• OBÓZ SZKOLENIOWY`2022
     • OBÓZ SZKOLENIOWY`2022

     • Rozpoczął się obóz szkoleniowy uczniów klasy III A LO CWKM. Kadeci z opiekunami p. Elżbietą Gottuk i p. Wojciechem Kraftem zostali zakwaterowani na terenie jednostki wojskowej - 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Pod okiem żołnierzy przez najbliższe 5 dni będą doskonalić swoje umiejętności związane m.in. z musztrą,  strzelectwem, czytaniem map i określaniem kierunków, a także taktyką i pomocą przedmedyczną.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • EGZAMIN SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO OPW
     • EGZAMIN SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO OPW

     • W sobotę, 4 czerwca 2022 r. odbył się test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Młodzież w towarzystwie swoich rodziców pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego p. Elżbiety Gottuk i p. Marcina Narkowicza zmierzyła się m.in. z biegiem po kopercie, gibkością, uginaniem ramion i biegiem na długim dystansie.

       Wśród wszystkich kandydatów najlepszą wśród dziewcząt okazała się Maja Kopańska, a wśród chłopców Michał Rutkowski. Gratulujemy formy :)

      Test sprawności fizycznej to jeden z elementów rekrutacji do Oddziału Przygotowania Wojskowego, kolejnymi są wyniki z egzaminów zewnętrznych i oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Pierwsze, wstępne listy przyjętych uczniowie poznają pod koniec lipca.

      Dziękujemy wszystkim przybyłym na dzisiejsze spotkanie. Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy pomagali przy testach: Piotrowi Brykowi, Szymonowi Łuczkowskiemu, Jakubowi Zarzyckiemu, Aleksandrze Burnat, Beacie Dobrzyńskiej, Adamowi Januszczakowi, Janowi Kulpace, Michałowi Labak, Konradowi Kruk, Dominice Zabielskiej, Dawidowi Ciżmanowi, Kacprowi Samsel,Joannie Baran, Markowi Bobel, Roksanie Szafranowicz, Martynie Rybak, Urszuli Gruźlińskiej, Martynie Baran, Wiktorii Dowejko, Łukaszowi Wojtowiczowi, Julii Żukowskiej, Wiktorii Trawińskiej i  Martynie Kornas.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • WYCIECZKA KRAKÓW - OŚWIĘCIM
     • WYCIECZKA KRAKÓW - OŚWIĘCIM

     • Uczniowie klasy II A LO OPW oraz gościnnie :) dwie uczennice z klasy III A LO wrócili z 3 - dniowej wycieczki na południe Polski.

      Słoneczna pogoda, która przywitała młodzież w środę 1 czerwca w Krakowie sprzyjała zwiedzaniu miasta. Pierwsze kroki po przyjeździe skierowano na Wawel, gdzie w towarzystwie przewodnika poznano historię wzgórza wawelskiego krocząc trasą "Otwórz oczy na Wawel". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach "Mroźne eksperymenty" w Ogrodzie Doświadczeń Lema.

      Kolejny dzień rozpoczęto ponownie od zwiedzania Wawelu, ale tym razem uczniowie weszli do Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich i na wieżę ze słynnym Dzwonem Zygmunta. Pobyt zakończono przejściem przez smoczą jamę i spacerem wzdłuż bulwarów wiślanych. W doskonałych humorach młodzież dotarła na Rynek Krakowski, gdzie mogła zobaczyć Kościół Mariacki, Sukiennice i pospacerować wokół rynku.

      Popołudnie wszyscy spędzili w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.Realistyczna i poruszająca lekcja historii, w której mogli uczestniczyć uczniowie, puste cele, krematoria, fotografie na ścianach czy bloki z osobistymi rzeczami więźniów to tylko część przerażającego obrazu obozu jaki mogli zobaczyć. Nie da się ukryć, że na twarzach większości pojawiło się wzruszenie. 

      Kolejna wycieczka uczniów klasy II A miała na celu nie tylko poznanie historii Polski, jej cennych znanych na całym świecie zabytków, ale także była formą integracji, możliwością przebywania w swoim towarzystwie po długim czasie pandemii i zdalnego nauczania.

      Wspólnie z p. Dorotą Kalinowską dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniale spędzony czas.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
     • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

     • 31 maja rokrocznie obchodzony jest jako Światowy Dzień bez Tytoniu. W 2022 roku przyświeca mu hasło „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”. Z okazji tego dnia w naszej szkole odbyły się dwa konkursy i właśnie dziś poznajemy ich zwycięzców:

      - Międzyklasowy konkurs wiedzy o paleniu tytoniu – z wynikiem 70% poprawnych odpowiedzi laureatami zostają uczniowie klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego;

      - Indywidualny konkurs na najlepsze hasło antynikotynowe – tu laureatów, których twórczość spotkała się z uznaniem organizatorów mamy aż troje i są to uczniowie z klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Bąk, Szymon Łuczkowski i Paweł Kusio.

      Poniżej prezentujemy zwycięskie hasła/wierszyki:

       

      Gdy na ,,szluga masz ochotę,
      Powiedz nie, przełóż to na potem.
      Odwlekaj to jak najdłużej, należycie,
      Bo każdy papieros skraca TWOJE życie.

      Palisz sporo papierosów?
      Zatruwasz wokół wiele osób,
      Lecz najważniejsza z nich to ty,
      Bo twe płuca giną od nikotynowej rdzy...

      Astma, gruźlica, choroba niedokrwienia,
      Nowotwory, a także choroby krążenia,
      To tylko nieliczne skutki palenia,
      Zwłaszcza dla ciebie, nie dla otoczenia.

      Każdy palacz o tym wie:
      Papierosy niszczą Cię,
      A głód nikotynowy wciąż Cię dręczy,
      Rzuć palenie, bądź mądrzejszy.

      Znowu myślisz nad paleniem?
      Powiedz dość - czas walczyć z uzależnieniem.
      By o wiele zdrowszym być,
      Przestań palić, zacznij żyć!

                                                     Autorka: Ola Bąk

                                                             

      Odstaw nałóg drogi i zainwestuj w pasję a nie w choroby,

      rak choroba ciężka więc uchroń rodzinę od piekła.

      Osoba która dba o płuca papierosy szybko wyrzuca.

      Na przerwie zjedzmy bułkę zamiast wydawać hajs na lufke.

       

                                           Autorzy: Paweł Kusio, Szymon Łuczkowski

      Fundatorem nagród jest Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wziecie udziału w konkursach a wygranym składamy serdeczne gratulacje !

      mgr Anna Sławińska, mgr Gabriela Szymuś, mgr Agnieszka Trojan - Januszko

    • WRACAMY Z VI MIEJSCEM :)
     • WRACAMY Z VI MIEJSCEM :)

     • Zakończyły sie zmagania kadetów w zawodach sportowo - obronnych w Przasnyszu. Drugi dzień wymagał od kadetów niezwykłej sprawności fizycznej ponieważ uczniowie spędzili przedpołudnie na torze OSF. Rozpoczęli bieg ze stanowiska wyjściowego, a następnie pokonywali m.in. sklepienia wieloskokami,wbiegali na pochylnię, chwytali linę, przejeżdżali na kładkę ruchomą i przebiegali po niej. Następnie  pokonywali płot górą, czołgali się przez tunel.

      Po tych niezwykle wyczerpujących konkurencjach nasi uczniowie: JULIA ŻUKOWSKA, WIKTORIA TRAWIŃSKA, MAREK BOBEL, JAKUB MŁYŃSKI, KORNEL KRUK, JERZY GŁUSZKIEWICZ I PAWEŁ KUSIO  ostatecznie zajęli VI miejsce na 19 drużyn. Gratulujemy uzyskanego wyniku ! :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • I DZIEŃ ZAWODÓW SPORTOWO - OBRONNYCH PRZASNYSZ`2022
     • I DZIEŃ ZAWODÓW SPORTOWO - OBRONNYCH PRZASNYSZ`2022

     • Pierwszy dzień zawodów sportowo - obronnych w Przasnyszu za nami. Kadeci: Julia Żukowska, Wiktoria Trawińska, Marek Bobel, Jakub Młyński, Kornel Kruk, Jerzy Głuszkiewicz i Paweł Kusio pod opieką mgr Marcina Narkowicza walczą o wejście do finału VII Ogólnopolskiego Zlotu Klas Mundurowych.

