• "Ja żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam ..."
     • "Ja żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam ..."

     • W sobotę 3 czerwca w Gołdapi w obecności Ministra Obrony Mariusza Błaszczaka nasi absolwenci Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej złożyli przysięgę wojskową. Po skróconej służbie przygotowawczej (12 dni), z racji bycia absolwentem klasy mundurowej uczniowie stali się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Gratulujemy wszystkim ukończenia szkolenia :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ÓSMOKLASIŚCI NA TESTACH SPRAWNOŚCIOWYCH
     • ÓSMOKLASIŚCI NA TESTACH SPRAWNOŚCIOWYCH

     • W piątek, 2 czerwca odbyły się testy sprawnościowe dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to pierwszy etap w rekrutacji do klasy wojskowej - OPW.

      Dalsze postępowanie rekrutacyjne związane będzie z wynikami z egzaminu ósmoklasistów oraz wynikami uzyskanymi na świadectwie ukończenia szkoły. Wstępne dane dotyczące przyjęcia do szkoły ukażą się w lipcu.

      Uczniowie zmierzyli się m.in. z uginaniem ramion, skłonami, biegiem po kopercie, "brzuszkami", skokiem z miejsca i biegiem długodystansowym. Gratulujemy kandydatom uzyskanych wyników. Rodzicom dziękujemy  za przybycie i dopingowanie dzieci.

      P.s. Szacun dla rodziców, którzy aktywnie dopingowali swoje dzieci :) :) :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • DZIEŃ DZIECKA
     • DZIEŃ DZIECKA

     • Wręczeniem nagród za udział w konkursie językowym "Pokaż nam swój język" rozpoczęły się popołudniowe obchody Dnia Dziecka w naszej szkole.

      Wśród nagrodzonych znaleźli się:

      - język angielski: I miejsce - Kewin Worobiec kl. II b LO II miejsce - Kacper Lipkiewicz kl. II b LO III miejsce - Szymon Dębczyński I b LO;

      - język niemiecki: I miesce ex aequo - Wiktoria Ciżman kl. I b i Emilia Stępniak kl. II b II miejsce - Tobiasz Dymerski kl. I b.

      Następnie uczniowie w ramach integracji wzięli udział w zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski - kalamburach, przeciąganiu liny, skakaniu przez skakankę. W między czasie można było upiec kiełbaskę ufundowaną przez Radę Rodziców i pośpiewać piosenki wspólnie z p. Marcinem Narkowiczem.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • WARSZTATY W CENTRUM PAKT w OLSZTYNIE
     • WARSZTATY W CENTRUM PAKT w OLSZTYNIE

     • Ciekawi świata i nowych umiejętności zawędrowaliśmy do Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii, która znajduje się w olsztyńskich Koszarach Dragonów, na Zatorzu. PAKT jest pierwszym miejscem typu makerspace i edukacji STEAM w naszym regionie. Pracownia wyposażona jest w sale: audiowizualną, stolarską, druku 3D oraz obróbki CNC, gdzie prowadzone są warsztaty z projektowania graficznego, programowania, robotyki, elektroniki, haftu cyfrowego oraz technik audiowizualnych.

      Zaledwie tydzień po oficjalnym otwarciu grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła to miejsce. Ze względu na metodologię warsztatów zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach pt. "Budujemy ekologiczny zbiornik retencyjny" oraz "Tworzymy filmową maskę". Zajęcia dotyczyły modelowania i druku 3D. Natomiast najstarsza grupa uczniów poszerzała swoje umiejętności w programowaniu biorąc udział w zajęciach pt. "Humor-ino - zbuduj sygnalizator nastroju" (elektronika w Arduino).

      Jestem przekonana, że każdy z uczestników nabył nowe umiejętności, poszerzył swoje horyzonty, jeszcze bardziej rozbudził w sobie ciekawość świata.

      mgr Kamila Gołębikowska

    • DZIEŃ OTWARTY
     • DZIEŃ OTWARTY

     • Kolejny dzień otwarty szkoły już za nami. Nieco skromniejszy, niż 23 marca,bez prezentacji klas mundurowych i ogólnych, ale w miłej atmosferze uczniowie naszej szkoły oprowadzali i opowiadali przyszłym kandydatom o szkole, profilach, nauce i zajęciach pozalekcyjnych. Ósmoklasiści mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych i strzelnicy sportowej.

