• MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • 5 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał niegrzecznym uczniom rózgi,a uczniom grzecznym cukierki.

      Uczniowie mogli zakupić ciasta i zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem na szkolnym korytarzu.

                                                                          Paulina Zaborowska - ucz. kl.II LO

    • JAKUB Z NAGRODĄ ''WOLONTARIUSZ ROKU''
     • JAKUB Z NAGRODĄ ''WOLONTARIUSZ ROKU''

     • 02 grudnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się 34 Gala Wolontariuszy. Samorządowcy sześciu powiatów wręczyli nagrody wolontariuszom naszego powiatu, którzy prężnie działają na rzecz pomocy innym.

      Nagrody wręczono także przedsiębiorcom, kołom gospodyń wiejskich i rodzinom, które bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.

      Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń JAKUB RAGUCKI, który z rąk Starosty Powiatu Bartoszyckiego p. Zbigniewa Nadolnego odebrał nagrodę "Wolontariusza Roku". Gratulujemy !

    • UWAGA!
     • UWAGA!

     • W poniedziałek, 2 grudnia, na drugiej lekcji  odbędzie się pisemny egzamin z edukacji wojskowej - uczniowie klas III przychodzą w moro.

    • JAK PRZETRWAĆ W LESIE?
     • JAK PRZETRWAĆ W LESIE?

     • Jak przetrwać w lesie, jak rozpalić ognisko i gdzie szukać schronienia tego m.in. dowiedzieli się uczniowie certyfikowanych klas mundurowych na zajęciach, które odbyły się 29 listopada 2019 r. na obiektach należących do 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

      Techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych były tematyką drugiej części zajęć,w których uczestniczyli uczniowie.

      Młodzież mimo niesprzyjającej pogody sprostała wszystkim wymaganiom, które postawili przed nimi prowadzący zajęcia żołnierze.

      Dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za możliwość odbycia zajęć na obiektach jednostki oraz ppor. Krzysztofowi Marciniakowi za zorganizowanie zajęć, a także prowadzącym zajęcia żołnierzom.

    • SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁCE SIATKOWEJ
     • SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁCE SIATKOWEJ

     • 25 listopada 2019 r. szkołą rządziła piłka siatkowa. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne rozgrywki w piłce siatkowej.Wszystkie klasy wystawiły swoich najlepszych zawodników.Rozgrywki trwały do południa i ostatecznie na podium stanęły zawodniczki z klasy I B LO:Sandra Buksa,Marta Machowicz,Zuzanna Pilecka,Nikola Szok,Wiktoria Zambrzycka,Weronika Szewczyk,Julia Baran i Urszula Szyk oraz chłopcy z klasy III LO:Patryk Suski, Kamil Majcher,Jakub Szydlik, Jakub Gobis,Wojciech Drozd,Tymoteusz Pilecki oraz Mateusz Wójtowicz.

      Serdecznie dziękujemy za sportową postawę wszystkim zawodnikom i gratulujemy zwycięzcom :)

    • POŁOWINKI`2019
     • POŁOWINKI`2019

     • 22 listopada 2019 r. przy akompaniamencie najlepszych hitów, uczniowie klasy II LO świętowali swój półmetek w naszej szkole. Uczniom dopisywał świetny humor, co widać było po frekwencji na parkiecie. Ach, co to był za wieczór! Liczę na tak świetną rozrywkę na naszej studniówce :)

                                                                                                        mgr Aleksandra Maluchnik

    • PREMIER UHONOROWAŁ STYPENDYSTÓW
     • PREMIER UHONOROWAŁ STYPENDYSTÓW

     • W dniu 20 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2019/2020 wyróżniono w województwie warmińsko-mazurskim 157 uczniów ze szkół dla młodzieży, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wszyscy musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

      Nagrodę Prezesa Rady Ministrów z rąk Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego odebrała uczennica klasy III A LO Klaudia Tatol. Jak podkreślił Kurator to ogromne wyróżnienie. Dla stypendystów, nagroda za rzetelną naukę, a dla Rodziców – powód do dumy. Gratulujemy !

