• ZDOBYWAMY NOWE KWALIFIKACJE
     • ZDOBYWAMY NOWE KWALIFIKACJE

     • Pełnoletni uczniowie naszej szkoły w listopadzie i styczniu mieli możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji, które będą dodatkowym atutem przy wkraczaniu na rynek pracy.

      Uczniowie wzięli udział w szkoleniach: "Organizacja miejsca pracy metodą 5S" oraz "Uprawnienia do obsługi dronów " w ramach projektu "Moja droga do kwalifikacji".

      Uczestnicy obydwu szkoleń zdali egzaminy końcowe i uzyskali stosowne certyfikaty.

      Koordynatorem projektów na terenie szkoły była p.Agnieszka Baumann-Gudz.

    • STUDNIÓWKA`2020
     • STUDNIÓWKA`2020

     • Garnitury i muszki,wyjątkowe suknie i fryzury zwracały uwagę wszystkich, którzy przybyli na zaproszenie uczniów do hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim.

      18 stycznia 2020 r. uczniowie klas III wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym.

      Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Dorota Lipkiewicz, a po nim jak nakazuje piękna polska tradycja młodzież pięknie odtańczyła poloneza, który podkreślił podniosły i uroczysty charakter balu.Choreografię poloneza opracowała p. Elżbieta Gottuk.

      Następnie młodzież podziękowała nauczycielom wręczając bukiety kwiatów oraz przedstawiając część artystyczną(nauczyciele w oczach uczniów).

      Podziękowania skierowano również do wszystkich rodziców, dzięki którym bal się odbył, a szczególne podziękowania popłynęły do państwa Moniki I Jarosława Gobis, państwa Anny i Mariusza Szydlik, pani Anety Kamińskiej i pani Sylwii Pisowłockiej,którzy podjęli się organizacji studniówki.

      Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa do "białego rana". Wspólne tańce wyzwoliły atmosferę radości,przyjaźni i wzajemnej serdeczności, która towarzyszyła wszystkim do końca balu.

      Tegorocznym maturzystom życzymy,aby ich sukcesy były równie wspaniałe, jak ich tańce i bal, a dojrzałość obfitowała w same dobre decyzje i wybory.

    • ZAJĘCIA z WOJSKIEM
     • ZAJĘCIA z WOJSKIEM

     • 17 stycznia 2020 r. żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim jako pierwsi w tym roku  rozpoczęli cykl zajęć z edukacji wojskowej w klasach mundurowych.

      Dzisiejsze zajęcia obejmowały dwa bloki tematyczne - musztra i pomoc przedmedyczna.

      Kpr.Bartosz Ciesielski, st.szer.Marek Maciorowski, st.szer.Piotr Delezuch, st.szer.Marcin Jóźwicki i szer.Mateusz Synowiec poprowadzili zajęcia w klasach pierwszych i drugich- doskonalili musztrę i oddawanie honorów.

      St.szer.Aleksandra Piórkowska i szer.Marcin Jóźwicki w klasie drugiej przypomnieli zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz przekazali uczniom informacje związane z udzielaniem pomocy poszkodowanym na polu walki.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy do szkoły, ppor.Krzysztofowi Marciniakowi za zorganizowanie zajęć oraz żołnierzom prowadzącym zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • 12 stycznia 2020 r. Szkolne Koło Strzeleckie  im. Michała Tokarzewskiego zorganizowało otwarte zawody z okazji urodzin patrona.

      W zawodach wzięło udział 33 zawodników, którzy rywalizowali między sobą strzelając z karabinka i pistoletu pneumatycznego w postawie stojącej. Trudnością dzisiejszych zawodów był ograniczony czas, w którym należało oddać strzały.

      Około południa ogłoszono wyniki.Pierwsze miejsce zdobyła p. Emila Łomecka, drugie miejsce p. Waldemar Kwiatkowski, a trzecie p. Marcin Kraft. Wszystkim zawodnikom wręczono dyplomy, statuetki okolicznościowe oraz nagrody niespodzianki. Organizatorzy zawodów wręczyli symboliczną nagrodę zawodnikowi, który zajął 13 miejsce - nagrodę z rąk p. Wojciecha Krafta odebrał burmistrz miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka.

      Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom za udział i stworzenie przyjaznej, ciepłej atmosfery w czasie zawodów.

      Dziękujemy również obsłudze - p. Józefowi Widunowi(sędzia PZSS kl.II), sędziemu dzisiejszych zawodów, oraz p. Markowi Maślanikowi i Jakubowi Gobisowi prowadzącym zawody.

      Dziękujemy Sebastianowi Piglowi, który skrupulatnie zapisywał wszystkie wyniki.

      Szczególne podziękowanie składamy p. Józefowi Widunowi,p.Marcinowi Kraftowi oraz naszej dyrekcji- sponsorom nagród dzisiejszych zawodów.

      Zawody odbyły się dzięki zaangażowaniu opiekuna koła strzeleckiego p. Wojciecha Krafta.

      WYNIKI ZAWODÓW

      wyniki zawody 12.01.2020

    • KOLEJNY RAZ ZOSTALIŚMY DOCENIENI !
     • KOLEJNY RAZ ZOSTALIŚMY DOCENIENI !

     • Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym również otrzymaliśmy możliwość prowadzenia Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Kolejna klasa, tym razem klasa II LO za zgodą Ministerstwa Obrony Narodowej będzie realizowała edukację wojskową jako klasa certyfikowana.

      Po raz drugi spełniliśmy warunki stawiane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Nasza praca, a także praca współpracujących z nami jednostek została kolejny raz nagrodzona, z czego bardzo się cieszymy.

      Ministerstwo udzieliło szkole dofinansowania na kwotę 15300 zł ( w tym koszt własny szkoły wyniósł 3060 zł).

      Uczniowie po ukończeniu szkoły otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach, mają pierwszeństwo podczas rekrutacji na uczelnie wyższe oraz do pracy w służbach mundurowych.

      Dwuletni program edukacji wojskowej, który realizowany jest częściowo w szkole a częściowo na terenie jednostek wojskowych kończy się złożeniem przysięgi wojskowej dla uczniów zainteresowanych pracą w wojsku.

      Jesteśmy dumni, że nasza szkoła jako jedyna w powiecie i jedna z ośmiu w województwie ma prawo prowadzić klasy certyfikowane.

    • WESOŁYCH ŚWIĄT
     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Barszcz czerwony i uszka, pierogi, opłatek, mikołaj i kolędy to wszystko przypomniało dzisiaj młodzieży, że święta tuż,tuż.Każda klasa spotkała się z wychowawcą na spotkaniu opłatkowym, a potem wszyscy wspólnie śpiewali kolędy na sali gimnastycznej.

      Świąteczny nastrój wprowadzili także sami uczniowie - na ich głowach pojawiły się czapki mikołaja,na twarzach wszystkich zaobserwować można było dziś  tylko uśmiech i płynące z serca życzenia świąteczne.

      Dzisiejszy dzień podsumowała p. dyrektor Dorota Lipkiewicz, która życzyła wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego powrotu do szkoły po dwutygodniowej przerwie świątecznej.

      A zatem Wesołych świąt :) :)

    • UWAGA MATURZYŚCI :)
     • UWAGA MATURZYŚCI :)

     • Politechnika Łódzka przygotowała próbne zestawy maturalne z matematyki - można je rozwiązywać on-line.

      Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na stronie Politechniki www.infimat.p.lodz.pl

      Przystąpienie do matury jest bezpłatne. Zachęcamy wszystkich do powtórzenia wiadomości i treningu :)

      Z podobną propozycją wystąpił zespół MatMat, który również chce pomóc uczniom w zdaniu matury z matematyki - proponują testy on -line z matematyki. Wejdźcie na stronę matmat.edu.pl i zobaczcie co proponują :)

    • OSTATNIE ZAJĘCIA Z WOJSKIEM W TYM ROKU
     • OSTATNIE ZAJĘCIA Z WOJSKIEM W TYM ROKU

     • 13 grudnia 2019 r. uczniowie klas mundurowych ostatni raz w tym roku spotkali się na zajęciach z żołnierzami z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Tematyką większości dzisiejszych zajęć była mapa - uczniowie poznali rodzaje map,określali współrzędne obiektów oraz obliczali odległości rzeczywiste. Najwięcej uwagi poświęcono mapom topograficznym,które są najczęściej wykorzystywane przez wojsko.Zajęcia prowadził sierż.Piotr Florczykowski i plut.Jacek Markowski.

