• LETNI OBÓZ SZKOLENIOWY NA BIEŻĄCO
     • LETNI OBÓZ SZKOLENIOWY NA BIEŻĄCO

     • Dzisiejszy, drugi dzień uczniowie spędzili na zajęciach z maskowania, rozpoznania, budowy broni oraz pomocy przedmedycznej. Wiedzę przekazywali instruktorzy i żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: kom. Andrzej Popiołek z Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie, ratownik medyczny p. Ireneusz Wiktorzak, ppłk (r) Jerzy Zborowski (LOK Olsztyn), plut. Artur Borejko, kpr. Bartosz Ciesielski, st. szer. Bartosz Jóźwicki, st. szer. Norbert Pachulski oraz st. szer. Dariusz Narwojsz.

      Kolejny dzień uczniowie klas mundurowych spędzili w lesie, gdzie odbywały się zajęcia z taktyki. Trzy plutony doskonaliły zasadnicze działania taktyczne: obronę, natarcie i opóźnianie, przemieszczanie się w terenie, organizację i prowadzenie obrony, ataku i dowodzenie na poszczególnych punktach.W naturalnych warunkach doskonalili zabezpieczenia bojowe obejmujące m.in. maskowanie czy ubezpieczenie.Wieczorem młodzież czeka marsz na azymut.Zajęcia zabezpieczali żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: plut. Artur Borejko, kpr Bartosz Ciesielski, st szer. Marcin Jóźwicki, st. szer. Norbert Pachulski oraz st.szer. Dariusz Narwojsz.

      Ostatni dzień obozu wszyscy spędzili na małej rywalizacji polegającej na pokonaniu 9 km trasy z punktami kontrolnymi. Uczniowie musieli iść trasą wyznaczając azymut i zmieścić się w określonym czasie. Niespodziankami na trasie oprócz punktów kontrolnych były pojawiające się wozy bojowe, które traktować należało jako wroga, co wymuszało na uczniach odpowiedniego zachowania się w szyku.

      Na apelu podsumowującym obóz wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe medale i certyfikaty potwierdzające odbycie zajęć, prowadzącym zaś wręczono dyplomy uznania za niezwykle ciekawie przeprowadzone zajęcia, profesjonalizm i otwartość w relacjach z młodzieżą.

      Serdecznie dziękuję współorganizatorom obozu ppłk(r) Andrzejowi Zubie, instruktorom, żołnierzom z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz właścicielom "Karmuszki" za wspaniale zorganizowany czas szkoleniowy dla uczniów.Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w obozie szkoleniowym - wasza postawa i zaangażowanie na zajęciach było wzorcowe, zachowanie nie budziło naszych zastrzeżeń, więc chętnie zabierzemy was na kolejny taki obóz, jeśli tylko zechcecie pojechać :) :)

       

    • MUNDURÓWKA na OBOZIE SZKOLENIOWYM
     • MUNDURÓWKA na OBOZIE SZKOLENIOWYM

     • 11 czerwca 2019 r. rozpoczął się letni obóz szkoleniowy. W tym roku jako miejsce szkolenia wybrano pięknie położony ośrodek wypoczynkowy "Karmuszka" w Łopkajnach. Uczniowie podzieleni na plutony realizowali zajęcia z łączności, powszechnej obrony plot POPL, szkolenia medycznego oraz strzelectwa. Wiedzę teoretyczną połączoną z praktyką przekazywali instruktorzy kom.Artur Popiołek z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, ppłk (r) Jerzy Zborowski (LOK Olsztyn), ratownik medyczny p.Ireneusz Wiktorzak oraz żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: plut. Tomasz Dzikiewicz, plut.Grzegorz Pisarek,plut. Artur Borejko,kpr. Bartosz Ciesielski, st.szer.Marcin Jóżwicki, st.szer.Norbert Pachulski oraz st.szer.Dariusz Narwojsz.

