• MASKOWANIE MIN I SAMOOBRONA

     • Rodzaje min i granatów oraz maskowanie min to temat przewodni dzisiejszego spotkania Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziału Przygotowania Wojskowego z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Plutonowy Sebastian Kaczka i st. szer. Michał Sadowski omówili rodzaje min oraz ich przeznaczenie. Młodzież miała okazję zamaskować minę, tak, aby nie była widoczna na otwartej przestrzeni.

      St. szer. Patryk Chodubski kolejny raz spotkał się z kadetami na sali gimnastycznej na zajęciach z samoobrony- omówił i przećwiczył z uczniami elementy parteru oraz  wyjście z zamkniętej gardy.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W PIŁCE SIATKOWEJ
     • MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

     • Dzisiaj, 28 kwietnia 2022 r. uczniowie liceum ogólnokształcącego wzięli udział w Finale Mistrzostw Polski Juniorów w piłce siatkowej, który ma miejsce w Bartoszycach.

      Na boisku rywalizuje ze sobą 8 najlepszych drużyn z całej Polski. Młodzież mogła na żywo kibicować drużynom UKS SMS Joker Piła i AKS V LO Rzeszów oraz Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy i  KS Metro Warszawa.

      Organizatorem wyjazdu był p. Marcin Narkowicz.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • OGNISKO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU I SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • OGNISKO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU I SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Integracyjne ognisko już za nami. Wszyscy dobrze się bawili -  piłka ręczna, Makao, Uno a nawet 5 sekund, każdy znalazł coś dla siebie.

      Tego dnia mieliśmy również okazję dowiedzieć się co nieco o lesie dzięki uprzejmości Pana Marka Sieniucia z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, który oprócz podzielenia się wiedzą teoretyczną zdradził nam tajniki, jak rozpalić ogień w deszczu, pokazał ciekawe miejsca w lesie a nawet dał posmakować Topinambur - cenionego przysmaku każdej szanującej się restauracji,a u nas w Polsce przysmak dzików.

      Pogoda jak widać na zdjęciach również dopisała. Mam nadzieję, że powtórzymy to za rok, jako nową tradycję SKW i SU.

      mgr Gabriela Szymuś Opiekun SU i SKW

    • WIZYTA NA UNIWERSYTECIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM W OLSZTYNIE
     • WIZYTA NA UNIWERSYTECIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM W OLSZTYNIE

     • Dnia 26 kwietnia uczniowie klas II A, II B oraz III A LO wraz z panią dyrektor Dorotą Lipkiewicz skorzystali z zaproszenia Kierownika Katedry Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych pana dr hab. Wiesława Łacha, profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

      Młodzież uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym promującym kierunki studiów wojskoznawstwo i interdyscyplinarne studia strategiczne. Wysłuchali wykładów z dziedziny wojskoznawstwa i historii wojskowości. Na zakończenie spotkania Kierownik Katedry, płk rez. dr hab. Wiesław Łach zapowiedział swoją wizytę w naszej szkole w celu podpisania porozumienia w sprawie zasad współpracy przy realizacji zadań na rzecz edukacji oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • ZAWODY PNEUMATYCZE
     • ZAWODY PNEUMATYCZE

     • 23 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się zawody pneumatyczne, których współorganizatorem był Warmińsko - Mazurski Klub Strzelecki "Kormoran". Zawody miały na celu propagowanie sportu strzeleckiego wśród strzelców powszechnych naszego województwa a także możliwość współzawodnictwa.

      Do szkoły przybyli zawodnicy z Górowa Iławeckiego, powiatu bartoszyckiego i lidzbarskiego. Uczestnicy mogli rywalizować w kategorii junior i senior strzelając z pistoletu Ppn20 oraz z karabinu Kpn20 oddając po 20 strzałów.

      Zawody nadzorowali: sędzia główny - p.Józef Widun, p.Mirosław Marcinkiewicz - sędzia główny osi 10m Kpn Ppn, p. Emilia Łomecka - sędzia stanowiskowy 10m Ppn, p.Wojciech Kraft - sędzia stanowiskowy10m Kpn, p. Mirosław Michalski - przewodniczący RTS, p. Piotr Lisiecki - kierownik zawodów oraz p. Jerzy Kowalski - obserwator W-M ZSS.

