• ROZDANIE NAGRÓD w KONKURSIE HISTORYCZNYM
     • ROZDANIE NAGRÓD w KONKURSIE HISTORYCZNYM

     • 3 grudnia 2020 r. wręczono nagrody uczniom, biorącym udział w szkolnym konkursie historycznym dotyczącym życia i działalności Józefa Piłsudskiego.

      Nagrody, które ufundował Oddział Krajowego Wsparcia Rolnictwa wręczał Marcin Kazimierczak,doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, z-ca dyrektora KOWR, z-ca dyrektora ARiMR, specjalista Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, Wiceprezes stowarzyszenia AKO.

      Przypomnijmy, że w konkursie I miejsce zajął Konrad Potasznik, II miejsce Bartosz Gromadka i III miejsce Agnieszka Król. W konkursie wzięli również udział uczniowie: Marta Solarz, Maciek Kraft, Michał Labak i Jakub Bator. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim!

    • Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo
     • Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo

     • Do 3 stycznia 2021 r. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych.

      Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

      Od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. trwają ferie zimowe.

      Od 30 listopada 2020 r. przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie prowadzenie praktycznej nauki zawodu.Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

      Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.Szczegółowe informacje wraz z treścią w/w rozporządzenia znajdują się na stronie Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

      Uczniowie uczęszczają na praktyki w wyznaczone dni zgodnie z planem lekcji.

      Uczniowie odbywający obecnie teoretyczne kursy zawodowe na praktyki nie uczęszczają.

                                Dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

     • Tegoroczny Światowy Dzień Walki z AIDS obchodziliśmy jako dzień  wsparcia dla milionów ludzi na całym świecie żyjących z HIV, bądź dotkniętych AIDS.

      Czerwona wstążeczka symbolizuje  zainteresowanie i troskę dla tych którzy żyją z HIV, dla tych, którzy chorują, dla tych którzy umarli i dla tych, którzy wspierają i troszczą się o ludzi dotkniętych AIDS. Nadzieję, że poszukiwanie szczepionki i lekarstwa, które powstrzyma cierpienie zakończy się sukcesem, a życie zakażonych będzie lepsze.

                 mgr Agnieszka Trojan - Januszko

    • KILKA SŁÓW O FREESTYLE
     • KILKA SŁÓW O FREESTYLE

     • Czy wiecie co to freestyle? Pewnie tak :) dla tych co wiedzą, a zwłaszcza tych co nie wiedzą zaproszenie do udziału w zajęciach online.

      Zapraszamy 30 listopada o godz.19.00 na specjalne wydanie zajęć #online.

      Link do zajęć https://www.facebook.com/ZostanZolnierzem/

      Dowiesz się co to FREESTYLE, jakie są jego formy a przede wszystkim, spróbujemy żebyś nauczył się choć podstaw. Zajęcia poprowadzi - Vito Ostyn WS

      Zobacz jego dźwięki: http://bityl.pl/xLLaJ albo http://bityl.pl/aiiWj

      VitoWS jest doskonałym przykładem jednego z wielu żołnierzy #WojskoPolskie, który udowadnia, że można być twardzielem w mundurze, a jednocześnie realizować swoje przeróżne zainteresowania, pasję.

      P.S. Dla tych co nie wiedzą:)

      FREESTYLE to forma improwizacji muzycznej z podkładem lub bez niego, w której tekst jest recytowany bez konkretnej struktury...Więcej szukaj w internecie.

      Witek "VitoWS Ostynowicz. Od 16 lat na scenie muzycznej. Raper, freestyle'owiec, beatboxer, tancerz, konferansjer, aktor teatralny i oczywiście żołnierz. Grał główną rolę w jednym z pierwszych, hip-hopowych musicali w Polsce. Finalista Mistrzostw Polski WBW we freestyle'u i beatbox'sie, oraz telewizyjnego show TVP2 - "Bitwa na Głosy".

    • WYŁONIONO SKŁAD DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM
     • WYŁONIONO SKŁAD DO TURNIEJU WIEDZY O WOJSKU POLSKIM

     • 25 listopada 2020 r. wyłoniono skład reprezentacji szkoły na Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim.

      Szkołę reprezentować będą: Konrad Potasznik (kl.III LO), Bartosz Gromadka (kl. III LO) i Michał Kraft (kl. II A LO). Życzymy powodzenia :)

    • MAMY REPREZENTACJĘ w WOJEWÓDZTWIE!
     • MAMY REPREZENTACJĘ w WOJEWÓDZTWIE!