      Całość zajęć nadzorował współorganizator obozu ppłk(r) Andrzej Zuba - Dyrektor Pionu Sportów Obronnych, Politechnicznych i Wodnych Zarządu Głównego LOK oraz ppor.Krzysztof Marciniak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

     • NABÓR na rok szkolny 2019/2020 w ZESPOLE SZKÓŁ w GÓROWIE IŁAWECKIM

     • Zespół Szkół w Górowie Iławeckim prowadzi nabór na przyszły rok szkolny do następujących klas:

      • po gimnazjum - jedna klasa liceum i jedna klasa branżowej szkoły I stopnia
      • po szkole podstawowej - jedna klasa liceum i jedna klasa branżowej szkoły I stopnia.                                                                                                                                                                  Poniżej zamieszczamy proponowaną ofertę edukacyjną szkoły oraz regulamin rekrutacji.                                                                                                                                                                                                                               

      Proponowana oferta edukacyjna na rok szkolny 2019.pdf

      Regulamin rekrutacji do LO BS po SP.pdf

      Regulamin rekrutacji uczniow do LO BS po gimnazjum.pdf

      Nabór do w/w klas został uzgodniony z organem prowadzącym.

    • Spotkanie z przedstawicielami WKU
     • Spotkanie z przedstawicielami WKU

     • 07 czerwca 2019 roku pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim - mjr Dariusz Petka i ppor Bogusława Bryl spotkali się z uczniami klas mundurowych. Zajęcia miały na celu przedstawienie wybranych zagadnień prawnych dotyczących Programu Pilotażowego.

    • Drugie spotkanie strzelców
     • Drugie spotkanie strzelców

     • 09.06.2019 na strzelnicy w Ornecie, odbyło się drugie spotkanie z serii Ornecko-Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix. Tym razem zawodnicy stanęli w szranki w konkurencji - pistolet pneumatyczny, 20 strzałów, 10 m.Oto wyniki:Kategoria master:

      1) Mirosław Kurenda 170 pkt.2) Sebastian Leszczyński 167 pkt.3) Marek Rutkowski 163 pkt.4) Karol Baciński 156 pkt.5) Marcin Kraft 155 pkt.6) Robert Knyżewski 155 pkt.

      Kategoria open:

      1) Mariola Leszczyńska 140 pkt.2) Mariola Kraft 128 pkt.3) Anna Pędzich 117 pkt.4) Wojciech Mazurek 116 pkt.5) Sebastian Pigiel 108 pkt.6) Tomasz Jarmoluk 102 pkt.

      Po drugiej turze, w klasyfikacji ogólnej nastąpiło wiele zmian, ale wszystko się rozstrzygnie 23.06.2019 w Górowie Iławeckim podczas ostatniego spotkania Grand Prix.Gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo wszystkim zawodnikom.

      KS ALFA Reduta Orneta

    • Światowy Dzień bez Tytoniu
     • Światowy Dzień bez Tytoniu

     • Uczniowie naszej szkoły spotkali się z p.Magdaleną Dmitruk z PSS-E w Bartoszycach w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu. Młodzież uczestniczyła w prelekcji dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu oraz wzięła udział w quizie. Osoby chętne mogły zbadać przy pomocy smokylizera zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

    • Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych
     • Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

     • 28 maja 2019 r. w Moragu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.Uczniowie klas mundurowych rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:strzelanie, rzut granatem i marszobieg.

      Nasza reprezentacja w składzie:Eryk Świetlikowski, Jakub Gobis, Grzegorz Wędrowski, Radosław Worobiec, Wojciech Drozd, Tymoteusz Pilecki, Mateusz Knabe, Paweł Juniewicz, Artur Świetlikowski zdobyła II miejsce!

      Gratulujemy chłopcy! :)

    • XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym
     • XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

     • Od 22 do 24 maja 2019 r. w Bartoszycach odbywały się XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym.Ratownicy z całej Polski i Ukrainy (19 zespołów) rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach:"Co to za lek?","Staszek z Alcatraz" i "Czy można intubować?".

