• 100-lecie Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
     • 100-lecie Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

     • 14 września 2019 r. w Bartoszycach odbyły się uroczystości z okazji 100 - lecia Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Na Plac Bohaterów Westerplatte przybyli m.in. dowódcy jednostek, pododdziały honorowe jednostek wchodzących w skład dywizji, przedstawiciele samorządowców z województwa i powiatów, mieszkańcy Bartoszyc i okolic oraz reprezentacja naszej szkoły w postaci grupy mundurowej. Najbardziej oczekiwanym gościem dzisiejszych uroczystości był Minister Obrony Narodowej p.Mariusz Błaszczak.

      Po oficjalnych powitaniach,przemówieniach i wręczeniu odznaczeń przez ministra uczniowie, wspólnie z żołnierzami zaprezentowali się w defiladzie oraz mogli podziwiać powietrzne akrobacje samolotów Iskra i śmigłowców bojowych.

      Bardzo dziękuję uczniom biorącym udział w uroczystościach - czasami pogoda nie dopisywała, ale daliście radę :).

    • "NARODOWE CZYTANIE" - w tym roku wysłuchaliśmy "Katarynki"
     • "NARODOWE CZYTANIE" - w tym roku wysłuchaliśmy "Katarynki"

     • Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r.

      Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji.Dzisiaj 9 września Klaudia Tatol i Aleksandra Pacewicz czytały fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa. Jest to jedna spośród 8 nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką do wspólnego czytania i wysłuchania.

      Inicjatorką akcji w naszej szkole jest p. Elżbieta Borowska.

    • 25-lecie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
     • 25-lecie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

     • W piątek, 6 września 2019 r. w Bartoszycach odbyły się uroczystości związane z 25-leciem 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III. Grupa mundurowa miała zaszczyt wzięcia udziału w defiladzie wojskowej na Placu Westerplatte.Z trybuny honorowej żołnierzy, funkcjonariuszy i uczniów obserwowali zaproszeni na uroczystość goście, m.in. generał broni Wojska Polskiego Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych Jarosław Mike oraz gospodarz uroczystości gen. bryg. Jacek Ostrowski.

      Wokół placu rozstawione były stoiska, a wśród wojska spotkać można było żołnierzy amerykańskich, chorwackich i rumuńskich.

      Wśród atrakcji jakie przygotowała 20 BBZ był przelot grupy akrobacyjnej "Biało - czerwone Iskry".

      Serdecznie dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w uroczystości :) - godnie reprezentowaliście naszą szkołę :)

       

       

    • PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNO- WOJSKOWEJ w 20 BBZ
     • PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNO- WOJSKOWEJ w 20 BBZ

     • Naszą szkołę reprezentowali Zosia Skierś z klasy II BS w duecie z Nikolą Gołębiewską II LO oraz Szymon Sobczak I BS.

      Szymon otrzymał wyróżnienie i wystąpi 6 września podczas oficjalnych uroczystości z okazji 25- lecia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej  na Placu Bohaterów Westerplatte. Gratulujemy :)

    • STRZELANIE Z II MIEJSCEM
     • STRZELANIE Z II MIEJSCEM

     • Zakończyły się trwające od poniedziałku zawody na terenie jednostki wojskowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dzisiaj, 5 września uczniowie nie rywalizowali podczas pętli taktycznej czy strzelania - mieli możliwość podejścia do  każdej konkurencji i sprawdzenia swoich możliwości.

      W konkurencji strzelanie dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen.bryg. Jacek Ostrowski postanowił jednak nagrodzić trzech najlepszych strzelców. Jednym z nich okazał się Konrad Potasznik, który zdobył II miejsce! :) .Po zawodach wszystkim uczestnikom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy.

    • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW !
     • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW !

     • W środę 4 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Mateusz Knabe, Michał Kowalewski, Kamil Bielun, Wojciech Drozd, Jakub Gobis, Radosław Worobiec, Paweł Juniewicz, Kacper Konieczek i Bartłomiej Zakrzewski uczestniczyli w biegu zwiadowcy zorganizowanym przez 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną.

      Na trasie 2 km biegu uczniowie musieli pokonać przeszkody OSF oraz oddać strzały z odległości 10 m.

      W zawodach udział wzięło 30 osób - 10 drużyn.

