• OBÓZ SZKOLENIOWY ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
     • OBÓZ SZKOLENIOWY ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

     • W poniedziałek, 4 września rozpoczął się 5 - dniowy obóz szkoleniowy dla uczniów klasy IV Oddziału Przygotowania Wojskowego.

      Kadeci na terenie jednostki 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego podsumują swoją trzyletnią naukę podczas 50 - godzinnego szkolenia m.in. z taktyki, rozpoznania wojskowego, łączności, terenoznawstwa oraz szkolenia medycznego, strzeleckiego i inżynieryjno - saperskiego.

      mgr Krystyna Zawadzka, mgr Wojciech Kraft

    • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     • 4 września uroczystym apelem zainaugurowany został w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim nowy rok szkolny 2023/2024. Pani Dyrektor Dorota Lipkiewicz przywitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Szczególne słowa skierowala do pierwszoklasistów, dla których rozpoczął się nowy i ważny etap w ich życiu. Złożyła także gratulacje nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego - p. Annie Sławińskiej oraz p. Paulinie Sadowskiej.

      Wszystkim życzymy, by nowy rok szkolny stał sie okazją do realizacji planów, marzeń, rozwijania zainteresowań i pasji.Powodzenia!

      mgr Joanna Łukaszewicz

    • NASZ MISTRZ POLSKI WIKTOR !
     • NASZ MISTRZ POLSKI WIKTOR !

     • Defiladą sportowców i  zapaleniem znicza olimpijskiego 24 sierpnia 2023 r. w Białymstoku rozpoczęły się XXVI Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Około 1,5 tysiąca sportowców z całego kraju zmierzyło się w lekkiej atletyce, zapasach, piłce siatkowej plażowej i podnoszeniu cieżarów.

      Wśród zapaśników znalazł się nasz uczeń Oddziału Przygotowania Wojskowego WIKTOR RUSZYŃSKI, który stanął na podium zdobywając złoty medal w zapasach w  stylu klasycznym (92 kg). Serdecznie gratulujemy !!!

      mgr Krystyna Zawadzka

       

    • PIERWSZY KONCERT JUŻ ZA NIMI :)
     • PIERWSZY KONCERT JUŻ ZA NIMI :)

     • Piątkowe popołudnie wybrali na swój pierwszy koncert na żywo młodzi muzycy z naszej szkoły: Jakub BatoreQ Bator, Jakub Młynar Młyński i Michał Miczi Ferś. Chłopcy od kilku lat tworzą wspólnie i oddzielnie, nagrywali coś w zaciszu domowym i w końcu postanowili poznać się najbliższym. Na kanale youtube można obejrzeć, a raczej wysłuchać ich utworów.

      Na wczorajszy koncert, który odbył się w Róży Wiatrów przybyli koledzy, znajomi i bliscy młodych wykonawców. Chłopcy w swoich utworach przedstawili szeroki przekrój stylistyki i nastrojów. Słychać w nich było teksty pełne odniesień do rzeczywistości i osobistych przemyśleń. Widać, że szukają inspiracji, eksperymentują, dzielą się doświadczeniem i cieszą się chwilą. Na scenę zaprosili swojego kolegę Dextera, z którym wykonali kilka utworów.

      Koncert spotkał się z miłym przyjęciem, część zgromadzonych wspólnie wykonywała utwory :) naszych młodych artystów. Możliwe, że to początek czegoś, o czym chłopcy marzą. Pozostaje zatem życzyć nowych inspiracji i czekamy na kolejne koncerty :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAKOŃCZENIE ROKU W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
     • ZAKOŃCZENIE ROKU W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

     • Dzisiejszy dzień, 23 czerwca to najbardziej wyczekiwany dzień roku we wszystkich szkołach. W końcu można na dłuższy czas odłożyć plecaki, odpocząć od obowiązków szkolnych i nauki.

      Rok wytężonej pracy zakończył się sukcesem dla naszych uczniów, którzy otrzymali promocję do klasy wyższej. Dla tych, którym się nie udało czeka poprawka w sierpniu.

      Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz w obecności przybyłych gości: przedstawicieli służb mundurowych i rodziców na uroczystym apelu wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wzorowo wykonywali swoje obowiązki przez cały rok.

