• DZIŚ OBCHODZIMY DZIEŃ ZWIERZĄT
     • DZIŚ OBCHODZIMY DZIEŃ ZWIERZĄT

     • W naszej szkole rozpoczyna się zbiórka karmy dla Przytuliska w Lidzbarku Warmińskim. Ale oprócz tego pamiętamy również o naszych pupilach i dlatego  rozpoczynamy fotograficzną akcję "MÓJ MAŁY PRZYJACIEL", w której zdjęcia Waszych ulubieńców zostaną zamieszczone w kolażu na stronie naszej szkoły.

      Pochwal się swoim zwierzakiem wyślij zdjęcie na mojego Messengera.

      mgr Gabriela Szymuś

    • "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"
     • "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"

     • Już oficjalnie możemy się podzielić informacją, że Zespół Szkół dołączył do pilotażowego programu profilaktycznego  „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, który ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym.

      Twórcą programu i jednocześnie jego  patronem jest Fundacja UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska.

      Więcej o programie można przeczytać na: www.mlodeglowy.pl

      mgr Anna Sławińska – pedagog szkolny

    • TELEFON NA LEKCJI? CZEMU NIE :)
     • TELEFON NA LEKCJI? CZEMU NIE :)

     • Telefon w szkole to nie tylko narzędzie do gier. Telefon może być również sprzymierzeńcem nauczyciela i ucznia jest bowiem świetnym narzędziem do nauki. Uczniowie mogli się o tym przekonać po raz kolejny na zajęciach z geografii.

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I poznali GIS (Geograficzny System Informacji) korzystając z aplikacji/strony Gisplay.pl w swoich telefonach. Klasy II przypominały sobie położenie państw na interaktywnych mapach, korzystając z aplikacji Gry geograficzne, a jeszcze inni uczniowie powtarzali wiadomości rozwiązując quiz powtórzeniowy przygotowany przez nauczyciela i bawiąc się na stronie w aplikacji Wordwall. Technologie Informacyjno Komunikacyjne to nasza codzienność, więc razem nauczymy się je pożytecznie wykorzystywać . mgr Gabriela Szymuś

    • WRACAMY Z II MIEJSCEM !!!
     • WRACAMY Z II MIEJSCEM !!!

     • 28 września 2023 r. w Komendzie Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyły się zawody "Jak funkcjonariusz Straży Granicznej".

      Celem zawodów było m.in. przybliżenie specyfiki służby w Straży Granicznej, popularyzacja rozgrywek intelektualnych i sportowych wśród młodzieży, doskonalenie umiejętności działania w zespole oraz kreowanie postaw patriotycznych i prozdrowotnych.

      Do udziału w zawodach przystąpiło sześć reprezentacji szkół, w tym nasza :) w osobach: Kornel Kruk, Maciej Kraft, Marek Bobel i Julia Żukowska. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy ogólnej, testem z języka angielskiego oraz testem sprawności fizycznej.

      Test językowy dał nam miejsce drugie, wiedzy ogólnej miejsce pierwsze, ale konkurencje sportowe, wśród których znalazł się bieg po kopercie, skok z miejsca, skrętoskłony, uginanie ramion oraz skłon w przód zdecydowały o ostatecznym II miejscu ! Gratulujemy zawodnikom :)

      Opiekunem grupy był p. Marcin Narkowicz.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Zawsze chętnie dołączamy do tej międzynarodowej akcji i dlatego też dzisiejszy dzień był poświęcony różnorodności języków i kultur Europy. Nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach, zabawach, warsztatach gdzie mieli doskonałą okazję do eksploracji różnych języków i rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych. Była również świetna okazja do promowaniu tolerancji, otwartości na inne kultury i zachęcaniu uczniów do poszerzania swojej wiedzy o świecie. Europejskiej Dzień Języków obchodzony był także na j.polskim.W tym roku tematem przewodnim była łacina i jej obecność w polszczyźnie. Uczniowie klasy IIIb LO rozwiązywali quiz interaktywny sprawdzający znajomość łacińskich sentencji, rywalizowali w grupach, rozpoznając toposy literackie, których nazwy pochodzą z j.łacińskiego. Na koniec zajęć wszyscy mieli okazję stać się poetami. Stworzyli własne, naprawdę interesujące i mające głęboki przekaz, wiersze z gazetowych wycinków. Był to inspirujący dzień, który przypomniał nam, jak ważna jest różnorodność języków i kultur w naszym globalnym społeczeństwie.

      mgr Anna Sławińska, mgr Joanna Łukaszewicz, mgr Paulina Sadowska, mgr Edyta Kanclerz - Szulc,

      mgr Aleksandra Maluchnik

    • WOLONTARIUSZE WSPIERAJĄ DAWCÓW SZPIKU
     • WOLONTARIUSZE WSPIERAJĄ DAWCÓW SZPIKU

     • Dnia 08.09.2023 roku podczas otwarcia Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali Pani Magdalenie Bukowskiej w rejestracji nowych dawców szpiku.

      mgr Jolanta Płoska

    • OLSZTYŃSKI SALON MATURZYSTÓW 2023
     • OLSZTYŃSKI SALON MATURZYSTÓW 2023

     • W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy jak co roku we wrześniu zorganizowała najważniejsze jesienne wydarzenie dla maturzystów: ogólnopolską kampanię informacyjną Salon Maturzystów Perspektywy, w czasie której matura spotyka się ze studiami. Salon to jedyna w swoim rodzaju okazja, by z pierwszej ręki poznać pełne informacje o egzaminach maturalnych (harmonogram, zasady, wymagania) – przedstawili je eksperci z okręgowych komisji egzaminacyjnych – oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni na temat kryteriów przyjęć i programów studiów na poszczególnych kierunkach.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • WYJAZD DO OLSZTYNA
     • WYJAZD DO OLSZTYNA

     • W ostatni czwartek, 20 września, uczniowie klas II B LO i III B LO brali udział w wycieczce do Olsztyna na Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego, gdzie odbywały się XXI Targi Nauki i Sztuki. To było niezwykłe przeżycie, które dostarczyło nam nie tylko wiedzy, ale także wielu emocji.

      Dowiedzieliśmy się, jak łatwo można manipulować treściami w internecie i jak ważne jest krytyczne podejście do informacji, które znajdujemy online. Czym różnią się Warmianie od Mazurów, co kryją ruiny dawnych dworków w naszych okolicach Dzikowie i Łabędniku, jakiej śmierci bali się mazurzy, jakich mamy wielkich warmiaków i mazurów.

      Podczas spektaklu poznaliśmy na wesoło różne oblicza Kopernika. Nauczyliśmy się jak można zrobić folię biodegradowalną z ziemniaka, jako nowoczesną ekologiczną formę do uzupełniania opakowań. Pod mikroskopem mogliśmy zaobserwować jak wygląda roślinny mikrokosmos - seler naciowy już nigdy nie będzie zwykłym selerem. Natomiast podczas wykładu "Dwa światy", przy dźwiękach muzyki elektronicznej dowiedzieliśmy się jak łączyć pasję z nauką.

      Po południu udaliśmy się razem do kina na seans horroru "Mów do mnie". To było świetne zakończenie naszego dnia pełnego nauki i nowych doświadczeń. Wycieczka na Targi Nauki i Sztuki oraz wspólne wyjście do kina było nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do integracji i wspólnego spędzenia czasu. To doświadczenie na pewno zostanie w naszej pamięci na długo i z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia.

      mgr Gabriela Szymuś, mgr Agnieszka Trojan-Januszko

    • II POWIATOWE FORUM MŁODZIEŻY
     • II POWIATOWE FORUM MŁODZIEŻY

     • Wolontariusze z naszej szkoły 22 września uczestniczyli w II Powiatowym Młodzieżowym Forum Partycypacji „Sztuczna inteligencja w roli głównej”. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach.

      Uczniowie wysłuchali prezentacji na tematy „Podróż po świecie sztucznej inteligencji”, „Gdzie wykorzystać AI?” oraz „Sztuczna inteligencja w gastronomii” autorstwa Wojtka Kardysia, Tobiasza Bykowskiego i Patrycjusza Kuzia. Na młodzież czekała również przerwa na kawę z poczęstunkiem. W ramach zakończenia spotkania, uczniowie podzielili się na grupy, w których podsumowali forum w poszczególnych aspektach.

      Julia Kosińska SKW

    • ZAMIEŃ SŁOWO "MUSZĘ" NA SŁOWO "CHCĘ' - PRZYSZLI MATURZYŚCI NA SPOTKANIU MOTYWACYJNYM
     • ZAMIEŃ SŁOWO "MUSZĘ" NA SŁOWO "CHCĘ' - PRZYSZLI MATURZYŚCI NA SPOTKANIU MOTYWACYJNYM

     • W piątek 22 września, z ostatnimi promieniami letniego słońca grupa uczniów klasy IVB LO uczestniczyła w wykładzie pt. „Jak zdać maturę z matematyki? czyli o tym, jak wspólnie zaplanujemy ten rok przygotowań, żeby nie stracić motywacji i osiągnąć jak najlepszy wynik”.

      Wykład poprowadził p. Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, który już od następnego tygodnia rozpocznie z uczestnikami projektu Matura+ kurs przygotowujący do matury z matematyki. Kurs jest bezpłatny dla uczniów naszej szkoły. Trzymam kciuki za naszych tegorocznych maturzystów. Życzę sobie i wam zdania matury.

      mgr Kamila Gołębikowska

    • KLASY I NA SPOTKANIU INTEGRACYJNYM
     • KLASY I NA SPOTKANIU INTEGRACYJNYM

     • Dzisiejszy dzień, 22 września pierwsze klasy spędziły na integracji .

      Było spotkanie z leśniczym, było ognisko, były zabawy. 1a i 1b LO świętowały przy tej okazji zbliżający się Dzień Chłopaka - i tu były prezenty, dyplomy, a nawet konkurencje sportowe Życzymy udanego weekendu!

      mgr Paulina Sadowska

    • JUŻ DZIAŁAMY :)
     • JUŻ DZIAŁAMY :)

     • We wtorek odbyło się zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu inaugurujące kolejny rok szkolny.

      Wolontariusze wybrali nowych liderów, podzielili się pracą, zgłaszali się do organizacji przy poszczególnych akcjach. Podczas spotkania uczniowie pierwszych klas mieli okazję dołączyć do zespołu wolontariuszy naszej szkoły.

      Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a ja cieszę się, że mamy w szkole tylu wspaniałych i empatycznych, młodych ludzi. Małymi krokami ulepszajmy razem nasz świat.

      mgr Gabriela Szymuś (opiekun SKW)

    • "LICEALIŚCI LUDZIE RENESANSU"
     • "LICEALIŚCI LUDZIE RENESANSU"

     • Czy wiesz co Mikołaj Kopernik mieszał w kotle? Jaka atmosfera panuje na Wenus? Czy znasz roślinny mikrokosmos? No i czy wiesz jak z ziemniaka zrobić foliaka? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania - to żałuj. Powinieneś być dzisiaj z nami na 21 Dniach Nauki i Sztuki UWM. Uczniowie klas II a LO i III a LO ćwiczyli, praktykowali, zmagali się i doświadczali tego co świat (i kosmos!) mają do zaoferowania.

      mgr Kamila Gołębikowska mgr Aleksandra Maluchnik "

    • NARODOWE CZYTANIE "NAD NIEMNEM"
     • NARODOWE CZYTANIE "NAD NIEMNEM"

     • 12 września nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji Narodowego Czytania . W 2023 r. było to spotkanie z powieścią Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem".

      Uczniowie klasy II b LO wcielili się w twórców i widownię programu telewizyjnego poświęconego powieści "Nad Niemnem" . W programie nie zabrakło ciekawostek o autorce, epoce, zaś najważniejszą część stanowiła prezentacja fragmentów powieści.

      mgr Joanna Łukaszewicz, mgr Katarzyna Markowicz

    • GRATULACJE MIKOŁAJ :)
     • GRATULACJE MIKOŁAJ :)

     • Nasz uczeń klasy II A LO Oddziału Przygotowania Wojskowego został mianowany Dowódcą Pocztu Sztandarowego Hufca ZHP Bartoszyce. Serdecznie gratulujemy !

      mgr Kamila Gołębikowska

    • "WYBIEGAMY W KOSMOS"
     • "WYBIEGAMY W KOSMOS"

     • W pierwszym tygodniu nauki w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu “Wybiegamy w kosmos”. Celem głównym projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły oraz szkół miasta i gminy Górowo Iławeckie, a także społeczności lokalnej. W ramach projektu pozyskaliśmy fundusze na remont pracowni przyrodniczej, zakup pomocy dydaktycznych oraz sprzętu multimedialnego. Projekt jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Zespół Szkół w Górowie Iławeckim. Pracownia przyrodnicza jest pierwszym przedsięwzięciem szkolnym, w ramach którego powstało miejsce do pracy dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Klasopracownią, w której nauczyciele będą mogli realizować zarówno treści podstawy programowej jak również aktywnie włączać się w działalność społeczną na rzecz ochrony środowiska realizując otwarte warsztaty, wykłady. Miejscem atrakcyjnym do pogłębiania wiedzy, a zakupiony sprzęt multimedialny narzędziem ułatwiającym poznawanie najdalszych zakątków świata. Ważnym aspektem projektu będzie inspirowanie uczniów do poszerzania horyzontów, dostrzegania nie tylko wyjątkowości naszej planety, ale również piękna Wszechświata. Do realizacji tego działania niewątpliwie posłuży zakupiony teleskop. Urządzenia to zostanie wykorzystane do obserwacji różnych zjawisk astronomicznych, takich jak zaćmienia, komety, galaktyki, mgławice itp. Pierwszy taki pokaz miał miejsce w noc po otwarciu Ekopracowni. Uczniowie najstarszych klas mundurowych w trakcie swojego obozu szkoleniowego uczestniczyli w pokazie astronomicznym. Z uwagi na oświetlenie nocne nie mieli możliwości obserwacji obiektów ciemnego nieba, ale na wszystkich wrażenie zrobiły inne obiekty jak: Księżyc, Saturn czy Jowisz. Projekt będzie obejmował działania, w których uczniowie będą mogli wykazać się kreatywnością, umiejętnością współpracy, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę z zakresu fizyki, astronomii i geografii. Zadania podejmowane w ramach ekoprojektu będą realizowane zarówno podczas zajęć szkolnych jak również podczas zajęć zewnętrznych. Bez wsparcia dyrekcji, pracowników administracji, nauczycieli, uczniów i przyjaciół naszej szkoły realizacja tego projektu nie byłaby możliwa. Już na wstępie dziękujemy Pani Dyrektor za zaufanie, którym nas obdarzyła. Panu Kierownikowi i Konserwatorom za wspaniałą pracę wykonaną podczas remontu sali. Szczególne podziękowanie należą się również Panu Jakubowi Mikołapowi, który wspiera nas jako pasjonat astronomii.

      Autorki projektu: Gabriela Szymuś, Kamila Gołębikowska