Konkurs miał formę testu online i składał się z 30 pytań zamkniętej odpowiedzi. Do rywalizacji przystąpili uczniowie: Wiktoria Pacewicz, Dariusz Kiszkis, Alan Pawłowski, Krzysztof Lipkiewicz i Kacper Gwoździkowski.
mgr Dorota Kalinowska
Konkurs miał formę testu online i składał się z 30 pytań zamkniętej odpowiedzi. Do rywalizacji przystąpili uczniowie: Wiktoria Pacewicz, Dariusz Kiszkis, Alan Pawłowski, Krzysztof Lipkiewicz i Kacper Gwoździkowski.
mgr Dorota Kalinowska
W piątek 4 kwietnia kadeci z naszej szkoły uczestniczyli w II Wojskowych Targach Służby i Pracy w Elblągu.
Wydarzenie było okazją, by z bliska zapoznać się z ofertą Wojska Polskiego i dowiedzieć się więcej o możliwościach służby w mundurze a także porozmawiać z żołnierzami i rekruterami.
Targom towarzyszyły m.in: wystawa najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, pokazy wyszkolenia żołnierzy, musztry, udzielania pierwszej pomocy oraz występ orkiestry wojskowej.
Swoje stoiska wystawiły także uczelnie wojskowe, m.in. Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Przy okazji pozdrawiamy naszego absolwenta, studenta WAT-u Jakuba Batora :).
mgr Krystyna Zawadzka
W dniu 3 kwietnia uczniowie klas II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego w Górowie Iławeckim uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Wydarzenie to było doskonałą okazją do poznania oferty edukacyjnej oraz życia studenckiego na uczelni. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać inspirujących wystąpień Andrzeja Grabowskiego, który wygłosił prelekcję pt. „Rozwijaj swoje pasje - mimo wszystko, zawsze!”, oraz Krzysztofa Ibisza, który zaprezentował temat „Żeby chciało się chcieć, czyli motywacje duże i małe”. Oba wystąpienia dostarczyły młodzieży wielu cennych wskazówek dotyczących rozwoju osobistego i zawodowego.
Uczniowie zwiedzili stoiska wszystkich wydziałów uczelni oraz kół zainteresowań, co pozwoliło im lepiej poznać dostępne kierunki studiów i aktywności, które mogą rozwijać ich pasje. Frekwencja na wydarzeniu była znacznie większa niż w latach ubiegłych, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu młodzieży studiami na UWM. W trakcie Dnia Otwartego uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z kołami naukowymi, grupami artystycznymi oraz innymi formami aktywności studenckiej, które sprzyjają zdobywaniu doświadczenia i nawiązywaniu wartościowych znajomości.
Na wszystkie pytania uczestników chętnie odpowiadali wykładowcy oraz studenci z Uniwersytetu, a także przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz organizatorom za stworzenie tak inspirującego i pomocnego wydarzenia! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym uczniom w podjęciu decyzji dotyczących przyszłości edukacyjnej i zawodowej.
mgr Elżbieta Gottuk
Dziś uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach prowadzonych przez panią Barbarę Knifkę z PCRE z Bartoszyc. Trzecioklasiści zastanawiali się nad tym, co zrobić ze swoimi pomysłami, a maturzyści uczyli się, jak się nie przejmować, czyli – mówiąc krótko – było i ambitnie, i relaksująco.
Klasy 3 a i b LO: "Co robisz z pomysłem?" Rozpoczęło od prostego, ale jednocześnie podchwytliwego pytania: "Masz pomysł. I co teraz?". Reakcje były różne – od pełnej gotowości do działania po konsternację na twarzy. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak rozwijać siebie i swoje pomysły, nie pozwalając, by skończyły one w szufladzie razem z niedokończonymi planami na życie. Była mowa o kreatywności, wytrwałości i odwadze – czyli wszystkim, czego potrzeba, by zrobić coś fajnego (i nie tylko w ramach pracy domowej).
