• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• Uczniowie klasy II i III LO kolejny raz wrócili do Warszawy. Tym razem zaplanowano pobyt w Pałacu Prezydenckim i Teatrze Capitol.

Po przejściu szczegółowych kontroli młodzież zwiedziła pomieszczenia znajdujące się w pałacu. Przespacerowała przez Salę Orła Białego, Salę Białą im. Lecha Kaczyńskiego, Salę Kolumnową i Bankietową. Miała możliwość przebywania w pokoju powitań,a także sieni głównej gdzie witani są goście Prezydenta.

Jesiennym spacerem po Krakowskim Przedmieściu uczniowie przemieścili się na Plac Defilad i Ogrodem Saskim dotarli do Teatru Capitol. Musical "Dreams" wystawiony przez młodzież szkoły musicalowej B&B zasygnalizował problemy młodych ludzi, którzy mimo narzuconego systemu, niezależnych od ich uwarunkowań społecznych, chcą realizować swoje cele i plany. To historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.

Mamy nadzieję, że wycieczka, mimo kapryśnej, jesiennej pogody zostawiła u wielu uczestników miłe wspomnienia :) i była okazją do integracji.

mgr Krystyna Zawadzka, mgr Elżbieta Gottuk

• "OBYWATEL - UCZEŃ" - warsztaty

• W środę, 3 listopada 2021 r.  uczennice Marta Solarz, Julia Baran i Julia Szcześniak wzięły udział w warsztatach pt. "Obywatel - Uczeń", zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, oraz inicjatorów działania "My Młodzi" - Julię Gadomską i Tobiasza Bykowskiego.

Podczas warsztatów, które poprowadził Aleksander Suhak uczestnicy zostali zapoznani z trendami cywilizacyjnymi oraz ich powiązaniem z życiem szkolnym. Było to już drugie spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu Bartoszyckiego.

Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, a oprócz przydatnej wiedzy, uczniowie mieli szansę zacieśnić więzi między nowymi kolegami oraz zjeść wspólnie posiłek:).

Tekst: Marta Solarz, SU Zdjęcia: Kaja Bandura

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

• Dzisiaj uczniowie klas II i III naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach zorganizowanemu dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Patryka Gałana i Dominika Makarewicza.

Panowie st.kpt. Krystian Masalski oraz st.kpt. Piotr Kowalski w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczniom na czym polega praca w straży pożarnej, z jakimi wyzwaniami strażacy mają do czynienia na co dzień. Opowiedzieli również o wypadkach i pożarach powstałych na  skutek niewłaściwego zachowania, nieostrożności czy najczęściej wśród młodzieży występującej brawury na drogach.Zaprezentowali także sprzęty gaśnicze oraz czujniki zapobiegające zatruciom tlenkiem węgla oraz reagujące na zadymienie.

Strażacy bardzo zaciekawili uczniów, podając przykłady z własnego doświadczenia zawodowego, dzięki czemu młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za przyjęcie zaproszenia a w szczególności za zaangażowanie ze strony panów st.kpt. Krystiana Masalskiego i st.kpt. Piotra Kowalskiego. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć takie spotkanie również za rok.

mgr Gabriela Szymuś opiekun SKW

• DZIEŃ SZKOLEŃ W MUNDURÓWKACH

• Środa to dzień szkoleniowy Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, Oddziału Przygotowania Wojskowego i grupy mundurowej.

Uczniowie klasy pierwszej OPW poznawali tajniki topografii wojskowej i terenoznawstwa. Zapoznali się z budową, przeznaczeniem i właściwościami bojowymi broni strzeleckiej, amunicji i granatów ręcznych.

Klasa druga spędziła dzień na zajęciach z samoobrony, zaś klasy trzecie oprócz zajęć z samoobrony doskonalili swoje umiejętności taktyczne.

Zajęcia poprowadzili sierż. Jacek Markowski, plut. Rafał Malicki, kpr. Dawid Orzeszek, st. szer. Mateusz Synowiec oraz st. szer. Krystian Majewski, żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, jednostki patronackiej naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy dowódcy 9 Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Jarosławowi Niemcowi za oddelegowanie żołnierzy na zajęcia.

• STAJEMY SIĘ "SZKOŁĄ Z POZYTYWNĄ  UWAGĄ" :)
          • STAJEMY SIĘ "SZKOŁĄ Z POZYTYWNĄ UWAGĄ" :)

• Dzielimy się dobrą wiadomością, iż nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła z pozytywną uwagą". Mocno wierzymy w potencjał naszych uczniów i począwszy od listopada pragniemy dać temu wyraz, zauważając i wpisując im pozytywne uwagi. Wierzymy, iż dodadzą im skrzydeł, zmotywują do dalszych dobrych działań i wytrwałej, rzetelnej pracy a wpisywanie pozytywnych uwag stanie się naszym nawykiem.

Przy okazji zachęcamy do chwalenia i doceniania siebie nawzajem. Dostrzegajmy pozytywy, podkreślajmy zalety i zasługi :) :) :)

Więcej o programie można przeczytać na stronie Pozytywnej Uwagi  https://pozytywnauwaga.pl/

„Jeżeli nie będziemy regularnie doceniać małych sukcesów, nigdy nie docenimy wielkich.” - Timothy Ferriss

mgr Anna Sławińska