      Zawodnicy musieli poprawnie wykonać medyczne czynności ratunkowe,szybko i skutecznie udzielić pomocy pacjentom w różnym wieku, z różnymi urazami i w różnych okolicznościach.Najlepszą drużyną okazali się ratownicy ze Szczecina.

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyglądania się poszczególnym konkurencjom i rywalizacji zabezpieczając jednocześnie miejsca, w których przebiegały zawody.

    • UTRZYMALIŚMY STATUS SZKOŁY CERTYFIKOWANEJ z KLASAMI WOJSKOWYMI !
     • UTRZYMALIŚMY STATUS SZKOŁY CERTYFIKOWANEJ z KLASAMI WOJSKOWYMI !

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do kontynuacji programu"Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe" w ramach III edycji, która prowadzona będzie w latach 2019/2020 oraz 2020/2021.

      Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe objęte są patronatem przez Ministerstwo Obrony Narodowej.Uczniowie uczestniczący w w/w programie otrzymują certyfikat MON oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia wojskowego w zakresie upoważniającym do premiowanych wojskowych ścieżek zawodowych.

      Absolwenci mają m.in. prawo do dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych oraz odbycia w najbliższe wakacje skróconej formy służby przygotowawczej.

      Jesteśmy jedną z 8 szkół w naszym województwie, które przeszły proces rekrutacyjny MON.

    • ZAJĘCIA w GRUPIE OPIEKUŃCZO-MEDYCZNEJ
     • ZAJĘCIA w GRUPIE OPIEKUŃCZO-MEDYCZNEJ

     • Piątkowe zajęcia z Edukacji opiekuńczo-medycznej poprowadziła p.pielęgniarka z oddziału noworodków ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę odgrywają pielęgniarki podczas porodu i w czasie opieki nad noworodkiem.Praktycznie przećwiczyli mycie oraz przewijanie noworodka.

    • MATURA na START
     • MATURA na START

     • 6 maja 2019 r., punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęły się egzaminy maturalne.Uczniowie naszej szkoły,podobnie jak w całej Polsce rozpoczęli je od egzaminu pisemnego z języka polskiego.Kolejne dni to egzamin z matematyki i języków obcych.Wszyscy życzymy Wam powodzenia!:):):)

    • UCZYLI SIĘ PLANOWANIA w BIZNESIE
     • UCZYLI SIĘ PLANOWANIA w BIZNESIE

     • 25 i 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły:Milena Szafran,Amanda Urbanowicz,Kacper Siejak,Kacper Szyszka i Kamil Muzyka uczestniczyli w drugim etapie projektu SHOWBIZ. Udział w tym przedsięwzięciu zapewnił im zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

                                                                                                         mgr Jolanta Płoska

    • PIKNIK STRZELECKI
     • PIKNIK STRZELECKI

     • 1 maja 2019 r. na szkolnej strzelnicy odbył się piknik strzelecki.Zawodnicy konkurowali w dwóch konkurencjach:strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i rzut granatem do celu.Suma uzyskanych punktów w dwóch konkurencjach wyłoniła zwycięzców.Zawodnicy oceniani byli w dwóch kategoriach - młodzież do lat 17 i dorośli.

    • ZAKOŃCZENIE ROKU UCZNIÓW KLAS III LO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU UCZNIÓW KLAS III LO

     • Dzisiaj odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia nauki przez uczniów klas III LO.Jak co roku pierwsza głos zabrała  p. dyrektor Elżbieta Gottuk, która podsumowała wyniki trzyletniej nauki oraz odnoszonych sukcesów.Wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczennicy Mirosławie Kozik i Ewie Piróg.

      Nagrody za dobre wyniki w nauce odebrały również:Natalia Mizerakowska,Paulina Dudkiewicz i Justyna Przeszło.

      Wyróżniono także Angelikę Wąsewicz,Klaudię Subdę,Katarzynę Przytułę i Klaudię Florkowską,które uzyskały średnią ocen co najmniej 4,0.

      Tradycją szkoły jest uhonorowanie pracy uczniów w poszczególnych dziedzinach życia szkolnego.I tak certyfikat z wyróżnieniem w grupie opiekuńczo-medycznej odebrała Mirosława Kozik.W grupie mundurowej Justyna Baran,Paulina Dudkiewicz,Dawid Michalec,Angelika Wąsewicz,Kacper Bielun,Patryk Dzoć,Gabriela Ligiżyńska,Natalia Marczenko i Justyna Przeszło.

      Nagrody za turnieje proobronne uczniom Gabrieli Ligiżyńskiej,Paulinie Dudkiewicz,Angelice Wąsewicz,Dawidowi Michalcowi i Justynie Baran wręczyli p.Wojciech Kraft i p. Marcin Narkowicz.

      Za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych nagrodę wręczono Dawidowi Michalcowi i Justynie Baran.

      Nagrodę za osiągnięcia artystyczne otrzymała Natalia Marczenko i Mirosława Kozik.

      Doceniono pracę w Samorządzie Uczniowskim uczniów Justyny Przeszło,Natalii Mizerakowskiej,Mirosławy Kozik,Natalii Afeld,Angeliki Wąsewicz,Macieja Boiwki i Gabrieli Ligiżyńskiej.

      Pani Jolanta Płoska i Gabriela Szymuś wręczyły nagrody Mirosławie Kozik,Justynie Baran i Natalii Afeld za pracę w wolontariacie.

      Uczniowie Patryk Dzoć i Damian Karczewski otrzymali nagrody za perfekcyjne nagłośnienie każdej uroczystości szkolnej.

      Jak co roku wręczono listy polecające osobom godnym zatrudnienia.Zostali nimi Justyna Przeszło, Patryk Dzoć,Mirosława Kozik i Sandra Minkowska.

      Wychowawcy klas III p.Marta Mycio i p. Kamila Gołębikowska podziękowali rodzicom zaangażowanym w trzyletnie życie klas wręczając podziękowania p.Przytule,p.Kozik,p.Przeszło,p.Przybyłek,p.Minkowskiej,p.Sófczyńskiej,p.Baran i p.Ligiżyńskiej.

      Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu ufundowała nagrody w formie obozu sportowego - odebrali je Dawid Michalec,Patryk Dzoć,Natalia Afeld i Angelika Wąsewicz.

      Po części oficjalnej odbyła się część nieoficjalna, w której absolwenci podziękowali wychowawcom i nauczycielom za trzyletnią pracę wychowawczą,uczniowie klasy II pożegnali swoich kolegów i koleżanki wręczając skromne upominki.Jak zawsze w tej części nie obyło się bez łez, które uroniły wychowawczynie oraz uczniowie.

      Życzymy wszystkim połamania pióra podczas egzaminów maturalnych :)

    • POCZĄTEK TURNIEJU STRZELECKIEGO GRAND PRIX
     • POCZĄTEK TURNIEJU STRZELECKIEGO GRAND PRIX

     • Dzisiaj 28.04.2019 na naszej strzelnicy szkolnej odbył się pierwszy turniej z serii ORNECKO-GÓROWSKIEGO STRZELECKIEGO GRAND PRIX , które będzie się składało z trzech spotkań w trakcie których zostaną wyłonieni najlepsi strzelcy wszystkich trzech spotkań Grand Prix.

