• KOLEJNY ROCZNIK Z CERTYFIKACJĄ !
          • KOLEJNY ROCZNIK Z CERTYFIKACJĄ !

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny spełniła wszystkie wymagania Ministerstwa Obrony Narodowej i od września 2020 r. obecna klasa I B LO będzie Certyfikowaną Klasą Mundurową realizującą Program "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

            Patronat nad certyfikowanymi klasami sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, uczniowie realizują program Edukacji wojskowej  i otrzymują na koniec szkolenia certyfikaty MON.

            Przypominamy, że absolwenci takich klas mają m.in. skróconą służbę przygotowawczą, preferencje w trakcie naboru do służb mundurowych, przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty).

        • WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA
          • WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA

          • Przed nami czas trzech świąt majowych 1,2 i 3 maj, które są szczególnie ważne w historii Polski.

            1 Maj

             to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzony na świecie od 1890 roku. W Polsce dzień ten został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 roku.

            2 Maja 

            obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych, które zostało wprowadzone w 2004 roku. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

            3 Maja

            obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Uchwalenie jej uważa się za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa polskiego.

            Mimo obalenia Konstytucji w 1792 r. dokument ten pomógł wielu pokoleniom Polaków podtrzymać dążenia  niepodległościowe w czasie zaborów i okupacji. W wolnej Polsce, po zmianie ustrojowej w 1989 roku Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych świąt państwowych.

                                                                                          mgr Dorota Klinowska

        • KONKURS ORTOGRAFICZNY
          • KONKURS ORTOGRAFICZNY

          • Zapraszamy na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda.

            Konkursu rusza już od 24 kwietnia, potrwa on do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. W konkursie czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród.

            Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

                                                                     mgr Marta Mycio

            https://dyktanda.pl/?fbclid=IwAR2xUAsi2aTUYjDBi1rxqrW0GknwZZ1C2I0oF1hDrGHVZ24Gt6SZwzQMcKY

        • KONIEC ROKU TRZECIOKLASISTÓW W CIENIU KORONAWIRUSA
          • KONIEC ROKU TRZECIOKLASISTÓW W CIENIU KORONAWIRUSA

          • Dzisiaj, 24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas III LO zakończyli rok szkolny.Z jednej strony to dzień radosny, z drugiej smutny.Radosny, bo w końcu po trzech latach wytężonej pracy wszyscy ukończyli szkołę, a smutny, bo nie było uroczystego apelu i wręczania nagród, gości i pożegnań jak co roku.

            Uczniowie w maseczkach i rękawiczkach, pojedynczo w odstępach czasowych dla zachowania bezpieczeństwa związanego z koronawirusem odbierali świadectwa i nagrody z rąk wychowawców.

            Najlepszą uczennicą wśród trzecioklasistów została Klaudia Tatol z klasy III A.Wyróżnieni pod względem nauki zostali również:Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Aleksandra Pacewicz, Mateusz Wójtowicz i Kamila Krasińska.

            Nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym odebrali: Amanda Urbanowicz, Anna Stępniak, Jakub Molestak i Eryk Świetlikowski. Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych nagrodzono Wioletę Baran i Annę Stępniak.

            Za pracę na rzecz innych - wolontariat nagrodzono:Magdalenę Wiśniewską, Agnieszkę Kierul, Majkę Szcześniak i Aleksandrę Pacewicz.

            Za reprezentowanie szkoły na zawodach, turniejach proobronnych nagrody wręczono: Annie Stępniak, Jakubowi Gobisowi, Radosławowi Worobcowi, Jakubowi Szydlikowi,Wojciechowi Drozd i Erykowi Świetlikowskiemu.

            Nagrodę przyznano również Jakubowi Gobisowi, Jakubowi Szydlikowi i Tymoteuszowi Pileckiemu za trzyletnie reprezentowanie pocztu sztandarowego podczas uroczystości.

            Rada Pedagogiczna przyznała wyróżniającym się uczniom listy polecające. Otrzymali je: Klaudia Tatol, Wojciech Drozd, Jakub Gobis, Jakub Szydlik, Agnieszka Kierul, Anna Stępniak, Eryk Świetlikowski, Aleksandra Zwolińska, Andżelika Postupak, Katarzyna Ruszczyk i Radosław Worobiec.

            Decyzją Rady Pedagogicznej wręczono podziękowania rodzicom:p.Annie i Mariuszowi Szydlikom, p.Monice i Jarosławowi Gobisom, p.Anecie Kamińskiej,p. Mikołajowi Kindlarskiemu, p. Monice Majcher,p.Sylwii Pisowłockiej,p.Iwonie i Grzegorzowi Świetlikowskim, p.Elżbiecie Ruszczyk, p.Annie Postupak i p.Jolancie Rodzewicz za aktywny udział w życiu szkoły, pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych.

            Przed uczniami pierwszy poważny egzamin - matura. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca.Życzymy wszystkim połamania pióra, trzymamy kciuki za łatwe arkusze :)

        • UWAGA UCZNIOWIE !
          • UWAGA UCZNIOWIE !

          • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

            kształcenie na odległość zostaje przedłużone

            do 26.04.2020 r.

            W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość, a także przesunięciem terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów.

            Komunikat w sprawie nowych terminów egzaminów zewnętrznych zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.

            Uczniowie klas III LO!

            do 21 kwietnia 2020 r. do godz.15.00 – wystawienie ocen końcoworocznych oraz ocen zachowania w kl. III LO

            22 kwietnia 2020 r. – klasyfikacyjne zebranie Rady Pedagogicznej

            Klasy III LO kończą zajęcia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego (24 kwietnia 2020 r.)

