyły się zawody strzeleckie. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej oddając po 8 strzałów w ograniczonym czasie.

      Około 60 osób, po odśpiewaniu hymnu państwowego przystąpiło do zawodów rywalizując o miejsca pucharowe i dyplomy.

      Zawody nadzorowali:sędzia główny p. Józef Widun, sędzia PZSS kl. 2 oraz  prowadzący strzelanie p. Emilia Łomecka i p. Zbigniew Miłosz. Zawody zaszczycił również swoją obecnością p. Piotr Lisiecki - Prezes Warmińsko - Mazurskiego Klubu Strzeleckiego "KORMORAN" w Olsztynie. Obsługą zawodów zajmowali się Maciej Kraft, Dawid Ciżman i Alan Wojszkun.

      Około południa zawodnicy zostali poinformowani o wynikach zawodów. I tak:

      I miejsce zajął p. Mirosław Bieliński

      II miejsce zajął p. Sebastian Leszczyński

      III miejsce zajęła p. Emilia Łomecka.

      Tuż za podium znaleźli się: p. Marcin Kraft, p. Paweł Ferschke i p. Gabriela Leszczyńska.

      Puchary ufundował Urząd Miasta w Górowie Iławeckim, które wręczył Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka.

      Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani grochówką, którą ufundował organizator zawodów - Zespół Szkół w Górowie Iławeckim i Koło Strzeleckie im. gen. Michała Tokarzewskiego.

      Opiekun zawodów p. Wojciech Kraft serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym zawodnikom, gratuluje sportowej postawy i zaangażowania i jednocześnie zaprasza na kolejne zawody, które odbędą się prawdopodobnie już w styczniu.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Wyniki zawodów strzeleckich 14 listopada 2021

    • OBCHODY 11 LISTOPADA
     • OBCHODY 11 LISTOPADA

     • 11 listopada kontynuujemy świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pojawili się na uroczystościach w Górowie Iławeckim, Lidzbarku Warmińskim oraz Bartoszycach.

      W Górowie Iławeckim młodzież wzięła udział w mszy świętej, po której przemaszerowała w stronę ratusza, gdzie odbył się montaż poetycko - patriotyczny przygotowany przez uczniów górowskich szkół.

      W Lidzbarku Warmińskim delegacja klas mundurowych wzięła udział w apelu okolicznościowym w oparciu o ceremoniał wojskowy. Następnie w Sali Tradycji 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego spotkała się z przedstawicielami różnych formacji Wojska Polskiego.

      Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej. Przyszli oficerowie zachęcali uczniów do podjęcia nauki na wojskowych uczelniach wyższych.

      Hasłem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest Dzień Szacunku do Munduru, dlatego też na sali tradycji można było zobaczyć m.in. jak prezentowały się polskie mundury na przestrzeni czasu oraz jak wyglądają obecnie mundury polowe i galowe.

      Miłym podsumowaniem dnia było spotkanie z dowódcą jednostki płk dypl. Jarosławem Niemcem.

      Po południu uczniowie Aleksandra Bartczak, Wiktoria Trawińska i Wiktor Ruszyński wzięli udział w I Lidzbarskim Biegu Niepodległości.

      W Bartoszycach reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w  apelu pamięci zorganizowanym przez władze miasta.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli włączyć się w organizację i obchody Święta Niepodległości.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIANOWANIE`2021
     • MIANOWANIE`2021

     • W dniu 10 listopada odbyło się mianowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, grupy mundurowej oraz nadanie awansów uczniom Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziału Przygotowania Wojskowego.

      Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klasy I A i dwójki uczniów klasy II B, ze względu na otrzymanie stopnia szeregowego kadeta, czyli pierwszego możliwego stopnia na drodze awansu.

      Awans na wyższy stopień - młodszego kadeta otrzymali: Bartczak Aleksandra, Bednarz Aleksandra, Kraft Maciej, Świetlikowska Emilia, Tarka Dawid, Wojszkun Alan, Gałan Patryk, Gola Dawid, Zambrzycka Wiktoria i Bryk Piotr.

      Awans na stopień kadeta otrzymali: Bielun Kamil, Buksa Sandra, Kozłowski Jakub, Zarzycki Jakub, Ciżman Adrian, Dobrzyński Dominik, Machowicz Marta, Szyk Urszula, Wąsewicz Fabian, Łuczkowski Szymon i  Głuszkiewicz Jerzy

      Mianowania uczniów dokonał ppłk Mariusz Witkowski - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Pomimo skromnego charakteru uroczystości, swoją obecnością zaszczycili nas również sierż. Tomasz Dzikiewicz z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz wicestarosta powiatu bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     • W naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego w dniach, 9-10 listopada (wtorek i środa). Nową wiceprzewodniczącą została uczennica klasy 3B LO- Sandra Buksa, a nowym przewodniczącym, również uczeń klasy 3B LO- Cezary Czerwiński.

      Nowym przedstawicielom samorządu uczniowskiego gratulujemy i życzymy powodzenia. 

      Julia Baran SU

    • "SZKOŁA DO HYMNU"`2021
     • "SZKOŁA DO HYMNU"`2021

     • "Szkoła do hymnu" to akcja zachęcająca szkoły do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

      Z uwagi na trwający stan epidemii COVID- 19 hymn państwowy w naszej szkole odśpiewano o godzinie 11.11 w klasach. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania niepodległości.

      Uroczyste obchody odbędą się 11 listopada o godzinie 12.00 w Górowie Iławeckim, Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy uczniów do czynnego udziału w uroczystościach.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 Listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w roku 1918, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej.

      Zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 r. Święto zniosła władza komunistyczna po II wojnie światowej. W 1989 roku przywrócone pierwotne ustalenia ustawy z 1937 r.

      "Dzień 11 listopada jako rocznica odzyskania przez Naród Polski  niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny - jest uroczystym Świętem Niepodległości".

      Wiwat Polska! Wiwat Niepodległa!

      mgr Dorota Kalinowska

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez ONZ. Jest to święto stworzone by zapobiegać przemocy, nacjonalizmowi, rasizmowi i antysemityzmowi.

      W tym roku także nasza szkoła postanowiła uczcić odmienność uczniów. Wierzymy, że każdy powinien być traktowany równo, bez względu na kolor skóry czy kondycję zdrowotną. Jak mówi sama Deklaracja Zasad Tolerancji "Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny, kulturą pokoju".

      Mamy nadzieje ze spodobają wam się zajęcia przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Do zobaczenia!

       Marta Solarz SU