      Po wielogodzinnej rywalizacji dyrektor Zespołu Szkół p. Dorota Lipkiewicz wręczyła dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom.

      W kategorii  pistolet - juniorzy:

      I miejsce zdobył Jakub Kozłowski - ucz. klasy III A LO CWKM,

      II miejsce zdobył Tomasz Kowalewski - Reduta Orneta,

      III miesjce zdobył Kamil Rydzewski - ucz. klasy I B LO.

      Na kolejnych miejscach znaleźli się: Patryk Gałan, Jakub Szafran i Marceli Wodnicki.

      W kategorii karabin - juniorzy:

      I miejsce zdobył Kamil Rydzewski - ucz. klasy I B LO,

      II miejsce zdobył Jakub Szafran - ucz. klasy III A LO CWKM,

       III miejsce zdobył Przemysław Wynar - ucz. klasy III B LO CWKM.

      Na kolejnych miejscach znaleźli się: Emilia Stępniak, Aleksandra Bednarz i Marceli Wodnicki.

      W kategorii generalnej pistolet+karabin - juniorzy:

      I miejsce zdobył Kamil Rydzewski - ucz. klasy I B LO,

      II miejsce zdobył Jakub Kozłowski - ucz. klasy III A LO CWKM,

      III miejsce zdobył Jakub Szafran - ucz. klasy III A LO CWKM.

      Na kolejnych miejscach znaleźli się: Marceli Wodnicki, Tomasz Kowalewski i Aleksandra Burnat.

      W kategorii pistolet - seniorzy:

      I miesjce zdobył Patryk Kowalewski - Reduta Orneta,

      II miejsce zdobył Mirosław Bieliński - KS Alfa Orneta,

      III miejsce zdobył Łukasz Ferschke.

      Kolejne miejsca zdobyli: Mirosław Kurenda, Jacek Kostka i Marcin Kraft.

      W kategorii karabin - seniorzy:

      I miejsce zdobył Łukasz Ferschke,

      II miejsce zdobył Patryk Kowalewski - Reduta Orneta,

      III miejsce zdobył Mirosław Kurenda - KS Alfa Orneta.

      Na kolejnych miejscach znaleźli się: Elżbieta Ferschke, Bogdan Lompert i Magdalena Lipiak.

      W klasyfikacji generalnej pistolet+ karabin - seniorzy:

      I miejsce zdobył Patryk Kowalewski - Reduta Orneta,

      II miejsce zdobył Łukasz Ferschke,

      III miejsce zdobył Mirosław Kurenda - KS Alfa Orneta.

      Na kolejnych miejscach znaleźli się: Bogdan Lopmert, Elżbieta Ferschke i Marcin Kraft.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom :).

      Dziękujemy obsłudze dzisiejszych zawodów: Aleksandrze Burnat i Paulinie Głowince, Maciejowi Kraftowi, Dawidowi Ciżmanowi oraz Jakubowi Bator.

      Cieszymy się, że strzelectwo sportowe staje się sportem rodzinnym i powiększa się liczba sympatyków tej dyscypliny sportowej. Zapraszamy na kolejne zawody :)

      Protokoły z zawodów

      mgr Krystyna Zawadzka

    • "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"
     • "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

     • Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji został przygotowana gazetka szkolna, podjęliśmy również współpracę z Urzędem Miasta w akcji "Sprzątanie świata". Burmistrz, p. Jacek Kostka wyznaczył obszary pracy poszczególnych szkół a pracownicy dostarczyli niezbędne do sprzedania akcesoria.

      Nasza szkoła w tym ważnym dniu przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Po krótkim proekologicznym przemówieniu Pni Dyrektor Doroty Lipkiewicz, każda z klas otrzymała rękawiczki i worki, następnie wraz z nauczycielami uczniowie udali się do wyznaczonych stref, żeby wspólnie posprzątać nasz lokalny kawałek świata.

      Zebraliśmy mnóstwo śmieci, niektóre klasy w najbardziej zanieczyszczonych obszarach zostawały dłużej, żeby porządnie wykonać powierzone im zadanie.

      Dziękuję wszystkim za pracę i zaangażowanie. Czystość Ziemi zależy od każdego z nas, ponieważ dbając o swoje otoczenie dbamy o naszą planetę.

      mgr Gabriela Szymuś

    • AKCJA ŻONKILE
     • AKCJA ŻONKILE

     • Nasza szkoła po raz drugi włączyła się do akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Jej celem jest upamiętnienie POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM z 19 kwietnia 1943 roku.

      Żonkile związane są z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców powstania, który co roku otrzymywał te kwiaty od anonimowej osoby i składał pod pomnikiem Bohaterów Getta. Motywem przewodnim akcji Żonkile 2022 jest miłość.

      Podczas zajęć uczniowie klas III a LO oraz III b LO m.in. poznali reportaż Anny Bikont" MIŁOŚĆ W GETCIE. IRENA SENDLER I ADAM CELNIKER", który stał się podstawą do rozmowy i refleksji nad istotą miłości i człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.

      W tym roku akcja przebiega w szczególnym czasie, tuż za naszą granicą giną znów ludzie. Udział w wydarzeniu jest zatem również formą manifestacji naszego sprzeciwu wobec wojny, agresji oraz solidarności z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich bliskich.

      mgr Elżbieta Borowska i mgr Joanna Łukaszewicz

    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HISTORYCZNEGO
     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HISTORYCZNEGO

     • Michał Kraft i Marek Zimoń z klasy III A LO zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska - Węgry.

      Organizatorzy turnieju, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, za cel przedsięwzięcia obrali sobie ukazanie zbieżności losów Polaków i Węgrów na przestrzeni wieków. Zakres tematyczny konkursu obejmował stosunki polsko-węgierskie w okresie od XIV do drugiej połowy XV wieku (lata 1320-1444).

      Do konkursu przystąpiło 39 uczniów z naszego województwa. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów, w tym nasi uczniowie Michał i Marek.                                                                                                                  Finał konkursu miał miejsce w Olsztynie 6 kwietnia, a rozstrzygnięcie nastąpiło tydzień później. Uczestnicy mieli na wykonanie zadania 45 min, odpowiadali na pytania testowe pod okiem Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w skład której weszli: p.Małgorzata Hochleitner, dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie, p.Szczepan Worobiej, prezes Stowarzyszenia Historycznego im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” Dowódcy Armii Krajowej z siedzibą w Olsztynie oraz p. Ryszard Sajkowski, wizytator w Wydziale Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

      Gratulujemy :)

      mgr Dorota Kalinowska

    • AKCJA "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"
     • AKCJA "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

     • 22 kwietnia 2022 r. (piątek) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątamy dla Polski".

      Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Zatem widzimy się w piątek po świętach przy sprzątaniu/porządkowaniu okolicy szkoły i nie tylko :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • MATERIAŁY DLA MATURZYSTÓW
     • MATERIAŁY DLA MATURZYSTÓW

     • Poniżej publikujemy linki do stron nauczycieli/studentów, którzy chcieliby pomóc maturzystom w przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki i biologii. Może warto skorzystać, zobaczcie sami :)

      https://skutecznekorepetycje.com/download/pierwsza-ogolnopolska-probna-matura-skuteczne-korepetycje/

      https://skutecznekorepetycje.com/download/ii-ogolnopolska-probna-matura-z-matematyki-skuteczne-korepetycje/

      https://youtu.be/FMdkP-M0gok?t=1269

      https://www.facebook.com/biologeasy/posts/134275635675783

    • AKTYWNE POPOŁUDNIE KADETÓW
     • AKTYWNE POPOŁUDNIE KADETÓW

     • Ostatnie popołudnie przed przerwą świąteczną część uczniów  z klasy II A i II B LO OPW postanowiło spędzić wspólnie w miejscowym lesie z bronią w ręku -  repliką broni palnej, wykonanej w skali 1:1, strzelającej plastikowymi kulkami (ASG) .

      Spotkanie, którego organizatorem był mgr Marcin Narkowicz wymagało od uczestników pełnego zaangażowania i rozwijało umiejętność działania w grupie, refleks, kondycję oraz wpajało zasady fair play.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
     • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

     • W środę 13 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy II A LO OPW spotkali się z p. Mirosławem Potocznym, ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

      Kadeci mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy ratownika, dowiedzieć się jak wygląda praca codzienna, z jakimi sytuacjami trzeba się zmierzyć każdego dnia.

