• AKCJA INTEGRACJA

• W piątek 10 września 2021 r. klasa IA LO miała okazję integrować się poza murami szkoły,w pięknej scenerii. Dzięki uprzejmości Pana Marka Sieniucia gościliśmy się w lesie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie,gdzie nasz gospodarz podzielił się swoją wiedzą dotyczącą ochrony przyrody.

Oprócz porcji wiedzy uczniowie przyjęli również porcję sowitego prowiantu.

Pierwszaki potrafią się bawić,co było widać podczas gry kobietki kontra panowie :).

Dziękuję Panu Sieniuciowi oraz Pani Sławińskiej za opiekę i miłe towarzystwo :)

• AKCJA "NARODOWE CZYTANIE"

• W dniu 10 września br., klasa I B LO oraz III A LO, w ramach języka polskiego,  uczestniczyły w dziesiątej jubileuszowej odsłonie  Narodowego Czytania.

W tym roku do wspólnej lektury wybrano “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie z I B przygotowali krótką inscenizację fragmentu utworu, zaś uczniowie z kl. III A wybrali formułę teatru przy stoliku. Wydarzenie poprzedzone zostało krótką prezentacją multimedialną wprowadzającą w tematykę dzieła oraz przybliżającą sylwetkę autorki - Gabrieli Zapolskiej.

Tekst dramatu  wzbudził zainteresowanie i wywołał wiele emocji u współczesnych odbiorców, którzy docenili jego ponadczasowość, a także żywy i barwny język. Okazało się również, że  zarówno w klasie III A, jak i I B LO, drzemie aktorski potencjał.

Klasę I B odwiedziła także Pani Elżbieta Borowska, która sprawuje pieczę nad naszą szkolną biblioteką, by zachęcić nowych uczniów do odwiedzania tego miejsca, do korzystania z bogatego księgozbioru i wypożyczania różnych pozycji,  nie tylko szkolnych lektur.

mgr Joanna Łukaszewicz, mgr Krystyna Błędowska

• JAK DOBRZE ZNASZ SWOJE CIAŁO

• W dniu dzisiejszym (8.09) klasa III a,grupa rozszerzona,miała za zadanie prawidłowo podpisać narządy wewnętrzne i wykazać się wiedzą na temat swojego organizmu.

Brawa dla Was za obszerną wiedzę i jak zawsze dozę dobrego humoru :).

• KONKURS FOTOGRAFICZNY "ŻYJMY ZDROWO"

• Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym "Żyjmy zdrowo".

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie https://ekomaika.pl/konkurs/ .

Regulamin i karta zgłoszenia znajduje się na stronie konkursu, oraz u pani Gabrieli Szymuś (sala nr 5).

• BRAWO KAROLINA :)

• 2 września 2021 r. w Bartoszycach rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Wdzięczni żołnierzom- weteranom działań poza granicami". Organizatorem konkursu byli Klub Wojskowy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, Fundacja Polacy - Polakom oraz Bartoszycki Dom Kultury.

I MIEJSCE w swojej kategorii uzyskała KAROLINA KOWALSKA z klasy III B LO. Gratulujemy :)

• E-WOLONTARIAT

• Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do pracy w e-wolontariacie.

E-wolontariat to sposób na społeczną aktywność w Sieci. W domu, w autobusie,w przerwie podczas nauki - możesz być wolontariuszem, kiedy tylko chcesz!

Istnieje mnóstwo aktywności, które mogą być wykonywane przez Internet:udzielanie bezpłatnych porad, wyszukiwanie informacji, edytowanie i tworzenie informacji prasowych i artykułów, zawiązywanie grup wsparcia i samopomocy, przygotowywanie newslettera,  moderowanie dyskusji na forach internetowych, koordynowanie kampanii on-line, tworzenie stron internetowych, prowadzenie kursów on-line, projektowanie grafik, filmów, podcastów, monitorowanie Internetu, tagowanie zdjęć i plików,  i wiele, wiele innych.

Jak zostać e-wolontariuszem? Info na https://e-wolontariat.pl/

• KACPER DOSKONALI FORMĘ, NAWET W CZASIE WAKACJI :)

• Ola Bartczak w ostatnich dniach sierpnia zdobyła I miejsce w Polsce w zapasach podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale.

Nie próżnuje również inny nasz uczeń Kacper Konieczek. Większość wakacji spędził na treningach podczas obozów i zgrupowań.Brał udział w Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Boksie Olimpijskim.Ostatnim osiągnięciem Kacpra jest zakwalifikowanie się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.

Gratulujemy Kacprowi i trzymamy kciuki za kolejne jego sukcesy :)

• CZAS DO SZKOŁY :)

• 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Powakacyjne spotkanie ze szkołą miało skromny charakter - uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z wychowawcami w swoich klasach.

Bardziej uroczysty charakter miało spotkanie na sali gimnastycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, nauczyciele, goście z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego  oraz rodzice.

Pani dyrektor Dorota Lipkiewicz powitała nowych uczniów, życzyła wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz zdrowia i nauki w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Sierżant Grzegorz Pisarek i plutonowy Bartosz Staszewski z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego przedstawili uczniom główne założenia projektu MON "Kalendarz z mundurem", które mają na celu m.in. poznawanie historii Polski oraz przybliżenie zadań Wojska Polskiego.