• PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023
     • PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła została po raz kolejny nominowana do ogólnopolskiego plebiscytu organizowanego przez redakcję Gazety Olsztyńskiej PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023. W kategorii nauczyciel taką nominację otrzymała mgr Kamila Gołębikowska.

      W kategorii dla szkół podstawowych i średnich redakcja chce  nagrodzić szkoły, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom, tzn. takie, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę, a uczniowie i ich rodzice docenią starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli.

      W kategorii nauczyciel chodzi o nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

      Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do głosowania, które rozpoczyna się już jutro na stronie

      https://plebiscyt.polskanews.pl/plebiscyt-edukacyjny-2023/pp/2002767

      https://plebiscyt.polskanews.pl/plebiscyt-edukacyjny-2023/pp/2002831

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI
     • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

     • W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły asp. Tomasza Markowskiego, na co dzień funkcjonariusza pracującego na stanowisku Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Pan Markowski przybliżył uczniom klas 1 Liceum i Branżowej Szkoły I Stopnia zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, w tym za cyberprzestępstwa. Najstarsi uczniowie natomiast (4a i b LO oraz 3 BS) mieli okazję poznać specyfikę pracy w policji oraz dowiedzieć się jakie kroki warto poczynić by znaleźć się szeregach wspomnianej służby .

      Przy okazji warto nadmienić, że asp. Markowski  jest absolwentem naszej szkoły i dzisiejszy przyjazd miał też dla niego znaczenie sentymentalne. Wielkie podziękowania kierujemy zarówno w stronę funkcjonariusza, który z pasją dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem ale także w stronę Komendanta KWP w Olsztynie za przyjęcie propozycji współpracy i umożliwienie nam zorganizowania tak wartościowych lekcji dla naszych uczniów.

      mgr Anna Sławińska

    • WARMIŃSKO - MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY W NASZEJ SZKOLE
     • WARMIŃSKO - MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY W NASZEJ SZKOLE

     • W dniach 16 - 22 października 2023 r. na terenie całego województwa realizowane były wydarzenia w ramach Warmińsko - Mazurskiego Tygodnia Kariery 2023. W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości".

      Dnia 17 października gościła w naszej szkole pani Wioletta Stanulewicz - doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach, która przybliżyła nam temat „Przyszłość kompetencji – interakcje człowieka z nową technologią”.

      Kolejne wydarzenie miało miejsce 19 października. Podczas spotkania z doradczynią zawodową z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Olsztynie, panią Agnieszką Bancewicz, uczniowie klas trzecich oraz czwartych zapoznali się z usługami Centrum, oferowanym wsparciem doradcy zawodowego, a także zawodami przyszłości oraz możliwościami jakie dają nowe technologie w kontekście wyboru ścieżki dalszego kształcenia, czy wyboru zawodu.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • POWIATOWY KONKURS LITERACKI DLA MIŁOŚNIKÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • POWIATOWY KONKURS LITERACKI DLA MIŁOŚNIKÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 20.10.2023 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły w składzie: Orłowski Tomasz (kl. I a LO) Borzymowski Jamal (kl. II a LO) Lisowska Zuzanna (kl. II b LO) Łuczkowska Julia (kl. II b LO) Mierzwa Zofia (kl. II b LO) Wilczyńska Natalia (kl. II b LO) Olszewska Edyta (kl. II b LO) Bator Jakub (kl. IV a LO) Becz Dawid (kl. IV a LO) Kraft Maciej (kl. IV a LO) wzięło udział w konkursie języka angielskiego, który dotyczył napisania opowiadania. Przedsięwzięcie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, gdzie dotarliśmy krótko przed godziną ósmą. Po wejściu na salę i objaśnieniu przez osobę prowadzącą kolejnych kroków, przystąpiliśmy do działania. Naszym zadaniem było napisanie opowiadania, oczywiście w języku angielskim, dotyczącego jednego z trzech podanych tematów. Czas pracy trwał ok. 90 minut, a zakres słownictwa wymagał 200-300 słów. Wszystkie tematy dotyczyły jesieni lub zbliżającego się święta Halloween, choć spadający śnieg nie dostarczał tego wrażenia. Po skończeniu pisania udaliśmy się w drogę powrotną na lekcje, aby dopełnić ten dzień nutką edukacji.