      Wyróżniono niżej wymienionych uczniów, rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

      - NATALIA WILCZYŃSKA ( klasa I B) najlepsza uczennica w szkole, stypendium Prezesa Rady Ministrów, ZOFIA MIERZWA (klasa I B), WIKTORIA CIŻMAN (klasa I B), JAKUB LISZEWSKI (klasa II B), KEWIN WOROBIEC (klasa II B), KACPER LIPKIEWICZ (klasa II B), MACIEJ KRAFT (klasa III A), DAWID CIŻMAN (klasa III A).

      Dyplom za 100% frekwencję otrzymali Orest Szczurko z klasy I A OPW i Natalia Wilczyńska z klasy I B.

      Statuetkę "Wzorowy Kadet" i "Sprawny jak żołnierz" z rąk mjr Piotra Siwca odebrali Maciej Kraft i Marek Bobel.

      Nagroda Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Bartoszycach powędrowała do Macieja Krafta, a wręczyła ją p. dziekan Magdalena Gutkowska.

      Życzymy wszystkim bezpiecznego i słonecznego wypoczynku, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu każdego dnia oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • AWANSE W ODDZIAŁACH PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
     • AWANSE W ODDZIAŁACH PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

     • Kolejny raz kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego odebrali awanse na wyższe stopnie. Nadanie awansów odbywa się dwa razy w roku - w listopadzie podczas mianowania uczniów klas pierwszych i w czerwcu na koniec roku szkolnego.

      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele służb mundurowych: mjr Piotr Siwiec - przedstawiciel patronackiej jednostki 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, mjr Wojciech Dowiedczyk - zastępca Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim, por. Piotr Łątka - zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku, kpt. Tomasz Mauch - przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim oraz sierż. sztab. Ariel Matulewicz - przedstawiciel Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim.

      Awans na wyższe stopnie otrzymali:

      - na stopień młodszego kadeta: Aleksandra Miniszewska, Weronika Kacprzyk, Martyna Kończalska, Marcelina Ledochowicz, Orest Szczurko, Michał Rutkowski, Alan Pawłowski, Bartosz Kosiorek, Elwira Baran, Łukasz Wojtowicz, Dawid Becz, Kacper Samsel;

      - na stopień kadeta: Wiktoria Trawińska, Emilia Stępniak, Julia Żukowska, Marek Bobel, Michał Labak, Dawid Ciżman, Jakub Młyński, Jakub Bator, Kornel Kruk;

      - na stopień starszego kadeta: Milena Rybak, Patryk Gałan, Dawid Tarka, Alan Wojszkun.

      Uroczystość była okazją do podziękowania kadetom, którzy zajęli II miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie Klas Mundurowych: Jakubowi Młyńskiemu, Kornelowi Krukowi, Markowi Boblowi, Łukaszowi Wojtowiczowi, Michałowi Rutkowskiemu oraz Wiktorii Trawińskiej.

      Gratulujemy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAKOŃCZENIE ROKU W SZKOLE BRANŻOWEJ
     • ZAKOŃCZENIE ROKU W SZKOLE BRANŻOWEJ

     • Wprowadzeniem uczniów klasy III przez wychowawcę mgr Dorotę Kalinowską rozpoczął się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Prawie 30  uczniów tej klasy po raz ostatni usłyszało szkolny dzwonek.

      Pani dyrektor mgr Dorota Lipkiewicz powitała przybyłych na uroczystość gości i podsumowała wyniki klasyfikacji rocznej. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Jakub Kotulski, Paulina Spała, Piotr Zadroga i Szymon Kondraciuk.

      Pan Krzysztof Kotulski z rąk pani dyrektor odebrał list gratulacyjny dla rodzica ucznia uzyskującego bardzo dobre wyniki w nauce.

      Również Jakubowi Kotulskiemu rada pedagogiczna postanowiła wręczyć list polecający, który podczas trzyletniej nauki zawodu wykazał się wzorowym podejściem do wykonywanych obowiązków. Jakub "zgarnął" przy okazji nagrodę pieniężną za 100% frekwencję na zajęciach szkolnych :).

      W drugiej części uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia pozostałym uczniom.

      Julia Szcześniak z klasy II w doskonałym nastroju odebrała nagrodę za dobre wyniki w nauce, podobnie jak jak Kacper Sulik .

      Z klasy I nagrodę za dobre wyniki w nauce otrzymała Partycja Dudzińska.

