• BAL STUDNIÓWKOWY
     • BAL STUDNIÓWKOWY

     • „ Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć i zjawiła się miłość trzeba marzyć, zamiast dmuchać na zimne na gorącym się sparzyć, z deszczu pobiec pod rynnę ,trzeba marzyć” -Jonasz Kofta.

      Wczoraj, 22 stycznia w hotelu Krasickim, odbył się bal maturalny. 3B świętowała setkę dni, które dzieli ich od matury. Była to pierwsza taka impreza, którą spędziliśmy całą klasą (przez covida nie było szans na nasze połowinki, a i studniówka stała pod znakiem zapytania).

      Bal rozpoczął się polonezem, o godzinie 18, a zakończył się o 3 nad ranem przy  akompaniamencie łez, umawiania się na poprawiny oraz zbierania szpilek porozrzucanych po parkiecie.

      Jeszcze raz dziękujemy Pani Kamili Gołębikowskiej, radzie rodziców z Panią Mariettą Zakrzewską na czele oraz Pani Elżbiecie Gottuk, bez których nasza zabawa nie miałaby miejsca. Specjalne podziękowania należą się także Pani Gabrieli Szymuś, która przez pół godziny prowadziła zakład szewski w łazience (mamy jednak nadzieje, że nie zrezygnuje Pani z nauczania, na rzecz nowej pasji). Nie możemy także zapomnieć o statusie Królowej parkietu, który idzie do Pani Oli Maluchnik (oraz osoby towarzyszącej) i oczywiście Pani Kamili.

      Bal minął szybciej, niż mogło się nam to wydawać. Teraz przygotowania do matury, czas zacząć!

      ucz. Marta Solarz

    • ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
     • ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

     • W Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim 30.01.2022 r. od godziny 10:00 do końca finału zbiórki WOŚP, będzie otwarty punkt informacyjny DKMS.

      Ponadto w będzie tam można oddać próbkę materiału genetycznego, do bazy danych dawców szpiku oraz złożyć deklarację. Być może Twój genetyczny bliźniak kiedyś będzie potrzebować przeszczepu szpiku. Przyjdź dowiedz się więcej, złóż deklarację (osoby pełnoletnie), dołącz do Tych, którzy dzieląc się chcą ratować ludzkie życie. Zapraszamy.

      mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu.

    • CZYM JEST MASKOWANIE? CECHY MASKOWANIA
     • CZYM JEST MASKOWANIE? CECHY MASKOWANIA

     • Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych na dzisiejszych zajęciach dowiedzieli się czym jest maskowanie, jakie posiada cechy oraz co i jak się maskuje w trakcie zajęć taktycznych. Zajęcia poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim st.kpr. Bartosz Ciesielski i st.szer. Piotr Deleżuch.

      W jaki sposób posługiwać się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami w działaniach taktycznych opowiadał kadetom sierż. Jacek Markowski.

      Zajęcia z edukacji wojskowej i przygotowania wojskowego były kolejnymi zajęciami realizowanymi w ramach realizacji programu OPW i CWKM przy współpracy jednostki patronackiej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     • 17 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją, w tym roku nazwany został Niebieskim Poniedziałkiem.

      Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji, czwartą na świecie chorobą, z którą borykają się dorośli i dzieci. Dzień ten ma również na celu wspieranie ludzi, którzy zmagają się z depresją.

      Nasi wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w przypinaniu niebieskich wstążeczek, symbolu tej choroby.

                                    ucz.Patryk Gałan

    • KONKURS NA ZBIÓRKĘ KORKÓW ROZSTRZYGNIĘTY !!!
     • KONKURS NA ZBIÓRKĘ KORKÓW ROZSTRZYGNIĘTY !!!

     • ZWYCIĘŻYŁA KLASA II B LO DOSTARCZAJĄC 23,8 kg korków!!!

      Miejsce II zajęła klasa I B LO (9,2 kg). Miejsce III klasa II A LO (8,4 kg).

      Pozostałe klasy, które również się zaangażowały w pomoc zebrały: III B LO (6 kg) I BS (2 kg) II BS (0,2 kg). Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali - w sumie zebraliśmy 49,6 kg korków, które zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, w której zbierane są korki dla Uli Gąsiewskiej.