    • ZAJĘCIA w KLASACH MUNDUROWYCH
     • ZAJĘCIA w KLASACH MUNDUROWYCH

     • Dzisiejsze (22.11), piątkowe zajęcia z edukacji wojskowej uczniowie klas mundurowych spędzili pod okiem żołnierzy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Lekcje zaczęły się od doskonalenia sprawności fizycznej. Młodzież spotkała się ze st.chor.Radosławem Ogonowskim, który poprowadził zajęcia dotyczące elementów walki w bliskim kontakcie.

      Uczniowie certyfikowanych klas mundurowych poznali również zasady taktyczne i medyczne TCCC (zastosowanie protokołu MARCHE na polu walki).Zajęcia poprowadził plut.Grzegorz Modrzejewski.Plutonowy przypomniał także jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym.Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego też uczniowie grupy opiekuńczo-medycznej dołączyli do kolegów i koleżanek w mundurach.

      Z budową i obsługą broni zapoznawali uczniów st.sierż.Łukasz Dutko,sierż.Kamil Zych,plut.Grzegorz Modrzejewski,st.kpr.Sebastian Bernacki,kpr.Grzegorz Jabłonowski i st.szer.Emil Barszczewski.

      Dyrektor i wychowawcy klas mundurowych serdecznie dziękują dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen.bryg.Jackowi Ostrowskiemu za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz ppłk.Leszkowi Frankowskiemu za zorganizowanie zajęć.

      Dziękujemy również ppor.Anecie Monkiewicz, która czuwała nad właściwym przebiegiem zajęć oraz prowadzącym, którzy perfekcyjnie przygotowali się do spotkania z młodzieżą.

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia
     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. To idealny moment,żeby zerwać z uciążliwym nałogiem, który szkodzi zdrowiu palącym oraz osobom będącym biernymi palaczami.

      Każdy wypalony papieros kosztuje nas 11 minut z naszego życia, palacze żyją od 10 do 15 lat krócej. Trucizny papierosowe osłabiają również system odpornościowy organizmu. System immunologiczny potrzebuje pół roku, by dojść do siebie. A dopiero po roku od odstawienia palenia ryzyko zawału serca u palaczy spada o połowę. Trzeba aż 10 lat bez papierosów, by zmniejszyło się ryzyko zachorowania na raka płuc.

      Uczniowie naszej szkoły tego dnia postanowili rozdawać jabłka, przekonując uczniów do zdrowego odżywiania i odstawienia papierosów chociaż na jeden dzień.

       

    • KOLEJNY SUKCES KACPRA !
     • KOLEJNY SUKCES KACPRA !

     • Miło nam donieść, że nasz uczeń (nawiasem mówiąc bardzo skromny uczeń :)) Kacper Konieczek odniósł kolejny ważny sukces.

      W dniach 14-17 listopada 2019 r. w Grudziądzu odbywały się zawody - XVI Puchar Polski Kadetów w boksie. W zawodach udział wzięło około 250 zawodników z Polski i zagranicy.

      W kategorii 70 kg Kacper zajął III miejsce, a dalszą walkę niestety uniemożliwiła mu odniesiona w trakcie zawodów kontuzja ręki.

      Kacper reprezentuje lidzbarski klub sportowy Olympia.Serdecznie gratulujemy! :)

    • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH
     • MIANOWANIE W KLASACH MUNDUROWYCH

     • Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku dziś w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju kilka dni wcześniej odbyły się rocznicowe zgromadzenia, koncerty i pikniki. My święto to łączymy z wychowaniem patriotycznym młodzieży. Tego dnia obchodzimy uroczyście święto Mianowania Klas Mundurowych.

      Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie samorządów lokalnych: przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego p. Lech Darski, burmistrz miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka, radny Powiatu Bartoszyckiego p. Jerzy Szarejko, przewodniczący Rady Miasta Górowo Iławeckie p. Andrzej Kinal.

