- 30kwi
Powodzenia na egzaminach maturalnych :)
- 30kwi
Święto Konstytucji 3 Maja
To polskie święto narodowe obchodzone co roku. Upamiętnia uchwalenie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Dokument ten był próbą naprawy ustroju Rzeczpospolitej i wzmocnienia państwa.
Dziś świeto Konstytucji 3 maja jest okazją do refleksji nad wartościami demokracji, wolności i odpowiedzialności obywatelskiej.
mgr Dorota Kalinowska
- 29kwi
Niepokonani! Kadeci z OPW triumfują w Spartakiadzie!
Jeśli szukacie najlepszego Oddziału Przygotowania Wojskowego – musicie przyjechać do nas. A jeśli szukacie najlepszego zawodnika OPW – również znajdziecie go w naszej szkole!
Podczas IV Wojewódzkiej Spartakiady Sportowo-Obronnej Klas Wojskowych nasi kadeci: Marek Bobel, Wiktor Ruszyński, Łukasz Wojtowicz, Jakub Jagiełło, Bartosz Kosiorek oraz Alicja Bakuła zdobyli I miejsce, rywalizując z blisko 20 szkołami z całego województwa.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z wymagającymi konkurencjami wojskowymi – takimi jak składanie i rozkładanie broni, strzelanie, rzut granatem czy bieg z plecakiem o wadze 10 kg – oraz sportowymi: biegiem wahadłowym, skłonami tułowia w przód i rzutem piłką lekarską.
Zawody przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji, ale kluczowa okazała się współpraca – wiele konkurencji wymagało doskonałego zgrania i wzajemnego wsparcia. Dzięki determinacji, zaangażowaniu i pracy zespołowej, nasza drużyna pokazała prawdziwego ducha klas mundurowych i udowodniła, że jesteśmy najlepsi w województwie!
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marek Bobel, który po raz kolejny został uznany za najwszechstronniejszego zawodnika spartakiady i odebrał zasłużony puchar.
Serdecznie gratulujemy kadetom oraz nauczycielom: mgr Elżbiecie Gottuk, mgr Marcinowi Narkowiczowi oraz mgr Wojciechowi Kraftowi.
mgr Krystyna Zawadzka
30
- 28kwi
Połowinki w klasach II LO
7
- 28kwi
Zakończenie roku szkolnego klas IV LO
25 kwietnia 2025 r. - to nie był zwykły dzień
Dzwonek, który zazwyczaj wywołuje pośpiech i zamieszanie, tym razem zabrzmiał inaczej – jakby odrobinę wolniej, z większym namysłem. Może dlatego, że dla uczniów klas czwartych zabrzmiał po raz ostatni. W naszej szkole tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego – pełne wzruszeń, ciepłych słów i wspólnego śmiechu.
Pani Dyrektor Dorota Lipkiewicz otworzyła uroczystość przemówieniem: było o wspólnych trudach, o dumie i nadziei na przyszłość. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dodali całej uroczystości blasku i wiele życzliwości.
Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w tym roku wykazali się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale też dobrym sercem i zaangażowaniem.
Wśród najlepszych z najlepszych w nauce znaleźli się: Liszewski Jakub (średnia 5,00), Lipkiewicz Kacper (średnia 4,80) oraz Worobiec Kewin (średnia 4,80). Uczniowie odbierali swoje świadectwa z wyróżnieniem wśród wielu słów uznania i gromkich oklasków.
W dziedzinie sportu wyróżnieni zostali uczniowie, którzy w szczególny sposób zapisali się na sportowej mapie naszej szkoły: Marek Bobel i Szymon Walczak.
Wolontariat będący nieodłącznym elementem naszej szkolnej społeczności zgromadził osoby, które swoją postawą i działaniami dawały piękny przykład zaangażowania obywatelskiego i społecznego, a były to uczennice: Urszula Gruźlińska, Roksana Szafranowicz, Milena Rybak, Martyna Kornas, Wiktoria Dowejko, Milena Jabłonowska, Emilia Stępniak oraz Magdalena Wajda.