      Dziękujemy rodzicom i uczniom za przybycie i zapoznanie się z ofertą szkoły :)

      Bardzo dziękujemy Emilce, Roksanie, Uli, Milenie i Jakubowi za pomoc w dzisiejszym dniu :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY POŻARNEJ
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY POŻARNEJ

     • Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Starszy kapitan Krzysztof Siudek przeprowadził zajęcia z uczniami klas III Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Podczas zajęć młodzież pogłębiła swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, zachowania podczas wypadku samochodowego.

      Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w straży pożarnej oraz jakie kroki należy podjąć aby aplikować do straży pożarnej. Zarówno uczniowie jaki również sam prowadzący byli bardzo zaangażowani -  zajęcia odbywały się w formie warsztatów w miłej atmosferze i przy współpracy obu stron.

      Organizatorzy spotkania : ucz.  Patryk Gałan kl. III A LO , mgr Gabriela Szymuś

    • ZAJĘCIA W ODDZIALE PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
     • ZAJĘCIA W ODDZIALE PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

     • Kadeci z klasy II i III dzisiejszy dzień spędzili na zajęciach z taktyki i podstaw wspinaczki górskiej.

      Praktyczna część przygotowania wojskowego cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży głównie za sprawą  prowadzących zajęcia żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • JESTEŚMY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA :)
     • JESTEŚMY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA :)

     • Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Trawińska, Jakub Młyński, Kornel Kruk, Marek Bobel, Łukasz Wojtowicz i Michał Rutkowski została wicemistrzami województwa zdobywając II miejsce !!! podczas II Wojewódzkiej Spartakiadzie Klas Mundurowych w Olsztynie. Puchar i gratulacje kadeci odebrali z rąk generała Mirosława Brysia, szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz pułkownika Artura Lichończaka, szefa olsztyńskiego oddziału CWCR.

      23 maja 2023 r. na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie odbyła się II Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych. Celem spartakiady było wyłonienie najlepszej drużyny i zawodników wśród Oddziałów Przygotowania Wojskowego, a także szkół pretendujących do OPW. Zawody były również okazją do uczczenia Dnia Kadeta przypadającego na dzień 21 maja, integracja środowisk mundurowych z młodzieżą szkolną, upowszechniania kultury fizycznej, w tym sportu strzeleckiego i proobronnego.

      Wśród konkurencji, w jakich uczniowie z ponad 20 szkół z województwa brali udział znalazły się: strzelanie z karabinka sportowego kbks i pistoletu pneumatycznego, rzut granatem, przenoszenie skrzyni z amunicją,ładowanie i rozładowywanie magazynka,zakładanie maski MP5 i odzieży ochronnej FOO-1, rzut piłką lekarską oraz bieg wahadłowy.

      Gratulujemy drużynie! Jesteśmy z Was dumni!

      Gratulacje składamy również osobom: mgr Elżbiecie Gottuk, mgr Marcinowi Narkowiczowi, mgr Wojciechowi Kraftowi oraz żołnierzom z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy przygotowywali młodzież do zawodów :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU !!!
     • JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU !!!

     • 22 maja 2023 r. w Bartoszycach rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. W turnieju udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców powiatowych szkół ponadpodstawowych.

      Nasi siatkarze w składzie: Dawid Tarka, Kornel Kruk i Jakub Szcześniak zdobyli I miejsce uzyskując tym samym tytuł mistrzów powiatu bartoszyckiego!!!

      Siatkarki w składzie: Dagmara Szyk, Wiktoria Olszewska i Wiktoria Ciżman zajęły miejsce IV.

      Gratulujemy serdecznie ! :) zawodnikom oraz trenerom - mgr Elżbiecie Gottuk i mgr Marcinowi Narkowiczowi.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIATOWY DZIEŃ PIECZENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ PIECZENIA

     • Światowy Dzień Pieczenia uczciliśmy sprzedając przygotowane przez uczniów ciasta, rurki itp. jako cegiełki charytatywne dla Patrycji Ryś w ramach akcji "Szkoło Pomóż i Ty".

      Zebraliśmy ponad 180 zł, które zostały przekazane na konto fundacji. Dziękuję Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu i tym wspierającym akcję.

      mgr Gabriela Szymuś

    • UWAGA KANDYDACI DO ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO !!!
     • UWAGA KANDYDACI DO ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO !!!

     • 2 czerwca 2023 r. o godzinie 13.00 odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego (do klasy I).