      Służby mundurowe reprezentowali: przedstawiciel 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej ppłk Leszek Frankowski, Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień ppłk Mariusz Witkowski, delegacja 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim: ppor. Michał Nikoluk, mł. chor. Mariusz Baranowski, kpr. Jarosław Gobis, Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek, Komendant Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim nadkom. Krzysztof Szczepański, z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku mjr Wojciech Szczudło, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach kpt. Krystian Masalski.

      Było nam bardzo miło również gościć: Nadleśniczego Nadleśnictwa Górowo Iławeckie p. Henryka Kamińskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckiego p. Dariusza Hawrylca, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach p. Agnieszkę Walentynowicz, długoletniego przyjaciela szkoły p. Barbarę Kamińską, przedstawiciela Rady Rodziców p. Marietę Zakrzewską.

      Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów mianowanych i awansowanych. Dla nich to także ważny dzień.

      Na wstępie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący rocznicy odzyskania niepodległości. W tym miejscu należy podkreślić ujmujące recytacje, jak i duety muzyczne, które zaprezentowała młodzież. Z olbrzymią satysfakcją można było oglądać te występy. Następnie uczniowie klas pierwszych zostali mianowani na stopień szeregowego kadeta przez Przedstawiciela 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej Podpułkownika Leszka Frankowskiego oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień Podpułkownika Mariusza Witkowskiego. Wyróżnieni uczniowie klas starszych otrzymali awanse na kolejne stopnie mianowania. Najwyższy stopień awansu sztabowego kadeta w tym roku otrzymali: ŚWIETLIKOWSKI ERYK, DROZD WOJCIECH, STĘPNIAK ANNA oraz chorążowie pocztu sztandarowego GOBIS JAKUB, SZYDLIK JAKUB, PILECKI TYMOTEUSZ. Serdecznie gratulujemy wszystkim mianowanym uczniom i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni.

      Na koniec uroczystości młodzież zaprezentowała pokaz sprawności fizycznej. Prezentacja uczniów, jak co roku wywołała owacje na stojąco.

                                                                               mgr Kamila Gołębikowska

    • WOJEWÓDZKI TURNIEJ PROOBRONNY
     • WOJEWÓDZKI TURNIEJ PROOBRONNY

     • W dniach 8-9 listopada 2019 roku w Olsztynie odbył się etap wojewódzki TURNIEJU PROOBRONNEGO z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

      Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, upowszechnianie wiedzy historycznej, historii oręża polskiego oraz upowszechnianie sportów obronnych.

      Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorami Turnieju byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Klub Garnizonowy J.W., Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

      Do turnieju przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych oraz szkół średnich z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

      Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie liceum ogólnokształcącego w osobach: Mateusz Wójtowicz z klasy III A LO, Konrad Potasznik z klasy II LO oraz najmłodszy z grona Michał Kraft – uczeń klasy I A LO.

      Pierwszego dnia w piątek, odbył się test wiedzy historycznej, który obejmował zakres tematyczny wiedzy z historii Polski i historię powszechną w okresie (1864 - 1922 ) oraz historię oręża polskiego w tym czasie z uwzględnieniem znajomości broni, literatury.

      Nasi reprezentanci okazali się najlepsi. Konrad Potasznik zajął I miejsce, zostając mistrzem wiedzy historycznej, natomiast Michał Kraft został wicemistrzem, zajmując II miejsce.

      Nasza męska drużyna zajęła w klasyfikacji ogólnej wiedzy historycznej II miejsce.

      Drugiego dnia turnieju uczestnicy zawodów zmierzyli się ze strzelaniem oraz biegiem na orientację. W biegu na orientację zawodnicy mieli do pokonania trasę około 5 km oraz do wykonania zadania tj.: rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją, opatrywanie i transport rannego. Pomimo wielkiego wysiłku włożonego przez naszych dzielnych uczniów, nie udało się wywalczyć czołowych lokat.

      W klasyfikacji generalnej turnieju , po zaciętej walce, nasza reprezentacja zajęła V miejsce w województwie, zostając jednocześnie laureatami Wojewódzkiego Turnieju Proobronnego 2019.

      Gratulujemy i dziękujemy drużynie za najlepszą wiedzę historyczną i godne reprezentowanie naszej szkoły.

      Uczniów do turnieju przygotowali nauczyciele naszej szkoły: p. Dorota Kalinowska oraz p. Wojciech Kraft.

      Opiekunem drużyny podczas turnieju była p. Elżbieta Gottuk.

      mgr Elżbieta Gottuk

    • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE
     • ZAWODY STRZELECKIE w ORNECIE

     • 10 listopada 2019 r. w Ornecie odbyły się Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Gromadka, Anna Stępniak ,Jakub Gołek, Aleksandra Stępniak i Nikola Gołębiewska. Na trzecim miejscu z wynikiem 90 pkt znalazła się Anna Stępniak, której serdecznie gratulujemy a pozostałym zawodnikom życzymy sukcesów na kolejnych zawodach :).

    • NIEPODLEGŁA do hymnu !
     • NIEPODLEGŁA do hymnu !

     • W rocznicę odzyskania niepodległości w całej Polsce w samo południe zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego.Miliony Polaków i przyjaciół Polski zaśpiewa polski Hymn.Będzie to druga edycja ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu".

      W szkole akcję tę nazwano "Szkoła do hymnu". Wszyscy uczniowie włączyli się do akcji gromadząc się na sali gimnastycznej i punktualnie o 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

    • ZAJĘCIA z ŻOŁNIERZAMI z 9pr
     • ZAJĘCIA z ŻOŁNIERZAMI z 9pr

     • 8 listopada 2019 r. w certyfikowanych klas mundurowych kolejny raz zajęcia poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie poznali budowę i obsługę techniczną wyposażenia indywidualnego żołnierza, przećwiczyli wzywanie pomocy medycznej na polu walki trzymając się zasad meldunku MEDEVAC oraz doskonalili musztrę zespołową.

      Zajęcia w przyjemnej atmosferze poprowadzili chor.Paweł Dydziński, st.kpr.Tomasz Matys, st.kpr.Krystian Sędrowski oraz st.szer.Marcin Jakubenas.

      Dziękujemy dowódcy pułku płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia oraz ppor. Krzysztofowi Marciniakowi za zorganizowanie zajęć :).

    • ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ
     • ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

     • W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego śpiewania z okazji 11 Listopada uczniowie klasy II wzięli udział koncercie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

      Na scenie swój talent zaprezentował chór oraz uczniowie ze szkół muzycznych w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Górowie Iławeckim. Dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się że mogliśmy razem zaśpiewać dla Niepodległej.

                                                      mgr Gabriela Szymuś

    • SPOTKANIE z mł.asp.MARTĄ KABELIS z POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI w BARTOSZYCACH
     • SPOTKANIE z mł.asp.MARTĄ KABELIS z POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI w BARTOSZYCACH

     • 30 października 2019 r. mł.asp.Marta Kabelis z Powiatowej Komendy Policji w Bartoszycach spotkała się z młodzieżą naszej szkoły.Tematem wiodącym spotkania były narkotyki i dopalacze, ich szkodliwość oraz odpowiedzialność prawna młodzieży i dorosłych.

      Uczniowie mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach oraz  pracy w policji, do której młodsza aspirant zachęcała.To z pewnością praca ciekawa,bez monotonii, w której można się sprawdzić.Nie bez znaczenia jest fakt, że policja z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym.

    • "Mundurowa pamięć" i "Szkoła pamięta"
     • "Mundurowa pamięć" i "Szkoła pamięta"

     • Zbliża się 1 listopada, dzień w którym obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To wyjątkowy czas,w którym wracamy myślami, do przeszłości, by w chwilach zadumy i wspomnień przywołać sylwetki tych, co odeszli.