     • W poniedziałek, 16 listopada 2020 r. odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller. Challenge Poland - konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

      Uczniowie rozwiązywali test online i na podstawie wyników wyłoniono reprezentację szkoły w osobach:

      Jakub Bator (kl. I LO OPW), Jan Kulpaka (kl. I LO OPW), Marek Zimoń (kl. II A LO) oraz Zuzanna Pilecka (kl. II B LO).

      Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w eliminacjach, a reprezentacji życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 15 stycznia 2021 r. :)

       

    • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - znamy wyniki
     • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - znamy wyniki

     • Wczoraj, 12 listopada 2020 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs dotyczący życia i działalności Józefa  Piłsudskiego, jednego z najwybitniejszych i największych Polaków XX wieku.

      W zmaganiach wzięli udział uczniowie  klas I-III LO, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z marszałkiem.

      Największą wiedzą wykazał się Konrad Potasznik z kl. III a, który zajął I miejsce. II miejsce zajął Bartosz Gromadka z kl. III a. Po dogrywce III miejsce na podium zajęła Agnieszka Król z kl. II b. Gratulujemy :)

                         mgr Dorota Kalinowska

    • FAJNY KONKURS NA CZAS PANDEMII
     • FAJNY KONKURS NA CZAS PANDEMII

     • Drodzy uczniowie, w związku z tym, że lekcje odbywają się online, pewnie macie mnóstwo czasu :), ponieważ nie trzeba dojeżdżać do szkoły  i z niej wracać :) , itp.

      Sporo czasu spędzacie w domu więc z nudów :) może ktoś nakręci filmik.

      Konkurs organizowany jest w ramach projektu Pozytywne Społeczeństwo. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu - 1 - 5 min- dotyczącego profilaktyki przemocy, agresji, przestępczości i uzależnień. Tematem przewodnim konkursu jest hasło "Zostańmy w kontakcie". Można pracować w grupach 2-5 osobowych. Zachęcamy do wzięcia udziału :)

      Dodatkowe info na stronie https://www.pozytywnespoleczenstwo.pl

    • 11 LISTOPADA
     • 11 LISTOPADA

     • Dziś świętujemy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków. Święto to jest również symbolem jedności i  solidarności całego społeczeństwa.

      Historię długiej drogi do odzyskania niepodległości przez Polskę możecie obejrzeć w krótkim filmie "Niepodległość"  autorstwa Karoliny Kowalskiej - uczennicy klasy II B LO, której głos towarzyszyć Wam będzie podczas całego filmu. :)

      https://youtu.be/yt5A3M7OQLk

    • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA
     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA

     • 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości .Chcemy żebyście pamiętali i obchodzili je dumnie, dlatego przypomnimy o znaczeniu tej daty.

      Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce związanych z zakończeniem I wojny światowej ,dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 r.,pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.

      Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski a 11 listopada otrzymał władzę zwierzchnią nad wojskiem. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął cały kraj.

                                        Samorząd Uczniowski

      video- Miejcie nadzieję w wykonaniu Szymona Sobczaka

       

    • SZKOŁA do HYMNU`2020
     • SZKOŁA do HYMNU`2020

     • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji " Szkoła do hymnu".

      W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii i ze względu na pracę zdalną wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się online. O godzinie 11.11 uczniowie biorący udział w akcji odśpiewali hymn przed kamerą w swoim domu. Jedno z wykonań możecie obejrzeć tutaj.

                                                mgr Dorota Kalinowska

      video- "Mazurka Dąbrowskiego" śpiewa Nikola Gołębiewska

    • SPOTKANIE z DIETETYKIEM
     • SPOTKANIE z DIETETYKIEM

     • Na dzisiejszej zdalnej lekcji wychowawczej, klasa III LO miała okazję gościć dietetyka - Panią Monikę Lesiak,która w przystępny sposób przybliżyła obecne wytyczne dotyczące żywienia.

      W trakcie spotkania, uczniowie dowiedzieli się również na czym polega praca dietetyka oraz mieli możliwość zadawania pytań. Dziękujemy za nową dawkę wiedzy.

               mgr Aleksandra Maluchnik

    • UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE!
     • UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE!

     • Od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim będą pracować w trybie zdalnym.

      Wszystkie zajęcia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

      Zdalne nauczanie nie obejmuje praktycznej nauki zawodu. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia mogą sami zdecydować czy będą uczęszczać na praktyczną naukę zawodu do pracodawców. O nieobecności na praktycznej nauce zawodu należy niezwłocznie poinformować pracodawcę.

      W tym czasie obowiązują wytyczne dotyczące pracy zdalnej przesłane uczniom i rodzicom za pomocą e-dziennika w dniu 17.10.2020 r.