      W zawodach wzięło udział 27 zawodników z Górowa Iławeckiego, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Grądek, Zielenicy i Kamińska. Zawody odbywały się w miłej , sportowej atmosferze. Zawodnicy strzelali z karabinów pneumatycznych o kal. 4,5 o energii wylotowej poniżej 17J, odległość do tarczy wynosiła 10m. Uczestnicy oddawali łącznie 3 strzały próbne i 20 strzałów ocenianych do 4 tarcz 14X14 cm.Nie było podziału ze względu na płeć, więc zarówno kobiety jaki i mężczyźni strzelali razem w dwóch grupach, które dzieliły się na zawodników doświadczonych oraz amatorów strzelectwa sportowego.

      Organizatorzy oraz sponsorzy zapewnili bezpieczną zabawę, ciepłe napoje, oraz drobne upominki dla uczestników. Zawodników oceniał sędzia klasy II strzelectwa sportowego p.Józef Widun, prowadzącym strzelanie był p.Jerzy Tatol, a kierownikiem zawodów p.Wojciech Kraft. Po zakończeniu i podsumowaniu całego Grand Prix najlepszymi zawodnikami okazali się:

      kat.Open

      1.Mariola Leszczyńska

      2.Anna Piędzich

      3.Sebastian Pigiel

      4.Mariola Kraft

      5.Tomasz Jarmoluk

      6.Wojciech Mazurek

      kat.Master

      1.Marcin Kraft

      2.Robert Kryżeński

      3.Krzysztof Łomecki

      4.Radosław Worobiec

      5.Emilia Łomecka

      6.Paweł Juniewicz

      Serdeczne podziękowania składamy współorganizatorowi zawodów p.Sebastianowi Leszczyńskiemu.                                                                                                      

    • BRAWO STRZELCY!
     • BRAWO STRZELCY!

     • 13 kwietnia 2019 r. w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z Broni Sportowej Palnej "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej". Do rywalizacji przystąpiło 18 zespołów z Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna, Pieniężna, Lubawy, Górowa Iławeckiego, Olsztyna, Działdowa, Bartoszyc, Orzysza i Mrągowa. Czteroosobowe drużyny strzelały z karabinu SM-2 w postawie leżącej i karabinu TOZ-17 w postawach klęczącej i stojącej.

      Naszą szkołę reprezentowali Ania Stępniak,Roksana Kindlarska,Paulina Dudkiewicz,Aleksandra Stępniak,Gabriela Ligiżyńska,Jakub Szydlik,Tymoteusz Pilecki,Jakub Gobis,Radosław Worobiec,Dawid Daniszewski,Wojciech Drozd,Konrad Potasznik,Bartosz Gromadka,Paweł Juniewicz,Grzegorz Wędrowski,Konrad Jaworski.

      Po bardzo wyrównanej walce na II miejscu znalazła drużyna:Ania Stępniak, Gabriela Ligiżyńska,Jakub Gobis i Tymoteusz Pilecki.Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności tym, którzy stanęli na podium :)

    • Wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
     • Wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

     • W połowie kwietnia uczniowie klas mundurowych zostali zaproszeni przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie do odwiedzenia instytucji państwowych.

      Głównym celem wizyty było przedstawienie roli Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych, zadań i zasad funkcjonowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz zaznajomienie z tematyką bezpieczeństwa na poziomie państwa.Młodzież miała okazję spotkać się z szefem BBN, ministrem Pawłem Solochem.

      Przed pobytem w Biurze, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, po którym uczniów oprowadził p. Maciej Czulicki. Po wizycie w BBN młodzież odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa, poznając jego rolę i zadania. Miała możliwość wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych RP oraz złożenia wiązanki kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a następnie złożyć wizytę w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

      Dwudniowy pobyt w Warszawie był okazją do odwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Pollin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

      Bardzo dziękujemy p. Maciejowi Czulickiemu, który zorganizował pobyt naszych uczniów w Warszawie.

    • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych uczniowie naszej szkoły wspólnie z p. dyrektor Elżbietą Gottuk złożyli kwiaty i znicze przed pomnikiem upamiętniającym ofiary tamtych lat.