• ZAJĘCIA Z MEDYKAMI
     • ZAJĘCIA Z MEDYKAMI

     • Dzisiejsze zajęcia (08.02.23) z przygotowania wojskowego kadeci Oddziałów Przygotowania Wojskowego spędzili na zajęciach z pomocy medycznej na polu walki.

      Podczas szkolenia prowadzonego przez żołnierzy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej uczniowie poznali zasady udzielania pomocy przedmedycznej sobie i innym w ekstremalnie trudnych sytuacjach, które mogą wystąpić na polu walki.

      Omówiono najczęściej występujące urazy, sposoby zaopatrzenia ran postrzałowych,organizacji działań ratowniczych uwzględniając standardy postępowania taktyki czerwonej oraz protokołu TCCC, jak również opiekę oraz transport osoby poszkodowanej.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
     • ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

     • 7 lutego 2023 r. uczniowie klasy IV Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej oraz klasy III Branżowej Szkoły I stopnia spotkali się z ppor. Marcinem Argalskim z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim. Celem spotkania było przypomnienie uczniom różnych form służby wojskowej, postępowania kwalifikacyjnego oraz zapoznanie z możliwościami kształcenia na uczelniach wojskowych.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • JAK CO ROKU JESTEŚMY Z WOŚP :)
     • JAK CO ROKU JESTEŚMY Z WOŚP :)

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie Patryk Gałan, Alan Pawłowski, Aleksandra Miniszewska i Wiktoria Janoszczyk kwestowali na ulicach Górowa Iławeckiego pomagając w zbieraniu funduszy dla chorych , u których wystąpiła sepsa.

      Dziękujemy wszystkim wolontariuszom :) Jesteście wielcy :)

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KOLEJNE SZKOLENIE Z SAMOOBRONY
     • KOLEJNE SZKOLENIE Z SAMOOBRONY

     • W środę, 18 stycznia kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego z klasy III i I kolejny raz spotkali się na szkoleniu z samoobrony z żołnierzami 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • "WPŁYWAMY NA BEZPIECZEŃSTWO"
     • "WPŁYWAMY NA BEZPIECZEŃSTWO"

     • W dniu dzisiejszym (18 stycznia) uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online realizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.  Jego głównym celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez młodzież, a także uświadomienie młodzieży zagrożeń, z jakimi mogą mieć do czynienia w czasie zimowego wypoczynku i przygotowanie do odpowiedniej reakcji. Spotkanie online poprowadził Maciej Rokus - pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. Bezpieczeństwa, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

      Ferie coraz bliżej, pamiętajmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku by wolny czas dla wszystkich był okazją do wartościowo spędzonego czasu i przysłowiowego  „oddechu” od codzienności i co najważniejsze byśmy cali i zdrowi  wrócili w szkolne mury.

      Korzystając z okazji życzę wszystkim udanego wypoczynku :)

      mgr Anna Sławińska

    • Meme time!
     • Meme time!

     • Przy okazji omawiania czasu gramatycznego Present Perfect, uczniowie klasy 1B LO stworzyli memy wykorzystujące to zagadnienie i chcielibyśmy się kilkoma pochwalić. Enjoy! ☺

      mgr Paulina Sadowska

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Klasy pierwsze liceum wzięły udział w konkursie fotograficznym  pt."Moje klimaty".

      Z ponad 60 zdjęć wybraliśmy 10.

      Prosimy wszystkich o lajki pod zdjęciami, które waszym zdaniem jest najładniejsze.

      Głosować można do 19 stycznia , w dniu 20 stycznia  ogłosimy wyniki.

      ucz. Ola Pawlukiewicz

    • KARTKA DLA SENIORA
     • KARTKA DLA SENIORA

     • Dnia 19.12.2022 r. wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku oraz w Worynach. Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne, które dziewczyny wręczyły podopiecznym. Miło spędzili czas zdobiąc pierniki, a następnie pijąc herbatę. Na koniec wysłuchali kolędy wykonanej przez Milenę Rybak. Seniorzy bardzo ucieszyli się z odwiedzin. Dziękujemy za miłą atmosferę.

      ucz. Urszula Gruźlińska i Milena Rybak

    • JASEŁKA
     • JASEŁKA

     • Magię zbliżających się świąt można było dzisiaj poczuć za sprawą jasełek przygotowanych przez uczniów z klasy I A LO OPW i II A LO OPW pod okiem  mgr Gabrieli Szymuś i mgr Jolanty Płoskiej.

      Oprócz głównych bohaterów - Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie w stajence, na scenie pojawili się m.in. pasterze, trzej królowie oraz groźny Herod. Tematyka tegorocznych jasełek nawiązywała do aktualnych wydarzeń i  współczesnych problemów - przemocy, okrucieństwa i wojny na Ukrainie.

      Po jasełkach mgr Elżbieta Gottuk i mgr Marcin Narkowicz podsumowali Szkolny Turniej Siatkarski, a p. dyrektor mgr Dorota Lipkiewicz wręczyła zwycięskim drużynom medale.