      Przypominamy o przygotowaniu niezbędnego sprzętu: laptop/tablet/telefon z dostępem do Internetu oraz kamerą i mikrofonem z kamerą.

      Proszę na bieżąco śledzić wiadomości pojawiające się w e-dzienniku Librus Synergia.

                                   Dorota Lipkiewicz- p.o. dyrektora Zespołu Szkół

    • BEZPIECZEŃSTWO w SIECI
     • BEZPIECZEŃSTWO w SIECI

     • W związku z tym , że od jakiegoś czasu jesteśmy na zdalnym nauczaniu przypominamy wszystkim o  podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci. Zawarte informacje przydadzą się również w codziennym korzystaniu z internetu.

    • ZNAMY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • ZNAMY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • W zeszłym tygodniu odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Komisja podliczyła oddane przez was głosy i po zebraniu ogłosiła co następuje:

      - przewodniczącym szkoły został uczeń klasy II A LO grupy mundurowej - Jakub Zarzycki,

      - zastępcą przewodniczącego została uczennica klasy II B LO grupy mundurowej - Kinga Rydzewska.

      Członkami Samorządu Szkolnego, którzy pracować będą w różnych sekcjach zostali: Alan Wojszkun, Emilia Łuczkowska, Izabela Kierul, Konrad Potasznik, Jakub Ragucki, Nikola Daniszewska, Nikola Gołębiewska, Oliwia Nakrewicz, Paulina Zaborowska, Paweł Juniewicz, Wiktoria Zalasa, Wiktoria Zambrzycka, Jakub Kotulski, Patrycja Karaźniewicz, Dawid Hodór, Natalia Wojtowicz, Marlena Żmijewska, Zofia Skierś, Arkadiusz Stępniak, Dawid Tarka, Michał Labak, Maciej Kraft, Piotr Szemszura, Kacper Samsel.

      Gratulujemy i liczymy na owocną pracę w samorządzie :)

    • KOLEJNY RAZ PROSIMY WAS O POMOC!
     • KOLEJNY RAZ PROSIMY WAS O POMOC!

     • Po raz kolejny prosimy Was o wsparcie, tym razem nie chodzi o pieniądze tylko o plastikowe korki. Jeśli macie je w domu to przynoście do szkoły - zaczynamy akcję "Korki dla Ksawerego".

      Jeśli tylko uda nam się wrócić do szkoły to zabierzcie ze sobą uzbierane korki, w każdej ilości - dziękujemy:)

    • SPOTKANIE Z PISARZEM MARCELEM WOŹNIAKIEM
     • SPOTKANIE Z PISARZEM MARCELEM WOŹNIAKIEM

     • We wtorek, 20.10.2020r, klasa IIA LO spotkała się z panem Marcelem Woźniakiem w Miejskim Domu Kultury w Górowie Iławeckim.
      Pisarz jest autorem wielu książek o tematyce kryminalnej i nie tylko, m.in. „Powtórka”, „Mgnienie”, „ Otchłań”. Jego najnowsza książka biograficzna to „Tyrmand – pisarz o białych oczach”.

      Pochodzący z Kwidzyna poeta opowiadał o swojej drodze do kariery zawodowego pisarza. Ciekawostką było to, że autor od zawsze chciał poznać Górowo Iławeckie. Pisarz mówił o tym, że każdy może zostać artystą, a najważniejsza jest pracowitość, odpowiedzialność i to żeby się nie poddawać. Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym. Po ciekawym wykładzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i wróciliśmy do szkoły na resztę zajęć.

                        Aleksandra Bąk - uczennica klasy II A LO

    • PRAKTYKA PONAD WSZYSTKO
     • PRAKTYKA PONAD WSZYSTKO

     • Uczniowie certyfikowanych klas mundurowych podczas zajęć z edukacji wojskowej doskonalili umiejętności określania kierunku, azymutu i współrzędnych na mapach topograficznych. Pomagali im w tym żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim - st.kpr. B. Staszewski i st.kpr. J. Pieniuk.

      Tego samego dnia, 21.10. 2020 r., uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami ochrony i zakresem odpowiedzialności dotyczących informacji niejawnych oraz prawem humanitarnym, które obowiązuje podczas konfliktów zbrojnych. Te zajęcia poprowadzili st. szer. Ł. Klinger i kpr. B. Ziółkowski. Nad właściwym przebiegiem zajęć czuwał chor. P. Dydziński.

      Bardzo dziękujemy dowódcy pułku płk Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz prowadzącym za profesjonalne przygotowanie i poprowadzenie zajęć :).