• UWAGA PEŁNOLETNI UCZNIOWIE
     • UWAGA PEŁNOLETNI UCZNIOWIE

     • 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim zaprasza wszystkich chętnych, zainteresowanych służbą w wojsku na 9 - godzinne zajęcia wojskowe, które odbędą się 6 lipca 2019 r.

      Zajęcia realizowane są w związku z kampanią "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym.

      W trakcie 9 godzinnych zajęć odbędzie się szkolenie z zakresu:

      - podstaw musztry wojskowej,

      - czytania mapy,

      - udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

      - rzutu granatem ćwiczebnym,

      - nauki celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno - treningowego,

      - marszu na azymut.

      Uczestnicy będą również musieli pokonać trasę na dystansie 1000 m, wykonać bieg slalomem w hełmie i kamizelce na dystansie 100 m.

      W ramach szkolenia uczestnikom zapewnia się 2 bezpłatne posiłki oraz zabezpieczenie medyczne.

      Zainteresowani muszą mieć ukończone 18 lat.

      Osoby zainteresowane proszę o kontakt z p. K. Zawadzką lub bezpośrednio z jednostką: 9pulkroz@ron.mil.pl

    • GRZESIEK i IZA POPULARYZUJĄ TAŃCE LUDOWE
     • GRZESIEK i IZA POPULARYZUJĄ TAŃCE LUDOWE

     • Grzegorz Wędrowski i Izabela Daszkiewicz są uczniami klas mundurowych. Ale obydwoje swoje zainteresowania rozwijają całkiem w innej dyscyplinie, a mianowicie taniec ludowy.

      Od wielu lat są członkami zespołu ludowego "Perła Warmii" w Lidzbarku Warmińskim i zobaczyć ich można na wielu konkursach, przeglądach i występach gościnnych.

    • FINAŁ ZAWODÓW STRZELECKICH
     • FINAŁ ZAWODÓW STRZELECKICH

     • Strzelnica przy Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim, była dnia 23.06.2019 świadkiem trzecich i ostatnich zmagań Ornecko - Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix. Poziom był wysoki, a różnice w czołowych miejscach niewielkie, stąd emocje przed zawodami sięgały zenitu.

      W zdjęciach poniżej z przebiegu zawodów, znajdują się wyniki trzeciej tury konkurencja karabin - 20 strzałów, oraz klasyfikacji generalnej całego cyklu grand prix.

      Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary słusznej wielkości :), nagrody rzeczowe, oraz pięknie przygotowane dyplomy na których znajdowały się zalaminowane tarcze zawodników z najlepszym wynikiem.Wszystkie trzy cykle przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze, uczestnicy podzieleni na dwie kategorie : master i open mogli wymienić się doświadczeniami oraz nabyć nowe umiejętności.Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż turniej powstał dzięki zapaleńcom strzelectwa, osobom które lubią i promują ten sport na co dzień. Dzięki nim ten rodzaj sportu, a dla niektórych sposób spędzania też wolnego czasu, ma szansę rozwijać się w naszym regionie.Składamy wielkie podziękowania dla organizatorów, sędziów prowadzących, wszystkich osób (a było ich wiele) które miały swój udział , poświęciły swój czas i talent , aby te zawody odbyły się na poziomie nie odbiegającym od innych tego typu zmagań, oraz przede wszystkim zawodnikom którzy nadali całą otoczkę i miłą atmosferę dla tych zawodów.Dziękujemy również firmie Marbo Meble, która po raz kolejny włączyła się w pomoc i organizację zawodów w naszym regionie.

       Sebastian Leszczyński

    • UCZNIOWIE na WRĘCZENIU NAGRÓD SEMPER in ALTUM
     • UCZNIOWIE na WRĘCZENIU NAGRÓD SEMPER in ALTUM

     • 19 czerwca 2019 r. w Bartoszycach uczniowie Klaudia Tatol, Aleksandra Pacewicz, Wojciech Drozd i Grzegorz Wędrowski odebrali statuetki Semper in Altum z rąk starosty powiatu bartoszyckiego Jana Nadolnego w dziedzinie nauka, działalność społeczna, sporty proobronne i działalność artystyczna. Jeszcze raz gratulujemy uczniom i rodzicom wyróżnionych :)

    • AWANSE w KLASACH MUNDUROWYCH
     • AWANSE w KLASACH MUNDUROWYCH

     • Podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego wyróżniającym się uczniom w klasach mundurowych wręczono awanse.W obecności zaproszonych gości i rodziców mianowania na wyższe stopnie dokonał ppor. Krzysztof Marciniak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Uczniowie, którzy otrzymali awanse to:

      na stopień młodszego kadeta - Bartosz Gromadka, Konrad Potasznik, Jakub Ragucki,

      na stopień kadeta - Paweł Juniewicz, Konrad Jaworski,

      na stopień starszego kadeta - Wojciech Drozd, Anna Stępniak, Eryk Świetlikowski, Radosław Worobiec, Jakub Gobis, Tymoteusz Pilecki, Jakub Szydlik.