      Dzisiaj także wszyscy mogli poznać zwycięzców Szkolnego Turnieju Szachowego, rozegranego w szkole po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatniego. Puchary dla zwycięzców wręczyła p. dyrektor i mgr Kamlia Gołębikowska.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • KLASOWE SPOTKANIA OPŁATKOWE
     • KLASOWE SPOTKANIA OPŁATKOWE

     • Od dzisiaj, 22 grudnia rozpoczyna się świąteczna przerwa, która potrwa aż do 2 stycznia. Dlatego też, ostatniego dnia w szkole po lekcjach odbyły się klasowe spotkania opłatkowe.

      Wszystkie klasy przygotowały świąteczne stoły, uczniowie zadbali, aby stoły nie były puste i przy wspólnym kolędowaniu, w świątecznym nastroju spędzili miło czas.

      mgr Krystyna Zawadzka

    • NAJLEPSZE SIATKARKI SĄ W I B LO !
     • NAJLEPSZE SIATKARKI SĄ W I B LO !

     • W dniach 15 i 20 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z liceum oraz branżowej szkoły I stopnia. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 15 meczy.

      Organizatorami rozgrywek były uczennice z klasy II A LO: Urszula Gruźlińska, Roksana Szafranowicz, Milena Rybak oraz Martyna Kornas. Fundatorami nagród była Rada Rodziców Zespołu Szkół.

      Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja dziewcząt z klasy I B LO w składzie: Wiktoria Ciżman, Wiktoria Olkowska, Dagmara Szyk, Roksana Husak oraz Natalia Stankiewicz. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze.

      II miejsce wywalczyły uczennice z klasy II LO w składzie: Milena Rybak, Julia Żukowska, Wiktoria Trawińska, Roksana Szeża oraz Wiktoria Pacewicz.

      Na podium znalazły się także dziewczęta z klasy III BS I st., które po wytężonej walce zdobyły III miejsce. Brązowe medale wywalczyły: Wiktoria Janoszczyk, Dagmara Siekacz, Nikola Daniszewska oraz Patrycja Miechowicz.

      Organizatorki przyznały także wyróżnienia indywidualne:

      - dla MVP – najbardziej wartościowego gracza z LO – Wiktoria Ciżman, kl. I B LO;

      - dla MVP – najbardziej wartościowego gracza z BS I st. – Wiktoria Janoszczyk – kl. III BS;

      - dla najlepszej atakującej – Wiktoria Olkowska, kl. I B LO;

      - dla najlepszej zagrywającej – Milena Rybak, kl. II A LO;

      - dla najlepszej rozgrywającej – Dagmara Szyk, kl. I B LO;

      - oraz dla najlepszej przyjmującej – Oliwia Bejnar, kl. I BS.

      Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem. Żałujemy tylko, że nasza sala gimnastyczna nie jest „ z gumy”. Brakowało miejsca dla kibiców, których momentami było bardzo dużo.

      Gratulujemy wszystkim uczestniczkom zaangażowania, gry „fair play” i niesamowitej woli walki. Zwycięskim drużynom życzymy dalszych sukcesów. Brawo!

      Ze sportowymi pozdrowieniami – Elżbieta Gottuk

    • "ANTYGONA"
     • "ANTYGONA"

     • Na podsumowanie cyklu lekcji poświęconych "Antygonie" Sofoklesa oraz teatrowi antycznemu uczniowie klasy I b LO przedstawili inscenizacje wybranych fragmentów tragedii. Na scenie pojawiły się nie tylko główne postaci sporu: Antygona i Kreon, ale także Ismena, Strażnik oraz Chór.

      Prezentacjom towarzyszyły samodzielnie przygotowane przez aktorów dekoracje, kostiumy i rekwizyty.

      mgr Joanna Łukaszewicz

    • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
     • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

     • Na chwilę po zakończeniu klasyfikacji semestralnej , na moment przed przerwą świąteczną grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego stanęła do rywalizacji w Szkolnym Turnieju Szachowym.

      Głównym sędzią ich zmagań był przyjaciel naszej szkoły p. Roman Petrecki, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, pasjonat gry w szachy. W zawodach udział wzięło 16 uczniów, chłopców z różnych klas. Młodzież grała systemem szwajcarskim. Metoda ta polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami. Tym razem rywalizacja trwała 7 rund. W każdej z nich odbywały się pojedynki (gry) rozgrywane jednocześnie. Komputer losował przeciwników i numer stolika. Cały turniej trwał około 3 godzin.

      Brak mi słów, żeby opisać atmosferę jaka panowała wśród graczy w trakcie tych zawodów. Pełne skupienie w oczach, zdenerwowanie z upływającego czasu, radość wygranej, gorycz porażki. To było piękna rywalizacja. Szkolny Turniej Szachowy już po 6 rundzie wygrał Maciej Kraft, uczeń klasy IIIa LO.

      Drugie miejsce wywalczył Bartosz Bachanowicz, uczeń klasy Ib LO, jeden z najmłodszych uczestników. Na trzecim miejscu stanął Dawid Becz, uczeń kl. III a LO .

      Serdecznie gratuluję wygranym jak i wszystkim uczestnikom. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych umiejętności, opanowania i gry fair play jaką zaprezentowaliście. Na koniec dodam tylko, że pomysł reaktywacji takiego turnieju w naszej szkole wypłynął właśnie od uczniów klas trzecich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w nauce programowania. Dziękuję Panowie za motywację do działania.

      mgr Kamila Gołębikowska