• WIKTOR MISTRZEM POLSKI !!!
          • WIKTOR MISTRZEM POLSKI !!!

          • W dniach 21-23 kwietnia 2023 r. w Koszalinie odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Nasz uczeń Wiktor Ruszyński zajął 1 miejsce w kategorii wagowej 92 kg i uzyskał tytuł Mistrza Polski!!!

            Gratulujemy!!! Brawo Wiktor, gratulacje dla trenerów!

            http://zachodniopomorskie2023.pl/podsumowanie-zapasy-klasyczne-21-23-04-2023/http://zachodniopomorskie2023.pl/podsumowanie-zapasy-klasyczne-21-23-04-2023/

            mgr Krystyna Zawadzka

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W wielu miejscach organizowane są akcje mające na celu promowanie sprzątania wybranych terenów. Tegoroczna XVI edycja odbywa się pod hasłem " Ziemia na krawędzi".

            Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

            Uczniowie naszej szkoły włączyli się do do akcji sprzątając m.in. tereny wokół miejsc publicznych, ścieżek rowerowych i kąpieliska.

            mgr Krystyna Zawadzka

        • BRAWO NATALIA!
          • BRAWO NATALIA!

          • 21.04.2023 r. uczennica klasy Ib LO Natalia Wilczyńska reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowia PCK w Bartoszycach. Natalia zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy :)

            Opiekun Agnieszka Baumann-Gudz

        • MATEMATYKA DLA MATURZYSTÓW
          • MATEMATYKA DLA MATURZYSTÓW

          • Nie przegap okazji i weź udział w bezpłatnych próbnych egzaminach maturalnych z matematyki.

             "Przygotowaliśmy 19 arkuszy egzaminacyjnych z różnorodnymi typami pytań, które zostały stworzone przez doświadczonych egzaminatorów z CKE i OKE i są dostępne dla każdego.Celem próbnych matur jest zapewnienie skutecznego treningu przed docelowymi egzaminami oraz pomoc w sprawdzeniu swojej wiedzy i umiejętności. Na mathematics.live znajdziecie 16 arkuszy z matematyki i 3 arkusze z chemii a w nich różnego rodzaju pytania, w tym otwarte i zamknięte, które pomogą wzmocnić umiejętności rozwiązywania testów."

            Wszystkie arkusze egzaminacyjne są dostępne bezpłatnie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: http://www.mathematics.live/pl/probne-matury

            Wykorzystajcie szansę na podniesienie swoich umiejętności i wiedzy przed egzaminem.

            mgr Krystyna Zawadzka

        • TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ
          • TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ

          • Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował.

            Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

            „Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich.

            W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

        • ZAJĘCIA W 9 PUŁKU ROZPOZNAWCZYM
          • ZAJĘCIA W 9 PUŁKU ROZPOZNAWCZYM

          • 19 kwietnia 2023 r. kadeci z  klasy I i III Oddziału Przygotowania Wojskowego odbyli zajęcia z przygotowania wojskowego na terenie jednostki 9 Warmińskiego Pułku Rozpozawczego.

            W strugach deszczu poznawali kolejne elementy działań taktycznych i strzelectwa. Utrwalili wiedzę m.in. z działań podczas marszu, działania w składzie drużyny, stosowania i przekazywania sygnałów dowodzenia i prowadzenia obserwacji  sektorów w marszu oraz działania w przypadku działania ogniowego.

            Na terenie jednostki nabywali umiejętności umożliwiających im przetrwanie na współczesnym polu walki oraz zgrywania przyrządów celowniczych oraz strzelania z wykorzystaniem trenażera „Cyklop”.

            Serdecznie dziękujemy dowódcy pułku płk Dariuszowi Piotrowiakowi za możliwość odbycia zajęć na terenie jednostki oraz prowadzącym zajęcia żołnierzom, którzy w sposób przystępny i ciekawy przekazywali niezbędną  uczniom wiedzę.

            mgr Krystyna Zawadzka, mgr Wojciech Kraft

        • AKCJA "ŻONKILE"
          • AKCJA "ŻONKILE"

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno - edukacyjną Żonkile.

            Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Akcji od początku towarzyszy hasło " Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

            mgr Dorota Kalinowska, mgr Jolanta Płoska

        • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ - 13 KWIETNIA
          • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ - 13 KWIETNIA

          • Radzieccy funkcjonariusze NKWD z rozkazu Stalina tylko w ciągu 2 miesięcy 1940 r. w Katyniu i innych miejscach zamordowali 21 857 polskich jeńców wojennych.

            Rosjanie rozstrzelali 18 generałów, 350 pułkowników i podpułkowników, tysiące oficerów niższych rangą, ponad 900 lekarzy, 1040 nauczycieli, 107 naukowców i wykładowców, ponad 700 prawników, 6000 funkcjonariuszy policji i innych formacji, ponad 700 inżynierów i wynalazców.

            Wśród zamordowanych byli również duchowni, urzędnicy, sportowcy i dziennikarze.

            Chwała Bohaterom.

            mgr Dorota Kalinowska

        • WIELKANOCNA WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
          • WIELKANOCNA WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

          • 04.04.2023 r. wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku.

            Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki wielkanocne, które dziewczyny wręczyły podopiecznym. Następnie wszyscy wspólnie wykonali pisanki. Seniorzy bardzo ucieszyli się z odwiedzin i z radością zaangażowali się w wykonywanie pisanek. Dziękujemy za miłą atmosferę.

            Szkolne Koło Wolontariatu , Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

        • MOŻESZ KOMUŚ URATOWAĆ ŻYCIE
          • MOŻESZ KOMUŚ URATOWAĆ ŻYCIE

          • Dziś w szkole gościliśmy absolwentkę naszej szkoły, przedstawicielkę DKMS panią Magdalenę Bukowską. Uczniowie klas II, III i IV LO na zajęciach z Panią Magdaleną mogli dowiedzieć się jak mogą zarejestrować się jako dawcy szpiku, kto może oddać komórki macierzyste, jak się przygotować, jakie są przeciwwskazania. A także jak ważna jest rejestracja w bazie danych i co najważniejsze, że dzięki temu być może komuś będą mogli uratować życie. Dziękujemy :)

            mgr Jolanta Płoska - Szkolne Koło Wolontariatu

        • WSPIERAMY DZIECIAKI :)
          • WSPIERAMY DZIECIAKI :)

          • Wczoraj odbyła się zbiórka pieniędzy na wsparcie Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie.

            Wszyscy chętnie wspierali naszą inicjatywę. Udało się zebrać 320 złotych, które jako darowizna wielkanocna trafiły na konto placówki. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie :)

            mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu

        • WOJEWÓDZKIE ZMAGANIA Z HISTORIĄ
          • WOJEWÓDZKIE ZMAGANIA Z HISTORIĄ

          • Wojewódzki etap konkursu "Polska - Węgry. Historia Przyjaźni". Finaliści Alan Pawłowski, Michał Kraft i Marek Zimoń. Kto zostanie laureatem? Wyniki 18 kwietnia 2023 r. Trzymamy kciuki :)

            mgr Dorota Kalinowska

        • Lekcja inna od zwykłej
          • Lekcja inna od zwykłej

          • Kiedy powstał Związek Radziecki? Kim był Józef Stalin i jak rządził?Na te pytania i wiele innych można było znaleźć odpowiedź podczas lekcji odwróconej z historii w klasie III B, w roli prowadzącej Oliwia Nakrewicz.

            Oliwka, było bardzo ciekawie :)

            mgr Dorota Kalinowska