      Lisowska Zuzanna ucz. klasy II b LO

      Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Elizy Argalskiej

    • DNI PAPIESKIE
     • DNI PAPIESKIE

     • 16 października w naszej szkole z okazji Dni Papieskich odbył się kiermasz ciast, które upiekli uczniowie. Fundusze z tej akcji zbierane były na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

      W akcji brali udział: Natalia Stankiewicz, Patrycja Daniszewska, Alicja Sienkiewicz, Kaja Józefek, Maja Trzcińska, Bartek Kosiorek, Mikołaj Krawczun, Julia Łuczkowska, Zofia Guło, Julia Kosińska, Paulina Widlak, Oliwia Nakrewicz oraz Emilia Stępniak.

      17 października natomiast, trójka uczennic poszła z ciastem (i uśmiechem na twarzy) do placówki nadleśnictwa oraz do urzędu miasta aby tam też zbierać na szczytny cel. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Wszyscy z uśmiechem podchodzili do nas aby wspomagać fundację oraz poczęstować się ciastem.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji zbiórki. Dziękujemy również za Waszą hojność, dzięki Wam udało nam się zebrać 640 zł, które zostały wypłacone na konto fundacji.

      Patrycja Daniszewska Wolontariuszka SKW

    • HANDEL LUDŹMI - SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE
     • HANDEL LUDŹMI - SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

     • Jednym z obszarów bezpieczeństwa jest handel ludźmi, często określany jako współczesna forma niewolnictwa. Dlatego też, Pani st. chor. szt. SG Agnieszka Sopel-Gładkowska spotkała się z uczniami naszej szkoły, aby omówić główne aspekty związane z handlem "żywym towarem’’, między innymi metody pozyskiwania osób, formy handlu, skalę tego zjawiska oraz metody niwelowania i unikania zagrożeń.

      W trakcie spotkania młodzież miała też okazję obejrzeć filmy prezentujące historie osób dotkniętych handlem ludźmi. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się niebezpieczeństwa.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
     • POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

     • 17 października 2023 roku na pięknej hali BOSiR w Bartoszycach reprezentacja szkoły dziewcząt rywalizowała w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej. Po bardzo emocjonujących i trudnych meczach w końcowej klasyfikacji zajęły III miejsce.

      Skład drużyny: Wiktoria Ciżman, Dagmara Szyk, Wiktoria Olkowska, Natalia Kachel, Maja Kopańska, Zuzanna Olechno, Zuzanna Staniszewska, Oliwia Kulpa, Ada Greś.

      Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • OŚMIORNICZKI TO NIE TYLKO MASKOTKI
     • OŚMIORNICZKI TO NIE TYLKO MASKOTKI

     • Szydełkowa ośmiornica to nie tylko maskotka. Niby kawałek włóczki, duże oczy, osiem zakręconych macek, a daje poczucie bezpieczeństwa dla maluszka, który urodził się przedwcześnie. Wcześniak bo dla niego jest dedykowana ta oto ośmiornica (z akcji #osmiorniczkidlawczesniakow ), który znajduje się w obcym otoczeniu wśród tysiąca kabelków nie czujący zapachu mamy jest przerażony i zagubiony. Ośmiornice, które wolontariusze Fundacji Małych Serc w towarzystwie uczniów z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim dziergają, są wykonane ze specjalnej włóczki i certyfikowanego wypełnienia. Wykonane ze specjalnego wzoru i aby wielkość i kształt przytulanki dawały komfort i poczucie bezpieczeństwa maluszkom, ośmiorniczki po wykonaniu, zanim trafią do dzieci są jeszcze odpowiednio przygotowane, dezynfekowane. Następnie taką przygotowaną ośmiorniczkę mama danego wcześniaka przytula, aby miała jej zapach przez co dzieciaczek czuje się bezpiecznie. Kształt maskotki przypomina łożysko, do którego maluch się przytulał, a macki przypominają pępowinę, którą się bawił przez cały czas będąc w brzuchu mamy. Dzięki temu nie będzie łapał za kabelki, które znajdują się w inkubatorze, a jest ich bardzo dużo. My zaczynamy nasza przygodę z szydełkiem robiąc małe ośmiorniczki w ramach zajęć szydełkowych "od Supełka do Macki ". Ośmiorniczki będą zostawiane w różnych miejscach na terenie miasta Górowo Iławeckie z karteczką " Nie zgubiłem się, Zabierz mnie do domu". Jeśli znajdziesz na swojej drodze taka mini ośmiorniczkę, uszanuj nasza ciężką pracę zabierz ze sobą i pochwal się na mediach społecznościowych swoją zdobyczą w celu promocji Akcji.