      Ppor.Krzysztof Marciniak zapoznał uczniów z rodzajem i przeznaczeniem broni oraz jej budową - uczniowie mieli za zadanie m.in. rozłożyć i złożyć broń oraz nazwać jej elementy.

      Serdecznie dziękujemy płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia,a prowadzącym za zainteresowanie uczniów dzisiejszą tematyką zajęć.

    • SZLACHETNA PACZKA
     • SZLACHETNA PACZKA

     • Najlepsze prezenty to te, dawne szczerze, od serca. Wolontariusze naszej szkoły również w tym roku dowiedli jak wielu ludzi o dobrych sercach jest w naszej małej społeczności. W tym roku przygotowali szlachetną paczkę dla Pani Agnieszki z Bartoszyc. Wolontariusze w tym szczytnym celu zaangażowali swoich sąsiadów, znajomych i rodzinę. Zebraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy a także te, które były jedynie marzeniem.

      W imieniu swoim, Pani Agnieszki oraz Szkolnego Koła Wolontariatu dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas w akcji Szlachetnej Paczki.

                                                        mgr Gabriela Szymuś

    • WYCIECZKA do OŚWIĘCIMIA
     • WYCIECZKA do OŚWIĘCIMIA

     • W dniach 10-11 grudnia 2019 r. odbyła się 2-dniowa wycieczka do Krakowa i Oświęcimia.

      Uczniowie certyfikowanych klas mundurowych spędzili jeden dzień na zwiedzaniu Krakowa.Przedświąteczny czas sprzyjał obejrzeniu szopek krakowskich i straganów bożonarodzeniowych.

      Obowiązkowym punktem programu wycieczki był Wawel,Rynek Główny i położone w samym jego centrum Sukiennice.Wieczór zakończył się pobytem w Muzeum Iluzji.

      Drugi dzień poświęcony był w całości na zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.Młodzież miała możliwość zwiedzenia terenów i obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz IIBirkenau. Wielu z nich po raz pierwszy widziało ten największy nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady Żydów w czasie II wojny światowej.

      Wycieczka odbyła się dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

    • UWAGA! AKCJA "NAKARM PSA"
     • UWAGA! AKCJA "NAKARM PSA"

     • Uwaga uczniowie :)

      spróbujmy pomóc naszym psiakom - klikając w poniżej zamieszczony link możecie pomóc w zebraniu karmy dla psów. Kliknięcie nic nie kosztuje, ważna jest ilość kliknięć - jeśli zbierze się 1000 wejść, schronisko otrzymuje 20 kg karmy.

      Klikamy tylko przez telefon - akcja trwa tylko do 18 grudnia.

      Włączcie się do akcji :)

      https://www.olx.pl/lp/nakarm-psa/

                                                   mgr Gabriela Szymuś

    • LUBIMY POMAGAĆ
     • LUBIMY POMAGAĆ

     • Przed świętami wszyscy chcieliby poczuć, że ktoś o nich pamięta. Uczniowie naszej szkoły pamiętając o kombatantach włączyli się w ogólnopolską akcję POMOC DLA BOHATERA.

                                                                                                                         mgr Jolanta Płoska

    • MIKOŁAJKOWE ZAWODY STRZELECKIE
     • MIKOŁAJKOWE ZAWODY STRZELECKIE

     • 8 grudnia 2019 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinka pneumatycznego. Wśród 33 zawodników znaleźli się nasi uczniowie: Izabela Daszkiewicz, Grzegorz Wędrowski, Bartosz Gromadka i Paweł Juniewicz.