Szczególne nagrody przyznano także uczniom, którzy wykazali się wyjątkową postawą i aktywnością w działalności klas mundurowych:
– Sprawny jak żołnierz – za sprawność fizyczną, dyscyplinę i zaangażowanie w działania o charakterze wojskowym:
Marek Bobel, Wiktoria Trawińska
– Wzorowy kadet – za postawę godną reprezentanta szkoły i klas mundurowych: Emilia Stępniak i Jakub Liszewski
– Nagroda za zaangażowanie w działalność klas mundurowych – za aktywność i wyróżniającą się postawę: Dariusz Kiszkis
W gronie absolwentów znaleźli się uczniowie, którzy przez cały okres nauki swoją postawą udowodnili, że można na nich polegać – zarówno w codziennych obowiązkach, jak i w wymagających sytuacjach. Z pełnym przekonaniem szkoła przygotowała dla nich listy polecające, stanowiące wyraz uznania oraz rekomendację dla przyszłych pracodawców. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Rybak, Roksana Szafranowicz, Urszula Gruźlińska, Marek Bobel i Jakub Liszewski.
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas czwartych nie zabrakło również wyjątkowego momentu skierowanego do rodziców. To właśnie im – za wieloletnie wsparcie, życzliwość i zaangażowanie – złożono serdeczne podziękowania. Wśród szczególnie zasłużonych znaleźli się: p. Sylwia Rosochacka, p. Fabian Husak, p. Dorota Lipkiewicz, p. Danuta Żukowska oraz p. Marta Prusińska.
Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny przygotowany przez klasy trzecie liceum. Zabawne wywiady, zaskakujące puenty i błyskotliwe komentarze do szkolnej rzeczywistości rozbawiły całą salę. A jednak – między żartami i satyrycznymi występami – znalazły się też momenty refleksji. W chwili, gdy na ekranie pojawiła się prezentacja wspomnień, sala na moment ucichła. Uczniowie, nauczyciele i rodzice dali się porwać wspomnieniom minionych właśnie czterech lat.
Zakończenie roku szkolnego okazało się nie tylko oficjalnym zamknięciem pewnego etapu. Było też wzruszającym świętem ludzi, którzy wspólnie tworzą coś więcej niż tylko szkołę. I choć nie padło głośne "żegnajcie", w powietrzu unosiło się ciche "do zobaczenia" – może na nowych drogach, może w zupełnie innych rolach, ale z tym samym ciepłem w sercu.
mgr Anna Sławińska
13
- 23kwi
Między krzesłem a podłogą... 🏠🇬🇧
Uczniowie ciągle mnie zaskakują i to tak pozytywnie - swoją kreatywnością! A ja ich pewnie zaskoczyłam tym,że zapomniałam dodać notatkę na temat ich projektów
Kto wpadłby na pomysł, żeby stworzyć arcydzieło ze sklejki meblowej z jednorękim bandytą w środku ? (który notabene, nadal robi furorę na każdej lekcji języka angielskiego).
Czy pomyślelibyście, żeby stworzyć przestrzenny projekt domu i dodatkowo wrzucić fotki jego wnętrza do prezentacji? (odbicie ludzika LEGO w lustrze rządzi!)
Uczniowie klasy III b świetnie sprawdzili się w roli dekoratorów wnętrz i stworzyli swoje unikatowe projekty, zaskakując mnie - największego przeciwnika technologii - że jednak te ich wszystkie gry mogą być użyteczne
Dzięki Wam miałam okazję posłuchać Waszych świetnych wypowiedzi (po angielsku!) gdy oprowadzaliście nas " po kwadracie", zapoznałam się z Waszymi BOHO i nie tylko projektami i co więcej - nauczyłam się nowych słówek (zeee-gar). No i co jak co,ale kalendarz na ścianie domu Szymona zrobił furorę
A Wy, drodzy czytelnicy, jeżeli planujecie przearanżować swoje domostwa,to z czystym sumieniem polecam uczniów klasy III b
mgr A. Maluchnik
22
- 16kwi
Wesołych Świąt
- 16kwi
Harmonogram egzaminów zawodowych w Branżowej Szkole I stopnia
Bardzo proszę o zapoznanie się z terminami egzaminów zawodowych.
HARMONOGRAM EGZAMINU ZAWODOWEGO W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA
- 19kwi
Akcja Żonkile 2025
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Z tego względu tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno - edukacyjną Żonkile.
Ale dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym. Wraz z nim zaczęło przychodzić coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. A żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.