      Magdalena Bukowska Pomysłodawca akcji, wolontariuszka Fundacji Małych Serc

    • AKCJA #SADZIMY
     • AKCJA #SADZIMY

     • Akcja #SadziMY trwa. W czwartek wolontariusze Zespołu Szkół we współpracy z Nadleśnictwem Górowo Iławeckie posadzili kolejne 1500 sosen, w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Podczas akcji mieliśmy okazję posłuchać opowieści leśnika Marka Sieniucia, dowiedzieć się o technologiach stosowanych obecnie w leśnictwie.

      Pod czujnym okiem leśnika i leśniczego wolontariusze w praktyce nauczyli się jak skutecznie sadzić drzewa, czym jest więźba (odległość między sadzonkami), jak dostosowuje się obszary nasadzeń do gleby. Zbieraliśmy żołędzie i dowiedzieliśmy się jak tworzone są nasadzenia dębów.

      Po sadzeniu wszyscy razem wyruszyliśmy do szkółki, gdzie w leśnym zaciszu czekał już na nas leśniczy, ognisko i kiełbaski. Leśniczy opowiedział nam jak w latach osiemdziesiątych pozyskiwano żywice z drzew i pokazał "spałę żywiczarską". Podczas wizyty w lesie wolontariusze którzy w ubiegłym roku szkolnym sądzili las, mieli okazję zobaczyć jak rosną posadzone przez nich drzewka. Wolontariusze spisali się medal.

      Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć akcje i posadzić kolejny nasz kawałek lasu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

      mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • W dzisiejszy piątkowy, deszczowy dzień, pomiędzy lekcjami znaleźliśmy czas, aby symbolicznie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie zwraca się uwagę na pracę nauczycieli i pracowników szkoły, podkreśla się ich rolę i zaangażowanie włożone w wychowanie i naukę kolejnych pokoleń.

      Podobnie było i w naszej szkole, gdzie oprócz kwiatów i życzeń młodzież przygotowała niespodziankę w postaci symbolicznych oskarów, które zostały wręczone w kategorii, m.in. "Luzak Roku", "Zdrowa Rzepka", "Złoty Pasjonat", "Złote Lusterko", "Sportowy Świr", "Bratnia Dusza", czy "Złoty Wykładowca". Przygotowano również niespodziankę dla uczniów w postaci quizu wiedzy o szkole.

      Ze swojej strony pani dyrektor mgr Dorota Lipkiewicz wręczyła tradycyjnie nagrody dyrektora życząc przy okazji wszystkim niekończącej się pasji i cierpliwości, które są niezbędne w tym pięknym, ale i wymagającym zawodzie.

