• STRES EGZAMINACYJNY

• Najważniejsze egzaminy naszych klas 3a i b BS i 3b LO zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym uczniowie z wspomnianych klas spotkali się (zdalnie) z p. Barbarą Zegler z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Bartoszyc na zajęciach dotyczących stresu (28.02 i 01.03.2022 r.).

Poza ogólnymi pojęciami związanymi z omawianym tematem uczniowie mieli okazję poznać techniki, które w czasie najważniejszych chwil pozwolą im opanować zdenerwowanie i zmniejszyć jego negatywne konsekwencje. To była cenna lekcja i z pewnością wielu uczestników zajęć wyszło z niej bogatszych o przydatne informacje.

mgr Anna Sławińska

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA POGORZELCÓW

• Zakończyliśmy zbiórkę na rzecz pogorzelców z Gałajn - Pomóżmy odbudować nadzieję.

Zbiórka pod patronatem Centrum Usług Społecznych w Górowie Iławeckim oraz Stowarzyszenia Dolina Róż w Bartoszycach trwała od 14.12.2021 - 14.02.2022. W zbiórce naszym wolontariuszom pomagali również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej pod opieką p. Jolanty Płoskiej. Również Zespół Szkół z Ukraińskim językiem nauczania dołożył swoją cegiełkę zapraszając wolontariuszy z puszkami na apel podczas którego przekazano do puszki nieco ponad 1000 zł.

Cała społeczność solidaryzowała się z poszkodowanymi rodzinami, chętnie wspierała inicjatywę uczniowską, dorzucając "grosik" do puszki. Dziś komisja w składzie: mgr Gabriela Szymuś, mgr Edyta Kanclerz-Szulc oraz wolontariusze: Lena Pich i Hania Oleszkiewicz ze szkoły podstawowej, Weronika Szewczyk i Nikola Szok z Zespołu Szkół, dokonała rozliczenia zbiórki. Zebraliśmy łącznie 3890,02 zł. Pieniądze zostały przekazane do Stowarzyszenia Dolina Róż, które po zakończeniu zbiórki całą kwotę przekaże pogorzelcom z Gałajn.

Z całego serca w imieniu swoim, oraz rodzin poszkodowanych dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję niesienia pomocy. To dzięki Wam NADZIEJA budzi się na nowo.

mgr Gabriela Szymuś - Szkolne Koło Wolontariatu

• " KEEP FIT" WITH MICHAŁ JABŁONOWSKI

• Na poniedziałkowej lekcji języka angielskiego (tak,angielskiego),uczniowie mieli okazję ćwiczyć pod czujnym okiem trenera personalnego,ucznia klasy II a LO- Michała Jabłonowskiego.

Przy okazji przećwiczyliśmy słownictwo z zakresu sportu. Myślę że każdy zapamiętał,że "the ball" to piłka,bo po rozgrzewce przyszedł czas na "volleyball match".

Dziękuję za udany mecz i delikatne zakwasy:)

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie nie możemy zostać obojętni.

My społeczność Zespołu Szkół kierujący słowa wsparcia i otuchy do narodu ukraińskiego pragniemy zapewnić, że potępiamy zbrodnicze działania Rosji.

Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Staramy się zrozumieć ogrom nieszczęść i cierpień, które dotknęły Was i Waszych bliskich.

Zespół Szkół w Górowie Iławeckim