Klasy 4 a i b LO: "Wyluzuj człowieku!" Czwartoklasiści, przygnieceni myślą o maturze, dostali z kolei coś, czego chyba nikt się nie spodziewał – polecenie, by… się zrelaksować. Prowadząca przypomniała im, że stres nie jest najlepszym doradcą, a trochę luzu i technik oddechowych może zdziałać cuda. Były ćwiczenia, sposoby na radzenie sobie z napięciem i refleksja nad tym, że bycie człowiekiem to nie tylko zaliczanie kolejnych testów. Wielu uczestników doszło do wniosku, że takie zajęcia powinny być obowiązkowe – najlepiej codziennie, aż do matury (i może jeszcze chwilę po niej). Podsumowując, spotkania z panią Basią były strzałem w dziesiątkę. Trzecioklasiści dostali motywację do działania, a maturzyści – dawkę spokoju. Oby jedno i drugie przydało się na dłużej niż tylko na chwilę po wyjściu z sali.
mgr Anna Sławińska
W czwartek w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach programu Okresowe ABC. Przedstawicielki Fundacji Różowa Skrzyneczka i Kulczyk Foundation, pani Maria Flak i Karina Krajnik, obaliły mity i przedstawiły fakty dotyczące cyklu miesiączkowego.
Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, pokazując, jak ważna jest otwarta rozmowa na ten temat. Po spotkaniu ogólnym odbyły się kameralne warsztaty, podczas których dziewczęta mogły jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie! Liczymy na kolejną edycję programu!
mgr Gabriela Szymuś Szkolny opiekun programu
Wojtek Kotulski w szkole znany jest ze swojego pięknego głosu. Ale nie wszyscy zapewne wiedzą, że wspiera osoby niepełnosprawne. Podczas meczów piłki nożnej naszej kadry narodowej pracuje jako wolontariusz - pomaga osobom niepełnosprawnym dostać się na stadion, przemieścić do wybranego sektora i po meczu wrócić do samochodu. Ostatnio był na meczu Polska - Malta i stąd jego ostatnie zdjęcia :) Podziwiamy !
mgr Krystyna Zawadzka
Dzień Otwarty w naszym Zespole Szkół to nie była zwykła szkolna codzienność! Było wszystko, czego dusza zapragnie: adrenalina, wiedza, sprzęt wojskowy i… gofry.
Duże emocje budziło stanowisko Zakładu Karnego z Kamińska – można było przymierzyć kajdanki i przekonać się, że to nie jest najwygodniejszy dodatek do stylówki. Chętni mogli też podpytać, co zrobić, żeby unikać krat i cieszyć się wolnością (spoiler: dobrze się uczyć i trzymać się z dala od kłopotów!). Nie zabrakło wskazówek na temat pracy w służbie więziennej.
Obok stali żołnierze z 9 Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy komandos – przymierzyć sprzęt wojskowy, obejrzeć różne rodzaje broni, a może nawet złapać wojskowego bakcyla. Były też opowieści o codziennej pracy i wyzwaniach w służbie. Kto wie, może wśród odwiedzających był przyszły generał?
Spragnieni wiedzy mogli wziąć udział w lekcjach geografii i angielskiego, a Ci, którzy lubią celować wysoko – w zajęciach na strzelnicy. Nauczyciele chętnie odpowiadali na pytania, a gofry były tak dobre, że niektórzy chcieliby je na stałe wprowadzić do szkolnego jadłospisu.
Podsumowując: było ciekawie, było intensywnie, było po prostu świetnie! Kto jeszcze się zastanawia, czy tu dołączyć, niech wie – nudą u nas nie pachnie.
mgr Anna Sławińska
Cieszymy się, że mieliśmy wczoraj okazję zaprezentować ósmoklasistom naszą ofertę edukacyjną, oraz pokazać, co sprawia, że nasza szkoła jest wyjątkowym miejscem do nauki i rozwoju.
Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże Wam podjąć decyzję o wyborze przyszłej szkoły. :)
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół
Wiosna przyniosła naszej szkole nowości, którymi chcielibyśmy się pochwalić Między innymi, na korytarzach pojawiły się nowe krzesła i tablice, wyremontowana została strefa relaksu "Bez spiny" współfinansowana z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a pracownia stolarska została wyposażona w nowe urządzenia do obróbki drewna i elektronarzędzia.
A przy okazji wspomnimy, że nasze prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową, z której środki zostaną przeznaczone dla Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas w Olsztynie.
mgr Paulina Sadowska, mgr Gabriela Szymuś
W Olsztynku odbył się XVIII Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach piosenka i praca plastyczna. Naszą szkołę reprezentowali WOJTEK KOTULSKI (piosenka) i MAJA TRZCIŃSKA (praca plastyczna). Praca Mai "Śpiewał, że blisko już świt" zdobyła wyróżnienie! Gratulacje!
mgr Krystyna Zawadzka
ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW NA DZIEŃ OTWARTY.
Powered by aSc EduPage