             

          • UWAGA MŁODOCIANI PRACOWNICY ZESPOŁU SZKÓŁ

          • Pracodawcy, którzy zatrudniają naszych uczniów jako młodocianych pracowników mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

            Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, dnia 31 marca 2020 roku.

            Podstawa prawna:Art. 1 pkt 14, w zakresie dotyczącym art.15f oraz art. 101 pkt 2 lit. e ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 568).

          • WAŻNE DLA MATURZYSTÓW

          • Kolejne strony, które pomogą wam w powtórce do matury.

            http://equrs.msnd25.com/tracking/lc/ba0ccac2-3a84-413f-a14c-dd65fab215f3/9789e298-9079-48a3-ab1f-e2dfc7e0285d/553c38f6-c67e-410f-a213-18ac0ea4df28/

            https://www.youtube.com/lernado?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=omowienie_rozwiazan_matury_probnej_cke_z_matematyki_online_wspomaganie_zdalnego_nauczania&utm_term=2020-04-05

             

             

        • DLA TYCH CO SIĘ NUDZĄ
          • DLA TYCH CO SIĘ NUDZĄ

          • Biuro ds Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej zachęca do wzięcia udziału w konkursie Pieśni Patriotycznej - szczegóły

            https://www.facebook.com/%C5%9Apiewaj-Pie%C5%9Bni-Patriotyczne-i-zostanwdomu-100975981566040/?__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARAE6w86gRjpBDBQ4X4eyW-r_ZoJ0eq5EtAFUNO0wC1Bccx1etmcVZQea5UwPlBrVrS0bD5OAhrFcUno&fref=mentions

             

            Dla zainteresowanych funkcjonowaniem klas mundurowych podaję link do strony

            https://www.facebook.com/ZostanZolnierzem/

        • Co możemy zrobić dla świata - Ekoświat za 20 lat
          • Co możemy zrobić dla świata - Ekoświat za 20 lat

          • Już dziś możecie zobaczyć wszystkie nagrodzone prace w konkursie "EKOŚWIAT za 20 lat" ", w którym Karolina Kowalska zdobyła I miejsce.

            Przypomnę, że zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy o tematyce ekologicznej wizji przyszłości zrealizowanej w technice grafiki komputerowej.

            W obliczu światowej epidemii i zalewających nas zewsząd informacji o koronawirusie, odpocznijmy na chwilę, zatrzymajmy się i pomyślmy co możemy zrobić dla świata, zanim nie jest za późno.

            Link do obejrzenia filmu

            https://www.youtube.com/watch?v=S9wghn7NWgI&feature=emb_logo

        • UWAGA MATURZYŚCI !
          • UWAGA MATURZYŚCI !

          • Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021.

            Może niektórych z Was zainteresuje ten kierunek studiów. Zapoznajcie się z ofertą :)

            https://wskip.edu.pl/

        • UWAGA !
          • UWAGA !

          • Drodzy uczniowie, od poniedziałku, 16 marca bardzo proszę o śledzenie bieżących informacji w Librusie.

            W zakładce praca domowa z niektórych przedmiotów ukażą się zadania do samodzielnej pracy.

            Życzymy przyjemnej pracy pracy online :)

        • MATURZYŚCI TO COŚ DLA WAS :)
          • MATURZYŚCI TO COŚ DLA WAS :)

          • Zgodnie z zapowiedziami Politechnika Łódzka przygotowała bezpłatne matury próbne dla maturzystów z matematyki, fizyki i chemii.

            Każdy maturzysta może przystąpić do rozwiązywania testów online na platformie www.infimat.p.lodz.pl.

            Testy będą dostępne od dzisiaj aż do niedzieli 22.03.2020r.  

        • WAŻNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
          • WAŻNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

          • Od czwartku, tj. 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne zostają odwołane na najbliższe dwa tygodnie.

            Bardzo proszę na bieżąco śledzić informacje zamieszczone na stronie szkoły i fb.

                                                                    Dyrektor Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

          • WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA ZAPRASZA :)

          • Nowość! Studia podyplomowe Menadżer BHP z Metodyką w Bartoszycach!

            Studia podyplomowe Menadżer BHP z Metodyką - całkowicie ZA DARMO!

            Za każdą poleconą osobę zyskujesz 200 zł zniżki w opłatach za studia– zbierz 15 osób i studiuj za 0 zł!

            Złożyłeś dokumenty na ten kierunek lub masz taki zamiar Poleć go i płać mniej!Do dokumentów rekrutacyjnych na studia podyplomowe dołącz wydrukowany i podpisany przez słuchacza polecającego i kandydata bon edukacyjny.Zachęcamy do składania dokumentów on-line: KLIK

            Promocja trwa od 16.03.2020 r. do 30.03.2020 r.

            Regulamin bonifikaty (PDF)

                                                            mgr Angelika Maćkowska
                                              Kierownik promocji i kontaktów z otoczeniem
                                       Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
                                                 Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach

        • WYNIKI ELIMINACJI DO TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH
          • WYNIKI ELIMINACJI DO TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH

          • Tylko trzech punktów, albo aż trzech zabrakło reprezentantom naszej szkoły, aby wziąć udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile.

            Do turnieju zgłosiło się 71 szkół z całej Polski. Nasza reprezentacja w składzie: Anna Stępniak, Jakub Kozłowski, Michał Kraft i Jakub Zarzycki zajęła 31 miejsce w Polsce.

            Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, ponieważ zajęliśmy najwyższe I miejsce wśród szkół reprezentujących województwo warmińsko- mazurskie.

            Brawo! Następnym razem będzie lepiej :)