      Zwycięska klasa w nagrodę otrzymuje DZIEŃ BEZ PYTANIA (wybierzcie datę i przekażcie informację wychowawcy aby poinformował nauczycieli).

      Wszystkim serdecznie gratulujemy :)  Dobro zawsze wraca :)

       mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu

    • POTRZEBUJEMY WASZYCH SERDUSZEK!!!
     • POTRZEBUJEMY WASZYCH SERDUSZEK!!!

     • Walczymy o salę zabaw dla dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

      Dołącz do akcji i codziennie kliknij serduszko wchodząc na stronę https://serenadadladzieci.pl

      Zabawa bywa najlepszym lekarstwem ! Pomóż przywrócić radość dzieciom przebywającym w Szpitalu.

      mgr Gabriela Szymuś

    • POŁOWINKI W KLASACH DRUGICH
     • POŁOWINKI W KLASACH DRUGICH

     • 14 stycznia 2022 r. uczniowie klas drugich LO bawili się na połowinkach. Impreza miała charakter pozaszkolny i odbyła się w Róży Wiatrów.

      Wieczór był wyjątkowy, dlatego też niektóre dziewczęta odważnie sięgnęły po szpilki, inne włożyły ulubione trampki. Z chłopcami było podobnie. Większość zdecydowała się na odświętne koszule oraz muchy, które świetnie komponowały się z wieczorowymi sukniami dziewcząt oraz ich wieczorowym makijażem.

      Po powitaniu dyrekcji, wychowawców, rodziców i osób towarzyszących wszyscy ruszyli na parkiet, by bawić się przy muzyce, o którą zadbał DJ Łazi. Popis umiejętności tanecznych uczniów przerósł najśmielsze oczekiwania wychowawców i rodziców :). Wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Mam nadzieję, że ten wieczór zapadnie wszystkim w pamięci jako miły, beztroski czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
     • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     • Sporo emocji przyniósł dzisiejszy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.

      Od samego rana do późnego popołudnia odbywały się międzyklasowe mecze piłki siatkowej. Każda klasa wystawiła swoją najmocniejszą "szóstkę", która zaprezentowała swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Od pierwszego seta zawodnicy pokazywali przeciwnikom, że nie zamierzają się poddawać, dlatego też punktacja była bardzo wyrównana a zawodnicy robili wszystko, żeby punktów nie stracić.

      Po serii rozgrywek mecz o pierwsze miejsce rozegrali faworyci turnieju - klasy III LO. Niestety zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna i tak siatkarze z klasy III B musieli uznać znakomite umiejętności siatkarzy z  klasy III A LO. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z klasy II A LO.

      Impreza była okazją do zintegrowania uczniów, którzy licznie przybyli na salę (bardzo małą :( nad czym ubolewamy), aby gorąco kibicować swoim kolegom.

      Organizatorem turnieju był p. Marcin Narkowicz. Puchary wręczyła p. dyrektor Dorota Lipkiewicz.

      Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, gratulujemy zwycięzcom i pozdrawiamy kontuzjowanego Amadeusza :).

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KOLEJNA PRACA NAGRODZONA :)
     • KOLEJNA PRACA NAGRODZONA :)

     • Kolejna praca Karoliny Kowalskiej zyskała uznanie w oczach komisji konkursu plastycznego.

      Praca " Nasza mama czarodziejka" okazała się najlepszą w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "SŁOWEM MALOWANE`2021 - Joanna Papuzińska". Serdecznie gratulujemy !

      Projekt SŁOWEM MALOWANE  to cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych na Warmii, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • W rocznicę urodzin patrona naszej szkolnej strzelnicy gen. Michała Tokarzewskiego odbyły się zawody strzeleckie, które zgromadziły 40 uczestników, miłośników strzelectwa sportowego.

      Zawodnicy oddawali dwie serie po 8 strzałów z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Sędziami głównymi dzisiejszych zawodów byli: p. Jerzy Kowalski, p. Mariusz Michalski oraz p. Józef Widun. Prowadzącą strzelanie była p. Emilia Łomecka. Obsługą zawodów zajęli się Maciej Kraft ,Dawid Ciżman i Jakub Kozłowski.

      Spotkanie kolejny raz stanowiło doskonałe forum do wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności w zakresie organizacji oraz realizacji zajęć strzeleckich, w tym popularyzacji sportu strzeleckiego wśród młodzieży i mieszkańców Górowa Iławeckiego i okolicy.

      Po oddaniu strzałów przez wszystkich zawodników sędziowie ogłosili wyniki:

      I miejsce - p. Jacek Niestrieruk

      II miejsce - p. Marcin Kraft

      III miejsce - p. Sebastian Leszczyński.

      Pozostałe miejsca w załączniku.

      Zwycięzcy otrzymali puchary, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy z rąk organizatora zawodów p. Wojciecha Krafta oraz sędziów.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom  za udział !

      Wszystkim uczestnikom zawodów zapewniono ciepły posiłek oraz napoje zasponsorowane przez Zespół Szkół i Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Wyniki zawodów z 9 stycznia 2022 r.

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • Zapraszamy wszystkich sympatyków strzelectwa sportowego na zawody, które odbędą się w niedzielę na naszej strzelnicy sportowej.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Autorem plakatu jest Aleksandra Bąk.

    • SPORTOWCY NAGRODZENI :)
     • SPORTOWCY NAGRODZENI :)

     • Dzisiaj, 4 stycznia 2022 r. p. Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wręczył stypendia sportowcom, którzy w minionym roku odnosili szczególne sukcesy sportowe.

      Wśród 22 nagrodzonych zawodników znaleźli się uczniowie naszej szkoły - Aleksandra Bartczak (kl. II A OPW), Wiktoria Trawińska (kl.I A OPW), Wiktor Ruszyński (kl. I A OPW) i Kacper Konieczek (kl.III B CWKM). Uczniowie godnie reprezentowali swoje kluby sportowe, miasto i szkołę odnosząc sukcesy nie tylko na poziomie rejonowym i krajowym ale także międzynarodowym.

      Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy z Was dumni :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PODSUMOWANIE PRACY W I PÓŁROCZU
     • PODSUMOWANIE PRACY W I PÓŁROCZU

     • 21 grudnia 2021 r. odbyła się rada pedagogiczna, na której nauczyciele podsumowali pracę uczniów w I półroczu roku szkolnego 2021/2022.

      W telegraficznym skrócie wygląda to następująco:

      - najlepszy wynik w szkole pod względem nauki uzyskały: Karolina Kowalska (III B LO) i Aleksandra Bąk (III A LO) - obie średnie powyżej 5 :);

      - na kolejnych miejscach znaleźli się: Oliwia Nakrewicz (II B LO), Dawid Becz (II A LO), Maciej Kraft (II A LO), Michał Kraft (III A LO), Jakub Kozłowski (III A LO), Wojciech Czepanko (III B BS), Łukasz Jadacki (III A LO) i Kewin Worobiec (I B LO) - średnie powyżej 4,5 :);

      - najlepszą klasą w szkole okazała się klasa III B LO :);

      - najlepszą frekwencję na zajęciach szkolnych wypracowała klasa II A LO :);

      - wśród uczniów, którzy nie opuścili ani jednej lekcji w I półroczu znaleźli się: Jakub Sobolewski (II A BS), Julia Wilczyńska (III A BS), Hubert Blank ( III B BS), Paulina Hajduk (III B BS), Jakub Liszewski (I A LO) i Aleksandra Bąk (III A LO).

      Gratulujemy uczniom wyróżnionym :).

      Wszystkim życzymy miłego świątecznego wypoczynku, dbajcie o zdrowie i widzimy się po Nowym Roku :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • POMOC POGORZELCOM
     • POMOC POGORZELCOM

     • Dziś przekazaliśmy prezenty od uczniów z Zespołu Szkół w Ģórowie Iławeckim pogorzelcom z Gałajn. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

      mgr Jolanta Płoska

    • PODSUMOWANIE 3 - letniej NAUKI Z EDUKACJI WOJSKOWEJ
     • PODSUMOWANIE 3 - letniej NAUKI Z EDUKACJI WOJSKOWEJ

     • 5 grudnia 2021 r. uczniowie klasy III B Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej podsumowali swoje wiadomości i umiejętności przystępując do egzaminu z edukacji wojskowej.

      Komisja , w skład której weszli przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim oraz żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego przeprowadziła egzamin teoretyczny w formie testu oraz egzamin praktyczny. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z taktyki, szkolenia medycznego, szkolenia strzeleckiego, topografii, musztry, łączności i wiedzy ogólnej o Wojsku Polskim.

      Na egzaminie praktycznym, który przebiegał w niesprzyjających warunkach pogodowych uczniowie musieli m.in. pokonać teren w określony sposób, określić azymut, udzielić pomocy poszkodowanemu, rzucić granatem oraz sformułować szyk celem przemieszczenia się.

      Trzyletnie szkolenie pod okiem żołnierzy z jednostki patronackiej - 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego zakończyło się wynikiem pozytywnym z egzaminów dla ponad 20 uczniów.

      Teraz przed uczniami propozycja odbycia skróconej służby przygotowawczej, która umożliwi poszukiwanie własnej drogi rozwoju w służbach mundurowych.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • Z WIZYTĄ W 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ
     • Z WIZYTĄ W 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ

     • W środę, 15 grudnia 2021 r. grupa uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego i  klasy mundurowej odwiedziła jednostkę wojskową w Bartoszycach - 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną.

      Młodzież spędziła czas na sali tradycji, gdzie st.chor. sztab. Mikołaj Błogosławski opowiadał o patronie jednostki i  jej historii na przestrzeni ostatnich lat. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli eksponaty znajdujące się na sali.

      Następnie przeszli do budynków wojskowych. Mieli możliwość strzelania z CYKLOPA, urządzenia, które służy do nauki strzelania z różnych broni poprzez elektroniczne przyrządy celownicze bez użycia amunicji. W przerwie można było obejrzeć różne rodzaje broni będącej na wyposażeniu jednostki oraz obejrzeć otoczenie przez noktowizor.

      Dziękujemy ppłk  Piotrowi Burdzie za możliwość wzięcia udziału w zajęciach.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PREZENTY W DROGĘ :)
     • PREZENTY W DROGĘ :)

     • Dziś spod Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim wyjechały prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Szymonowie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej akcji, a jednocześnie przyczynili się do tego, że na twarzach dzieci zagości świąteczny uśmiech.

      mgr Jolanta Płoska - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

    • "POMÓŻMY ODBUDOWAĆ NADZIEJĘ"
     • "POMÓŻMY ODBUDOWAĆ NADZIEJĘ"

     • UWAGA rozpoczynamy akcję: "Pomóżmy odbudować nadzieję" - Zbiórka pieniężna na terenie Górowa Iławeckiego dla pogorzelców z Gałajn.

      Pierwsza zbiórka odbędzie się już w ten piątek 17.12 (13:30-17:30), podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Górowie Iławeckim, organizowanego przez lokalny Ośrodek Kultury.

      W sobotę 18.12 (10:00-13:00) również będzie można wesprzeć rodziny poszkodowane odwiedzając wybrane sklepy w Górowie Iławeckim i dorzucając swój "grosik" do puszki.

      Wszyscy dołóżmy swoją cegiełkę i "Pomóżmy odbudować nadzieję".

      mgr Gabriela Szymuś - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

      Zbiórka jest zarejestrowana pod numerem 2021/3823/OR, jej organizatorem jest Stowarzyszenie "Dolina Róż" a wolontariuszami, którzy będą zbierać pieniądze do puszek, uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim oraz Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Zbiórka przeprowadzana jest we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Górowie Iławeckim. Akcja “Pomóżmy odbudować nadzieję” trwa od 14.12.2021 r. do 14.02.2022 r.

    • DEPRESJA I ZACHOWANIA AUTOAGRESYWNE WŚRÓD MŁODZIEŻY
     • DEPRESJA I ZACHOWANIA AUTOAGRESYWNE WŚRÓD MŁODZIEŻY

     • Klasy licealne 1b, 2a oraz 2b w dniu dzisiejszym miały okazję uczestniczyć w zajęciach z p. Moniką Kowalską na co dzień pracującą jako psycholog w Zakładzie Karnym w Kamińsku.

      Spotkania miały na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z depresją oraz zachowaniami autoagresywnymi wśród dzieci i młodzieży. Omówione zostały przyczyny i skutki tego typu zachowań, sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami, a także miejsca w których można szukać pomocy.

      Profilaktyka w zakresie szeroko pojętego zagadnienia  zachowań ryzykownych to ważny element realizowanego w Zespole Szkół programu wychowawczo – profilaktycznego – dlatego też dziękujemy pani psycholog  za bogate w przydatną wiedzę lekcje dla naszej młodzieży.

                                 mgr Anna Sławińska