      Dzisiaj kadeci rzucali granatem, składali i rozkładali broń na czas,  zakładali maskę przeciwgazową, udzielali pierwszej pomocy oraz pokonywali odcinek długości 3 km.

      Było ciężko :( ,ale po dzisiejszych konkurencjach zajmujemy III miejsce!!! Nie jest źle :) Trzymamy za was kciuki :) i mocno w was wierzymy!

      mgr Krystyna Zawadzka

    • BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ
     • BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ

     • 20 maja 2022 r. w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Nasi siatkarze: MACIEJ WOJCZULANIO, PAWEŁ KUSIO I SZYMON ŁUCZKOWSKI zajęli III miejsce. No super chłopcy :) Gratulacje :) !

      mgr Krystyna Zawadzka

    • LEKCJA ZAWODOZNAWCZA
     • LEKCJA ZAWODOZNAWCZA

     • W ramach cyklu lekcji zawodoznawczych dzisiaj, 19 maja 2022 r. uczniowie klasy II A LO OPW  spotkali się z p. Katarzyną Pindak, która pracuje jako farmaceutka.

      Pani Kasia, absolwentka naszej szkoły :) i magister turkologii przybliżyła uczniom specyfikę pracy w aptece, wspomniała o ważnych predyspozycjach w tym zawodzie oraz możliwościach kształcenia w zawodzie.

      Dodała, że praca farmaceuty to nie tylko realizowanie recept, sprzedaż produktów medycznych i  leków, ale także  wytwarzanie leków i maści recepturowych, udzielanie porad w zakresie stosowania i działania leków. Podkreśliła, że praca w zawodzie farmaceuty jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna, trzeba cechować się dokładnością, empatią, cierpliwością. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole.

      Farmaceuta może po ukończonych studiach pracować w aptekach (ogólnodostępnych i szpitalnych), hurtowniach farmaceutycznych, przemyśle farmaceutycznym, w inspekcji farmaceutycznej oraz urzędach i instytucjach działających w dziedzinie farmacji i ochrony zdrowia.

      Dziękujemy serdecznie za przybycie do szkoły :) i podzielenie się swoim doświadczeniem pracy w zawodzie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • BIEG ŚLIMAKA
     • BIEG ŚLIMAKA

     • W niedzielę,15 maja uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze pomagali podczas Półmaratonu Ślimaka organizowanego z okazji 15 lecia Polskiej Krajowej Sieci Miast CITTASLOW. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

      mgr Gabriela Szymuś

    • POTRZEBNA WASZA POMOC !!!
     • POTRZEBNA WASZA POMOC !!!

     • Drodzy uczniowie,dyrektor LO ZDZ w Piszu prosi o wsparcie swojego ucznia Tomka, który ma chorą siostrę.

      Tomek uczeń klasy I OPW został sam w domu z bardzo wiekową babcią. Rodzice cały czas są w Warszawie przy siostrze Małgosi. Wesprzyjmy go -  on walczy o każdą złotówkę dla siostry.

      https://www.facebook.com/1542171475848350/posts/5234577356607725/

      Każda złotówka będzie bardzo cenną pomocą! Okażmy serce :) 

        mgr Krystyna Zawadzka

    • "SZLIFUJEMY FORMĘ :)"
     • "SZLIFUJEMY FORMĘ :)"

     • W niedzielę, 22 maja 2022 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach zawodów sportowo - obronnych, które będą przepustką do Zlotu Klas Mundurowych`2022.

      Kadeci: Paweł Kusio, Jerzy Głuszkiewicz, Jakub Młyński, Kornel Kruk, Marek Bobel, Julia Żukowska i Wiktoria Trawińska dzisiejsze przedpołudnie spędzili na torze OSF w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, na którym mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Nad wszystkim czuwał mgr Marcin Narkowicz, który będzie opiekunem uczniów podczas 3 - dniowej rywalizacji w Przasnyszu.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAJĘCIA Z TAKTYKI
     • ZAJĘCIA Z TAKTYKI

     • Dzisiejsze zajęcia z przygotowania wojskowego Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe spędzili na przyswajaniu wiedzy z taktyki.

      Kpr Marcin Jóźwicki, st. szer. Maciej Galanek i st. szer. Daniel Bartoszewicz omówili zasady działania w rejonie ześrodkowania oraz prowadzenia rozpoznania drogi marszu. Przez kolejne godziny kadeci mogli w praktyce wykorzystać przekazaną wiedzę. Wskazówki i merytoryczne uwagi przekazywane na bieżąco podczas zajęć oraz kompetencje żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim spowodowały, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

      Dziękujemy żołnierzom prowadzącym zajęcia :).

      Dziękujemy również por. Krzysztofowi Marciniakowi za sprawną organizację zajęć w tak trudnych dla wszystkich czasach.                                                                                 

       mgr Krystyna Zawadzka

    • KONKURS NA SZKOLNEJ STRZELNICY
     • KONKURS NA SZKOLNEJ STRZELNICY

     • Dzisiaj, 4 maja 2022 r. uczniowie klasy II A Oddziału Przygotowania Wojskowego wzięli udział w klasowym konkursie strzeleckim. Kadeci oddawali po 5 strzałów z karabinka pneumatycznego.

      Najlepszym strzelcem okazał się Przemysław Barański, drugie miejsce zajęła Aleksandra Bartczak a trzecie Natalia Zawiślak i Jakub Młyński. Gratulujemy wyróżnionym :)

      Zachęcamy uczniów do doskonalenia swoich umiejętności, przypominamy jednocześnie, że strzelectwo sportowe to sport wszechstronnie rozwijający. O sukcesie często decyduje umiejętność koncentracji i skupienia, doskonale wycisza i odpręża. Przenoszenie ostrości widzenia z celownika na cel ćwiczy mięśnie oka. Opanowanie oddechu pomaga w skupieniu i wpływa na precyzję strzelania. Przez to, że broń swoje waży oraz podczas oddawania strzału ma pewien odrzut, naturalnie wzmacnia ramiona oraz cały gorset mięśniowy. Dzięki treningowi strzeleckiemu wzmacniamy swoje barki, ramiona oraz mięśnie przytrzymujące kręgosłup.Poza tym umiejętność posługiwania się bronią wzmacnia pewność siebie.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PIERWSZY DZIEŃ MATUR ZA NAMI :)
     • PIERWSZY DZIEŃ MATUR ZA NAMI :)

     • Egzamin maturalny z języka polskiego otworzył maraton maturalny, w którym wystartowało 29 absolwentów naszej szkoły.

      Uczniowie punktualnie o godzinie 9.00 otworzyli arkusze maturalne i przez 170 minut pracowali nad częścią testową i wypracowaniem. Mieli do wyboru trzy tematy - jeden dotyczył "Pana Tadeusza"-  Czym dla człowieka może być tradycja?, drugi "Nocy i dni" -  Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia?, a trzeci wiązał się z interpretacją wiersza, w tym roku "Najkrótsza definicja człowieka" Józefa Barana.

      Jak poszło? Dowiemy się na początku lipca, wtedy bowiem wszyscy zainteresowani zapoznają się z wynikami ogłoszonymi przez CKE.  My życzymy połamania piór, łatwych zadań,optymizmu i dużo wiary we własne siły! mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Uczennice Ala Bąk i Oliwia Żyła przygotowały z tej okazji krótką prezentację. Zapraszamy do obejrzenia :)

      mgr Dorota Kalinowska

      https://www.canva.com/design/DAE_AAqsn7A/11o84mKwULCARw6EVHd5nw/view?utm_content=DAE_AAqsn7A&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=viewer

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY III LO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY III LO

     • 27 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III B LO ostatni raz usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Tego dnia zakończył się rok szkolny, 3 - letnia edukacja w szkole średniej przeplatana zdalnym nauczaniem, kwarantanną i izolacją. W tych trudnych czasach uczniowie musieli  jednak uczyć się i sprostać wymaganiom jakie stawiała im szkoła. Mimo trudności spisali się na medal! Dowodem były wręczone nagrody i gratulacje z odniesionych sukcesów. I tak Karolina Kowalska i Marta Solarz odebrały z rąk p. dyrektor Doroty Lipkiewicz świadectwa z wyróżnieniem.

      Certyfikaty Ministerstwa Obrony Narodowej dla najlepszych uczniów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej odebrali: Sandra Buksa, Dominik Dobrzyński, Adrian Ciżman,Marta Machowicz, Przemysław Wynar i Urszula Szyk. Certyfikaty wręczył przedstawiciel jednostki patronackiej 9 Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim por. Adam Pawlina.

      Nagrodę dla najlepszej uczennicy CWKM z rąk p. Izabeli Mazurek - kierownika promocji i kontaktu z otoczeniem Wyższej Szkoły w Poznaniu odebrała Sandra Buksa.

      Wręczono także nagrody :

      - sportowcom - Kamilowi Bielunowi i Amadeuszowi Jasudowiczowi,

      - wolontariuszom i członkom Samorządu Uczniowskiego- Julii Baran, Marcie Solarz, Agnieszce Król, Wiktorii Zambrzyckiej i Dominikowi Makarewiczowi.

      Tradycyjnie Rada Pedagogiczna przyznaje listy polecające uczniom, którzy wyróżniają się na tle innych, m.in.  sumiennością, obowiązkowością, kreatywnością. Listy odebrali: Julia Baran, Urszula Szyk, Marta Solarz, Agnieszka Król, Przemysław Wynar, Sandra Buksa, Karolina Kowalska, Adrian Ciżman i Dominik Dobrzyński.

      Wychowawca klasy p. Kamila Gołębikowska doceniła  trzyletnią pracę rodziców i wręczyła podziękowania: p. Mariecie Zakrzewskiej, p. Sylwii Ciżman, p. Ewie Jasudowicz, p. Renacie Krupie, p. Agnieszce Konieczek i p. Anecie Zambrzyckiej.

      Na apel, który przebiegał w uroczystej atmosferze przybyli goście: p. Lech Darski- przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego, podinsp. Krzysztof Szczepański - komendant Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim,mjr Adam Deleżuch - zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim,  mjr Paweł Krzymowski - szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Lidzbarku Warmińskim, kpt. Janusz Siemaszko - zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku, st. chor. sztab. Grzegorz Lizak - przedstawiciel 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, p. Izabela Mazurek - przedstawiciel Wyższej Szkoły w Poznaniu Filia w Bartoszycach, p. Marietta Zakrzewska - przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół, rodzice uczniów klasy III oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół.

      Dzisiejsza uroczystość była pierwszą od trzech lat, kiedy wszyscy mogli spotkać się na jednej sali. Wyzwaniem zatem stało się przygotowanie całego apelu a także części artystycznej. I tu po raz kolejny mogliśmy liczyć na niezawodność naszych wspaniałych uczniów, zwłaszcza z klasy III A LO, którzy odpowiedzialni byli za przygotowanie części artystycznej. Wypadła wspaniale, wszystkim się podobała, kątem oka widziałam, że nawet niektórzy uronili łezkę :).

      Życzymy wszystkim absolwentom zdania egzaminów maturalnych, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz udanego startu w dorosłe życie :).

      mgr Krystyna Zawadzka