W naszej szkole również obchodzimy to bardzo ważne święto, ponieważ jesteśmy przekonani, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od poglądów czy przekonań politycznych. Z tego względu uczniowie wykonali żonkile, które zostały rozdane w klasach, na znak pamięci o tym wydarzeniu.
ucz. Maja Trzcińska i Kaja Józefek z klasy IIIB LO Daria Lewandowska i Eliza Chaberek z klasy IA LO OPW
5
- 16kwi
Spotkanie z dietetyczką – zdrowo, ciekawie i bez nudy!
Dziś uczniowie klas 1 BS, 1, 2a i b oraz 3 a i b Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z panią Anitą Klimaszewską– dyplomowaną dietetyczką (i absolwentką naszego liceum:), która opowiedziała o zdrowym odżywianiu. I nie – to nie była sucha teoria o jedzeniu!
Pani Anita w przystępny i interesujący sposób wyjaśniła:
• jak wybierać mądrze, nie rezygnując z przyjemności, • co tak naprawdę oznacza „zdrowy styl życia” i dlaczego dieta to nie głodówka,
• dlaczego śniadanie to nie mit, a fast food – choć pyszny – nie powinien być naszym codziennym przyjacielem. Uświadomiła uczniom też, jak wiele mitów na temat żywienia krąży w internecie, i jak nie dać się złapać w dietetyczne pułapki, np. modne „detoksy” czy diety-cud.
Spotkanie miało formę wykładu zakończonego testem wiedzy i połączonego z luźną rozmową – można było zadawać pytania, dzielić się wątpliwościami, a nawet posłuchać ciekawych przykładów z życia. Atmosfera była przyjemna, a temat – jak się okazało – dotyczy każdego z nas. Co zapamiętamy? Z pewnością to, że równowaga jest ważniejsza niż restrykcje, że warto czytać etykiety, a najprostsze zmiany mogą przynieść najlepsze efekty. I że zdrowe odżywianie naprawdę może być smaczne.
Serdecznie dziękujemy pani Anicie za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą – to spotkanie z pewnością zaowocuje w przyszłości lepszymi, świadomymi wyborami naszych uczniów.
mgr Anna Sławińska
11
- 15kwi
Kartka dla seniora
W dniach 10.04 i 14.04.2025 r. wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku oraz w Worynach.
W Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku dziewczyny wraz z mieszkańcami wykonały przepiękne ozdoby wielkanocne. Natomiast w Worynach wolontariusze razem z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej wykonali przeróżne pisanki. Mieszkańcy fajnie się bawili z naszymi uczniami. Seniorzy bardzo ucieszyli się z odwiedzin i oczywiście miło ugościli naszych wolontariuszy.
Dziękujemy za miło spędzony czas oraz możliwość po raz kolejny zorganizowania naszej akcji.
ucz. Urszula Gruźlińska
28
- 15kwi
🌳✨ *ZIELONA MOC NASZEJ MŁODZIEŻY!* ✨🌳
Dziś posadziliśmy kolejny skrawek lasu, a pogoda była jak na zamówienie! Wolontariusze nie tylko dzielnie pracowali, ale też mieli okazję porozmawiać z leśnikami i leśniczym, odkrywając sekrety leśnej natury.
Pan Marek Sieniuć z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie nie krył podziwu dla naszej ekipy—**statystyki mówią jedno: młodzież sadzi NAJLEPIEJ!** Dziś odmłodziliśmy las o *700 nowych sadzonek*, dając mu świeży start na kolejne lata! Każde drzewko to krok w stronę lepszej przyszłości!
Dziękuję Wam za zaangażowanie, siłę i pozytywną energię—razem tworzymy coś pięknego! Dziękujemy za energię, uśmiechy i determinację! Jesteście niezastąpieni!
mgr Gabriela Szymuś
#SadźLas #MłodzieżDlaPrzyrody #ZielonaPrzyszłość #SadźLas #EkipaNieDoZdarcia #ZielonaPrzyszłość
16
- 15kwi
Szach-mat i... korona! Królewski sukces naszej drużyny! 👑
Dziś Bartoszycach odbył się Pierwszy Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Bartoszyckiego. Brzmi poważnie? Bo było! Ale spokojnie – nie zabrakło uśmiechu i... miękkich poduszek!