      Grzegorzowi Zielińskiemu z klasy II oraz Kacprowi Sobolewskiemu z klasy I wręczono nagrodę pieniężną za 100% frekwencję.

      Absolwentom życzymy wielu sukcesów na polu zawodowym i w życiu osobistym. Pozostałym uczniom udanych wakacji :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SEMPER IN ALTUM ROZDANE !
     • SEMPER IN ALTUM ROZDANE !

     • Tradycyjnie dzień przed zakończeniem roku szkolnego Starosta Powiatu Bartoszyckiego wyróżnia najlepszych uczniów z każdej szkoły nagrodą "Semper in altum".

      W kategorii nauka, taką nagrodę odebrała uczennica klasy I B LO Natalia Wilczyńska, w kategorii sport nagrodę odebrał uczeń klasy III B LO Kornel Kruk, w kategorii działalność społeczna nagrodę przyznano uczniowi klasy III A LO OPW Patrykowi Gałanowi, zaś w kategorii dzialalność artystyczna nagrodę wręczono uczennicy klasy I B LO Małgorzacie Skrzypie.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWA IŁAWECKIEGO
     • TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA GÓROWA IŁAWECKIEGO

     • 18 czerwca, czyli jakiś czas temu :) odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Górowa Iławeckiego. Wśród około 20 zawodników z Górowa, Bartoszyc i Sępopola znaleźli się nasi uczniowie: Maciej Kraft, Jakub Bator i Bartek Bachanowicz, Aleksander Molestak.

      Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.Punktacja: zwycięstwo – 2 pkt., remis – 1 pkt., porażka – 0 pkt.

      Po rozegranych partiach szachowych podsumowano wyniki. Na III miejscu znalazł się Maciej Kraft , a na IV Jakub Bator. Miejsce VI zajął Bartek Bachanowicz. Gratulujemy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • AKCJA INTEGRACJA :)
     • AKCJA INTEGRACJA :)

     • Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu spędzili dziś przyjemnie czas na łonie natury. Było ognisko, były gry i zabawy, był także krótki wykład leśniczego Marka Sieniucia (od dziś robimy naleśniki z kwiatami czarnego bzu ).

      mgr Paulina Sadowska mgr Gabriela Szymuś

    • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
     • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     • W piątek, 16 czerwca odbyły się mecze finałowe drużyn, które od środy walczyły o miejsca na podium. W turnieju wzięły udział drużyny z liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia.

      Po wyczerpującej rywalizacji, przy udziale kolegów i koleżanek  medale za I miejsce z rąk p. dyrektor mgr Doroty Lipkiewicz odebrała reprezentacja klasy I A OPW. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja klasy III A OPW, a na trzecim reprezentacja klasy  III B LO.

      Skład zwycięskich drużyn:

      - klasa I A OPW: Krzysztof Lipkiewicz, Jamal Borzymowski, Alan Pawłowski, Michał Jabłoński, Bartek Kosiorek, Szymon Woźnicki,

      - klasa III A OPW: Jakub Młyński, Maciej Kraft, Dawid Ciżman, Michał Jabłonowski, Jan Kulpaka, Adama Januszczak, Alan Wojszkun, Jakub Miechowicz,

      - klasa III B LO: Jakub Szcześniak, Kornel Kruk, Kacper Samsel, Łukasz Krawczak, Piotr Szemszura, Maciej Kozłowski.

      Gratulujemy zwycięzcom :) Dziękujemy mgr Marcinowi Narkowiczowi za zorganizowanie turnieju. Wszyscy świetnie się bawiliśmy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • NOWE MEDIA
     • NOWE MEDIA

     • Wakacje tuż za rogiem, a klasy pierwsze nie rozstają się ze sztuką.Dziś Nowe Media w sztuce, a tak dosłownie, to uczniowie stają się sztuką wcielając  się w słynne obrazy.

      Oto ich nowe, własne spojrzenie na sztukę.

      mgr Jolanta Płoska

    • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS II
     • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS II

     • Jak uhonorować drugi rok nauki w naszej szkole? Najlepiej z przytupem! Uczniowie klasy II a LO i II b LO w środę 14 czerwca postawili na aktywność fizyczną podczas rywalizacji na polu paintball' owym. Ale żeby zachować balans w życiu - był również czas na chwilę relaksu na sali kinowej.

      Podczas tego dnia ujawniły się zdolności strategiczne, a co niektórzy puścili wodze fantazji i odreagowali stres obecnego roku szkolnego.

      mgr Gabriela Szymuś, mgr Aleksandra Maluchnik

    • NASI SIATKARZE NA TURNIEJU WOJEWÓDZKIM
     • NASI SIATKARZE NA TURNIEJU WOJEWÓDZKIM

     • Nasi siatkarze: Dawid Tarka i Kornel Kruk 12 czerwca 2023 r. w Ełku reprezentowali nasz powiat na Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej.

      Dziesięć drużyn siatkarskich rozegrało swoje mecze systemem brazylijskim. Poziom jaki reprezentowali siatkarze był bardzo wysoki, a mecze bardzo zacięte. Niestety naszej drużynie zabrakło doświadczenia i chłodnej głowy, aby awansować do głównej drabinki rozgrywek.

      Dziękujemy zespołowi i opiekunowi mgr Marcinowi Narkowiczowi za zaangażowanie, zaciętą walkę i grę do ostatniej piłki :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • "WRZUCAMY PETY W PETY"
     • "WRZUCAMY PETY W PETY"

     • Jeszcze chwila i .... wakacje, ale zanim będziemy odpoczywali, to dziś wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji: "Wrzucamy pety w pety".

      Z tej okazji Pani Magdalena Dmitruk z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przedstawiła klasie I a LO negatywne skutki palenia papierosów, e - papierosów, a także zażywania środków psychoaktywnych i spożywania napojów alkoholowych i energetycznych. Po bardzo ciekawym wykładzie wspólnie oczyściliśmy okolice szkoły z wypalonych papierosów - petów.

      mgr Jolanta Płoska

    • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM :)
     • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM :)

     • 7 czerwca o godzinie 10.00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Każdy taką, na jaką miał ochotę.

      Głównym celem akcji, która odbywa się od 2016 r.  jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

      Do akcji kolejny raz przyłączyła się młodzież naszej szkoły. A jak czytali, gdzie i co możecie obejrzeć na zdjęciach :).

      Akcję zorganizowała mgr Katarzyna Markowicz.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • CIĄG DALSZY ZAJĘĆ Z PROJEKTU BAKCYL
     • CIĄG DALSZY ZAJĘĆ Z PROJEKTU BAKCYL

     • Koniec roku szkolnego coraz bliżej a my nadal nie zwalniamy tempa i czerpiemy wiedzę od najlepszych. Nasi uczniowie w ostatnich dniach wzięli udział w dwóch bardzo ciekawych spotkaniach online realizowanych w ramach uczestnictwa w projekcie BAKCYL. Tym razem tematami zajęć były: sztuczna inteligencja w pigułce oraz zagrożenia związane z klikaniem w podejrzane linki. Wśród wielu przydatnych informacji uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób sprawdzić czy ich e’maile (z których na co dzień korzystają i które są jednym z miejsc najczęściej atakowanych przez hakerów) są bezpieczne. Wystarczy wejść na stronę www.haveibeenpwned.com i tam w odpowiednim miejscu podać swój adres e’mailowy – jedno kliknięcie i już wiemy czy z naszego adresu e’mail kiedykolwiek wyciekły jakieś dane. Jeśli, niestety, tak się stało, warto przewinąć stronę w dół by sprawdzić jakie strony i kiedy dokonały na nas hakerskiego ataku.

      Warto dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci!

      mgr Anna Sławińska

    • ZAWODOWCY NA EGZAMINACH
     • ZAWODOWCY NA EGZAMINACH

     • Od 1 czerwca trwa sesja letnia egzaminu zawodowego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

      Dzisiaj uczniowie klasy III Branżowej Szkoły I st. przystąpili do egzaminu pisemnego, który odbywał się przy komputerze. Trwał on 60 minut i składał się z 40 pytań zamkniętej odpowiedzi. Część praktyczna trwać będzie od 120 do 240 minut i polegać będzie na wykonaniu zadania lub zadań, którego wynikiem jest wyrób, usługa lub dokumentacja.

      Żeby zdać egzamin należy spełnić dwa warunki:

      - w części pisemnej uzyskać co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,

      - w części praktycznej zdobyć co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

      Ostateczne wyniki uczniowie poznają pod koniec sierpnia.

      Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia :)

      mgr Krystyna Zawadzka