      Gratulujemy awansu :)

    • UROCZYSTY KONIEC ROKU 2018/2019
     • UROCZYSTY KONIEC ROKU 2018/2019

     • W środę, 19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończono naukę w roku szkolnym 2018/2019. Pani dyrektor Elżbieta Gottuk podsumowała wyniki klasyfikacji przedstawiając zebranym gościom, rodzicom i uczniom najlepszych uczniów pod względem nauki i zachowania.

      Świadectwa z wyróżnieniem z rąk p. Elżbiety Gottuk odebrały Klaudia Tatol i Aleksandra Pacewicz. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

      Wyróżniono również uczniów z dobrymi wynikami w nauce:Arkadiusza Spałę(BS),Konrada Potasznika(LO),Kacpra Szyszkę(LO),Krystiana Załogę(LO),Piotra Antonika(BS),Karolinę Romanik(BS),Wiktorię Stępień(BS),Jakuba Gobisa(LO),Martę Rydzewską(LO),Jakuba Szydlika(LO), Mateusza Wójtowicza(LO), Janusza Kowalewskiego(BS), Justynę Naumów(BS) i Agnieszkę Sochan(BS).

      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano Klaudii Tatol.

      Uczniowie Klaudia Tatol, Aleksandra Pacewicz, Wojciech Drozd i Grzegorz Wędrowski zostali wytypowani do nagrody starosty bartoszyckiego w kategorii nauka, aktywność społeczna, sport i działalność artystyczna.

      https://www.bartsat.pl/semper-in-altum-2/

      Jakub został laureatem konkursu "Lider wiedzy i wartości - doświadczeniem budujesz pewność siebie" - w którym brano pod uwagę przede wszystkim nienaganną postawę, zaangażowanie w działalność charytatywną i aktywny udział w życiu szkoły. Oprócz tego lider nie mógł również zaniedbywać swoich podstawowych obowiązków szkolnych, a co za tym idzie, powinien wyróżniać się także pod względem wyników w nauce. Nagrodę ufundowała firma Sortmund.

      http://gazetaolsztynska.pl/591211,Jakub-z-Gorowa-Ilaweckiego-liderem-wartosci-i-wiedzy.html

      Nagrodę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu (filia Bartoszyce) przyznano Annie Stępniak.

      Nagrody Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie decyzją Rady Pedagogicznej odbiorą: Aleksandra Pacewicz i Kamila Reluga (nauka), Jakub Szydlik i Radosław Worobiec (sporty proobronne).

      Uczennica Wiktoria Zalasa i Radosław Zarzycki otrzymali nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców za 100% frekwencję.

      Dyplomy za pomoc przy organizacji XVII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym wręczyła p. Małgorzata Jadczak z Powiatowego Szpitala w Bartoszycach.

      Życzymy wszystkim słonecznych, udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu :):):)

    • KONIEC ROKU w ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ
     • KONIEC ROKU w ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

     • 19 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III ZSZ zakończyli edukację w naszej szkole. Na salę uroczyście zostali wprowadzeni przez wychowawcę p. Wojciecha Krafta. Uroczysty apel rozpoczęła p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która przedstawiła wyniki klasyfikacji i odczytała wszystkich uczniów, którzy od dzisiaj zostali absolwentami Zespołu Szkół.

      Uczniom po złożeniu ślubowania zostały wręczone świadectwa i nagrody. I tak najlepszą uczennicą, niezmiennie od trzech lat  została Kamila Reluga, która odebrała świadectwo z wyróżnieniem. Wysoką średnią pod względem nauki uzyskała także Sandra Ślubowska.

      Uczniom wręczono listy polecające dla przyszłych pracodawców i otrzymali je: Kamila Reluga, Sandra Ślubowska i Robert Oszako.

      Koledzy i koleżanki z klasy II wręczyli absolwentom skromne upominki życząc przy okazji znalezienia wymarzonej pracy i powodzenia w życiu osobistym.

    • GORĄCY OKRES EGZAMINÓW wśród ZAWODOWCÓW
     • GORĄCY OKRES EGZAMINÓW wśród ZAWODOWCÓW

     • 18 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przystąpili do pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Następnie czeka ich egzamin praktyczny.Warunkiem zdania egzaminów jest uzyskanie co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania w części pisemnej oraz minimum 75% punktów w części praktycznej.Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu (uzyskaniu świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie) oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.Wyniki dopiero w sierpniu - trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia :)

    • LETNI OBÓZ SZKOLENIOWY NA BIEŻĄCO
     • LETNI OBÓZ SZKOLENIOWY NA BIEŻĄCO

     • Dzisiejszy, drugi dzień uczniowie spędzili na zajęciach z maskowania, rozpoznania, budowy broni oraz pomocy przedmedycznej. Wiedzę przekazywali instruktorzy i żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: kom. Andrzej Popiołek z Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie, ratownik medyczny p. Ireneusz Wiktorzak, ppłk (r) Jerzy Zborowski (LOK Olsztyn), plut. Artur Borejko, kpr. Bartosz Ciesielski, st. szer. Bartosz Jóźwicki, st. szer. Norbert Pachulski oraz st. szer. Dariusz Narwojsz.