      Samo pokonanie toru z przeszkodami było dużym wyzwaniem dla uczniów, którzy raczej nie mają okazji by na nim ćwiczyć, ale chłopcy Kamil Bielun, Mateusz Knabe i Michał Kowalewski stanęli na podium zajmując III miejsce ! Kamil Bielun został również wyróżniony przez z-cę dowódcy 20 BBZ płk Sulimę- w biegu na 2 km zajął 3 miejsce wśród wszystkich startujących :)

      Bardzo się cieszymy z odniesionego sukcesu, gratulujemy również pozostałym zawodnikom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę zajmując VI i VIII miejsce. Brawo chłopcy!

       

    • WYBIEGALI III miejsce :)
     • WYBIEGALI III miejsce :)

     • Od poniedziałku trwają imprezy towarzyszące obchodom 25 -lecia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.Dzisiaj, 3 września odbył się bieg na orientację o puchar Dowódcy 20 BBZ.

      Do rywalizacji stanęło 7 drużyn, głównie żołnierzy. Naszą szkołę reprezentowali Sylwia Rybińska, Paweł Juniewicz i Kacper Konieczek, którzy zdobyli III miejsce. Gratulujemy :)

    • UROCZYSTY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
     • UROCZYSTY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • 2 września 2019 r. puste dotąd korytarze zapełniły się uczniami.Wszyscy w galowych strojach, opaleni i w doskonałych humorach przywitali nauczycieli, koleżanki i kolegów.

      Na uroczystość przybyli: przedstawiciele 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim w osobach ppor.Michał Nikoluk, kpr.Bartosz Ziółkowski i st.szer.Sebastian Tomkiewicz, wicemarszałek województwa warmińsko - mazurskiego p. Miron Sycz, burmistrz miasta Górowo Iławeckie p.Jacek Kostka, przedstawiciel Starostwa Powiatowego p. Krzysztof Karólewski oraz rodzice.

      Już od jutra naukę w szkole rozpoczną uczniowie klas ogólnych, medycznych, mundurowych i branżowych.

      Początek roku to dla p. Elżbiety Gottuk i p. Edyty Kanclerz - Szulc koniec pełnienia funkcji dyrektora szkoły. Panie z ramienia Starostwa Powiatowego pożegnał p.Krzysztof Karólewski. Do podziękowań za wieloletnią współpracę dołączyli się p. Miron Sycz - wicemarszałek województwa warmińsko - mazurskiego i p. Jacek Kostka - burmistrz Miasta Górowo Iławeckie.Serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę złożyli również nauczyciele i uczniowie.

      Z pracą w naszej szkole pożegnały się również p. Ludmiła Domagała i p. Janina Wyszomirska. Obie panie przeszły na emeryturę.

      Obecnie szkołą zarządzać będą p. Dorota Lipkiewicz i p. Agnieszka Baumann - Gudz.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.:)

    • TEST SPRAWNOŚCIOWY
     • TEST SPRAWNOŚCIOWY

     • 29 sierpnia 2019 r. odbył się test sprawności fizycznej dla uczniów klas I grupy mundurowej. Uczniowie zmierzyli się z konkurencjami jakie proponuje Straż Graniczna dla swoich przyszłych kandydatów. Wszyscy doskonale poradzili sobie z uginaniem i prostowaniem ramion w podporze leżąc przodem, biegiem po kopercie czy skoku w dal obunóż. Najtrudniejsza konkurencją okazał się bieg na dystansie 1000 m, ponieważ temperatura tego dnia przekraczała 30 stopni, co niestety nie sprzyjało uczniom.

      Wszyscy uczniowie zaliczyli test sprawnościowy, a wśród przyszłych kandydatów na żołnierzy znaleźli się tacy, którzy sprawność fizyczną zaprezentowali na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy :)

      Serdecznie dziękuję naszym uczniom, którzy nadzorowali właściwy przebieg konkurencji:Annie Stępniak, Angelice Postupak, Aleksandrze Stępniak,Erykowi Świetlikowskiemu, Arturowi Świetlikowskiemu, Jakubowi Gobisowi, Jakubowi Szydlik, Wojciechowi Drozd, Radkowi Worobcowi i Pawłowi Juniewiczowi.

    • UWAGA PEŁNOLETNI UCZNIOWIE
     • UWAGA PEŁNOLETNI UCZNIOWIE

     • 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim zaprasza wszystkich chętnych, zainteresowanych służbą w wojsku na 9 - godzinne zajęcia wojskowe, które odbędą się 6 lipca 2019 r.

      Zajęcia realizowane są w związku z kampanią "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym.

      W trakcie 9 godzinnych zajęć odbędzie się szkolenie z zakresu:

      - podstaw musztry wojskowej,

      - czytania mapy,

      - udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

      - rzutu granatem ćwiczebnym,

      - nauki celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno - treningowego,

      - marszu na azymut.

      Uczestnicy będą również musieli pokonać trasę na dystansie 1000 m, wykonać bieg slalomem w hełmie i kamizelce na dystansie 100 m.

      W ramach szkolenia uczestnikom zapewnia się 2 bezpłatne posiłki oraz zabezpieczenie medyczne.

      Zainteresowani muszą mieć ukończone 18 lat.

      Osoby zainteresowane proszę o kontakt z p. K. Zawadzką lub bezpośrednio z jednostką: 9pulkroz@ron.mil.pl

    • GRZESIEK i IZA POPULARYZUJĄ TAŃCE LUDOWE
     • GRZESIEK i IZA POPULARYZUJĄ TAŃCE LUDOWE

     • Grzegorz Wędrowski i Izabela Daszkiewicz są uczniami klas mundurowych. Ale obydwoje swoje zainteresowania rozwijają całkiem w innej dyscyplinie, a mianowicie taniec ludowy.

      Od wielu lat są członkami zespołu ludowego "Perła Warmii" w Lidzbarku Warmińskim i zobaczyć ich można na wielu konkursach, przeglądach i występach gościnnych.

    • FINAŁ ZAWODÓW STRZELECKICH
     • FINAŁ ZAWODÓW STRZELECKICH

     • Strzelnica przy Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim, była dnia 23.06.2019 świadkiem trzecich i ostatnich zmagań Ornecko - Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix. Poziom był wysoki, a różnice w czołowych miejscach niewielkie, stąd emocje przed zawodami sięgały zenitu.

      W zdjęciach poniżej z przebiegu zawodów, znajdują się wyniki trzeciej tury konkurencja karabin - 20 strzałów, oraz klasyfikacji generalnej całego cyklu grand prix.

      Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary słusznej wielkości :), nagrody rzeczowe, oraz pięknie przygotowane dyplomy na których znajdowały się zalaminowane tarcze zawodników z najlepszym wynikiem.Wszystkie trzy cykle przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze, uczestnicy podzieleni na dwie kategorie : master i open mogli wymienić się doświadczeniami oraz nabyć nowe umiejętności.Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż turniej powstał dzięki zapaleńcom strzelectwa, osobom które lubią i promują ten sport na co dzień. Dzięki nim ten rodzaj sportu, a dla niektórych sposób spędzania też wolnego czasu, ma szansę rozwijać się w naszym regionie.Składamy wielkie podziękowania dla organizatorów, sędziów prowadzących, wszystkich osób (a było ich wiele) które miały swój udział , poświęciły swój czas i talent , aby te zawody odbyły się na poziomie nie odbiegającym od innych tego typu zmagań, oraz przede wszystkim zawodnikom którzy nadali całą otoczkę i miłą atmosferę dla tych zawodów.Dziękujemy również firmie Marbo Meble, która po raz kolejny włączyła się w pomoc i organizację zawodów w naszym regionie.

       Sebastian Leszczyński

    • UCZNIOWIE na WRĘCZENIU NAGRÓD SEMPER in ALTUM
     • UCZNIOWIE na WRĘCZENIU NAGRÓD SEMPER in ALTUM

     • 19 czerwca 2019 r. w Bartoszycach uczniowie Klaudia Tatol, Aleksandra Pacewicz, Wojciech Drozd i Grzegorz Wędrowski odebrali statuetki Semper in Altum z rąk starosty powiatu bartoszyckiego Jana Nadolnego w dziedzinie nauka, działalność społeczna, sporty proobronne i działalność artystyczna. Jeszcze raz gratulujemy uczniom i rodzicom wyróżnionych :)

    • AWANSE w KLASACH MUNDUROWYCH
     • AWANSE w KLASACH MUNDUROWYCH

     • Podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego wyróżniającym się uczniom w klasach mundurowych wręczono awanse.W obecności zaproszonych gości i rodziców mianowania na wyższe stopnie dokonał ppor. Krzysztof Marciniak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Uczniowie, którzy otrzymali awanse to:

      na stopień młodszego kadeta - Bartosz Gromadka, Konrad Potasznik, Jakub Ragucki,

      na stopień kadeta - Paweł Juniewicz, Konrad Jaworski,

      na stopień starszego kadeta - Wojciech Drozd, Anna Stępniak, Eryk Świetlikowski, Radosław Worobiec, Jakub Gobis, Tymoteusz Pilecki, Jakub Szydlik.

      Gratulujemy awansu :)

    • UROCZYSTY KONIEC ROKU 2018/2019
     • UROCZYSTY KONIEC ROKU 2018/2019

     • W środę, 19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończono naukę w roku szkolnym 2018/2019. Pani dyrektor Elżbieta Gottuk podsumowała wyniki klasyfikacji przedstawiając zebranym gościom, rodzicom i uczniom najlepszych uczniów pod względem nauki i zachowania.

      Świadectwa z wyróżnieniem z rąk p. Elżbiety Gottuk odebrały Klaudia Tatol i Aleksandra Pacewicz. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

      Wyróżniono również uczniów z dobrymi wynikami w nauce:Arkadiusza Spałę(BS),Konrada Potasznika(LO),Kacpra Szyszkę(LO),Krystiana Załogę(LO),Piotra Antonika(BS),Karolinę Romanik(BS),Wiktorię Stępień(BS),Jakuba Gobisa(LO),Martę Rydzewską(LO),Jakuba Szydlika(LO), Mateusza Wójtowicza(LO), Janusza Kowalewskiego(BS), Justynę Naumów(BS) i Agnieszkę Sochan(BS).

      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano Klaudii Tatol.

      Uczniowie Klaudia Tatol, Aleksandra Pacewicz, Wojciech Drozd i Grzegorz Wędrowski zostali wytypowani do nagrody starosty bartoszyckiego w kategorii nauka, aktywność społeczna, sport i działalność artystyczna.

      https://www.bartsat.pl/semper-in-altum-2/

      Jakub został laureatem konkursu "Lider wiedzy i wartości - doświadczeniem budujesz pewność siebie" - w którym brano pod uwagę przede wszystkim nienaganną postawę, zaangażowanie w działalność charytatywną i aktywny udział w życiu szkoły. Oprócz tego lider nie mógł również zaniedbywać swoich podstawowych obowiązków szkolnych, a co za tym idzie, powinien wyróżniać się także pod względem wyników w nauce. Nagrodę ufundowała firma Sortmund.

      http://gazetaolsztynska.pl/591211,Jakub-z-Gorowa-Ilaweckiego-liderem-wartosci-i-wiedzy.html

      Nagrodę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu (filia Bartoszyce) przyznano Annie Stępniak.

      Nagrody Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie decyzją Rady Pedagogicznej odbiorą: Aleksandra Pacewicz i Kamila Reluga (nauka), Jakub Szydlik i Radosław Worobiec (sporty proobronne).

      Uczennica Wiktoria Zalasa i Radosław Zarzycki otrzymali nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców za 100% frekwencję.

      Dyplomy za pomoc przy organizacji XVII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym wręczyła p. Małgorzata Jadczak z Powiatowego Szpitala w Bartoszycach.

      Życzymy wszystkim słonecznych, udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu :):):)

    • KONIEC ROKU w ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ
     • KONIEC ROKU w ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

     • 19 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III ZSZ zakończyli edukację w naszej szkole. Na salę uroczyście zostali wprowadzeni przez wychowawcę p. Wojciecha Krafta. Uroczysty apel rozpoczęła p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która przedstawiła wyniki klasyfikacji i odczytała wszystkich uczniów, którzy od dzisiaj zostali absolwentami Zespołu Szkół.

      Uczniom po złożeniu ślubowania zostały wręczone świadectwa i nagrody. I tak najlepszą uczennicą, niezmiennie od trzech lat  została Kamila Reluga, która odebrała świadectwo z wyróżnieniem. Wysoką średnią pod względem nauki uzyskała także Sandra Ślubowska.

      Uczniom wręczono listy polecające dla przyszłych pracodawców i otrzymali je: Kamila Reluga, Sandra Ślubowska i Robert Oszako.

      Koledzy i koleżanki z klasy II wręczyli absolwentom skromne upominki życząc przy okazji znalezienia wymarzonej pracy i powodzenia w życiu osobistym.

    • GORĄCY OKRES EGZAMINÓW wśród ZAWODOWCÓW
     • GORĄCY OKRES EGZAMINÓW wśród ZAWODOWCÓW

     • 18 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przystąpili do pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Następnie czeka ich egzamin praktyczny.Warunkiem zdania egzaminów jest uzyskanie co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania w części pisemnej oraz minimum 75% punktów w części praktycznej.Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu (uzyskaniu świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie) oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.Wyniki dopiero w sierpniu - trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia :)