• SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM ZAKŁADU KARNEGO
     • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM ZAKŁADU KARNEGO

     • 19 listopada 2021 uczniowie klas 1 i 2 Branżowej Szkoły I Stopnia oraz 3a Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszem z Zakładu Karnego w Kamińsku por. Pawłem Kasprzakiem.

      Zajęcia miały charakter wykładów,a poruszana na nich tematyka związana była ze specyfiką pracy w zakładzie karnym, ogólną charakterystyką systemu penitencjarnego oraz zagadnieniami karalności za popełnione przestępstwa. Uczniowie mogli również zadawać pytania, licząc na rozwinięcie interesujących ich zagadnień.

      Dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe zajęcia i liczymy na dalszą współpracę 😊.

      mgr Anna Sławińska

    • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
     • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

     • W dniu 18 listopada,w ramach zajęć z wychowawcą , uczniowie klasy IA LO uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem dot. zdrowia psychicznego młodych osób.

      Psycholog Danuta Czerniewska - Maluchnik, między innymi omawiała relacje w rodzinie jak i również odpowiedziała na zadane wcześniej anonimowo pytania uczniów.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

     • W trzeci czwartek listopada (w tym roku przypadający 18.11 ) obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace plastyczne, prezentacje i grafiki zachęcające do zerwania z nałogiem.

      Palenie tytoniu przyczynia się do zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów. Co gorsze konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę paląca, ale również jej bliskich. Bierne palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuca o jedną czwartą, zwiększa także zagrożenie rakiem krtani i przełyku.

      Odstawienie papierosów jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ryzyka zachorowania, a nawet przedwczesnej śmierci z powodu chorób odtytoniowych. 

      Pamiętajmy:

      ” To zdrowie jest prawdziwym bogactwem a nie kawałki złota czy srebra” – Mahatma Gandhi

      mgr Anna Sławińska

      mgr Agnieszka Trojan - Januszko

    • ELIMINACJE SZKOLNE DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM
     • ELIMINACJE SZKOLNE DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM

     • 18 listopada 2021 r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "Ekstraklasa Wojskowa". Organizatorem turnieju jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

      Do testu przystąpiło 9 uczniów, reprezentacje klas mundurowych: Sandra Bukasa, Marta Machowicz i Sebastian Moskwik z klasy III B, Szymon Łuczkowski, Paweł Kusio i Kinga Rydzewska z klasy III A oraz Emila Świetlikowska, Patryk Gałan i Michał Labak z klasy II A.

      Najlepsze wyniki z testu uzyskali uczniowie klasy III B, czyli Sandra Buksa, Marta Machowicz i Sebastian Moskwik i to oni będą reprezentować szkołę w kolejnych eliminacjach. Trzymamy kciuki :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez ONZ. Jest to święto stworzone by zapobiegać przemocy, nacjonalizmowi, rasizmowi i antysemityzmowi.

      W tym roku także nasza szkoła postanowiła uczcić odmienność uczniów. Wierzymy, że każdy powinien być traktowany równo, bez względu na kolor skóry czy kondycję zdrowotną. Jak mówi sama Deklaracja Zasad Tolerancji "Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny, kulturą pokoju".

      Adam Topa i Joanna Baran przygotowali w dniu dzisiejszym zajęcia dotyczące tematyki tolerancji oraz przedstawili wyniki ankiety, którą wcześniej wypełnili uczniowie.

      Mamy nadzieję, że zajęcia się wam spodobały :)

      Marta Solarz SU

    • ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada 2021 r. obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości oficjalne oraz imprezy, wydarzenia towarzyszące.

      W naszej szkole z tej okazji odbyły się zawody strzeleckie. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej oddając po 8 strzałów w ograniczonym czasie.

      Około 60 osób, po odśpiewaniu hymnu państwowego przystąpiło do zawodów rywalizując o miejsca pucharowe i dyplomy.

      Zawody nadzorowali:sędzia główny p. Józef Widun, sędzia PZSS kl. 2 oraz  prowadzący strzelanie p. Emilia Łomecka i p. Zbigniew Miłosz. Zawody zaszczycił również swoją obecnością p. Piotr Lisiecki - Prezes Warmińsko - Mazurskiego Klubu Strzeleckiego "KORMORAN" w Olsztynie. Obsługą zawodów zajmowali się Maciej Kraft, Dawid Ciżman i Alan Wojszkun.

      Około południa zawodnicy zostali poinformowani o wynikach zawodów. I tak:

      I miejsce zajął p. Mirosław Bieliński

      II miejsce zajął p. Sebastian Leszczyński

      III miejsce zajęła p. Emilia Łomecka.

      Tuż za podium znaleźli się: p. Marcin Kraft, p. Paweł Ferschke i p. Gabriela Leszczyńska.

      Puchary ufundował Urząd Miasta w Górowie Iławeckim, które wręczył Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka.

      Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani grochówką, którą ufundował organizator zawodów - Zespół Szkół w Górowie Iławeckim i Koło Strzeleckie im. gen. Michała Tokarzewskiego.

      Opiekun zawodów p. Wojciech Kraft serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym zawodnikom, gratuluje sportowej postawy i zaangażowania i jednocześnie zaprasza na kolejne zawody, które odbędą się prawdopodobnie już w styczniu.

      mgr Krystyna Zawadzka

      Wyniki zawodów strzeleckich 14 listopada 2021

    • OBCHODY 11 LISTOPADA
     • OBCHODY 11 LISTOPADA

     • 11 listopada kontynuujemy świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pojawili się na uroczystościach w Górowie Iławeckim, Lidzbarku Warmińskim oraz Bartoszycach.

      W Górowie Iławeckim młodzież wzięła udział w mszy świętej, po której przemaszerowała w stronę ratusza, gdzie odbył się montaż poetycko - patriotyczny przygotowany przez uczniów górowskich szkół.

      W Lidzbarku Warmińskim delegacja klas mundurowych wzięła udział w apelu okolicznościowym w oparciu o ceremoniał wojskowy. Następnie w Sali Tradycji 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego spotkała się z przedstawicielami różnych formacji Wojska Polskiego.

      Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej. Przyszli oficerowie zachęcali uczniów do podjęcia nauki na wojskowych uczelniach wyższych.

      Hasłem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest Dzień Szacunku do Munduru, dlatego też na sali tradycji można było zobaczyć m.in. jak prezentowały się polskie mundury na przestrzeni czasu oraz jak wyglądają obecnie mundury polowe i galowe.

      Miłym podsumowaniem dnia było spotkanie z dowódcą jednostki płk dypl. Jarosławem Niemcem.

      Po południu uczniowie Aleksandra Bartczak, Wiktoria Trawińska i Wiktor Ruszyński wzięli udział w I Lidzbarskim Biegu Niepodległości.

      W Bartoszycach reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w  apelu pamięci zorganizowanym przez władze miasta.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli włączyć się w organizację i obchody Święta Niepodległości.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MIANOWANIE`2021
     • MIANOWANIE`2021

     • W dniu 10 listopada odbyło się mianowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, grupy mundurowej oraz nadanie awansów uczniom Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziału Przygotowania Wojskowego.

      Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klasy I A i dwójki uczniów klasy II B, ze względu na otrzymanie stopnia szeregowego kadeta, czyli pierwszego możliwego stopnia na drodze awansu.

      Awans na wyższy stopień - młodszego kadeta otrzymali: Bartczak Aleksandra, Bednarz Aleksandra, Kraft Maciej, Świetlikowska Emilia, Tarka Dawid, Wojszkun Alan, Gałan Patryk, Gola Dawid, Zambrzycka Wiktoria i Bryk Piotr.

      Awans na stopień kadeta otrzymali: Bielun Kamil, Buksa Sandra, Kozłowski Jakub, Zarzycki Jakub, Ciżman Adrian, Dobrzyński Dominik, Machowicz Marta, Szyk Urszula, Wąsewicz Fabian, Łuczkowski Szymon i  Głuszkiewicz Jerzy

      Mianowania uczniów dokonał ppłk Mariusz Witkowski - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

      Pomimo skromnego charakteru uroczystości, swoją obecnością zaszczycili nas również sierż. Tomasz Dzikiewicz z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz wicestarosta powiatu bartoszyckiego p. Władysław Bogdanowicz.

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     • W naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego w dniach, 9-10 listopada (wtorek i środa). Nową wiceprzewodniczącą została uczennica klasy 3B LO- Sandra Buksa, a nowym przewodniczącym, również uczeń klasy 3B LO- Cezary Czerwiński.

      Nowym przedstawicielom samorządu uczniowskiego gratulujemy i życzymy powodzenia. 

      Julia Baran SU

    • "SZKOŁA DO HYMNU"`2021
     • "SZKOŁA DO HYMNU"`2021

     • "Szkoła do hymnu" to akcja zachęcająca szkoły do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

      Z uwagi na trwający stan epidemii COVID- 19 hymn państwowy w naszej szkole odśpiewano o godzinie 11.11 w klasach. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania niepodległości.

      Uroczyste obchody odbędą się 11 listopada o godzinie 12.00 w Górowie Iławeckim, Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy uczniów do czynnego udziału w uroczystościach.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 Listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w roku 1918, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej.

      Zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 r. Święto zniosła władza komunistyczna po II wojnie światowej. W 1989 roku przywrócone pierwotne ustalenia ustawy z 1937 r.

      "Dzień 11 listopada jako rocznica odzyskania przez Naród Polski  niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny - jest uroczystym Świętem Niepodległości".

      Wiwat Polska! Wiwat Niepodległa!

      mgr Dorota Kalinowska

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez ONZ. Jest to święto stworzone by zapobiegać przemocy, nacjonalizmowi, rasizmowi i antysemityzmowi.

      W tym roku także nasza szkoła postanowiła uczcić odmienność uczniów. Wierzymy, że każdy powinien być traktowany równo, bez względu na kolor skóry czy kondycję zdrowotną. Jak mówi sama Deklaracja Zasad Tolerancji "Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny, kulturą pokoju".

      Mamy nadzieje ze spodobają wam się zajęcia przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Do zobaczenia!

       Marta Solarz SU

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • Uczniowie klasy II i III LO kolejny raz wrócili do Warszawy. Tym razem zaplanowano pobyt w Pałacu Prezydenckim i Teatrze Capitol.

      Po przejściu szczegółowych kontroli młodzież zwiedziła pomieszczenia znajdujące się w pałacu. Przespacerowała przez Salę Orła Białego, Salę Białą im. Lecha Kaczyńskiego, Salę Kolumnową i Bankietową. Miała możliwość przebywania w pokoju powitań,a także sieni głównej gdzie witani są goście Prezydenta.

      Jesiennym spacerem po Krakowskim Przedmieściu uczniowie przemieścili się na Plac Defilad i Ogrodem Saskim dotarli do Teatru Capitol. Musical "Dreams" wystawiony przez młodzież szkoły musicalowej B&B zasygnalizował problemy młodych ludzi, którzy mimo narzuconego systemu, niezależnych od ich uwarunkowań społecznych, chcą realizować swoje cele i plany. To historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.

      Mamy nadzieję, że wycieczka, mimo kapryśnej, jesiennej pogody zostawiła u wielu uczestników miłe wspomnienia :) i była okazją do integracji.

      mgr Krystyna Zawadzka, mgr Elżbieta Gottuk

    • "OBYWATEL - UCZEŃ" - warsztaty
     • "OBYWATEL - UCZEŃ" - warsztaty

     • W środę, 3 listopada 2021 r.  uczennice Marta Solarz, Julia Baran i Julia Szcześniak wzięły udział w warsztatach pt. "Obywatel - Uczeń", zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, oraz inicjatorów działania "My Młodzi" - Julię Gadomską i Tobiasza Bykowskiego.

      Podczas warsztatów, które poprowadził Aleksander Suhak uczestnicy zostali zapoznani z trendami cywilizacyjnymi oraz ich powiązaniem z życiem szkolnym. Było to już drugie spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu Bartoszyckiego.

      Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, a oprócz przydatnej wiedzy, uczniowie mieli szansę zacieśnić więzi między nowymi kolegami oraz zjeść wspólnie posiłek:).

      Tekst: Marta Solarz, SU Zdjęcia: Kaja Bandura

    • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
     • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

     • Dzisiaj uczniowie klas II i III naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach zorganizowanemu dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Patryka Gałana i Dominika Makarewicza.

      Panowie st.kpt. Krystian Masalski oraz st.kpt. Piotr Kowalski w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczniom na czym polega praca w straży pożarnej, z jakimi wyzwaniami strażacy mają do czynienia na co dzień. Opowiedzieli również o wypadkach i pożarach powstałych na  skutek niewłaściwego zachowania, nieostrożności czy najczęściej wśród młodzieży występującej brawury na drogach.Zaprezentowali także sprzęty gaśnicze oraz czujniki zapobiegające zatruciom tlenkiem węgla oraz reagujące na zadymienie.

      Strażacy bardzo zaciekawili uczniów, podając przykłady z własnego doświadczenia zawodowego, dzięki czemu młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu.

      Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za przyjęcie zaproszenia a w szczególności za zaangażowanie ze strony panów st.kpt. Krystiana Masalskiego i st.kpt. Piotra Kowalskiego. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć takie spotkanie również za rok.

      mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW

    • DZIEŃ SZKOLEŃ W MUNDURÓWKACH
     • DZIEŃ SZKOLEŃ W MUNDURÓWKACH

     • Środa to dzień szkoleniowy Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, Oddziału Przygotowania Wojskowego i grupy mundurowej.

      Uczniowie klasy pierwszej OPW poznawali tajniki topografii wojskowej i terenoznawstwa. Zapoznali się z budową, przeznaczeniem i właściwościami bojowymi broni strzeleckiej, amunicji i granatów ręcznych.

      Klasa druga spędziła dzień na zajęciach z samoobrony, zaś klasy trzecie oprócz zajęć z samoobrony doskonalili swoje umiejętności taktyczne.

      Zajęcia poprowadzili sierż. Jacek Markowski, plut. Rafał Malicki, kpr. Dawid Orzeszek, st. szer. Mateusz Synowiec oraz st. szer. Krystian Majewski, żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, jednostki patronackiej naszej szkoły.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy 9 Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • STAJEMY SIĘ "SZKOŁĄ Z POZYTYWNĄ UWAGĄ" :)
     • STAJEMY SIĘ "SZKOŁĄ Z POZYTYWNĄ UWAGĄ" :)

     • Dzielimy się dobrą wiadomością, iż nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła z pozytywną uwagą". Mocno wierzymy w potencjał naszych uczniów i począwszy od listopada pragniemy dać temu wyraz, zauważając i wpisując im pozytywne uwagi. Wierzymy, iż dodadzą im skrzydeł, zmotywują do dalszych dobrych działań i wytrwałej, rzetelnej pracy a wpisywanie pozytywnych uwag stanie się naszym nawykiem.

      Przy okazji zachęcamy do chwalenia i doceniania siebie nawzajem. Dostrzegajmy pozytywy, podkreślajmy zalety i zasługi :) :) :)

      Więcej o programie można przeczytać na stronie Pozytywnej Uwagi  https://pozytywnauwaga.pl/

      „Jeżeli nie będziemy regularnie doceniać małych sukcesów, nigdy nie docenimy wielkich.” - Timothy Ferriss

      mgr Anna Sławińska

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 9 i 10 listopada 2021 r.

      Każdy uczeń będzie mógł oddać jeden głos na swojego kandydata.

      Proszę zapoznać się z listą kandydatów i za tydzień dokonać właściwego wyboru :)

                                                                   mgr Krystyna Zawadzka