      Praca nie należy do najłatwiejszych i jest niezwykle odpowiedzialna, ale jak podkreślił p. Mirosław daje wiele satysfakcji.

      Stwierdził także, że nie każdy nadaje się do wykonywania tego zawodu. Pożądane są m.in. takie cechy jak: dobra kondycja psychiczna i fizyczna, opanowanie i odporność na stres. Ważnym jest również, aby przyszły kandydat wykazywał gotowość do pracy w ekstremalnych warunkach i umiał trzeźwo ocenić nawet trudne sytuacje.

      Dziękujemy bardzo za przekazane informacje i przybycie do szkoły :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW SZKOLNYCH
     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW SZKOLNYCH

     • Dziś, 13 kwietnia 2022 r. odbyła się krótka EKO akademia. Pani Dyrektor wraz Członkami SU organizującymi ekokonkursy uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody.

      W konkursie plastycznym "Drugiej Ziemi nie będzie" organizowanym w ramach obchodów "Światowego dnia wody" największą ilość głosów na Facebooku i tym samym pierwsze miejsce otrzymała praca Zuzanny Śliwińskiej z klasy I B LO, kolejne wyróżnione prace należały do uczniów klasy I A LO Szymona Walczaka miejsce II, oraz Kamili Gnaś miejsce III.

      W konkursie na budowę karmnika dla ptaków, największym zaangażowaniem wykazały się klasy: I A LO , II A LO , III A LO . Każdy z karmników okazał się wyjątkowy, dlatego Pani Dyrektor zadecydowała, że wszystkie wyróżnione klasy w nagrodę otrzymują dzień bez pytania. Bądźmy eko :) Gratulujemy wygranych:)

      Samorząd Uczniowski

    • 82 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - obchody w Bartoszycach
     • 82 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - obchody w Bartoszycach

     • 11 kwietnia 2022 r. w Bartoszycach odbyły się obchody związane z 82 rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Łuczkowski, Fabian Wąsewicz i Jerzy Głuszkiewicz- chorążowie pocztu sztandarowego oraz p. dyrektor Dorota Lipkiewicz.

      Uroczystość rozpoczęła się wystawieniem asysty honorowej przez 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych szkół. Po wystąpieniu Starosty Powiatowego p. Jana Zbigniewa Nadolnego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przedstawili montaż słowno - muzyczny. Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców pod pomnikiem upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • 82 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
     • 82 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

     • 13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Rosjan usłyszał cały świat.Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów.  Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r. na mocy decyzji Stalina zamordowano blisko 22 tysiące jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Sowietów do Polski. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, sportowcy i politycy.

      W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

      mgr Dorota Kalinowska

    • WIZYTA W ZAKŁADZIE KARNYM W KAMIŃSKU
     • WIZYTA W ZAKŁADZIE KARNYM W KAMIŃSKU

     • Uczniowie klasy III b "na ostatniej prostej" (zaledwie kilkanaście dni przed ukończeniem szkoły) wyruszyli wraz z wychowawcą na wycieczkę do Zakładu Karnego w Kamińsku.

      Inni uczniowie naszej szkoły na integrację jeździli do kina, a oni? na własną prośbę zawędrowali do więzienia . Do ostatniej chwili wszyscy zachodzili w głowę: czy to była forma kary czy nagrody? Sens tego wyjazdu był jednak dużo głębszy. Uczniowie będąc obecnie o krok przed podejmowaniem poważnych decyzji dotyczących przyszłości chcieli poznać bliżej specyfikę pracy w SW.

      Młodzież będąc na terenie ZK zwiedziła m.in. bibliotekę, salę widzeń, a nawet miała okazję zajrzeć do celi, w której na co dzień mieszkają skazani. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się symulacja rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzona przez komisję rekrutacyjną - takie doświadczenie to niezwykle cenna lekcja na przyszłość. Wycieczka do zakładu karnego była niecodziennym przeżyciem. Dała możliwość nie tylko zobaczenia „od środka” miejsca i specyfiki pracy funkcjonariusza zakładu karnego, ale także poszerzyła perspektywy apropo przyszłościowych decyzji.

      Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom zaangażowanym realizację naszej wycieczki a w szczególności por Andrzejowi Sroczakowi za organizację, wyrozumiałość i opiekę.

      mgr Kamila Gołębikowska

    • KONKURS DLA MŁODZIEŻY - ZOSTAŃ LIDEREM EKO- ZMIAN
     • KONKURS DLA MŁODZIEŻY - ZOSTAŃ LIDEREM EKO- ZMIAN

     • Wszystkich sympatyków ekologii i ochrony przyrody serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Zostań Liderem Eko-Zmian” organizowanym przez Koło Empatii Ekologicznej działające w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

      Celem konkursu jest edukacja i zwiększenie zaangażowania uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w promocję postaw obywatelskich w ekologii. Do uczestnictwa zapraszamy 2-5-osobowe zespoły młodzieży wraz z opiekunem-nauczycielem, które stworzą pracę w postaci dowolnego utworu/produktu reklamowego (plakat, film, piosenka lub wiersz) dotyczącego kampanii edukacyjnej na temat promowania postawy „bycia EKO” – troski o Ziemię i naturę poprzez np. oszczędzanie zasobów naturalnych, energii, pieniędzy, kupowania produktów ekologicznych, nadawania drugiego życia przedmiotom używanym, sadzenia drzew, robienia domków dla owadów zapylaczy, korzystania z roweru jako środka komunikacji, itp.

      Prace konkursowe należy przesłać w formie cyfrowej na adres: liderzy.eko-zmian@wsfiz.edu.pl w terminie do 25.04.2022 r., do godz. 23:59.

      Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci: warsztatów w profesjonalnym studiu filmowym Eko-Influencerów, wizyty w studiu radiowym Radia Eska, wycieczki w głąb Puszczy Knyszyńskiej z przewodnikiem oraz atrakcyjnych gadżetów i książek.

      Finał konkursu wraz z prezentacją zwycięskich prac oraz galą wręczenia nagród odbędzie się w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w dniu 9 maja 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 11:00 w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku przy ul. Ciepłej 40 (aula im. prof. T. Kasprzaka).

      Kontakt w sprawie konkursu: e-mail: liderzy.eko-zmian@wsfiz.edu.pl tel. 510 180 930

      mgr Gabriela Szymuś

    • WIZYTA W WOJEWÓDZKIEJ KOMENDZIE POLICJI W OLSZTYNIE
     • WIZYTA W WOJEWÓDZKIEJ KOMENDZIE POLICJI W OLSZTYNIE

     • 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klas II i III Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziału Przygotowania Wojskowego odwiedzili Wojewódzką Komendę Policji w Olsztynie.

      Młodzież została zapoznana z przebiegiem procesu rekrutacji związanej z pracą w policji oraz warunkami w jakich pracują na co dzień policjanci. Kadeci mogli obejrzeć uzbrojenie policjantów, rodzaje broni, sprzętu, który wykorzystują w swojej pracy, a także zajrzeć do środka wozu policyjnego i nowoczesnej karetki pogotowia. Niezwykle cenną okazała się rozmowa z policjantami i policyjnym ratownikiem medycznym na temat ich pracy.

      W drugiej części spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas pokonywania toru sprawnościowego. Najlepszym czasem pochwalić się może Dominik Dobrzyński (1,13!!!), tuż za nim znaleźli się Michał Jabłonowski (1,19), Adrian Ciżman (1,21), Jakub Gołek (1,25) i Michał Labak (1,30). Wszyscy uzyskali czasy uprawniające ich do podjęcia pracy w policji. Jest to oczywiście jeden z elementów, który należy spełnić podczas rekrutacji.

      Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie :) Szczególnie asp. sztab. Sylwii Maleszewskiej, nadkom. Andrzejowi Łosiewiczowi i p. Izabeli Obszańskiej  za przekazanie wyczerpujących informacji dotyczących służby w policji i profesjonalne podejście do spotkania z młodzieżą. Dziękujemy również nadkom. Monice Brzostek, dzięki której udało się spotkanie zorganizować :).

      https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

     • Światowy Dzień Wody - dyskusje, quizy i wyzwania za nami. Miejmy nadzieję, że w przyszłości przyniosą wymierne rezultaty.

      Przed nami jeszcze wodne zabawy wolontariuszy z przedszkolakami, będzie się działo:)

      mgr Gabriela Szymuś