      Kandydatów w strojach sportowych zapraszamy do naszej szkoły - proszę zabrać zgodę rodziców i zaświadczenie lekarza (formularze w zakładce rekrutacja).

      mgr Krystyna Zawadzka

    • POMAGAMY PATRYCJI :)
     • POMAGAMY PATRYCJI :)

     • Witajcie,

      nasza szkoła bierze udział w corocznym projekcie charytatywnym „Szkoło Pomóż i Ty”. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się mały kiermasz ciast i słodkości przygotowanych przez uczniów .
      Chcielibyśmy zaprosić  was do  kupna ciast i innych słodkości. Zjesz coś pysznego i jeszcze pomożesz czy to nie piękny gest ?

      W tym roku pragniemy wspólnie z wami pomóc 9-letniej Patrycji Ryś.
      Jak każda dziewczynka, Patrycja chciałaby poznać tego jedynego chłopca. Widziała kilku na  rehabilitacyjnych i terapiach specjalnych. Wie jednak, że przy swoich chorobach nieprędko, jeżeli w ogóle spotka kogoś takiego, kto zobaczy w niej nie mnogość chorób, ale ładną dziewczynkę.

      Wspólnie pomóżmy Patrycji w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego: ortez i gorsetu, których koszt jest ogromny. POKAŻMY PATRYCJI, ŻE NIE ZOSTAŁA SAMA!

      ucz. klasy II B LO Zuza Śliwińska

    • OTRZYMALIŚMY WSPARCIE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO :)
     • OTRZYMALIŚMY WSPARCIE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO :)

     • Z radością i satysfakcją informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacyjną i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

      Jest to kolejna edycja wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      Szkoła otrzyma środki na zakup książek oraz elementów wyposażenia biblioteki, a także na działania promujące czytelnictwo wśród młodzieży.

      mgr Katarzyna Markowicz

    • ŚWIĘTO 9 PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO
     • ŚWIĘTO 9 PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO

     • 12 maja wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Kadeci z klasy III mieli zaszczyt wzięcia udziału w uroczystej defiladzie, a po części oficjalnej w Dniu Otwartych Koszar. W programie przygotowanym przez jednostkę znalazł się m.in. pokaz sprzętu i uzbrojenia, przelot amerykańskiego samolotu transportowego o napędzie turbośmigłowym Lockheed C-130 Hercules, z którego desantowali się skoczkowie 9pr z flagami Polski, pokaz musztry oraz  pokaz sprawności fizycznej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SADZIMY LAS :)
     • SADZIMY LAS :)

     • W piątek , 12 maja w ramach współpracy z Nadleśnictwem w Górowie Iławeckim uczniowie naszej szkoły sadzili las w Nowej Wsi. Po krótkim instruktażu udzielonym przez p. Marka Sieniucia  młodzież ochoczo wzięła się do pracy. Sadzono głównie drzewka iglaste.

      Po skończonej pracy uczniowie mogli podzielić się wrażeniami przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ
     • TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ

     • "Trenuj jak żołnierz" to otwarty program szkoleń wojskowych dla każdej osoby, która skończyła 18 lat. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się na terenie jednostek wojskowych i mają na celu zapoznanie z podstawowymi umiejętnościami wojskowymi i obronnymi.

      Jedną z osób, która odbyła wstępne szkolenie jest uczeń klasy III B LO z grupy mundurowej KACPER SAMSEL.

      Ochotnicy szkolić się będą w dwóch etapach:

      - pierwszy (weekend) to zapoznanie się z jednostką i zajęcia podstawowe,

      - drugi trwający 14 dni w czasie wakacji to szkolenia z podstaw posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd.

      Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.

      W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

      Kolejne szkolenie odbędzie się 13 i 14 maja w Braniewie. Szkolenie właściwe odbędzie się w dniach 16-29 lipca oraz 6-19 sierpnia.  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie

      https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/dolacz-do-nas--projekt-trenuj-jak-zolnierz-wystartowal

      Zapisy na stonie

      https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl/

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MATURA 2023 - START
     • MATURA 2023 - START

     • Matura z języka polskiego była pierwszym egzaminem, do którego przystąpili dzisiaj nasi abiturienci. Egzamin trwał 240 minut i składał się z dwóch części. W pierwszej były dwa testy: "Test - Język polski w użyciu" i "Test historycznoliteracki". W drugim zeszycie trzeba było napisać wypracowanie na jeden temat wybrany z dwóch zaproponowanych.

      Jutro uczniowie zmierzą sie z językiem angielskim, a w poniedziałek z matematyką. Poza tym przed młodzieżą egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych, które powróciły po kilku latach. Trzymamy kciuki, jesteście świetnie przygotowani, poradzicie sobie. Powodzenia :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • TAKIE TAM NA ANGIELSKIM :)
     • TAKIE TAM NA ANGIELSKIM :)

     • W ten piękny majowy dzień, razem z uczniami 1 klasy LO, stworzyliśmy małą listę rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni 😌 #grateful #positivethinking #learningenglish

      mgr Paulina Sadowska 

       

    • UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ
     • UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ

     • Ponad 20 maturzystów, w piątek 28 kwietnia zakończyło rok szkolny i otrzymało świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

      Uroczyste spotkanie było okazją do wręczenia nagród i podziękowań. Jego rangę podnieśli przybyli goście, przedstawiciele władz powiatowych, służb mundurowych, rodzice i nauczyciele. Miło było widzeć wśród nich Naczelnika Wydziału Oświaty i Polityki Obywatelskiej p. Grzegorza Monkiewicza, przedstawiciela 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego mjr Macieja Terebkę, przedstawiciela 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej mjr Krystiana Sobieckiego, Komendanta Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim nadkom. Piotra Czaplaka, Dyrektora Zakładu Karnego por. Radosława Markuca, przedstawiciela Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim , szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim ppłk Mariusza Witkowskiego oraz przedstawiciela  Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach.

      Świadectwa z wyróżnieniem z rąk p. dyrektor Doroty Lipkiewicz odebrali: Aleksandra Bąk, Wiktoria Marczenko, Michał Kraft i Jakub Kozłowski.

      Nagrody za odniesione sukcesy sportowe otrzymali: Paweł Kusio, Szymon Łuczkowski, Jerzy Głuszkiewicz i Fabian Wąsewicz.

      Wyróżnienia za pracę na rzecz Samorządu Szkolnego i pracę w wolontariacie otrzymali: Jakub Zarzycki, Beata Dobrzyńska i Kinga Rydzewska.

      Statuetka "Sprawny jak żołnierz" powędrowała do Pawła Kusio, a "Wzorowy kadet" do Jakuba Kozłowskiego.

      Certyfikaty Ministerstwa Obrony Narodowej uroczyście wręczono: Jakubowi Kozłowskiemu, Szymonowi Łuczkowskiemu, Jerzemu Głuszkiewiczowi, Fabianowi Wąsewiczowi oraz Piotrowi Brykowi i Jakubowi Szafranowi.

      Nagrodę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa otrzymał Michał Kraft.

      Statuetki za wieloletnie godne reprezentowanie pocztu sztandarowego naszej szkoły wręczono Szymonowi Łuczkowskiemu, Jerzemu Głuszkiewiczowi i Fabianowi Wąsewiczowi.

      Pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne przybyłym na uroczystość rodzicom: p. Bąk, p. Marczenko, p. Kraft i p. Kozłowskim. Wychowawca klasy p. Elżbieta Gottuk uroczyście podziękowała rodzicom, którzy w ciągu 4 lat aktywnie włączali się w pomoc i organizację życia szkoły: p. Kraft, p. Łuczkowskiej, p. Rydzewskiej, p. Żyle, p. Zarzyckiej.

      Uczniowie: Aleksandra Bąk, Wiktoria Marczenko, Michał Kraft, Szymon Łuczkowski, Jakub Kozłowski i  Łukasz Jadacki otrzymali listy polecające ich przyszłym pracodawcom.

      Po części oficjalnej uczniowie zostali pożegnani upominkami przez uczniow z klasy I, a koleżanki i koledzy z klasy III przygotowali im część artystyczną.

      Miłym akcentem jak co roku było skierowanie przez przyszłych maturzystów podziękowań w kierunku nauczycieli, którzy przez cztery lata starali się przekazać maksimum wiedzy niezbędnej absolwentom.

      Mottem "Sukces zależy od tego, czy ośmielisz się sięgać po marzenia" żegnamy się z wami dzisiaj, będziemy trzymać kciuki za egzaminy maturalne :)

      mgr Krystyna Zawadzka

      Pożegnalną piosenkę w wykonaniu Jakuba Młyńskiego, Jakuba Batora, Konrada Kruka i Michała Fersia możecie odsłuchać tutaj

      https://www.youtube.com/watch?v=3CkqT_K1vechttps://www.youtube.com/watch?v=3CkqT_K1vec