• JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !
     • JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !

     • Po raz kolejny potwierdziliśmy swoją wysoką pozycję w sportach proobronnych i strzelectwie sportowym.Po sukcesie odniesionym w Żaganiu (Wicemistrzostwo Polski Klas Mundurowych) 5 kwietnia 2019 r. zostaliśmy mistrzami województwa w I Otwartej Wojewódzkiej Spartakiadzie Klas Mundurowych.Zespół w składzie:Angelika Wąsewicz,Wojciech Drozd,Jakub Gobis, Jakub Szydlik i Radosław Worobiec rywalizowali w 5 konkurencjach z 16 drużynami z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

      Konkurencje obejmowały strzelanie z karabinka kbks(III miejsce) i pistoletu sportowego kbks(I miejsce),rzut granatem(III miejsce),skłony tułowia(I miejsce) i rzut piłką lekarską(III miejsce) oraz pomoc przedmedyczną.

      Indywidualne nagrody uzyskali:Angelika Wąsewicz -I miejsce wśród kobiet,Jakub Gobis -I miejsce wśród mężczyzn i Jakub Szydlik -III miejsce wśród mężczyzn.

      Organizatorami spartakiady byli Komenda Miejska Policji w Olsztynie,Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej z siedzibą w Olsztynie oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo - Kolekcjonerskie "Gward".

      Celem imprezy było uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, a także kształtowanie i umacnianie wśród młodego pokolenia obywatelskiej postawy wobec spraw bezpieczeństwa i obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

      Opiekunem grupy był mgr Wojciech Kraft.

      Gratulujemy!:)

    • Łącznościowscy na zajęciach
     • Łącznościowscy na zajęciach

     • 5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas mundurowych podczas edukacji wojskowej nabywali kolejne umiejętności. Żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego kpr.Bartosz Ciesielski,kpr.Michał Majewski,st.szer.Marcin Jóźwicki, st.szer.Leszek Szulewa i st.szer.Tomasz Czarnecki przypomnieli budowę broni, doskonalili umiejętność częściowego rozkładania i składania broni w postawie leżącej,uczyli nawiązywania łączności radiostacją plecakową małej mocy UKF z radiostacją pokładową montowaną na podwoziu HONKERA oraz zapoznali młodzież z budową radiotelefonu przenośnego EP8000.W trakcie zajęć doskonalono również elementy taktyki z wykorzystaniem pojazdu.

      Serdecznie dziękujemy dowódcy płk Radosławowi Cyniakowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia, a żołnierzom za bardzo atrakcyjne i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.

    • DZIEŃ OTWARTY
     • DZIEŃ OTWARTY

     • 31 marca 2019 r. w naszej szkole przyszli absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły.Pani dyrektor Elżbieta Gottuk przywitała przybyłych rodziców i uczniów,przybliżyła ofertę szkoły oraz możliwości kształcenia w liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej.

      Uczniowie grupy medycznej udzielali instruktażu badania piersi pod kątem wykrywania guza piersi oraz chętnym badali wysokość ciśnienia.Młodzież z grupy mundurowej chętnie opowiadała o zajęciach, które odbywają się w ramach edukacji wojskowej, zaś uczniowie z grupy ogólnej dzielili się z przybyłymi gośćmi informacjami dotyczącymi konkursów, zajęć pozalekcyjnych i ogólnym życiem szkoły.

      Przybyli goście mogli zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz postrzelać na szkolnej strzelnicy.

      Bardzo dziękuję naszym uczniom, którzy wzięli udział w promocji szkoły:Patrykowi Dzoć,Jakubowi Gobis,Konradowi Jaworskiemu, Natalii Marczenko, Angelice Wąsewicz, Dawidowi Daniszewskiemu, Ani Stępniak, Jakubowi Molestak, Kindze Krasińskiej, Marcie Rydzewskiej, Klaudii Tatol, Agnieszce Kierul, Kamilowi Muzyka, Sebastianowi Pigiel,Pawłowi Gut - dzięki, że znaleźliście czas w niedzielę :)

    • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI
     • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI

     • 28 marca 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Kampania Społeczna Dzień Świadomości organizowana przez DPS w Kamińsku i Fundację Co dwie głowy. W tym roku celem kampanii było uświadomienie młodzieży mechanizmów i przejawów uzależnienia od papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Na scenie pojawił się Gabriel Fleszar, który podzielił się z młodzieżą swoimi osobistymi przeżyciami oraz przypomniał najbardziej znane utwory.