      Po podsumowaniu wyników w strzelaniu z karabinka Bartosz Gromadka znalazł się na II miejscu. Pozostali uczniowie znaleźli się poza podium.

      Organizatorem zawodów było Koło Strzeleckie LOK  Warmiak.

    • ZAJĘCIA w MUNDURÓWKACH
     • ZAJĘCIA w MUNDURÓWKACH

     • O zasadach ochrony informacji niejawnych i zakresie odpowiedzialności mogli dzisiaj dowiedzieć się uczniowie klas mundurowych podczas spotkania z mjr Ryszardem Chęcińskim z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pozostali uczniowie mieli kolejny raz okazję doskonalić swoją sprawność fizyczną podczas zajęć z samoobrony prowadzonych przez st.chor. Radosława Ogonowskiego.

      Ciekawe zajęcia zdaniem młodzieży poprowadzili także st.kpr.Krystian Nowak i plut. Szymon Mateusiak - zajęcia dotyczyły podstaw taktyki i szkolenia strzeleckiego.

      Dziękujemy dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen.bryg. Jackowi Ostrowskiemu za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz ppor. Anecie Monkiewicz za zorganizowanie zajęć.

      Prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i profesjonalne poprowadzenie zajęć z młodzieżą.

    • GALA WOLONTARIATU w OLSZTYNIE
     • GALA WOLONTARIATU w OLSZTYNIE

     • 6 grudnia 2019 r. w Olsztynie odbyła się Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas której  wręczono nagrody  w konkursie Barwy Wolontariatu.

      Wśród laureatów konkursu znalazło się także nasze Szkolne Koło Wolontariatu reprezentowane przez  Nikolę Gołębiewską, Michała Kowalewskiego i Pawła Juniewicza.

      Podczas gali mieliśmy okazję wysłuchać motywującej prelekcji p.Łukasza Krasonia "Rozwijać się poprzez wolontariat" oraz wziąć aktywny udział w debacie pod tytułem "Co możemy zrobić w swoich społecznościach? Jak wolontariat może odmienić codzienne życie w najbliższym otoczeniu?".

      Na zakończenie gali w podziękowaniach za pracę wolontariuszy wystąpił zespół wokalno-taneczny "Szalone Małolaty" z Elbląga, który zachwycił i poruszył wszystkich uczestników gali.

      Podziękowania na ręce wolontariuszy złożył również w swoim wystąpieniu Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p.Gustaw Marek Brzezin mówiąc:"Osobiście gratuluję i dziękuję wszystkim Wolontariuszom naszej szkoły oraz osobom z poza szkoły, które wspierają naszą młodzież w czynieniu dobra i kształtowaniu postawy otwartości i zrozumienia wobec potrzebujących. Z okazji dnia wolontariusza życzę Wam, abyście swoją postawą zarażali innych, a całe dobro, które czynicie dawało Wam satysfakcję i umacniało w życiu".

                                                                                     mgr Gabriela Szymuś

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • 5 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał niegrzecznym uczniom rózgi,a uczniom grzecznym cukierki.

      Uczniowie mogli zakupić ciasta i zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem na szkolnym korytarzu.

                                                                          Paulina Zaborowska - ucz. kl.II LO

    • JAKUB Z NAGRODĄ ''WOLONTARIUSZ ROKU''
     • JAKUB Z NAGRODĄ ''WOLONTARIUSZ ROKU''

     • 02 grudnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się 34 Gala Wolontariuszy. Samorządowcy sześciu powiatów wręczyli nagrody wolontariuszom naszego powiatu, którzy prężnie działają na rzecz pomocy innym.

      Nagrody wręczono także przedsiębiorcom, kołom gospodyń wiejskich i rodzinom, które bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.

      Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń JAKUB RAGUCKI, który z rąk Starosty Powiatu Bartoszyckiego p. Zbigniewa Nadolnego odebrał nagrodę "Wolontariusza Roku". Gratulujemy !