      Ten szczególny dzień wraz z dniem zadusznym jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej,a nasza obecność przy grobach czy pomnikach jest formą moralnego obowiązku uczczenia oraz pielęgnowania pamięci o Zmarłych.

      W tym wyjątkowym czasie uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Mundurowa pamięć" organizowanej pod patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz "Szkoła pamięta" organizowanej pod patronatem Ministerstwa Eduakcji Narodowej.Młodzież odwiedziła miejscowe groby, porządkując je,by nadać im godny wygląd.

      W czwartek uczniowie klas I i III przed pomnikiem upamiętniającym poległych w Katyniu i w Smoleńsku uroczyście zapalili znicze i uczcili poległych minutą ciszy.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna
     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Udzielanie pierwszej pomocy medycznej na polu walki to temat wiodący dzisiejszego spotkania uczniów certyfikowanych klas mundurowych z przedstawicielami 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

      Kpr.Agnieszka Wieczorek, kpr.Tomasz Krasowski i st.szer.Dariusz Rynkiewicz udzielali wskazówek związanych z udzielaniem pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym, a kpr.Agnieszka Wieczorek dodatkowo przekazała informacje dotyczące zasady wzywania pierwszej pomocy medycznej na polu walki (meldunek MEDEVAC).

      O bezpieczeństwie pożarowym i zasadach BHP w szkoleniu wojskowym opowiedziała p.Joanna Żbikowska.

      Ponadto uczniowie klas I-II doskonalili swoje umiejętności z musztry pod okiem st.kpr.Szymona Mateusiaka. Kpr.Grzegorz Jabłonowski przekazał informacje dotyczące bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką B.L.O.S.

      Serdeczne podziękowania przekazujemy dowódcy 20 BBZ gen.bryg.Jackowi Ostrowskiemu za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia z młodzieżą.

      Bardzo dziękujemy ppłk Leszkowi Frankowskiemu za zorganizowanie zajęć w dniu dzisiejszym, a prowadzącym za duże zaangażowanie podczas prowadzenia zajęć :) .

      P.S.Niektórzy byli u nas pierwszy raz - zdaliście egzamin na piątkę! :).

    • MATEMATYKA W PRZYRODZIE WALCZY W KONKURSIE MAKS MATEMATYCZNY MOGALO
     • MATEMATYKA W PRZYRODZIE WALCZY W KONKURSIE MAKS MATEMATYCZNY MOGALO

     • Najmłodsi w szkole, ale najdzielniejsi. Grupa uczniów klasy IA LO w czwartek 24.X.2019 po raz pierwszy próbowała swoich sił w ósmej edycji gier matematycznych Mogalo. Przez 45 minut każdy z uczestników walczył o jak najlepszy wynik w dwóch nowych, dotąd nie publikowanych konkurencjach.

      Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

      W tym roku jednym z zadań był „ Suwak”. Zadanie sprawdzające wiedzę o cechach podzielności liczb i spostrzegawczość uczestników. Drugą konkurencją była „ Mozaika”, która sprawdzała wyobraźnię uczestnika. Podczas rozgrywki należało wskazać 3 z 6 kształtów (każdy jest złożony z 4 małych kwadratów), z których można przez układanie i obracanie (w tym lustrzane odbicie) ułożyć wskazaną mozaikę złożoną z 12 kwadratów.

      Atmosfera konkursu była fantastyczna. Młodzież ochoczo przystąpiła do rywalizacji. Niepewność związana z faktem, iż gry nie były wcześniej publikowane dodatkowo potęgowała podekscytowanie. Młodzież, która brała udział w konkursie (z małym wyjątkiem), to uczniowie grupy ogólnej naszej szkoły. Świetnie podłapali matematyczno-informatycznego bakcyla związanego z konkursem.  Jestem z nich ogromnie dumna. Dziękuję za chęci, za uśmiech, za współpracę w przygotowaniach do konkursu.

       

           mgr Kamila Gołębikowska- koordynator konkursu