    • ZOSTAŃ POLICJANTEM
     • ZOSTAŃ POLICJANTEM

     • Dzisiaj gościem naszej szkoły była mł.asp.Marta Kabelis, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach.Pani oficer zachęcała przyszłych absolwentów do podjęcia pracy w policji.Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji spotu Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie, w którym przedstawiono m.in.test sprawności fizycznej, który muszą przejść przyszli policjanci.

      Następnie p. Marta przybliżyła warunki pracy policjantów, przytaczając wiele przykładów z własnej pracy,wspomniała o trudnych decyzjach jakie musi czasem podjąć funkcjonariusz oraz sytuacjach przynoszących sporo satysfakcji z wykonywanej pracy.

      Poinformowała młodzież, że od października Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie uruchamia 4-letnie studia oficerskie na kierunku nauka o Policji.O elitarności tego kierunku świadczyć może fakt, że tylko 120 najlepszych kandydatów będzie mogło kontynuować naukę.

      Zachęcała do wzięcia udziału w testach sprawnościowych, które odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie.

    • TARGI EDUKACYJNE w GDAŃSKU
     • TARGI EDUKACYJNE w GDAŃSKU

     • 20.03.2019. wzięliśmy udział w targach edukacyjnych uczelni wyższych AKADEMIA 2019 w Gdańsku.Przyszli absolwenci naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni z całej Polski.Po południu młodzież zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych pt. "Anatomia ryby czyli o rybie od środka " oraz zwiedzała ekspozycję żywych organizmów w Oceanarium w Gdyni.

    • Natalia na Festiwalu Jacka Kaczmarskiego
     • Natalia na Festiwalu Jacka Kaczmarskiego

     • 15 marca 2019 r. w Olsztynku odbył się V Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego.Na scenie pojawiło się 30 wykonawców, a wśród nich Natalia Marczenko z klasy III B LO.

    • Ewa mistrzynią szkoły w konkursie ortograficznym !
     • Ewa mistrzynią szkoły w konkursie ortograficznym !

     • Dzisiaj(14 marca) rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.Konkurs organizowany jest cyklicznie i związany jest z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.
      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, propagowanie idei poprawnej pisowni oraz wyłonienie Mistrza Ortografii. 

      Do konkursu przystąpiło 11 uczniów. Mistrzem Ortografii 2019 została Ewa Piróg z kl. 3 A. Wyróżnienie otrzymała Karina Myślewska z kl. 2 B. Uczennice otrzymały nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy. 

                                                                                                                            mgr Elżbieta Borowska

    • MUNDURÓWKA na PRAKTYKACH
     • MUNDURÓWKA na PRAKTYKACH

     • Uczniowie klas mundurowych oprócz zajęć z edukacji wojskowej prowadzonych m.in. przez żołnierzy na terenie szkoły czy jednostki odbywają jednodniowe praktyki w zaprzyjaźnionych ze szkołą jednostkach.Młodzież miała okazję spędzić jeden dzień na przejściu granicznym w Grzechotkach, Bezledach i w Powiatowej Komendzie Policji w Bartoszycach. Uczniowie mogli przekonać się jak wygląda zwykły dzień funkcjonariusza Straży Granicznej i Policji, co należy do ich codziennych obowiązków oraz jakim sprzętem posługują się w swojej pracy.

      Serdecznie dziękujemy komendantom placówek  - ppłk SG Mariuszowi Harafowi, ppłk SG Tomaszowi Chwietkiewiczowi oraz mł. insp. Przemysławowi Fiertkowi za możliwość przebywania na terenie placówki i odbycia praktyki.

    • PROJEKT SHOWBIZ
     • PROJEKT SHOWBIZ

     • W dniu 11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  TURNIEJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (SHOWBIZ: BUSINESS GAME).Pod okiem profesjonalnego trenera przedsiębiorczości uczniowie zagrali w całodniową grę biznesową. Jest to pierwszy etap programu projektu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz  Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju „PIONIER”: SHOWBIZ - Show Us Your Business! Projekt ten dedykowany jest uczniom szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w tym przedsięwzięciu da uczniom niepowtarzalną szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, wygranie cennych nagród oraz nawiązanie wspaniałych międzyszkolnych relacji. 

      Do etapu drugiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

      Amanda Urbanowicz, Kacper Siejak, Kamil Muzyka, Kacper Szyszka i Milena Szafran. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia !

    • ZAWODY STRZELECKIE z OKAZJI DNIA KOBIET
     • ZAWODY STRZELECKIE z OKAZJI DNIA KOBIET

     • 10 marca 2019 roku w szkole odbyły się zawody strzeleckie z okazji Dnia Kobiet.Do rywalizacji przystąpiło 34 zawodników w tym 14 kobiet.

      Zawodnicy strzelali z broni pneumatycznej w postawie stojącej,a tego dnia oceniane były tylko kobiety.Najcelniejszym okiem oraz pewną ręką wykazali się:

      I miejsce - Roksana Kindlarska,

      II miejsce - p.Emilia Łomecka,

      III miejsce - Anna Stępniak.

      Wśród panów najlepszy okazał się p. Krzysztof Łomecki.

      Kierownikiem zawodów był p. Wojciech Kraft, sędzią głównym p. Józef Widun, prowadzącym strzelanie p. Bartosz Pacewicz, a obsługą techniczną zajmował się Sebastian Pigiel.

      Organizator zawodów dziękuje wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę oraz tak liczne przybycie. Sądząc po frekwencji strzelectwo sportowe w naszym mieście zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. :)                                                                                                   

    • Lekcja w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym
     • Lekcja w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym

     • Uczniowie klasy II LO grupy opiekuńczo-medycznej udali się do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego,gdzie podczas zajęć mieli możliwość obejrzenia sprzętu do rehabilitacji oraz zapoznali się ze specyfiką pracy rehabilitanta.

    • ZAWODY STRZELECKIE
     • ZAWODY STRZELECKIE

     • Koło Strzeleckie im. gen. Michała Tokarzewskiego przy Zespole Szkół w Górowie Iławeckim serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Kobiet. Turniej odbędzie się 10 marca o godz. 10.00 na strzelnicy Zespołu Szkół. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencji karabinek pneumatyczny w postawie stojącej.Zapraszamy :)

    • V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
     • V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

     • Już po raz kolejny braliśmy udział w konkursie piosenki angielskiej, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach. W tej edycji, naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów klasy I LO - Nikola Gołębiewska, Aleksandra Stępniak, Marcel Abucewicz oraz tegoroczna maturzystka - Natalia Marczenko. W tym roku nie udało się nam stanąć na podium, ale Natalia Marczenko została wyróżniona na tle licznych konkurentów. Z pewnością w przyszłym roku również weźmiemy udział w konkursie.

                                                                                                mgr Aleksandra Maluchnik

    • "Postaw na siebie -doskonal kwalifikacje!"
     • "Postaw na siebie -doskonal kwalifikacje!"

     • 16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu "Organizacja miejsca pracy", w ramach projektu unijnego "Postaw na siebie-doskonal kwalifikacje!"

      Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany jest przez Krajową Agencję Informatyczną "INFO" Spółka z o.o.

    • 8 MARCA
     • 8 MARCA

     • Dzisiaj w całym kraju obchodzony jest Dzień Kobiet.W naszej szkole płeć męska stanęła na wysokości zadania i wręczyła swoim koleżankom symbolicznego kwiatka w postaci tulipana.Dziękujemy :)

    • DOSKONALIMY UMIEJĘTNOŚCI
     • DOSKONALIMY UMIEJĘTNOŚCI

     • Dzisiejsze (8 marca 2019 r.) zajęcia z edukacji wojskowej miały na celu doskonalenie obrony przed obchwytami, szantażem nożem oraz uderzeniem pałką,saperką oraz doskonalenie musztry, a dokładnie przemarszu oraz zwrotów w miejscu.Zajęcia w klasach mundurowych poprowadzili żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim st.kpr. Rafał Malicki i szer.Patryk Chodubski.

    • ŻANDARMERIA na zajęciach
     • ŻANDARMERIA na zajęciach

     • Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Bartoszycach chor.Tadeusz Dreliszak i szer.Jan Stasal 8 marca 2019 r. gościli w naszej szkole na dwóch prelekcjach z młodzieżą.

      Spotkanie z uczniami dotyczyło m.in. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zasad noszenia munduru.