• 81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
     • 81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

     • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w ramach którego oddawany jest hołd przedstawicielom polskich elit, oficerom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Policji oraz Straży Granicznej, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz innych formacji, którzy byli przetrzymywani w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku a następnie zamordowani z rozkazu Stalina w Katyniu, Twerze i Charkowie w wiosną 1940 roku.

                                                 mgr Dorota Kalinowska

    • UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE ZAPRASZA!
     • UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE ZAPRASZA!

     • Zapraszam do zapoznania się z ofertą kształcenia UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
      W OLSZTYNIE oraz do wirtualnych spacerów po KORTOWIE – uniwersyteckim kampusie.

      Dzięki nagraniom w perspektywie 360 stopni można zajrzeć do laboratoriów, pracowni i sal wykładowych największego w północno-wschodniej Polsce.

      Linki do prezentacji na stronie internetowej Uniwersytetu

      www.uwm.edu.pl/kandydaci/kierunekuwm

      Na stronach internetowych www.uwm.edu.pl oraz  www.rekrutacja.uwm.edu.pl przedstawione są: oferta kształcenia, kryteria kwalifikacji kandydatów na I rok studiów w roku akademickim 2021/2022 oraz wszelkie niezbędne informacje.

      W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu
       – szkolny doradca zawodowy -  Elżbieta Gottuk

    • PROPOZYCJA DLA ABSOLWENTÓW
     • PROPOZYCJA DLA ABSOLWENTÓW

     • Bezpłatny projekt „FOLM-Z natury do rynku pracy” dla uczniów, którzy w tym roku kończą edukację w szkole.

      W trosce o młodzież kończącą szkołę, która staje przed niełatwym wyborem swojej dalszej drogi  życiowej, Bank Żywności w Olsztynie zaprasza  młodych do wzięcia udziału
      w darmowym  projekcie „FOLM- z natury do rynku pracy”, który finansowany jest 
      z funduszy norweskich.
      FOLM to projekt międzynarodowy, realizowany równocześnie w 3 krajach europejskich: Hiszpanii, Irlandii  i w Polsce- tylko na Warmii, Mazurach, Podlasiu i częściowo w woj. mazowieckim. Jest to  nowatorska  metoda edukacji w formie outdooru.
      Projekt możemy podzielić na 3 etapy:

      1. Tygodniową wyprawę (biwak) w lasach Warmii i Mazur  gdzie uczestnicy śpią pod namiotami, w grupie 10 osobowej by pod okiem trenerów odnaleźć swoje mocne strony, odkryć swój potencjał, rozbudzić umiejętności miękkie,  a przy tym świetnie się bawić. To 7 dniowa wyprawa po siebie, po przestrzeń i po nowe przyjaźnie. Podczas biwaku uczymy kreatywności, radzenia sobie ze stresem, budowania relacji międzyludzkich, zarządzania czasem, nabywamy kompetencji przywódczych. Dzięki takim warsztatom jak: nawigacji w lesie, rozpalania ogniska bez zapałek, gotowania na ogniu, budowania glinianego pieca czy sauny leśnej, młody człowiek odkrywa własną sprawczość co daje mu poczucie własnej wartości i wiarę w siebie.

      Zapewniamy cały potrzebny sprzęt od bidonu przez namiot po buty do lasu, a także wyżywienie. Jeśli jesteś na jakiejś diecie to proszę nas poinformować, a my zakupimy odpowiednią żywność.

       

      2. Po wyprawie młodzież (jeśli chce) może uczestniczyć w grupowych jak i indywidulanych spotkaniach z doświadczonym coachem, który pomoże im znaleźć kierunek dalszej edukacji, pracę czy odpowiednią dla nich ścieżkę rozwoju.

       

      3. Dostęp do platformy z ofertami pracy, skierowanymi tylko do uczestników FOLMU.

      Zapraszamy do odwiedzenia naszej grupy na Facebooku: „Czas na las, czyli co nas kręci w projekcie FOLM”. W obecnym czasie, gdy prawie wszystko jest online, młodym ludziom na pewno przyda się odpoczynek od ekranów, a także spędzenie czasu z rówieśnikami w naturze.  W projekcie wzięło udział już 126 osób i każdy z nich wrócił zmotywowany, pełen energii, doświadczeń i wiary w siebie.

      Wyprawy organizowane są od marca do końca września 2021r, ale warto zapisać się już teraz, by zarezerwować sobie miejsce i termin.

      Oto link do prezentacji o projekcie – film trwa 6 minut  https://youtu.be/nKKbZFzOIMo  oraz 3 min.  https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8

      Do projektu można zgłosić się, wybierając dogodną formę:

      • Wypełniając formularz zgłoszeniowy:

      https://docs.google.com/forms/d/1O8Ece1JVQYcEnd0H0IQShEmWJWxh91lSy8ijuyZZdak/edit

      • Dzwoniąc :  698-345-652- Ewelina , 510-172-336- Ola
      • Pisząc :    folm.rekrutacja@bankizywności.pl                                                                                        

      Jeśli mają Państwo jakieś pytania zachęcamy Państwa do kontaktu z nami.

      I  koniecznie zobaczcie nas na Facebooku Grupa czas na las-czyli co nas kręci w projekcie FOLMhttps://www.facebook.com/groups/1541221519363469

      Z poważaniem - Zespół rekrutacyjny projektu FOLM-Bank Żywności w Olsztynie

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY GRANICZNEJ
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY GRANICZNEJ

     • Dnia 18 marca 2021 roku uczniowie klasy II A LO oraz nasi tegoroczni maturzyści spotkali się online z przedstawicielem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, panem podporucznikiem Łukaszem Majorowskim.

      Młodzież naszej szkoły miała niecodzienną okazję by dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wygląda służba w Straży Granicznej. Uczniowie zapoznani zostali z historią, zadaniami związanymi z ochroną granicy państwowej oraz z kontrolą ruchu granicznego w Rzeczypospolitej Polskiej. Poznali specyfikę pracy funkcjonariuszy, a także obowiązki służbowe.
      Przede wszystkim zostali zapoznani z procedurą kwalifikacyjną do służby w Straży Granicznej, czasem trwania szkolenia, a także warunkami płacy.

      Końcowa część spotkania przeznaczona była na nurtujące pytania młodzieży do przedstawiciela straży granicznej. Padały pytania świadczące o zainteresowaniu uczniów taką drogą kariery.

      Link do strony internetowej Oddziału SG - www.wm.strazgraniczna.pl  oraz https://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.htm

      mgr Elżbieta Gottuk

    • DROGI MATURZYSTO !
     • DROGI MATURZYSTO !

     •    Przed Tobą trudny czas związany z najważniejszym egzaminem w Twoim życiu. Jednak nie tylko zdanie matury jest w tym momencie ważne – na pewno zastanawiasz się nad wyborem Uczelni Wyższej.

         Jeśli jesteś osobą o zainteresowaniach technicznych, pasjonuje Cię motoryzacja, nowoczesne technologie, budownictwo lub lotnictwo – zapraszamy Cię na Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Informator, w którym możesz dowiedzieć się, nie tylko jakie oferujemy kierunki, ale także czym zajmują się nasi studenci po wykładach (zbudowanie bolidu, rakiety czy lokomotywy to dla nich żadne wyzwanie!).

         Dzięki ogromnemu wyborowi kierunków oraz modułów nauczania dostępnych u nas będziesz w stanie rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą Cię pracę.

      A teraz życzymy Ci połamania pióra podczas egzaminu maturalnego i do zobaczenia w murach Politechniki Poznańskiej!

      Wszelkie dostępne informacje znajdują się również na stronie www.wilit.put.poznan.pl

      Informator Politechniki Poznańskiej

    • NABÓR KANDYDATÓW DO SŁUŻBY GRANICZNEJ
     • NABÓR KANDYDATÓW DO SŁUŻBY GRANICZNEJ

     • Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie prowadzi nabór kandydatów do Straży Granicznej.

      Służba w Straży Granicznej zapewnia stabilne zatrudnienie, co niewątpliwie w obecnych czasach stało się cennym atutem, stwarza szansę zdobycia kwalifikacji i wiedzy, daje szansę wszechstronnego rozwoju oraz pełnego usamodzielnienia się w życiu.

      Link do strony internetowej Oddziału SG - www.wm.strazgraniczna.pl  oraz https://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.html

    • EKSPRESEM DO MATURY
     • EKSPRESEM DO MATURY

     • Drodzy maturzyści,

      Uniwersytet Warmińsko Mazurski zaprasza Was na kurs przygotowawczy z matematyki. To kolejna edycja, w której możecie skorzystać z pomocy wykwalifikowanych matematyków i powtórzyć materiał do egzaminu maturalnego.

      Rejestracja na wykłady odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie uniwersytetu wmii.uwm.edu.pl/edm. Wykłady dostępne będą od 3 marca.

      Zachęcamy :)

    • NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
     • NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

     • 1 marca obchodzone jest święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.Żołnierzy Wyklętych określa się również Żołnierzami Niezłomnymi  lub żołnierzami drugiej konspiracji.

      Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy  prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

      mgr Dorota Kalinowska

    • Kulinarnie dookoła świata - projekt Food Truck'i w klasie II a LO.
     • Kulinarnie dookoła świata - projekt Food Truck'i w klasie II a LO.

     • Na dzisiejszej lekcji języka angielskiego,grupa rozszerzona z klasy II a LO pozwoliła nam zakosztować kuchni różnych kultur. Mimo panującej pandemii, przenieśliśmy się m.in. do Tajlandii, Stanów Zjednoczonych,Francji,na Węgry tak by bliżej poznać ich lokalne przysmaki.

      Uczniowie całość przygotowali w języku angielskim- brawo!! Na klasę II a LO zawsze można liczyć- dziękuję .

      P.S. Każdy w ramach pracy domowej przygotowuje dzisiaj Tzatziki.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • EGZAMIN W KLASIE MUNDUROWEJ
     • EGZAMIN W KLASIE MUNDUROWEJ

     •  

      W środę, 17 lutego 2021 r. uczniowie klasy III Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej podsumowali swoją 3 - letnią pracę przystępując do egzaminu teoretycznego i praktycznego z edukacji wojskowej.

      Egzamin teoretyczny obejmował wiadomości m.in. z taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, terenoznawstwa, musztry czy łączności.

      Egzamin praktyczny na ośmiu stanowiskach sprawdzał m.in. takie umiejętności jak: pokonywanie terenu, rozkładanie i składanie broni, wyznaczanie azymutu, udzielanie pomocy przedmedycznej, zakładanie opaski uciskowej oraz przyjmowania postaw strzeleckich.

      Nad poprawnością przebiegu egzaminu czuwali przedstawiciele jednostki patronackiej, którą sprawuje 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Serdecznie dziękujemy mjr Dariuszowi Petce (WKU), por. Andrzejowi Panasiukowi (WKU), sierż. Grzegorzowi Pisarkowi (9pr), plut. Jackowi Markowskiemu (9pr), kpr. Bartoszowi Ziółkowskiemu (9pr) oraz st. szer. Grzegorzowi Kaliczyńskiemu (9pr) za sprawne przeprowadzenie egzaminów.

      Dzisiejszy egzamin zakończył jednocześnie realizację edukacji wojskowej przez uczniów, którzy dzięki udziałowi w III edycji programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pod patronatem MON, mają możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej i złożenia przysięgi wojskowej oraz mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia.

      Przed uczniami jeszcze spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień, w ramach których przedstawione zostaną rodzaje służby wojskowej, możliwości powołania oraz zasady naboru.

       

    • NADAL OBOWIĄZUJE NAUCZANIE ONLINE
     • NADAL OBOWIĄZUJE NAUCZANIE ONLINE

     • Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie!

      Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12 lutego 2021 r. nauczanie zdalne przedłużone zostaje do 28 lutego 2021. Pracujemy według planu lekcji.

      Wszystkie pozostałe zasady pracy również pozostają bez zmian.

      Uczniowie szkoły branżowej będący młodocianymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców, (również zgodnie z planem) o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

      Dorota Lipkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół

    • BRĄZ W WOJEWÓDZTWIE !
     • BRĄZ W WOJEWÓDZTWIE !

     • Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie Marek Zimoń, Zuzanna Pilecka, Jakub Bator i Jan Kulpaka zajęli III miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Cyberskiller Challenge Poland - konkurs sprawdzał wiedzę i praktyczne umiejętności  w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

      W I etapie (szkolnym)  udział wzięło 1200 uczniów z całej Polski, do II etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 120 szkół , w tym nasza.

      Dla uczniów udział w konkursie był nie lada wyzwaniem, ponieważ wiadomości i umiejętności wykraczały poza program informatyki szkoły średniej i uczniowie rywalizowali z uczniami klas informatycznych. GRATULUJEMY ! :)

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ELBLĄGU
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ELBLĄGU

     • W dniu dzisiejszym, 11 lutego 2021 r., uczniowie klasy III LO podczas lekcji wychowawczej, uczestniczyli w spotkaniu z Panem Dariuszem Trzcińskim - przedstawicielem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się więcej o ofercie uczelni oraz wypełnić formularz ułatwiający im wybór kierunku studiów.

                                                 mgr Aleksandra Maluchnik

    • BRAWO NASZA OLA !
     • BRAWO NASZA OLA !

     • Karlino stało się najważniejszym punktem na mapie zapaśniczej Polski w ten weekend.

      W dniach 5-6 lutego 2021 r. w Karlinie odbył się I Puchar Polski Kadetek - Zapasy Kobiet. Udział w turnieju wzięło ponad 140 zawodniczek z całego kraju. Wśród zapaśniczek znalazła się nasza uczennica Aleksandra Bartczak reprezentująca Klub LUKS Warmia w Lidzbarku Warmińskim.

      Ola zdobyła V miejsce ! w swojej kategorii wagowej, w której wzięło udział 15 dziewcząt. GRATULUJEMY OLA ! :)