      Z rąk Starosty Powiatu Bartoszyckiego p. Jana Zbigniewa Nadolnego w tym roku nagrodę odebrała mgr Kamila Gołębikowska i mgr Dorota Lipkiewicz. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym :)

      Apel był też okazją do podkreślenia ostatnich osiągnięć uczniów: zespół w składzie: Julia Żukowska, Marek Bobel, Maciej Kraft i Kornel Kruk zdobyli II miejsce w wojewódzkim konkursie "Jak funkcjonariusz Straży Granicznej" a drużyna w składzie: Michał Jabłoński, Maciej Kraft, Kornel Kruk, Dawid Tarka, Konrad Wilk, Szymon Woźnicki i Kacper Samsel zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WCR
     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WCR

     • Dzisiaj, 11 października 2023 r. kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego spotkali się z ppor. Marcinem Argalskim przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim.

      Młodzież została zapoznana z kryteriami przyjęcia do służby wojskowej, jej rodzajami oraz postępowaniem kwalifikacyjnym, które niebawem będą przechodzić obecni czwartoklasiści.

      https://www.facebook.com/WCR.Lidzbark.Warminski?locale=pl_PL

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE PO LATACH
     • SPOTKANIE PO LATACH

     • Po 50 latach powrócili w mury swojej szkoły… We wrześniu miało miejsce w naszej szkole niezwykłe spotkanie. Otóż absolwenci liceum ogólnokształcącego rocznik 1973 postanowili ponownie zasiąść w szkolnej ławie. Był to kolejny ich udany zjazd.

      Spotkanie zaczęło się od  lekcji, którą poprowadziłam wspólnie z panią Haliną Albertowicz - fantastyczne połączenie nauczyciela  z wczoraj i dziś. Oczywiście jak to na lekcjach bywa trzeba było zapanować nad dyscypliną w klasie… bo jak ktoś zasiądzie w szkolnej ławce to bez względu na wiek staje się uczniem a koledzy i koleżanki są ważniejsi od nauczyciela.

      Wspomnieniom i opowieściom nie było końca. Później była msza święta i uroczysta kolacja. „Uczniowie” rozstali się w  wyśmienitych nastrojach z planami na kolejne spotkanie. Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w spotkaniu i mam nadzieję do zobaczenia następnym razem.

      mgr Dorota Lipkiewicz

    • PROPEDEUTYKA PRAWA W LICEUM
     • PROPEDEUTYKA PRAWA W LICEUM

     • Jak co roku naszą szkołę jak odwiedził dr Marcin Kazimierczuk z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pan Kazimierczuk przeprowadził dla uczniów kl. IVa i IV b LO zajęcia w ramach projektu  „Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego".

      Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania lekcji z zakresu prawa konstytucyjnego oraz zapoznania się z ofertą studiów prawniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i oczywiście zapraszamy za rok.

      mgr Dorota Lipkiewicz

    • DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI
     • DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

     • 10 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Wiadomości.

      Uczniowie: Julia Szcześniak, Emilia Stępniak, Wiktoria Dowejko oraz Adam Topa przygotowali karteczki z dobrymi wiadomościami dla każdej osoby w szkole. Pozytywne przesłania zapisane na kartkach wprawiły w dobry nastrój wielu uczniów i pracowników szkoły.

      Wiktoria Dowejko - uczennica klasy III A OPW

    • BRAWO SIATKARZE !!!
     • BRAWO SIATKARZE !!!

     • 9 października w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.

      Do rywalizacji stanęło pięć drużyn z naszego powiatu. Nasza reprezentacja: Maciej Kraft, Kornel Kruk, Kacper Samsel, Szymon Woźnicki, Dawid Tarka, Konrad Wilk i Michał Jabłoński zajęła I miejsce !!!!

      Brawo chłopcy!!! Brawo trener - mgr. Marcin Narkowicz!!!

      mgr Krystyna Zawadzka

    • PIERWSZOKLASIŚCI NA ZAJĘCIACH Z MUSZTRY
     • PIERWSZOKLASIŚCI NA ZAJĘCIACH Z MUSZTRY

     • Dzisiaj, 4 października uczniowie klasy pierwszej OPW doskonalili podstawy musztry pod okiem żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Początki, jak zawsze były trudne :(, ale jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że podczas listopadowego mianowania kadeci zaprezentują się wzorcowo :).

      mgr Krystyna Zawadzka