      Kolejny dzień uczniowie klas mundurowych spędzili w lesie, gdzie odbywały się zajęcia z taktyki. Trzy plutony doskonaliły zasadnicze działania taktyczne: obronę, natarcie i opóźnianie, przemieszczanie się w terenie, organizację i prowadzenie obrony, ataku i dowodzenie na poszczególnych punktach.W naturalnych warunkach doskonalili zabezpieczenia bojowe obejmujące m.in. maskowanie czy ubezpieczenie.Wieczorem młodzież czeka marsz na azymut.Zajęcia zabezpieczali żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: plut. Artur Borejko, kpr Bartosz Ciesielski, st szer. Marcin Jóźwicki, st. szer. Norbert Pachulski oraz st.szer. Dariusz Narwojsz.

      Ostatni dzień obozu wszyscy spędzili na małej rywalizacji polegającej na pokonaniu 9 km trasy z punktami kontrolnymi. Uczniowie musieli iść trasą wyznaczając azymut i zmieścić się w określonym czasie. Niespodziankami na trasie oprócz punktów kontrolnych były pojawiające się wozy bojowe, które traktować należało jako wroga, co wymuszało na uczniach odpowiedniego zachowania się w szyku.

      Na apelu podsumowującym obóz wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe medale i certyfikaty potwierdzające odbycie zajęć, prowadzącym zaś wręczono dyplomy uznania za niezwykle ciekawie przeprowadzone zajęcia, profesjonalizm i otwartość w relacjach z młodzieżą.

      Serdecznie dziękuję współorganizatorom obozu ppłk(r) Andrzejowi Zubie, instruktorom, żołnierzom z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz właścicielom "Karmuszki" za wspaniale zorganizowany czas szkoleniowy dla uczniów.Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w obozie szkoleniowym - wasza postawa i zaangażowanie na zajęciach było wzorcowe, zachowanie nie budziło naszych zastrzeżeń, więc chętnie zabierzemy was na kolejny taki obóz, jeśli tylko zechcecie pojechać :) :)

       

    • MUNDURÓWKA na OBOZIE SZKOLENIOWYM
     • MUNDURÓWKA na OBOZIE SZKOLENIOWYM

     • 11 czerwca 2019 r. rozpoczął się letni obóz szkoleniowy. W tym roku jako miejsce szkolenia wybrano pięknie położony ośrodek wypoczynkowy "Karmuszka" w Łopkajnach. Uczniowie podzieleni na plutony realizowali zajęcia z łączności, powszechnej obrony plot POPL, szkolenia medycznego oraz strzelectwa. Wiedzę teoretyczną połączoną z praktyką przekazywali instruktorzy kom.Artur Popiołek z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, ppłk (r) Jerzy Zborowski (LOK Olsztyn), ratownik medyczny p.Ireneusz Wiktorzak oraz żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: plut. Tomasz Dzikiewicz, plut.Grzegorz Pisarek,plut. Artur Borejko,kpr. Bartosz Ciesielski, st.szer.Marcin Jóżwicki, st.szer.Norbert Pachulski oraz st.szer.Dariusz Narwojsz.

      Całość zajęć nadzorował współorganizator obozu ppłk(r) Andrzej Zuba - Dyrektor Pionu Sportów Obronnych, Politechnicznych i Wodnych Zarządu Głównego LOK oraz ppor.Krzysztof Marciniak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

     • NABÓR na rok szkolny 2019/2020 w ZESPOLE SZKÓŁ w GÓROWIE IŁAWECKIM

     • Zespół Szkół w Górowie Iławeckim prowadzi nabór na przyszły rok szkolny do następujących klas:

      • po gimnazjum - jedna klasa liceum i jedna klasa branżowej szkoły I stopnia
      • po szkole podstawowej - jedna klasa liceum i jedna klasa branżowej szkoły I stopnia.                                                                                                                                                                  Poniżej zamieszczamy proponowaną ofertę edukacyjną szkoły oraz regulamin rekrutacji.                                                                                                                                                                                                                               

      Proponowana oferta edukacyjna na rok szkolny 2019.pdf

      Regulamin rekrutacji do LO BS po SP.pdf

      Regulamin rekrutacji uczniow do LO BS po gimnazjum.pdf

      Nabór do w/w klas został uzgodniony z organem prowadzącym.

    • Spotkanie z przedstawicielami WKU
     • Spotkanie z przedstawicielami WKU

     • 07 czerwca 2019 roku pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim - mjr Dariusz Petka i ppor Bogusława Bryl spotkali się z uczniami klas mundurowych. Zajęcia miały na celu przedstawienie wybranych zagadnień prawnych dotyczących Programu Pilotażowego.

    • Drugie spotkanie strzelców
     • Drugie spotkanie strzelców

     • 09.06.2019 na strzelnicy w Ornecie, odbyło się drugie spotkanie z serii Ornecko-Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix. Tym razem zawodnicy stanęli w szranki w konkurencji - pistolet pneumatyczny, 20 strzałów, 10 m.Oto wyniki:Kategoria master:

      1) Mirosław Kurenda 170 pkt.2) Sebastian Leszczyński 167 pkt.3) Marek Rutkowski 163 pkt.4) Karol Baciński 156 pkt.5) Marcin Kraft 155 pkt.6) Robert Knyżewski 155 pkt.

      Kategoria open:

      1) Mariola Leszczyńska 140 pkt.2) Mariola Kraft 128 pkt.3) Anna Pędzich 117 pkt.4) Wojciech Mazurek 116 pkt.5) Sebastian Pigiel 108 pkt.6) Tomasz Jarmoluk 102 pkt.

      Po drugiej turze, w klasyfikacji ogólnej nastąpiło wiele zmian, ale wszystko się rozstrzygnie 23.06.2019 w Górowie Iławeckim podczas ostatniego spotkania Grand Prix.Gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo wszystkim zawodnikom.

      KS ALFA Reduta Orneta

    • Światowy Dzień bez Tytoniu
     • Światowy Dzień bez Tytoniu

     • Uczniowie naszej szkoły spotkali się z p.Magdaleną Dmitruk z PSS-E w Bartoszycach w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu. Młodzież uczestniczyła w prelekcji dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu oraz wzięła udział w quizie. Osoby chętne mogły zbadać przy pomocy smokylizera zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

    • Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych
     • Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

     • 28 maja 2019 r. w Moragu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.Uczniowie klas mundurowych rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:strzelanie, rzut granatem i marszobieg.

      Nasza reprezentacja w składzie:Eryk Świetlikowski, Jakub Gobis, Grzegorz Wędrowski, Radosław Worobiec, Wojciech Drozd, Tymoteusz Pilecki, Mateusz Knabe, Paweł Juniewicz, Artur Świetlikowski zdobyła II miejsce!

      Gratulujemy chłopcy! :)

    • XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym
     • XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

     • Od 22 do 24 maja 2019 r. w Bartoszycach odbywały się XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym.Ratownicy z całej Polski i Ukrainy (19 zespołów) rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:"Co to za lek?","Staszek z Alcatraz" i "Czy można intubować?".

      Zawodnicy musieli poprawnie wykonać medyczne czynności ratunkowe,szybko i skutecznie udzielić pomocy pacjentom w różnym wieku, z różnymi urazami i w różnych okolicznościach.Najlepszą drużyną okazali się ratownicy ze Szczecina.

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyglądania się poszczególnym konkurencjom i rywalizacji zabezpieczając jednocześnie miejsca, w których przebiegały zawody.

    • UTRZYMALIŚMY STATUS SZKOŁY CERTYFIKOWANEJ z KLASAMI WOJSKOWYMI !
     • UTRZYMALIŚMY STATUS SZKOŁY CERTYFIKOWANEJ z KLASAMI WOJSKOWYMI !

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do kontynuacji programu"Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe" w ramach III edycji, która prowadzona będzie w latach 2019/2020 oraz 2020/2021.

      Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe objęte są patronatem przez Ministerstwo Obrony Narodowej.Uczniowie uczestniczący w w/w programie otrzymują certyfikat MON oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia wojskowego w zakresie upoważniającym do premiowanych wojskowych ścieżek zawodowych.

      Absolwenci mają m.in. prawo do dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych oraz odbycia w najbliższe wakacje skróconej formy służby przygotowawczej.

      Jesteśmy jedną z 8 szkół w naszym województwie, które przeszły proces rekrutacyjny MON.

    • ZAJĘCIA w GRUPIE OPIEKUŃCZO-MEDYCZNEJ
     • ZAJĘCIA w GRUPIE OPIEKUŃCZO-MEDYCZNEJ

     • Piątkowe zajęcia z Edukacji opiekuńczo-medycznej poprowadziła p.pielęgniarka z oddziału noworodków ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę odgrywają pielęgniarki podczas porodu i w czasie opieki nad noworodkiem.Praktycznie przećwiczyli mycie oraz przewijanie noworodka.