• EGZAMIN SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO OPW

• W sobotę, 4 czerwca 2022 r. odbył się test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Młodzież w towarzystwie swoich rodziców pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego p. Elżbiety Gottuk i p. Marcina Narkowicza zmierzyła się m.in. z biegiem po kopercie, gibkością, uginaniem ramion i biegiem na długim dystansie.

Wśród wszystkich kandydatów najlepszą wśród dziewcząt okazała się Maja Kopańska, a wśród chłopców Michał Rutkowski. Gratulujemy formy :)

Test sprawności fizycznej to jeden z elementów rekrutacji do Oddziału Przygotowania Wojskowego, kolejnymi są wyniki z egzaminów zewnętrznych i oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Pierwsze, wstępne listy przyjętych uczniowie poznają pod koniec lipca.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na dzisiejsze spotkanie. Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy pomagali przy testach: Piotrowi Brykowi, Szymonowi Łuczkowskiemu, Jakubowi Zarzyckiemu, Aleksandrze Burnat, Beacie Dobrzyńskiej, Adamowi Januszczakowi, Janowi Kulpace, Michałowi Labak, Konradowi Kruk, Dominice Zabielskiej, Dawidowi Ciżmanowi, Kacprowi Samsel,Joannie Baran, Markowi Bobel, Roksanie Szafranowicz, Martynie Rybak, Urszuli Gruźlińskiej, Martynie Baran, Wiktorii Dowejko, Łukaszowi Wojtowiczowi, Julii Żukowskiej, Wiktorii Trawińskiej i  Martynie Kornas.

• WYCIECZKA KRAKÓW - OŚWIĘCIM

• Uczniowie klasy II A LO OPW oraz gościnnie :) dwie uczennice z klasy III A LO wrócili z 3 - dniowej wycieczki na południe Polski.

Słoneczna pogoda, która przywitała młodzież w środę 1 czerwca w Krakowie sprzyjała zwiedzaniu miasta. Pierwsze kroki po przyjeździe skierowano na Wawel, gdzie w towarzystwie przewodnika poznano historię wzgórza wawelskiego krocząc trasą "Otwórz oczy na Wawel". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach "Mroźne eksperymenty" w Ogrodzie Doświadczeń Lema.

Kolejny dzień rozpoczęto ponownie od zwiedzania Wawelu, ale tym razem uczniowie weszli do Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich i na wieżę ze słynnym Dzwonem Zygmunta. Pobyt zakończono przejściem przez smoczą jamę i spacerem wzdłuż bulwarów wiślanych. W doskonałych humorach młodzież dotarła na Rynek Krakowski, gdzie mogła zobaczyć Kościół Mariacki, Sukiennice i pospacerować wokół rynku.

Popołudnie wszyscy spędzili w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.Realistyczna i poruszająca lekcja historii, w której mogli uczestniczyć uczniowie, puste cele, krematoria, fotografie na ścianach czy bloki z osobistymi rzeczami więźniów to tylko część przerażającego obrazu obozu jaki mogli zobaczyć. Nie da się ukryć, że na twarzach większości pojawiło się wzruszenie.

Kolejna wycieczka uczniów klasy II A miała na celu nie tylko poznanie historii Polski, jej cennych znanych na całym świecie zabytków, ale także była formą integracji, możliwością przebywania w swoim towarzystwie po długim czasie pandemii i zdalnego nauczania.

Wspólnie z p. Dorotą Kalinowską dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniale spędzony czas.