Nasza ekipa z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim zgarnęła I miejsce, zostawiając za sobą cztery inne szkoły. Każdy zespół musiał wystawić czteroosobową drużynę, a w składzie obowiązkowo musiała być jedna dziewczyna. To był nasz debiut w drużynowym turnieju, ale atmosfera była tak dobra, że czuliśmy się jak na pikniku z królewskim klimatem. Fair play, pełne skupienie i kilka mocnych rozgrywek – no i oczywiście ta satysfakcja, gdy pada magiczne "szach-mat". A co ze zwycięzcami? Oprócz statuetki, medali i nagród, dostaliśmy też korony (takie prawdziwe, na głowę!) oraz szachowe poduszki. Serio! Te korony to nie tylko bajer – to nawiązanie do patrona turnieju, Bolesława Chrobrego. Król, jak się patrzy!
Po turnieju przyszedł czas na królewską ucztę dla zwycięzców– czyli kebaba! Bo przecież po tylu szachowych bitwach trzeba było uzupełnić energię. I tak, z medalami na piersiach i kebabami w rękach, świętowaliśmy nasze zwycięstwo. Duma, radość i śmiech – tak w skrócie można podsumować ten dzień. I wiecie co? My już czekamy na kolejne starcie na szachownicy. Bo królów nie zdejmuje się z planszy tak łatwo Zespół Szachowy ZS w Górowie Iławeckim – królewsko zgrani!
mgr Kamila Gołębikowska
6
- 14kwi
:)
- 14kwi
"Pixel i Baśń - filmowa przygoda w Olsztynie"
W poniedziałek, 14 kwietnia klasy pierwsze wybrały się na wspólną wycieczkę do kina w Olsztynie. Każdy wybrał coś dla siebie. Chłopców porwała sześcienna magia Minecrafta, a dziewczyny przeniosły się w świat baśni.
Wycieczka do kina okazała się strzałem w dziesiątkę. Była nie tylko świetną okazją do obejrzenia magicznych filmów, ale także do zacieśnienia więzi w klasie.
Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy, które zabiorą nas w jeszcze bardziej szalone i zabawne podróże.
mgr Dorota Kalinowska, mgr Edyta Kanclerz - Szulc
1
- 13kwi
Zawody strzeleckie
60
- 13kwi
Podziękowanie
Miło nam poinformować, że nasza szkoła i mgr Wojciech Kraft otrzymali podziękowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej za upowszechnianie strzelectwa wśród młodzieży. Gratulujemy !
mgr Krystyna Zawadzka
- 13kwi
Droga Krzyżowa ulicami miasta
21
- 13kwi
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
W piątek kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego wzięli udział w powiatowych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uroczystości udział wzięli także samorządowcy, służby mundurowe, dyrektorzy szkół, nauczyciele, harcerze, młodzież oraz mieszkańcy Bartoszyc.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy młodzież uczestniczyła w otwarciu wystawy katyńskiej w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, przygotowanej ze zbiorów Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno- Eksploracyjnego ,,Rosenthal’’. Ekspozycja była ważnym dopełnieniem dnia pamięci, wzruszenia i wspólnej zadumy.
mgr Krystyna Zawadzka
6
- 11kwi
Świadomy dawca szpiku - szkolenie
W poniedziałek, 7 kwietnia, uczniowie klas 4 Zespołu Szkół uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Magdę Bukowską z DKMS. Były to zajęcia, które przygotowały młodzież do świadomego udziału w akcji — obalono mity dotyczące oddawania szpiku i przedstawiono fakty o dawstwie. Dzięki zdobytej wiedzy młodzież z jeszcze większym zaangażowaniem włączyła się w wydarzenie, które odbyło się 10 kwietnia. Tego dnia wolontariusze Zespołu Szkół, wspólnie z Urzędem Miasta, przedstawicielką DKMS oraz przedstawicielami PCK, zorganizowali akcję krwiodawstwa oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem — do grona potencjalnych dawców szpiku i honorowych krwiodawców dołączyli kolejni cisi bohaterowie.
Dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i otwarte serca! #ZespółSzkół #DKMS #PCK #Krwiodawstwo #DawcySzpiku #Wolontariat #Pomagamy
mgr Gabriela Szymuś
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie